Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pravdivá kronika líčící průběh bouřlivých tří měsíců v roce 1965, kdy Dr. Martin Luther King vedl riskantní nebezpečnou kampaň cílenou na zajištění rovného volebního práva a postavil se tváří v tvář násilným protivníkům. Grandiózní pochod ze Selmy do Montgomery vyvrcholil podepsáním zákona o volebním právu prezidentem Lyndonem Johnsonem a znamenal jedno z nejvýznamnějších vítězství pro hnutí za občanská práva. Film vypráví příběh o tom, jak uctívaný vůdce a vizionář Dr. Martin Luther King a jeho bratři a sestry z černošského hnutí docílili společenských změn, které navždy změnily dějiny. (mac000)

(více)

Videa (43)

Trailer 1

Recenze (78)

hansel97 

všechny recenze uživatele

Těžko se mi hodnotí. Přeci jen Selma není něco, co by jsme zatím neviděli, ale kupodivu má mnoho velmi zkušeně natočených silných scén a nakonec mě i fakt, že je tady film VELMI PODHODNOCENÝ přinutil dát čtyři hvězdičky. Kdyby ten film přišel před pár desetiletími zpět, byl by asi hodnocen lépe, ale opravdu nemám co vytknout. Jen možná bych ubral nějakou tu postavu pro neroztříštěnost děje, ale to je problém životopisných filmů... ()

Baronne 

všechny recenze uživatele

Životopisnej příběh o Kingovi, mě to teda vůbec nezaujalo. Samozřejmě byl to velkej člověk, dokázal velký věci, ale ten film sám o sobě nemá vůbec spád. Je tu teď strašně moc černošskejch filmů, a všechny mají něco společnýho. Jsou dlouhý. Jenže většina z nich má buď nějakej DĚJ, a nebo je to něčim zajímavý. Tohle bylo pro mě dost nulový .. ()

Reklama

Dont 

všechny recenze uživatele

U nás zoufale nedoceněný film (aktuálně 62 %, imdb 7,6), přitom já jsem dostal přesně to, co jsem očekával a to ve velmi dobrém provedení. Režisérka Ava DuVernay se skvěle popasovala se silným a zároveň nelehkým tématem a přesvědčivě podala události kolem pochodu ze Selmy do Montgomery. Do filmu zasadila několik dramatických situací, přičemž jinak mnohdy sázela na skoro až dokumentární formu. Obloukem se dokázala vyhnout patosu, emoce tam zůstaly pro toho, kdo se dokázal alespoň částečně vcítit do kůže nespravedlivě utlačovaných Afroameričanů. Výsledkem je zajímavý mix, který mě rozhodně nenudil, naopak to považuji za velmi vkusnou rekonstrukci boje za rovnoprávnost a také za zdařilý pohled na osobnost Martina Luthera Kinga právě prostřednictvím těchto vypjatých událostí. Jeho odhodlání a víra ve vlastní přesvědčení byly příkladné, film to znamenitě ukazuje. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Tento kúsok bol extrémne nudný, nezáživný a dejovo prázdny. Martin Luther King si teda zaslúži rozhodne lepšie spracovanie. Toto bola vyslovene černošská propaganda v ktorej boli pozliepané dokopy tri či štyri silné momenty do neforemnej vaty. Ani herci mi nesadli. Ako, remeselne to bolo spravené dobre ale tá komorná atmosféra ma ubíjala k smrti. Jediné čo ma pri sledovaní naozaj zaujalo bol hudobný doprovod. Hrali tu nádhernú černošskú muziku, blues, soul, funk, folk proste sa to počúvalo lepšie ako pozeralo. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Paul Webb, Ava DuVernay | Hudba: Jason Moran | Distribúcia: Paramount, Pathé, StudioCanal | Štúdio: Cloud Eight Films, Harpo Films, Plan B Entertainment, Pathé | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 53,6 milióna $ | Ocenenia: Oscar - 1 výhra: Pieseň (Glory). 1 nominácia: Film. Golden Globes - 1 výhra: Pieseň (Glory). 3 nominácie: Drama, Réžia, hr David Oyelowo. Spolu: 34 výhier a 71 nominácií || Ešte sa nad tým zamyslím... ()

Galerie (33)

Zajímavosti (8)

Související novinky

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

Reklama

Reklama