Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

StorWik

To nám to ten nový filmový rok krásně začíná. Guy Ritchie vytesal ve své dílně převeliké dílo, kde s lehkostí pírka přeskakuje rovinu humoru s akčními momenty. Myslím, že chronicky známá otázka, jestli první díly vždy předčí své pokračování, byla zodpovězena a zcela zdecimována. Když přehlédnu, že tohle podání Sherlocka (at už první či druhý díl) pálí za sebou všechny mosty a dává slavnému jménu přívlastky jako akční hrdina atd., jde opravdu o výbornou práci. Dále Robert Downey Jr. dokazuje, že je pan herec a nebojí se ani britského akcentu. Skvělá kamera a Hans Zimmer, o kterém snad nemá cenu ani psát. (100%) ()

MakinaB

No, když pomineme fakt, že místo toho aby Holmes dedukoval, tak se mlátí, byl film pro mě dokonalá pecka. Já jsem prosta na ty souboje, střílení, mlátičky a výbuchy a těch jsem dostala kvantum. Navíc některé scény velice pobavili, takže jsem se v kinosále občas i lehce dusila, abych neohlušovala okolí. Je to můj první film v roce a jsem nanejvýš spokojená a dostala jsem to, co jsem očekávala. Má to své chyby jistě, ale ty krásně zalepila báječná hudba a já si film prostě 100% užila, bez nějakých rušivých elementů. Prostě Zimmer odvedl excelentní práci a já prostě vím, proč ho mám jako oblíbeného skladatele :-) Skvělý film :-) ()

Terminator666

Úžasný příběh, skvělé obsazení, dobrá hudba. To je ve zkratce tento film. Jediné, co podle mě může místy srážet hodnocení je fakt, že se v ději člověk může místy trochu ztrácet. Ale i tak je to bezva film, který lze jen doporučit. ()

shinlove

Výborný film, který mě bavil. Ale je pravda, že začátek byl neskutečně chaotický a některé pasáže nepřehledné. Ale vizuálně skvělé, zahrané ještě lépe. Můžu jen doporučit. 4* ()

Tinush

Skvělé, vtípky, skvělé situace, skvělí herci a jejich výkony, skvělá hudba, skvěle jsem se bavila..jediné co bylo na mě moc, byla scéna, kdy po nich stříleli němčouři (píši schválně s malým) - to byl pro mne jediný tmavý okamžik filmu....nicméně scény z vlaku, na poníkovi apod. celkový dojem naštěstí převažily..jsem moc ráda, že jsem na film zašla ;o) ()

Yvettka

Jak byla jednička super, tak tohle je fakt slátanina, která nemá hlavu patu. Scénář mizerný. Zbraně 20 let před první světovou odpovídají spíš těm za druhé světové (zejména ten tank). V roce 1891 udělají ak dokonalou plastiku obličeje, že nikdo nepozná změnu identity. Kdy jsem hodlala opustit kino s tím, že už si fakt dělají pr..., když Watson konstatoval, že modrooký pán. kterého hledají, nemusí mít modré oči jelikož může mít čočky. O tom závěru ani nemluvím. To není Sherlock, ale Superman. Přes dvě hodiny mučení, přátelé, tak tohle opravdu ne! ()

A.MacGyver

Mám štěstí, že čtu komentáře na ČSFD. Podle komentářů jsem si koupil lístky na úplnou kravinou, od které mám čekat jen bolavej zadek ze 129 minut v kině. Ovšem dvojka mě mile překvapila. Když opomenu nereálné bojové scény a závěrečný čin Sherlocka, který by nepřežil ani Bond (maximálně H. Ford jako Uprchlík :-) ), tak to byl výborný díl. Čtyři hvězdičky dávám jen proto, že o proti jedničce není tak zajímaví děj, ale oproti jedničce je lépe propracovanější a svěžejší. Za návštěvu do kina to rozhodně stojí... ()

Antonymi

Sherlock Holmes je zpátky v plné parádě. Hurá? Nu, z větší části ano. Ale popořádku. Vizuální stránka filmu byla chválena už mnohokrát a já se k této chvále připojím - akční scény jsou promyšlené, nepostrádají lehkost předchozího dílu, třebaže místy atmosféra zhutněla, a slow motion, která v prvním filmu působila svěže a originálně, je použita ve větším měřítku - někteří kritizují, já neodsuzuji. Scéna útěku lesem je sice zdlouhavá, na druhou stranu je dostatečně "cool" na to, aby udržela divákovu pozornost. Scénář je opět plný vtipných vybroušených dialogů, humor ve větší části vychází ze schématu prvního dílu a špičkování Watson-Holmes stále patří k těm nejlepším momentům filmu - jak se zdá, i opakovaný vtip občas znovu rozesměje. Naneštěstí je humor občas přítomen i tam, kde se úplně nehodí (masáž srdce ve vlaku by byla podstatně dramatičtější a divákovi by více zatrnulo, kdyby se to nepřehouplo v další legrační scénku). Z Londýna se děj tentokrát přesouvá do Francie a Švýcarska a tady trochu tkví zakopaný pes - podobně jako první Piráti byl první Holmes něčím novým a jiným a podobně jako Piráti se pokračování pokusilo přijít s cestováním ve velkém stylu. A bohužel, podobně jako Piráti je to i zde přepálené a až zbytečně okázalé. Zamrzí i fakt, že Holmes "zachraňuje svět" - mnohem lépe této postavě slušelo "pouhé" vyšetřování zločinu. Na bedra Holmese bylo naloženo hodně a to poněkud nesourodě a zmatečně a třebaže děj se místy rozpadá, postava to ustojí s grácií zásluhou svého představitele. Robert Downey Jr. je hlavní devizou filmu a spolu s Judem Law tvoří dvojici, na kterou se prostě dobře dívá. O poznání hůře dopadly ostatní postavy - ne, že bych si Rachel McAdams z předchozího dílu nějak zamilovala, ale konec její postavy byl dosti unáhlený a její "nástupkyně" Noomi Rapace je ve své velké hollywoodské roli až nepříjemně matná a unylá. Totéž platí o hlavním záporákovi - Jared Harris je trestuhodně nevyužitý a jedinou scénou, kde projeví trochu zlovolnosti je chvíle, kdy mučí Sherlocka (skutečně hodně dobrá scéna). Stephen Fry pak potěší svou přítomností a Kelly Reilly neurazí a ostatní si na plátně dlouho nepobudou a pokud ano, pak především jako cíle na mušce záporáků. Abych to shrnula - bavila jsem se a čtyři hvězdičky dávám s klidným srdcem a čistým svědomím. Chyby to má a nepochybně se nebude jednat o film roku, jako pokračování úspěšné jedničky to ale nebylo zklamání. Guy Ritchie to ustál a nezbývá než vyhlížet třetí díl. ()

d4

Jednotke som bez výčitiek svedomia dal 4 hviezdičky, pretože si ich zaslúžila. Pri dvojke si niesom istý, či si Ritchie vybral vhodný smer, ktorým sa posúvať dopredu. Viac humoru a viac (presnejšie : lepších) efektov je samozrejme iba plus, no nie v prípade, ak sú na úkor príbehu. Podobne ako napísal POMO : počas celého filmu som sa nevedel do príbehu zažrať. Nebol som zvedavý na to, čo sa udeje ďalej. Takisto som nemal chuť zistiť, co má Dr. Moriarty za lubom. Záverečná scéna ma samozrejme dostala, no tá cesta, ktorá k nej viedla, bola nudná. Vyzdvihnem ale výkon Jareda Harrisa, ktorý v nejednej scéne takmer predčil aj Downeyho. 3,5 * ()

RoyBatty444

Neviem ako to spravil ale všetky spomalovačky boli na spadnutú sánku. Akcie je možno až priveľa ale dostatočne sa kompenzuje humorom. Je to akčňák a teda mu chýba pocit z dobrej kriminálky aj keď kombinačné a dedukčné schopnosti v rovnakej podobe ako v jednotke pripomínajú, že ide o film o najväčšom detektívovi. Královská zábava zasadená do impozantných kulís danej doby. ()

truhliobecny

Naprosto souhlasím s mým velmi oblíbeným uživatelem Vincem Masukou. Také jsem očekával kvalitní podívanou a doufal jsem, že mě má očekávání nezklamou. Jestli si myslíte, že ano, chyba lávky přátelé. Měl jsem možnost vidět naprosto vynikající podívanou. Efekty byly přímo vynikající a film byl po této stránce vůbec výborně propracovaný, zvláště některé scény. Toto dílo režiséra Guye Ritchieho vřele doporučuji všem, nehledě na věk či oblíbený žánr filmů a nemohu hodnotit jinak než 5*. ()

KiJi

Za první světovou válku může Moriarty. Všimli jste si, jak je poslední dobou moderní, naroubovat na skutečné historické události filmový příběh (X-meni a Kubánská krize, Transformeři a přistání na Měsíci). Ale ještě že je tu Holmes a jeho přítel Watson, aby mu to překazili. Vše povedené Ritchie převedl z jedničky. Až zde jsem si uvědomil bondovskou rétoriku – příběh začneme akcí a pak to trochu uklidníme, navštívíme hodně lokací, aby to bylo dobrodružné. Jenže je tu několik velkých ALE. To, že souboje kombinují zpomalený záběr se zrychleným (tak jako ve 300 u Thermopyl) by nám nevadilo; ale první bitka je otřesná. 1) koncepce dějové linie není téměř žádná, příběh je hrozně roztříštěný, stmelí se až tak v druhé polovině, Zimmer propašovává hudební motivy z Pirátů, navíc Downey prvních 30 minut napodobuje Sparrowa, jestliže divák v jedničce nemá příliš možností stačit břitkému Holmesovu intelektu a film divákovi nabídne málo nějakých indicií k vyvozování tezí, tak ve dvojce se na kriminálku vůbec nehraje. Úžasné deduktivní závěry hrdinů se raději retrospektivně vysvětlí, protože v tom zběsilém tempu příběh na to čas nemá. Hlavní postavy jsou tu bohužel jen tři – Holmes, Watson a Moriarty, zbytek tvoří křoví; což je škoda, protože vidět „švédskou Lisbeth“ jako okouzlující cikánku je zajímavé. A na konci 19. století samopaly ještě nebyly! Naštěstí akční scény jsou špičkové; dialogy opět humorné a celkově se u filmu opravdu zasmějete. Právě až ve druhé polovině filmu postupně nastupuje drama celého příběhu, blíží se velké finále dvou úhlavních nepřátel, které začne šachovou partií a skončí pěstním soubojem …úžasné je, že oba se částečně odehrávají v mysli protivníků… a kdopak asi přežije a kdopak asi zemře? ()

HMoody

Dlouho jsem uvažoval jak film uchopit. Doposud Nikdy jsem z kina neodcházel s tak rozporuplnými pocity. Po vydařeném prvním díle přišlo zklamání. Jedna z věcí, která mi velmi chyběla byla atmosféra Londýna, avšak nemůžu říct, že by prostředí příběhu byla úplně marná. Horský zámek, s monumentálním vodopádem, mě vyrazil dech. Prvoválečné houfnice mi také způsobovali mrazení v zádech.Bohužel, dále už si pamatuji jen sled záběrů, zmuchlaný v jeden cucek. Robert Downey junior opět vyzařuje sebevědomí a v celkovém šedém obraze svítí jasnými barvami. Ale ani jeho výkon nemůže zachránit nedotažený scénář. Děj plyne docela uspokojivým tempem, ale opět oproti jedničce postrádá vážnější zvrat a případ. Holmes detektiv je nenávratně pryč a nahradil ho Holmes voják, mistr bojovník. Potěšila opět hudba. Zimmera jsem si užíval celé dvě hodiny až do posledního titulku Do jisté míry bych ocenil, kdyby Holmes zahynul při pádu z útesu, aby se tak zabránilo pokračování, které, obávám se, přijde. Není to úplná hrůza, ale po velkém nadšení z prvního dílu jsem opravdu doufal v promyšlenější a vážnější dílo. ()

kaito

Tento druhy dil je opravdu lepsi nez prvni. Je zde vice akce i humoru . Snad vice nez spomalovacky ,ktere jsou skvele jsou jen sceny ve kterych Sherly meri svuj intelekt s Moriartym a nebo kdyz provokuje Watsona . Skvele obsazeni Downey, Law, Rapace,Harris ... Musim uznat ze jsem z kina odchazel s velice dobrym pocitem. Hodnoceni ***** ()

Alex.H

Tak několik scén tam bylo opravdu úžasných!! některé nesmysly a paradoxy tomu naprosto odpouštím až na ten, že cikánská dívka se filmem opravdu jen courala a nepřišla mi až tak důležitá, ale z čeho by se pak skládala ta nejlepší scéna, kdy utíkají z továrny, kdyby tam byl jen Sherlock a Watson? Další hezký výkon udělal francouzský terorista ve sklepě. To byla paráda. Zahrál to fakt dobře. Celkově dost dobrý film. V kině jsem si ho opravdu užil! ()

Courrier

Zklamání, tak trochu. O proti jedničce je to určitě krok zpátky a možná ne jenom jeden. Nicméně dejme stranou všechno týkající se příběhu a zaměřme se na formální provedení, protože to je vážně nedostatek. Opravdu netuším co se těm kameramanům a režisérům honí hlavou. Ale musí to být něco jako: "Pojdte chlapy napereme tam tolik zvláštních efektů, až se z toho ti diváci pose..", nebo co? Z kamery chvílemi vážně bolí hlava, to není dobře pane Ritchie. No ale jinak slušnej hollywoodskej vymejvák , tak akorád na relax večer u televize. Dal bych 2 ale Robert Downey Jr. a Jude Law je vážně povedená dvojka, a tak mě ty tři ani mrzet nebudou. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011