Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Aknah

Tak to byla síla! V poslední době mě filmy nějak neohromily, ale před tímhle smekám! Naprosto nepopsatelná atmosféra, která zahrnovala rodinnou upřímnost, spojenou s přirozeným hraním hlavních představitelů, sportovními výsledky, hravou hudbou, která se hodila právě na Hawai, dále nelze opomenout herecký výkon Anny Sophie Robb, která tu podle mě jednoznačně září. Všechno jsem prožívala, od úspěšných závodů a velkého zvratu, přes první těžké momenty a jejich překonání až po závěrečnou vlnu! Hodně mě zaujala část v zemi zasažené tsunami a také všechny ostatní scény pro mě byly velký zážitek, protože byly skvěle natočeny a podle mě, tam nebyly zbytečné části, ani prázdné dialogy, nebo snad přehnaný příběh! Fotky a videa o pravé Bethany Hamilton jen prohloubily celkový dojem z filmu, který byl velice dojemný a reálný! Hrozně na mě film zapůsobil a dlouho se mi nestalo, aby mě něco tak zasáhlo... hrozný osud, ale krásný příběh! ()

TheDarKnig

Když se chce, všechno jde. Na to jsem myslel skoro celou délku filmu. McNamara se totiž vzepjal k výkonu, který by od něho sotva někdo čekal. Ale stalo se. A znovu se potvrdilo to, že když je silný scénář (v tomhle případě k tomu ještě založený na silné skutečné události), jde náhle i všechno ostatní a dějí se divy. Stejné divy, které dokáže silná vůle a nezlomnost ducha, síla nevzdat se i v nejtemnějších okamžicích života, kdy je nepřízeň osudu cítit nejvíce, třeba v podobě nepříliš chytrého charchardon charchariase až s příliš nepříjemnými zuby. Opravdu musím Bethany obdivovat. Jak s klidem, bez jakýchkoliv těžších traumat a zhroucení překonala tento, jak se ji určitě zpočátku zdálo, konec normálního života a taky jejího velkého snu a díky tomu vlastně nic neskončilo. Soul Surfer tak působí na člověka jako hřejivý balzám na pošramocenou duši a uklidní, dojme a probudí mnoho emocí a citů ve většině normálních lidí. V téhle uspěchané, nervní době se to opravdu cení. Tohle vše (tedy vlastně příběh) by ale nefungovalo tak docela úplně nebýt dalších aspektů, kvůli kterým máme filmy tak rádi - Beltramiho magické domorodé hudby, samotného nádherného prostředí státu Hawaii a samozřejmě celkové skladbě filmu, kterou McNamara zvládl na jedničku - ať už kamerová práce, která je v surfovacích scénách opravdu parádní a napínavé, nebo střih či zpracování příběhové linky - vše je tak, jak se na dobrý rodinný film s hodnotami patří. A i dost kýčovitá pomlouvaná scéna v Thajsku na mně silně zapůsobila. Jemné odbočky k náboženství a jeho hodnotám jsou spíše takovým bonusem, nijak se necpou do popředí, působí to jako další lákadlo pro americké publikum, ale nakonec také dávají podklad pro směrování příběhu. A herci? Kdo by to řekl, že Herkules Sorbo nakonec bude takový sympatický tatík a člověk.. A odehraje všechno velmi slušně. Dennis Quaid je pak zase velmi fajn, stejně jako Hunt a na dost surfařek je na vlnách radost pohledět. Samozřejmě vysoce nad všemi ční Bethany - aneb moje AnnaSophia. (to moje si nemusíte všímat, mám na ni asi takový nárok, jako všichni ostatní :)) Nicméně, nic nezmění to, že mně ta holka (nebo je to anděl? ehm..) systematicky ničí. Nechci se opakovat, ale opakovat se budu - She's perfect. Ztělesnění dokonalosti v reálu a to ve všech směrech. Úžasně sympatická, úžasně krásná (ty úsměvy) a dokonalý herecký talent. pro Bethany prostě nemohli vybrat lepší herečku, protože si vím představit, že by ji Anna povahově mohla i překonat. Prostě víc takových filmů a Hollywoode, přestaň být slepý, máš před svým nápisem jednu z nejslibnějších zástupkyň herecké omladiny a takhle ji přehlížíš. Zatím doufám, že se naší malé mořské panně povede i dál stejně dobře, i v osobním životě. Shrnutí: Ideální rodinný film s krásnou hudbou, krásnou Hawaii, krásně natočeným surfováním a hlavně s krásným příběhem. 4/5 + po připočtení osobních sympatií 7/5 (mám rád číslo 7) PS: ach jo, tohle se mi stává jen u komentů k filmům Robb.. Nic si z toho nedělejte :)) Stejnak vím, že zamilovaných je nás tu víc () (méně) (více)

Kamca_

První půl hodina filmu mě moc nenadchla. Ze začátku to fakt vypadalo na další laciný americký příběh. Ale potom se to hodně dobře rozjelo a chvílema mě i mrazilo, což u filmu miluju. Soucítila jsem s Bethany. Normálně AnnuSophiu nemám moc v lásce, ale tady se mi líbila. Opravdu jí to moc slušelo.Trochu jen škoda toho konce. Dalo se to podle mě natočit líp. Trochu jsem i uvažovala o 60%, ale nakonec 75% dám. ()

Pítrs85

Točit filmy se sportovní tématikou je vždycky ošemetné- málokdy se totiž vyhnete nánosům patosu, nejapným metaforám (ehm šestý smysl surfařů) a hlubokým moudrům. Přesto je pro mě tenhle svět vždycky lákavý a už nesejde na tom, jestli se dotýká fotbalu (Goal! 1), hokeje (Hokejový zázrak), skateboardingu (Legendy z Dogtownu) anebo v tomto případě surfingu. Příběh Bethany Hamilton zná určitě spousta lidí, byly toho plné noviny i v naší zemičce, ta holka zasluhuje samozřejmě velký respekt a uznání. Respekt a uznání však zasluhuje i její představitelka AnnaSophia Robb, která nám od výtečného "Bridge to Terabithia" roste nejen do krásy (už to není žádná malá Leslie, ale sexy kočka), ale i do první herecké ligy. I díky její účasti v tomto filmu jej hodnotím čtyřmi hvězdičkami (přestože by bylo určitě co vylepšovat). ()

Larky

Zbytečně zdlouhavý film s dějem, který by se dal v pohodě odvykládat během pár minut.Dobře nepůsobí ani podivné přeskakování mezi žánry, kdy nám tvůrci ze začátku servírují rozjuchanou letní jízdu, aby za chvíli přešli na regulérní drama a končili u ubulené pubertální tuposti.Vypjaté scény díky AnněSophii Robb a její hezké tvářičce sice nepůsobí vůbec špatně, ale je jich málo na to, aby se to projevli nějak výrazněji pozitivně na celkovém hodnocení filmu.Chápu, že Bethany po ataku žraloka měla těžký život, nicméně do filmu se to prostě nehodí, spíš by tomuhle slušel nějaký srdceryvný dokument, než podivná a hlavně strašně nudná zpatlanina, která ani neví v jakém žánru se chce vlastně celou událost a její následky vyprávět. ()

• Šest týdnů před natáčením AnnaSophia Robb tvrdě trénovala surfing pod dohledem profesionálky Bethanny Hamilton. Trénovat musel také Denis Quaid, zatímco Helen Hunt už byla amatérská surfařka. (Kacitr)
  • Ve filmu je dvakrát citovaná "Bible". (Kuny27)
  • U inspirace námětu skutečnými událostmi ve filmu nezůstalo. Do snímku byla vpravena i řada detailů, které potkaly Bethany, její rodička i psa. (fimler)

01.01.2012

01.01.2011