Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Jaccobos

Ve špinavých ulicích Londýna v roce se ke konci 19. století dějí opět podivné věci. V celém tom propletenci se elegantně pohybuje zaprvé všudypřítomný Sherlock Holmes se svýma pohyblivýma pátravýma očima a Dr. Watson (s novým manželským závazkem, který se pokouší zprvu chránit, ale pak je donucen vydat se na hon po novém soupeři - prohnaném profesoru Moriartim. Profesor Moriarty je důstojným protivníkem, protože disponuje podobnými inteligenčními schopnostmi jako Holmes. Stává se tedy, že na vahách vítězství se jazýček pěkně mrštně pohybuje. Dramatické situace řešené v elegantním a velice akčním a efektním stylu, jsou vždy doplňovány logickými mentálními cestami s příměsí humorné esence, které vytváří typickou Sherlockovskou pavučinu - v perfektní Ritchiově verzi. ()

Ragdoll

Na nevkusné herce v hlavních rolích už jsem si zvykl a přijal skutečnost, že se jedná o jednoduchý snímek s přímým dějem, který doplňují rádoby vtipné hlášky a grimasy selhávající téměř pokaždé. Zasmál jsem se jen dvakrát, třikrát, v jedničce těch momentů bylo jistojistě víc. Ale i tak byl prvotní dojem dobrý, jsem snad i nadšenější, hlavně ze skvělého Harrise, který Stronga jakožto záporná postava překvapivě porazil. Jinak originalitu tvůrci ztratili, jelikož některé scény byly přímo zkopírovány, v jednu chvíli jsem si nebyl zcela jist, kterého Sherlocka sleduji. Logika se zdá být irelevantní, nesmyslných, zato efektních soubojů je tu třikrát tolik a důvod, proč vůbec vypukly, se zdá být stejně chytrý asi jako v kung fu filmech. I soundtrack mi připadal slabší, nevryl se mi tolik pod kůži a nevyvolával žádné emoce. I přese všechnu kritiku je dvojka stále nepatrně, opravdu jen nepatrně lepší. 70%. ()

Jezinka

Když si přečtu oficiální text distributora, mám pocit, že jsem byla na nějakém sestřihu. Střih to je největší zabiják Holmese. Film vlastně nemá dě,j je to jen skákání mezi místnostmi a zeměmi. Charaktery a ani zápletky nejsou pořádně rozvinuty (občas se objeví i nelogičnost). Humor se vytratil, a tam kde byl o něj pokus tak kopíroval první film, ale podruhé to tak nějak nefunguje. Pokud máte rádi střílečky a velké množství zpomalených záběrů, tak je to film pro vás. Mne filmy, kde je kladen největší důraz na můj postřeh moc nezajímají a v podstatě nudí. Spoiler: a zabít moji oblíbenou postavu hned v úvodních minutách je podlost! ()

Wicky

Pokračování je o dva kroky před prvním dílem. Oproti jedničce je tady mnohem lepší a záživnější akce a Robert downey Jr. mi tady nelezl na nervy jako v prvním díle. Naopak tady se hlavně on stará o tu nejlepší zábavu. Guy Ritchie se asi konečně probudil z komatu v kterém byl když točil první díl. Tady jsou jeho vtípky a akce konečně už fungující na dostatečné 4* hvězdy. 75% ()

Sajuska1991

Přehlídka špičkových efektů a posilovna mozkových závitů v jednom ! nemluvě o humorných scénách, které krásně a pravidelně doprovázely celý děj ! super! :-) ()

TheNine

Nový Šerly zanevřel nad příběhem, přinesl ale audiovizuální jízdu po Evropě. Je plná vtipů, akčních scén a parádních střihů. Vybroušena Zimmerovou hudbou. Já jsem se bavil. Dialog: Přiznávám, tohle není můj nejlepší převlek..." Hodnocení: 90% ()

velkyvezir

Bohužel oproti prvnímu dílu výrazně slabší. Filmu uškodilo to courání po světě namísto opětovné oslavy ponurého Londýna z konce 19. století. ()

casioa....

Aj keď je percentuálne hodnotenie oboch častí Sherlocka (k 31.03.12) takmer identické...jednotka vo mne rozhodne zanechala viac. Hra tieňov je rozháraná, rozložená na priveľkú plochu, a oproti jednotke postráda i chytľavý OST. Otáznik na konci však hovorí jasnou rečou - čaká nás Sherlock číslo tri. Tak snáď bude v znamení návratu ku koreňom (prvému dielu). ()

Mistickzz

Absencia prepracovanejšieho príbehu je v novom Sherlockovy Holmosovy citeľnou stratou a najväčším kameňom úrazu. Réžia Guya Ritchieho je opäť dokonalá a spojením so Zimmerovou hudbou a akčnými prvkami vytvára jedinečný zážitok z pozerania, no keby autori popracovali aj na obsahovej stránke, tak by film mohol zožať oveľa lepšie ovácie. Taká scéna v lese je slasť pre oči napríklad. Povedal by som, že slabšie ako jednotka, no stále veľmi kvalitné. 78% ()

Spike23

Vcelku velké zklamání, čekal jsem, že na jedničku to mít nebude, ale že to klesne až tak moc, nečekal bych nikdy. Jedná se většinu času o naprostou kopírku jedničky bez jakékoliv inovace, zajímavosti a nebo zvratu, který je tu tak akorát jeden a hnedka na začátku, vše, co se děje potom, je už jen nezáživná akční jízda, která i přes pár dobrých hlášek si nezískala moji pozornost. Připadal jsem si úplně stejně, jako když jsem někdy cca v 10 letech viděl první film se Seagalem, který jsem byl schopný si pouštět každý den, za pár let se ke mně donesly jeho další filmy a každý už asi ví jak tohle pokračuje... Takže takhle nějak vypadá pokračování Sherlocka Holmese. Takže jestli chcete ztratit 2 hodinami s feťákem, cikány, feťákem a cikány v bullet timu a šíleným Němcem, který se snaží rozpoutat válku a především ukončit celý seriál Fringe, jste na správné adrese. ()

Chipsonator

Kéž by všechny hollywoodské filmy měli tak kvalitní pokračován jako právě Sherlock Holmes. Hra stínů má všechno co se vám na jedničce líbilo. Ústřední duo zase skvěle šlape a jejich slovní přestřelky jsou vážně výživné. Opět jsou tu tak skvělé zpomalovačky, a do toho všeho hraje soundtrack mistra Zimmera. Ale i přesto všechno mi to přišlo o něco slabší než první díl. Nevím proč ale stále jsem měl pocit že jednička byla o něco lepší. PS: I já na konci zaváhal. /86% ()

Tjaden

Ritchie sází stejně jako u prvního dílu na koktejl humoru a efektní akce, bohužel tak trochu na úkor příběhu. ()

korndaddy

Vtipný, akční, pěkně natočený. Prostě pastva pro oči a sluch. Slušná zábava a abych pravdu řekl. Na trojku se i těšim;) ()

Rudinsky

Nudné, príliš wanna be a snažiace sa byť za každú cenu cool... Chýba tomu ale úprimnosť jednotky - Game of shadows je precízna vykalkulovaná mašinéria s veľmi slabým záporákom, ktorý charizmou (i keď sa jedná o skvelého herca) bohužiaľ nedosahuje úrovne hlavných hrdinov a už vonkoncom nie svojho predchodcu. Moriartyho kreáciu som mu neveril ani za mak, možno až ku koncu, keď naozaj pritlačí na pílu (alebo skôr na hák), začína byť ako tak zaujímavý a hustý, no žiaľ je neskoro. Nesmieme zabúdať ani na manželku pána doktora, ktorá si zaslúži omnoho viac priestoru (každá jej etuda je skvelá). V konečnom dôsledku ale nemožno tvrdiť, že je tento film vysloveným sklamaním. Niektoré scény brilantné, Ritchie predkladá v rozumných dávkach to, čo sme mu nesmierne žrali pri "niekdajšej partičke pokru" a Downey&Law bola prekvapivo skvelá voľba, takže dúfajme, že sa SH nedostane do polohy Pirátov z Karibiku, kde jediný dôvod pozerať sa na preplácaný a nudný blockbuster boli hlavní protagonisti ()

Seti

Pokračování Sherlocka Holmese se nese zcela v intencích prvního dílu, což s sebou přináší všechny klady i zápory. Dvojka Downey-Law stále funguje, scénář bohužel opět nenaplňuje očekávání a Guy Ritchie se úspěšně začleňuje do klubu slow-motion onanistů. Největší problém jsem měl s nevyužitým potenciálem Holmesovy nemesis - profesor Moriarty si zasloužil jak charismatičtějšího představitele, tak více prostoru a především o několik řádů vyšší stupeň "nebezpečnosti" ve vztahu k hlavnímu hrdinovi. Prezentace jejich souboje jako duelu geniálních mozků byla fajn, ale nebránil bych se více vsuvkám fyzičtějšího charakteru a hlavně pořádnému finálnímu zúčtování. Druhý Sherlock tak opět zůstává někde na půli cesty k mojí spokojenosti (třeba to na potřetí už vyjde). ()

hEmy_

O poznání horší pokračování. Jen si říkám, zda-li se to nemělo jmenovat spíše "Iron Man: Origins". I když lidé v minulosti asi byli odolnější. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011