TominoLa

Ženy v pokušení byla moc příjemná podívaná a tak jsem byl zvědav jak se s tím Vejdělek porve. Výsledek nějak nepřekvapil, ale ani nezklamal. Na české poměry jsem se, ale bavil slušně a to se zase tak často nestává. 7/10 ()

Aleee89

Ženy v pokušení mě tenkrát docela zklamaly, proto jsem od Mužů v naději nečekala nic. A vlastně jsem se na ně podívala spíše náhodou. Nakonec to vůbec nebylo tak hrozné, jak jsem čekala. Ano, ten svět je divný, zvrácený, sem tam postavený na hlavu, s reálem to společného snad moc nemá, některé dějové zvraty byly příliš padlé a postavené na hlavu, ale na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nebavila. Dokonce bych řekla, že je to o malinko lepší film než Ženy v pokušení. A navíc - písnička Chci ti říct je moje osudová. ()

Dont

Vtipná oddechovka bez jakýchkoli jiných ambicí než pobavit nenáročného diváka. Tu nevěru bych bral s rezervou, v komedii si lze dělat legraci prakticky z čehokoli. Důkazem budiž Benigního Život je krásný, který jsem viděl nedávno. Ne že bych chtěl tyhle dva snímky porovnávat, ale oproti tomu je téma Mužů v naději opravdu docela k smíchu. Tím spíše, když v hlavních rolích účinkují Bolek Polívka a Jiří Macháček a sekunduje jim vnadná Vica Kerekes. ()

L_O_U_S

Tahle zvrácenost je esencí toho, co (i přes svůj nízký přehled, přiznávám) od českého filmu čekat a proč se na současnou českou tvorbu nemá smysl dívat. Zároveň se jedná o memento, že se mám individuu jménem Jiří Vejdělek vyhýbat. Nabízí se srovnání s jeho starším opusem Účastníci zájezdu. Zde se totiž jedná o ještě větší amorální chujovinu, ve které se souloží pro zábavu a nevěra je sranda. Nechci si hrát na moralizátora, protože moralizátory a úzkoprsé kritiky nesnáším, ale podobný přístup k sexu bych čekal spíš v pornu než ve filmu, který má diváka pobavit a na nic si nehraje. Postavy se chovají neuvěřitelně hloupě, střih je kýčovitý. Jiří Macháček by udělal líp, kdyby se na tyhle role pitvořících ksichtů vykašlal. Vypnout jsem to bohužel nemohl, protože nám to pustili cestou ze zájezdu. Čeští autobusáci mají vůbec podivnou zálibu v českých fekáliích, zřejmě z vděku, že jim Vejdělek před deseti lety polechtal ego pár trapnými hláškami o podšálcích, které nikdy nebyly vtipné. (1 126.) ()

Frenegonda

Chci se hrde prihlasit k Enspiglovi a Malarkeymu, a vsem ostatnim divakum, ktere film neurazel, nepohorsoval a neuvadel do stavu zurivosti a neprejicnosti. Hlasim se k tem jimz se film libil a nutil je smat se. Nevim, presne co by chteli velkohodnotitele filmu s navodem na to jak mimochodem ridit planetu. Nevim, co je na tom tak drazdi? Ze se lidi smejou? Nebo ze v tom filmu hrajou krasny holky? Nebo...? Vite co? Sere pes... Ten film me bavil Smal jsem se... rad se dival na pekny holky a bavil se tim jak to bude a jestli to praskne. A vsem co se to nelibi preju peknej den... ()

Bonaparte.

Lehká česká komedie s ještě lehčím nádechem erotiky a to především zásluhou nádherné maďarko-slovenky Kerekes. Nestydatý nestyda Macháček tu hraje "zapšklého" zetě bujarému a entuziasmem nepěchovanému Bolkovi Polívkovi. Nádech reality přichází s úmrtím Stašové, kdy se děj začne přelévat na bedra Macháčka. Některé scény až legendární. Především závěrečný "brainstorming" v kavárně MAX, který je jak z pořadu To nevymyslíš!. Nadruhou stranu hospodský příběh, jakožto nepotřebná vsuvka pro zajištění delší stopáže, je opravdu zbytečný. Sečteno a podtrženo 4* 70% ()

dyfur

....dobrý rozbeh,vtipný dej...a zrazu jedna z hlavných postáv zomrie....myslím si o čom to bude ďalej.....nepomýlili sa keď to točili...komédia a zrazu smrť....ale na môj údiv to vcelku svižne a hlavne vtipne pokračovalo ďalej i so sympatickým happy endom - neľutujem návštevu kina. ()

OG_Swifty

Muži v naději nepřinesli nic moc novýho, co by tu už nebylo u Vieweghovy hrůzy Román pro muže. Vica Kekeleš ukáže kozy, českej seladon Macháček si s nima pohraje a celý to glosuje Polívka. Celý to na rozdíl od Románu nepůsobí až tak trapně, navíc Stašovou v půlce filmu přejede auto a z obrazovky zmizí, což je další nepopiratelný plus. Ale kromě prvoplánovanýho účelu pohonění nad explicitníma scénama s Vicou film nenabízí nic (nebo nikoho) zajímavýho. Herci nepatří mezi moje oblíbence, filmový humor mi vlastní nebyl a po hodině už jsem si přál, aby to skončilo (a to se ještě dalších 50 minut nestalo). ()

SonG

Rozhodně o hodně lepší než Ženy v pokušení, a to hlavně díky Macháčkovi. Ta role mu sedla jak prdel na hrnec. Jen mě mrzí ten skok na vážnou notu v půlce filmu, tak v tomto ztřeštěném filmu působí jako pěst na oko. Ale ruku na srdce, může se dnešní divák vybírat z tolika současných českých filmů, u kterých se od srdce zasměje??nemyslím...A Vejdělkovi se to povedlo. ()

donvitoso

80%.. jsem příjemně překvapen, možná protože jsem chlap, ale já se bavil a smál náramně :) zářivá hvězdička na nebi českých komedií 21. století ()

BoredSeal

Komedie? Děsivý nemorální film, který v podstatě skrze chování postav propaguje nevěru a lhaní jako normální životní styl. Nejdřív diváka šokuje Polívka, kterému nedělá problém vedle podvádění a lhaní své ženě přesvědčovat zeťáka Macháčka, ať zahne jeho dceři pro všeobecné dobro a naučí ho při masturbaci představovat si cizí ženské, což Macháčka do jeho 40 let zřejmě nenapadlo. Další šok je scéna, Stašová hraje naoko rozzlobenou na nevěru Polívky, ale své dceři vysvětlí, že Polívkovy nevěry jsou v pohodě, hlavně když je pořád s ní a koupí jí luxusní kabelku - promlouváním skrze ústa ženské postavy si tady scénáristický tragéd (a novodobý český expert na ženskou duši) Vejdělek dělá pseudoalibi, že je to přece v pohodě, když to schvaluje žena. Vtipná je i scéna, kde se Polívka s vnukem vloupou do horské dráhy na Výstavišti a Polívka vnuka poučí, že je OK občas dělat věci, co se nesmí (vzápětí zasviní okolí horské dráhy popelem). Prostě se milí diváci kurvěte a kraďte, je to přece v pořádku, pojďte se mrknout na tenhle film, protože kozy kozy kozy, nevšímejte si poselství, nudy, nesmyslů, mdlých hereckých výkonů, mizerného make-upu většiny postav a sterilní hudby. Katastrofa. ()

berusche

Film je sám osobě poměrně osobní, osobitý a vcelku umě dovedený do zajímavého finále. Scénář je hodně dobrý, kdyby nebyl, tak mohu aspoň říct, že mě bavil. Je ale pravda, že tak trochu mluví o něčem, co se úplně nejeví jako morální. Ano, dává návod nejen na nevěru, ale spíš ji pojímá tak benevolentně, že to až zaráží (skoro to vypadá jako tvůrcovo zbožné přání). Na druhou stranu, kdo nevěrným chce býti, ten jím také bude, a je úplně jedno, zda mu k tomu někdo pomůže. Udělal by to i tak. Takže v podstatě nemohu souhlasit s komentáři, které dílo častují málo hvězdami kvůli tomu, že to obhajuje nevěru. Ale, je to klasicky takové české až to zamrazí. Takže průměr to jistí. ()

Jigy

Na české poměry velmi dobrá komedie u které jsem se pobavil. Příběh je sice zase o tom samém, ale přesto trošku jiný. Jirka Macháček si musel natáčení neskutečně užívat a ani se mu nedivím. Vica je prostě hot jako pára nad hrncem. ()

ilemas

Úžasná česká komedie s perfektní kamerou a skvělým Bolkem Polívkem, který mi zde byl velmi sympatický, ale raději ho mám jako burana z Dědictví. Ženy v pokušení jsem neviděl, hned to musím napravit. Původně jsem se na Nově na to nechtěl ani dívat, protože už českým filmům a převážně komediím moc nevěřím, ale tohle mě hned od začátku pobavilo. ()

rakovnik

Velmi se mi líbí komentář DaViD´82, který vystihl mé pocity po skončení filmu. Musím ale uznat, že nejsmutnější situace (zato na dramatičnosti jí mnoho chybělo, spíše trošku sváděla k výsměchu) ve filmu posunula děj poněkud dále. V průběhu příběhu se odkrývají další a další detaily vztahů, což udržuje snímek v tempu. Závěrečná zápletka je originální a uskopojivě završuje celý příběh. Přes několik wtf momentů slušný film, který má ale rozhodně do čisté komedie hodně daleko, každopádně úsměvných situací je dostatek a vztahy mezi pohlavími také hezky vykresluje. ()

Hennes

Dá se říct, že mě tato komedie "chytila" asi až od poloviny. Pak je tam množství dobrých a humorných scén. Ženský pohled na věc, je v této druhé komedii nahrazen tím mužským a neméně výmluvným. Éva Vica Kerekes určitě okouzlila pánskou společnost, mě osobně se ve filmu velmi líbila Petra Hřebíčková. Pobavil jsem se, takže se k obě komediím určitě ještě někdy vrátím. ()