Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

Fíla

Takže za prvé. Prostředí Brazílie na jedničku. Za druhé. Už od čtyřky se nejedná o film o nadupaných kárách. A za třetí. Takhle by to asi šlo! Objeví se nám tu jen jeden záblesk čistých pouličních závodů. Já bych ovšem upřednostnil čisté závody, ale to by to nebyl takovýhle film. Jedná se o nejlepší dosavadní Rychle a zběsile. Vin Diesel se ukázal ve skvělém světle společně s Walkerem. Fanoušci Rychle a zběsile jsou určitě nadšeni a já jsem jeden z nich! Dokonce i Dwayne Johnson ve své roli nemilosrdného policisty se ukázal snad jako konečně dobrá postava v dobrém filmu. Jsem velice zvědav jestli pětku trumfne, alespoň u mě šestka. 4* 85% ()

M.i.k.e

ač by to málokdo čekal,tak ve chvíli kdy spousta filmových sérií díl od dílu klesá na kvalitě,série Rychlých a Zběsilých naopak díl od dílu na kvalitě získává.Justin Lin se od Tokijské jízdy posunul hodně vpřed a to co lehce drhlo ve čtyřce,v pátém díle vychytal a naservíroval nám nejlepší díl série.Na oscara to sice není,ale jako nadprůměrný akční film,ke kterému se jistě vrátím funguje skvělě.Těším se na šestku...80% ()

Cl3ricK

Krásky a auta. Tohle bylo vždycky heslo filmů Rychle a zběsile, nepočítaje sračkovou trojku. Ve Fast Five se nám vrací většina starých známých doplněna o The Rocka "zarostlou bradu". Díky němu se mi splnil další sen, a to vidět jeho a Diesela v jednom filmu pohromadě. Jedná z věcí, které mě trochu mrzí je, že nebyly ukázané pouliční závody. Špetka té rockové hudby mě docela potěšila. Akce skvělá, film nenudil, takže jak již bylo řečeno, nejlepší díl série. ()

BoredSeal

Po celkem zábavné čtyřce mě pětka s příslibem akčního zážitku mě lákala. Lákavá BluRay pohlednice z Ria mě ale umučila svou stupiditou. Mezi akcí najdete spousta nudných scén, které mají být dojímavé (uprchlí zločinci čekají dítě, s dalším uprchlým zločincem vzpomínají na rodinu, uprchlý zločinec s ovdovělou policistkou nostalgicky vzpomínají na své partnery) a máte chuť protagonistům a režisérovi vyškrábat oči. Není snad po těch všech dílech dostatečně cool zabývat se auty a shánět prachy na lepší život, musí divák trpět navíc takovej běs? Akce by mohlo být víc než té strašlivé nefunkční vaty a když už nějaká přijde, servíruje nám film absolutně nereálnou fyziku - ve vlakové scéně dopadají luxusní auta s lehkou karosérií bez škrábnutí na zem za příšerného zacházení a velmi očekávaná finální akce se sejfem je absolutně nereálná (jisté destrukční potěšení ale skýtá). Nemluvím ani o tom, že po týmu jde snad kdokoliv v Riu a zatímco tým disponuje sci-fi technikou, prachatý mafián, policie ani specialista Rock na tuhle partu prostě nemá. K pláči. Commando je proti tomu vysoce realistický film. Navíc se mi zdá, že herci jsou si vědomi nízkých požadavků a celý film tak nějak tiše trpí a přežívají svou roli. Až příliš do očí bijící nerealističnost, odfláklý scénář, tupost vaty a místy nenápaditá režie a střih táhnou film těžce ke dnu, mohlo to být mnohem lepší. ()

Carlossss

...aneb z cukrkandlového království, kde lízátková vláda ještě neschválila fyzikální zákony a kde si za deset milionů dolarů nakoupíte sraček jako za sto miliard a ještě vám zůstane dost i na zmrzku. ()

Katarine

Hmm... Chcete-li zapůsobit na lidi, kteří milují akční scény, nadupanou, rychlou a zběsilou jízdu a taky zábavu, poskládejte si partičku profláknutých ksichtíků ze všech předchozích Fast & the Furious dílů, ukradněte si tak trochu námět z Dannyho parťáků a dalších akčňáků, vyberte prostředí jednoho z nejslavnějších měst světa a raději jej celé zdemolujte, aby bylo na co koukat, no a pro jistotu všem před titulkami pěkně popleťte hlavy, ať jsou pořádně nažhavení na další díl. A lidi vám budou tleskat a děkovat. I já tleskám a děkuji... podle mě nejlepší díl celé série :) ()

Chen

The Rock proti Vinovi, paráda, dvě hory svalů, o kterých snad každý doufal, že se objeví v jednom filmu. Jinak jsem ale nebyl až tak nadšen, jako většina ostatních. Přežil bych dialogy, které šustily papírem, přežil bych akční scény, které mají prd společného s realitou, ale kolísavé tempo a přehnaná snaha vymáčknout emoce, to pro mě bylo zklamání. Slušný akňák, ale vynášet do nebe ho nemůžu. 70 % ()

berusche

Vůbec z toho asi nebudou mít radost kluci od Dannyho parťáků stejně jako nechápu, kde vzala tahle banda krimošů na útěku tolik peněz, aby zrealizovali to, co zrealizovali. Nesnáším tyhle konce, které neberou konce v tomhle a v jiných podobných. Ale za to musím přiznat, že jsem si normálně několikrát na sedačce musela poposednout, jak jsem byla na jehlách. A to z toho, jak dokonalá směs akčních scén se přede mnou otevřela, a jak jsou kluci vymazlený s těma ještě víc vymazlenějšíma autama strašně šikovní a bystří (jo, holky taky, ale když vedle nich stojí The Rock a Vin, můj pohled si zaslouží už je oni). Ježismarjá, to byla podívaná - neuvěřitelně béčkově dobrá. Kašlu na nějaký snahy o duchaplnej scénář a kvalitní provedení, jestli chce někdo tvrdit, že frčet s nadupaným trezorem po městě není nadupaný, tak já to teda nebudu. Po jedničce a těch dalších naprosto tragických dílech mám pocit, že tenhle je nejlepší. ()

Jigy

Další cool film, plnej super prdelek, ostrejch týpků, stovek mrtvých, nereálných scén, jednoduché zápletky a mnoha dalších hovadin. No hlavně že se namakaný hošani potěj v žáru slunce a ničí jedno auto, jeden dům a vlastně vše co potkaj. Po takové destrukci by přestala existovat nejen policie v Riu ale možná i celá ekonomika města. Jako být mi o pár let míň, jsem asi unešen těmi auťáky a minisukněmi, ale dnes mi to přijde jako bezduchý blabol, kde jde o to vše zničit. A to jsem již vyděl snad 100x a ještě nejmíň tolikrát uvidím. P.S. ty baby a káry jsou stejně hustý. :-) ()

ilemas

Nejsem fanda této série, nemám rád přemrštěnou nereálnou akci, ale záběry na Rio, kvůli kterému jsem chtěl tento díl vidět a kam se chystám byli úchvatné. Kamera výtečná, dobře namixovaný zvuk, nakonec jsem se skvěle bavil. Možná to bylo tím, že to nebylo jen o závodění. ()

Juto

Zatiaľ to najlepšie a najzábavnejšie z tejto série.Toto malo oveľa lepšiu a vierohodnejšiu zápletku a samozrejme, že Dwayne Johnson tomu veľmi pomáha. 8/10 ()

Jonash87

A já si doteď naivně myslel, že se skončilo u prvních dvou dílů... Ale soudě dle prozatímních komentářů by to nemuselo být až tak zlé... ()

ZoltanCZ

Filmy ze série Rychle a zběsile beru jako zábavné oddychovky s rychlýma autama, dokonalýma hrdinama a Jordanou Brewster. Pětka má toho všeho vrchovatě a přidá navíc slušné množství dávek z kulometů a jiných hraček. Je akčnější, svižnější a hlavně zábavnější než zbylé díly série, což dokazuje neustálé zlepšování se Justina Lina na režisérském křesle. A Dwayne Johnson tam sedne jak prdel na hrnec. Lepší čtyři hvězdy. ()

Antabelus

Od tohoto filmu jsem nedostal ani víc, ani míň, než jsem očekával. Zvuk motoru, kulky létající vzduchem jako o závod, sympatické postavy a bláznivou akci v příběhu, který zabaví. Film si na nic nehraje a je jednoduše takový, jaký je. I tak "málo" stačí v rámci žánru ke štěstí. Příjemné překvapení! ()

SallyZen

Jóó, tak docela solidní podívaná. Jelikož jsem druhému dílu dal 4* a tohle bylo lepší. Vychází z toho plný počet. Akce v podobě přestřelek, honiček a všeho dalšího byly asi to nejlepší na filmu. Opravdu parádní pokoukáníčko. K tomu hudba, která ty scény výborně doplňovala. Klucíí jako Rock a Diesel mi tady vůbec nevadili a Rock měl ještě k tomu dobrou bradku. S ní byl ještě drsnější než normálně. Loupež zajímavě povedená a nápaditá. A konec samozřejmě jako vždy Happy Endový. Nemůžu si stěžovat. 90% ()

(mOnkey)

Perfektní příklad přehledné a velmi zábavné over the top akční podívané a téměř dokonalé naplnění termínu guilty pleasure, kdy má ovšem páté Rychle a zběsile oproti některým svým konkurentům navrch díky prostému faktu, že si jeho tvůrci moc dobře uvědomují, že v prvním plánu točí hroznou volovinu. A nebojí se proto opřít do scénáře a pálit do diváka jeden absurdní a záměrně ohraný patetický dialog za druhým. Oproti předchozím dílům tady není problém fandit hlavním „hrdinům“, protože až na závěrečnou pětiminutovku nepůsobí jako rozmazlení fakani. No a na znesvářeného Vina Diesela a The Rocka, kteří sice dohromady ovládají tolik výrazů jako Arnold Schwarzenegger ve svých nejsvětlejších chvilkách (tedy dva), je v momentě, kdy si dávají láskyplně (a zcela nelogicky) přes držku, vyloženě radost pohledět. Takže pokud jste si jako děti hrávali s autíčky - ale na předchozí díly se třeba tak jako já díváte skrze prsty - nevidím důvod, proč se pětce vyhýbat. Tohle je po všech stránkách vybroušenější a hravější; plné krásných polonahých žen, ale zřejmě ne pohledných a už vůbec ne polonahých mužů. Tudíž holky mají asi opět smůlu. 85% ()

Martin741

VYFUKOVE BECKO 5 alebo odborne Rychle a Zbesile 5 dokonca kvalitou prekonava aj jednotku, a to je uz co povedat. Justin Lin je zrucny reziser, to dokazal uz v Rychle a Zbesile 4, k tomu tu mame stare zname osadenstvo : pan Vin Nafta, Walker, Brewster, dostatok akcnych scen, prestreliek ..... Vyborny bol najma osobny suboj panov Nafta -- pan Skala /Dwayne Johnson/, ten som si uzival naplno, spolu s drsnou akciou. No a za klisoidne spojenie silnych aut a nadhernych sexic /ja viem, otrepane, ale ja to mam stale tak rad/ davam 89 % ()

joeybarbaro2

Pátý díl vnesl do série novou krev v podání Dwaynea Johnsona alias The Rocka, který sérii neuvěřitelně nakopl. Film má exotické lokace, zápletka potěšila a souboj Hobbs vs Toretto super. Staří známí taky na jedničku, režie Justina Lina skvělá. Verdikt - 85 % Viděl v kině. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest