Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Adasin

Dřív jsem tenhle film úplně nemusela a považovala ho za zklamání, s přibývajícími léty ale ten film ve mě zraje a bez první poloviny, která mi nudná a zbytečně natahovaná připadá stále, je to svižná jízda s fajn herci, kteří se svých postav zhostili na výbornou, dobrou akcí (až na pár výjimek vkusně použité zpomalovačky) a adekvátním hudebním doprovodem. Dvojka mi přijde správně osudová, tady má člověk fakt pocit, že jde o dost, že Blackwood v jedničce byl se svým plánem jen předkrm. Baví mě navíc to soupeření Holmese a Moriartyho, kdy se postupně odhalují různé, na první pohled neviditelné a přesto zřejmé věci a to způsobem, který z diváka nedělá blbce, ale udivuje svou promyšleností. 7/10 ()

Greg

“Oh, how I've missed you, Holmes. - Have you? I've barely noticed your absence.“ Tak to byla úžasná filmová jízda! To, co tak skvěle fungovalo v prvním díle, je zpátky a opět to funguje na výbornou. Jasně, že to není asi úplně film pro filmové znalce a teoretiky… ale úžasně se u něho pobavíte a taky si odpočinete. Skvělá kamera, choreografie soubojů a hlavně triky (ty zpomalovačky prostě nikdy neomrzí), to je to, co asi zaujme nejvíce. Hlavně scéna v lese byla natočena opravdu mistrovsky. Nakonec ani ten příběh není tak jednoduchý, jak o něm psali někteří recenzenti. A opět je to Robert Downey Jr. – zřejmě nejcharizmatičtější herec současnosti – který táhne herecky celý film. Tentokrát ale nejvíce nebaví jeho dialogy s Judem Lawem, ale spíše hlášky jeho samotného. A kromě toho výborně hrají – oba dva. Je pravda, že ani Jared Harris není vůbec špatný, ale ve filmu nedostane zase tolik prostoru, takže ani není tak výrazný. Když byla do role Sim obsazena Noomi Rapace, čímž „dostala“ z hlavní role Rachel McAdams, tak jsem spokojený nebyl. Ale nakonec musím uznat, že se do role hodí a už i Noomi je mi daleko sympatičtější. Takže, vlastně jediné, co mně na filmu vadilo, byla pouze scéna z restaurace, prakticky na začátku filmu. Jinak ale film určitě stojí za návštěvu kina a já s čistým svědomím dávám plné hodnocení. ()

baribal

Začátkem chci předeslat, že nepovažuji za spoiler, když řeknu, že sherlock prostě nezemře. Kvalita tohoto Sherlocka je v krátkých vtipných scénkách, at uz taneční scéna, scény s převlekem nebo zpomalený souboj na konci. Naopak co filmu nejvíce chybí je Londýnské ponuré prostředí a nebojím se říci, že schází i charismatický záporák v podání Marka Stronga. Postava profesora se mi nelíbí, ten pocit chladné zákeřné svině z něj opravdu cítit není a jeho hlavní pomocník je vskutku nevýrazný. Mé hodnocení prvního dílu se vyvinulo z průměru v lehký nadprůměr, ale zde tento vývoj očekávat nemohu, zkrátka moc akce a nic moc "sherlockování".. a ještě ten stupidní název. Příště snad už lépe! ()

fannah

Úspěch prvního dílu byl v dynamice celého filmu od začátku do konce. Film byl bez zbytečných scén, měl dobrý spád a jednoznačnou koncepci. Druhý díl bohužel nemá ani jednu z těchto úspěšností. Pomalu se rozjíždí, až se rozjede tak se nepřehledně rozprchne do celé Evropy a dost věcí je zde opakovaných (zpomalené záběry, předvídací scény), a dost "vtipných" scén nefunguje (i když o dost víc jich funguje). Bohužel je zde ne moc dobře definovaný záporák, který je zastoupen nepřehlednou bandou střelců. Plus až moc rozmanitý soundtrack... ()

hous.enka

Zklamání a nuda. Holmes vidí do budoucnosti? Proč tolik zpomalených záběrů?? Jak kdosi (muhehe) řekl: ten film není špatný, ale hlavní hrdina by se měl jmenovat jinak. Děj je komplikovaný a sherlockovské tahání detailů na konci mě už nijak neoslňovalo. Ba naopak nudilo. Doufám, že dvojkou tohle končí. ()

Krissty

Downey se opět předvedl a tentokrát byl ještě mnohem lepší než v prvním Sherlockovi. Jeho převleky byly fantstické a vtipné. Stejně jako celý film, který, co se vtipu týče, naprosto předčil první díl. To je ale to jediné, čím ho předčil a zbytek šel spíš trošku dolů.. Celkově mě Hra stínů bavila trošku míň, takže přemýšlím, jestli dát slabých 5* nebo raději silné 4*.. No, slovo silné zní asi přecejen lépe :) ()

Wysch

[Cinestar HK, 13.1.2012] Větší, výbušnější, víc cestující, míň vyšetřující, víc zpomalenej, víc vizuální než jednička. Typickej "hollywoodskej" průser dvojek, který musej být víc akční, víc výbušnější... a tak dál. Nejhorší prostě je, když postavy, kterým jsi fandil(a) před dvěma lety a přišly ti ultra super cool, jsou najednou úplně jinde, Sherlock málo vyšeřuje, jeho logická dedukce nemá indicií pro diváka, prostě "co vidí, to hned rozlouskne", Watson vlastně ani neví, kterej je a ve výsledku si při sledování připadáš jako divák, kterýho pustili nakouknout za oponu, ale přímo na jeviště nevidíš. Nevidíš nic ze samotný detektivky, vidíš jen tu akci, výbuchy a zpomalovačky. A honičky. A přitom ještě možná projedeš kus Evropy a s Zimmerem se podíváš i na ten Slovač. Hlavní ale vlastně nakonec je, že duo Holmes - Watson má namazaný lyže a jede jim to snad líp než předtím; Harris je Moriarty jak má bejt a šachovej duel s Holmesem má grády a samozřejmě všemi vychvalovaný Mycroft, tedy Fry, je snad nejlepší postavou na plátně. ()

Korbitch

Do kina jsem šel s tím, abych po zkurveným týdnu v ještě zkurvenější práci konečně vypnul a bavil se. Hotovo, splněno. Neříkám, že nový Sherlock je bůhvíjaký film nebo že se snad Ritchie poučil z předchozího dílu, ale je to svižnější, akčnější a konečně i vtipnější než předchozí díl. Řešit tady nějaký logický posloupnosti rozhodně nehodlám. Novýho Sherlocka beru tak, že jsem konečně mohl vypnout a to se taky povedlo. Hovgh. ()

Paxxx.cz

Ritchie si pohrál s postavou Holmese vyloženě k obrazu svému- udělal z něj dobrého rváče a dle tohodle dílu jak soudím i supermana. Druhý díl podle mě přesto nabídl spoustu dobrých momentů a hlavně zapeklitý případ, jehož zápletka je na konci pěkně vysvětlena. Bohužel se zde našlo několik nudných míst a v porovnání s úvodním dílem šla kvalita trochu dolů, nicméně na třetí pokračování se aji docela těším...7/10. ()

SaNcHeZ_cz

Sherlock podruhé a s menším zívnutím. Druhé dobrodružství nejslavnějšího detektiva dodává přesně stejnou dávku dobrodružství jako posledně nicméně i tak je něco špatně. A to je vyprávění příběhu, které až třeskutě nefunguje. Nefunguje tak moc, že ani slušné finále a hromada líbivých efektů toto rozhořčení nezakryjí. Hra stínů tak zůstává v podstatě na půli cesty. Fanoušky prvního dílu ovšem nezklame. Ti náročnější raději sáhnou po aktuální televizní verzi. [60%] ()

RasputincZ

No dobře, asi mě to bavilo více než jednička, především kvůli výbornému konci, ale je z toho cítit kalkul. Slizký kalkul a já doufám, že můj oblíbený režisér svižných gangsterek z podsvětí Londýna dostane rozum, posbírá poslední vydojený peníze z literární klasiky a začne točit opět osobité filmy, kvůli kterým ho milujeme. P.S.: Akční scény překvapivě dobré (obzvlášt úprk lesem) a velké zklamání co se týče využití a zapojení postavy nádherné Noomi Rapace do děje. ()

Rosana odpad!

Já to asi nechápu. Namachrovaný frajírek klátí roštěnky, masakruje padouchy a vlastně se tam nic neděje. Asi se to lidem líbí, pořád dokola to samé. Výprava a kostýmy pěkné, zrecyklované z předchozího filmu. ()

zahubicku

Začátek se vlekl jak šnek, který má pochroumanou levouzadní ale tak, MNO, po hodince možná méně se to jak se říká "rozjelo". Nejvíce se mi na filmu líbila hudba, kterou měl na starost Zimmer a perfektně se do filmu hodila a taky pěkně dokreslovala celkovou atmosféru, no a nesmím zapomenout na EPICkou scénu v lese, která byla přímo přeplněna efektními SLOW MOTION pohyby a dech beroucí hudbou :) ()

CBD

Sherlock Holmes: Hra stínů je rozhodně jedno z těch lepších pokračování, nehledě na to, že trpí několika neduhy těch špatných. Zběsilá (téměř komiksová) akce umrtvuje rozvoj vzájemných vztahů, ale Robert Downey Jr. a Jude Law jsou naštěstí pořád stejně neodolatelní jako v jedničce a zůstávají tím hlavním důvodem proč se na film vypravit. Dalšími důvody jsou Ritchieho stále zručná režie (i když místy má potřebu se zbytečně předvádět) a scénář akční detektivky s překvapením na konci. Vadou je pak nepříliš charismatický padouch a snaha být ještě zběsilejším a akčnějším filmem, kterou se režisér snaží dokázat několika zpomalovačkami, které recykluje v nepříliš nápadných obměnách. Pro příště prosím o menší porci „holmesovizí“ a více Holmese. A na to „příště“ se mimochodem velice těším. ()

Asgy

Fajn efekty, fajn vtípky, fajn akce. Jako celek mě to ale dvakrát nevzalo a na stopáži bych klidně ubral. ()

Praxis

Ani dvojka mě nijak zvlášť nedostala. Jsem nejspíš vůči Ritchieho zběsilému dynamickému střihu asi imunní. Prvních 20 minut jsem měl co dělat, abych udržel oči dokořán. Nudný londýnský úvod vás skutečně moc nedostane. Nemá to prostě takovou štávu, jak bych očekával. Naštěstí druhá část od akce s vlakem se již zlepšuje a akce v lese s Jeníčkem je prostě fucking awesome. Umělecké části filmu asi nemám co vytknout. Šťavnaté vizuály, propracovaná kamera a vůbec ta dynamika potěší, ale jak říkám - ne asi každého. Downey neměl ten správný náboj a jeho hlášky tak nějak úsměv nevyloudily. To Law potěšil mnohem více. Co naplat. Guy se nezavděčí každému a ačkoliv je Hra Stínů akčnější a monumentálnější než usedlá jednička, mnohdy mi přijde snad ještě nudnější, hlavně díky tomu utáhlému začátku, který se lepil jak čerstvě vyšlápnutá žvýkačka. 60% ()

MartinezZ

Důstojný pokračovatel prvního dílu. Ten se mi nijak zvlášť nezamlouval, protože s mojí představou Sherlocka se diametrálně rozcházel. Ovšem vypadalo to hezky a hudba byla pěkná. ~ To stejné je Hra stínů. Natočené je to moc pěkně, zpomalovačky jsou efektní (ačkoliv jen bez nějakého většího smyslu protahují film), hudba zní pěkně ("vodvázanej" z ni ale nejsem), akce odsýpá. To je tak z plusů. Mínusem je pro mě znovu "akční hvězda Shelock" (je mi putna, jestli je to adaptace blíž knižní podobě), nelogičnosti poplatné akční zábavě, zbytečné nevyužité herecké křoví (Noomi, cikáni obecně jsou tu jen proto, aby měl kdo umírat), akce sice odsýpá akorát, celkový děj je ale tak "komprimovaný", uspěchaný a klipovitě sestříhaný, že se namísto nějakého vyprávění jedná spíš o krátká překlenutí mezi další akci nebo ukázkou Sherlockova "prokletí". Výsledek mi přišel poměrně sterilní. Stále se něco děje, nenudí to, ale u filmu jde klidně něco dělat, nemusíte mu věnovat plnou pozornost, protože o nic důležitého nejde a tak ani nepřijdete. ~ Průměr s pěknými efekty. Nic víc, nic míň. ~ 2,5* ()

Lamiczka

I na podruhé se ústřední dvojice proplétá nastraženými pastmi profesora Moriartyho s excelentním nasazením a briskním anglickým humorem. Samozřejmě nechybí napětí, akce a ani pěkné ženy. Zimmerova hudba celé povedené dílo už jenom perfektně doplňuje. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011