Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Diskuze

BILI

BILI (hodnocení, recenze)

Nevíte datum ,kdy to má vyjít na blu ray? Hádám ,že tak aspon 4 měsíce po premiéře .

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

Gertrudo: Já jsem tento film neviděl. Jenom jsem napsal obecnou pravdu, kterou jsi tímto potvrdil. Děkuji.

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

Gertrudo: taky jsem hodnotila poměrně nízko, ale film je prezentovaný jako Akční / Mysteriózní / Krimi / Dobrodružný, takže...

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

Pseudointelektuální rozbor hodnocení hollywoodského akčního filmu je akorát odrazem rádoby inteligentního kritika.

Mairin

Mairin (hodnocení, recenze)

mám sto chutí na -1 hvězda za to, že nejlepší song z celýho filmu není na soundtracku :_(

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

lillygrace: jo, jenže bondgirls jsou většinou takové nechátové lady, kdežto Rachel nasadila vysokou  latku, kterou sotva některá  další přeleze.:-)

strixsr

strixsr (hodnocení, recenze)

Ahoj, film byl fajn, ale SPOILER: Zamrzelo mě, že v celém filmu nebyl žádný náznak využití dálkového elektrického ovládání, které bylo pointou prvního dílu. Uniklo mi snad něco?

MasterHowl

MasterHowl (hodnocení, recenze)

Producent Joel Silver říkal, že pro každý díl plánují jinou herečku. Rachel prý chtěla moc peněz. Konec.

matthew.17

matthew.17 (hodnocení, recenze)

lillygrace: Presne pri tych scenach ale aj keď začal film s tou knihou mi to pripomenulo Záškodnícku mapu akoby začínala trojka ešte aj ten warner logo :D

lillygrace

lillygrace (hodnocení, recenze)

matthew.17: Určitě nějsi jediný. Při honičce v lese si myslím hodně lidí vzpomnělo na první část relikvií a nevím, jak ostatní, ale SPOILER finální pád Holmese a Moriartyho do vodopádů mi připomněl pád Harryho a Voldemorta... nevím, jak moc je to opodstatněné, ale určitě to v některých ohledech Harryho připomíná.

matthew.17

matthew.17 (hodnocení, recenze)

Vyborny film 5* :)) Btw som jediny komu to miestami pripominalo posledneho Harryho Pottera?

T.O.M.E.K

T.O.M.E.K (hodnocení, recenze)

Tak dneska sem to videl v kine a libilo se me to snad jeste vic nez jednicka :-) Dalsimu dilu bych se vubec nebranil, jen me trosku mrzi, ze uz to asi bude bez Rachel...

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

MasterHowl: tak to teda nevím koho a čím štvala. IMHO Herečka, co hrála cikánku, nemá proti Rachel jiskru.

sareth

sareth (hodnocení, recenze)

MasterHowl: Možno hej, ale radšej by som bol keby sa vrátila. Samozrejme prežijem to aj keby bolo pokračovanie bez nej. Čo sa týka cigánky, tak tú herečku mám rád už od filmu Muži, ktorý nenávidia ženy, kde bola skvelá. Navyše teraz bude ešte hrať v Prometheovi. Ale v Sherlockovi hrala dosť slabú a nevýraznú postavu. Navyše neznášam keď hrajú v amerických filmoch cigánov belosi, aspoň ich mohli napúdrovať tmavšie. Je to na smiech.

MasterHowl

MasterHowl (hodnocení, recenze)

Dámy a pánové, Irena ve třetím filmu nebude. Potvrzeno mezi řádky Guyem Ritchiem osobně, který říkal, že její postava štvala většinu diváků. Definitivně umřela. Někdo tady říkal, že její smrt mu přišla krutá a zbytečná. Krutá ano, zbytečná nikoliv. Alespoň ne pro Moriartyho, který se bál, že by vykecala veškeré podrobnosti jejich spolupráce. Proto ji otrávil tím čajem - to je přece na slunce jasné. Cikánka Sim tam sice měla spíše bezvýraznou úlohu, ale řežisér ji tam evidentně dal jen proto, aby si vyzkoušel, jestli film může fungovat bez Adlerové, když ji nahradí jinou hrdinou. No, a pro ten jeden díl evidentně MOHL.

Greenpeacak

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

lillygrace: SPOILER . : Holmes do nej jednoducho pichne výťažok z kozej nadobličky : )

lillygrace

lillygrace (hodnocení, recenze)

sareth: SPOILER Taky jsem si myslela, že Irene nezemřela, že jí Holmes pomohl nafingovat smrt, aby se zbavila Moriartyho.... ale po té scéně s kapesníkem na té lodi, jak ho holmes hodí do moře, mi tahle teorie už nesedí. Možná je Irene prostě opravdu mrtvá...ale snad tvůrci něco vymyslí a ve trojce se vrátí...

sareth

sareth (hodnocení, recenze)

SPOILER - Ja si myslím, že by sa kľudne mohla vrátiť v trojke. Stále som čakal že sa objaví v závere. No ale nemohli predsa ožiť na konci dve postavy, tak si jej návrat nechali do trojky. Jej smrť by mohla byť len nafingovaná a spravil to zasa nejaký zloduch po ktorom pôjde Sherlock v ďalšom filme. Povedzme že - aj Mycroft mohol mať svojho šéfa.

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

higuain: Ritchie je asi totalblb. Nevím, jak to ději prospělo či prospěje.

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Rieux: Nehledě na to, že si to její odkrouhnutí mohl Ritchie odpustit, nevím jaký to mělo význam, navíc ty její scény s Downeym byly skvělé.

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011