Avatar: The Way of Water

• USA Avatar: The Way of Water (více)

Film Avatar: The Way of Water nabízí filmový zážitek na zcela nové úrovni. James Cameron vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Ve filmu Avatar: The Way of Water se po více jak deseti letech znovu setkáváme s Jakem Sullym, Neytiri a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí a naživu. (Falcon)

Dolby.130

Pohltilo ma to. Ten vizuál bol neuveriteľný až dychberúci. Podvodné scény boli také skvelé a tak ma pohltili, že som sa až pristihol ako sa snažím nedýchať s nimi a robím s nimi tréning. Oplatilo sa počkať a v malo prípadoch sa pokračovanie takto vydarí. Klobúk dole pred James Cameron opäť raz posunul kinematografiu na iný level. A už teraz sa teším na pokračovanie, snáď príde už čoskoro a nebude to nekonečné čakanie. ()

pistik

Genialne, nadherne. Je vidiet kde boli vsetci dobri animatori poslednych 5 rokov. Lepsie ako jednotka a krajsie ako dokumentarne filmy BBC ()

Martell47

Neuveriteľná fyzika, nádherne natočené ale priveľa dejových iracionalít. Schvaľujem viditeľnú zelenú agendu, ktorú treba ľuďom vštepovať do hláv všade kde sa dá. Vizuálne nádherná no nie veľmi duchaplná "podívaná". Slabších 70% asi som čakal priveľa nakoľko jednotka je jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. ()

nathaniel 29

Potrebné emócie prichádzajú síce až po vyše dvoch hodinách filmu, ale kým vznikajú aj takéto Hollywoodske rodinné veľkofilmy a nielen prihlúple gýčové Marvelovky, tak je všetko OK. ()

Najt

Ať si každý říká co chce. Tohle byla naprostá audiovizuální pecka. Avatar je technicky nejdokonalejší film současnosti. Film, který je NUTNÝ vidět v kině. Tam Vám to dá nový rozměr. Ono koukat na to na ntb, nebo tv v průměrné kvalitě je přesně to, co film neskutečně degraduje. Na komedii, detektivku, nebo drama Vám je jedno, kde koukáte, ale u Avatara to jedno není. Ten je zkrátka na tohle dělaný a já se nedivím. Kdy jindy navštívit kino, když ne na Avatara. Jde o to, že film nabízí neskutečně zpracované efekty a potrpí si na detaily. Když k tomu přidáte 3D, které já osobně tolik nemusím, tak tohle je jeden (možná z 10) filmů, které ve 3D vyšly a které je ve 3D potřeba vidět, tak potom dostanete trhák, který Vás vcucne a jen tak nepustí. 192 minut uteklo jak voda a scény, kdy na začátku navštívíme Pandoru, nebo kdy vykolejí vlak, nebo nějaká ta bitva, tak ty efekty Vám dodají pocit, že to co vidíte není digitální, ale opravdu reálné. Jako by jste byli součástí a byli tam. Cameron používá ty nejpokročilejší a nejdražší efekty, jaké dnešní doba nabízí a tohle vidíte právě jen na kinoprojekci a ve 3D formátu obzvlášť. Co se týká obsahu, tak tady to bylo trošku horší. Ano u Avatara forma vyhrává nad obsahem. Příběh je moc jednoduchý a přímočarý, akce je celkem málo a tentokrát jsem postrádal i hlubší emoce a epický hudební doprovod. V tom byla jednička lepší. Ale i tak jsem byl spokojen. Vezměte si, jak dlouhý je ten film a co se v něm stalo by se vešlo do poloviční stopáže a i přes to film dokáže udržet divákovu pozornost. Ten svět je prostě tak velkolepý a nádherný, že Vás Cameron nechá se kochat. Tím pádem se scény natahují. Seznamuje Vás s postavami, vnímáte ten časový posun od jedničky a vše se táhne, jenže příjemně. Film právě moc nespěchá, nechá Vás se adaptovat a hýčká Vás. Vnímáte tu nádheru, máte čas všimnout si těch detailů a skvělý scénář to pak jen podtrhuje a jednoduše se nenudíte. Slabší příběh a míň obsahu je tady vyváženo dechberoucím vizuálem. Na druhou stranu se ve filmu stále něco děje, ať už na straně nebešťanů, nebo NaVi, či dalšího kmene, který navštívíme. Postavy se opět učí sžívat se s přírodou apod. Taky je potřeba si uvědomit, že toto nebylo žádné finále, ale teprve druhý díl z pěti. Takže těch střetů, vyústění a posunu v příběhu ještě bude. Proto i možná tentokrát ubyla akce, a místo toho nám je naservírovaná další cesta, cesta vody. Kdo si tohle neumí uvědomit, není filmově zralý a ty 3* a níž je jen hnidopichování a komerční propast, do které tihle neandrtálci spadli. Pro mě je tohle i přes výtky plný počet. ()

Likan7

Cameron je jinde. Má neuvěřitelný cit pro vyprávění, s prstem v nose si dává parádní těžkotonážní akci ve dne i v noci, nebojí se zastavit a nechat diváka kochat Pandorou, nebojí se ukázat parádní technický vychytávky lidí a hlavně skvěle pracuje se VŠEMI postavami. Neříkám, že staří známí tu mají vedlejší roli, ale řekněte mi kdo si nezamiloval děti? Každý si tu musí projít vývojem, každý tu má funkční zajímavý příběh. Přirovnal bych to k věčným dohadům, jestli je lepší Messi nebo Ronaldo. Pak Messi vyhrál MS a ukončil dohady ...a Jimbo po 13 letech zase zbořil kina. Dnes, téměř měsíc po premiéře, Imax ve 13:50 narvaný k prasknutí. Nejlepší režisér historie? Dost možná...Avatar 2 je každopádně trefa. Dej mi, Jimbo, trojku! ()

Sharpooter

Tak tohle bylo úžasné. Naprosto jistě mohu říci, že i v tomto případě se jedná o jeden z nejlepších filmů všech dob. James Cameron prostě ví. Opět to dokázal a po neuvěřitelné době nám zase nadělil film, na který budeme vzpomínat s úžasem. Vizuální svět ve kterém se film odehrává je prostě dech beroucí. Jakou představivost člověk musí mít, aby něco takového dokázal vytvořit. Je neuvěřitelné si uvědomit, že děj filmu se v podstatě odehrává kolem „mimozemšťanů“ a i přesto dokáže být skvělý a tak napínavý. Nedokážu si představit jak muselo být natáčení náročné, o to více si tohohle snímku vážím. Ze světa Pandory zde dostáváme trochu toho co jsme dostaly už v roce 2009, avšak dostáváme i spoustu nových míst, hlavně tedy podvodních. Podvodní svět je nádherné místo i na Zemi, ale vidět ji zpracovanou na jiné, fiktivní planetě? Nemohu říct nic méně než, že tohle si zaslouží cenu za nejlepší vizuál. Děj se odehrává o nějakých patnáct let později oproti prvnímu dílu. Já osobně jsem nečekal tak dobré navázání na původního Avatara, myslel jsem si, jestliže byl první díl tak dobrý, Cameronovy se to nepovede. I proto jsem byl více překvapen, když se mu to povedlo. Staré postavy jsou skvělé, na jejich vývoji jde těch patnáct let vidět. Nové postavy jsou taktéž zářivé, s nikým jsem neměl žádný problém. Hudba k filmu prostě sedí. Ty emoce, které z tohoto díla čířily byly neuvěřitelné. Už dlouho jsem z kina neodcházel tak spokojen jako teď. Vytknul bych jedinou věc a tou byl závěrečný souboj, který se dle mého gusta až moc natahoval a dle našeho pohledu na něj, ti ostatní Avataři prostě zmizeli z plátna a kamera se zabývala pouze rodinou. Vypadalo to, jako by se na ně ostatní vykašlali. Člověk si řekl: „aha tak to asi ostatní zahynuly,…“ nebo něco podobného, každopádně se na konci ukázalo, kolik jich přežilo... Ale dobrá, když tohle pominu, je toto neuvěřitelný zážitek, který by měli vidět všichni. Film obsahuje i některé hlášky, které věřím všem vyvstanou na mysli v momentě kdy se řekne Avatar. Téma rodiny zde hraje hlavní roli a je zpracována skvěle a vyvolává ohromný emocionální zážitek. Ale jak se říká všechno skvělé musí jednou skončit a i tento film po třech hodinách končí. 10/10 Pokud si tento film zaslouží nižší hodnocení, tak už nevím co by muselo vzniknout, abych přehodnotil svůj názor a hodnocení změnil. ()

arkie

Spoiler warning. Takže modrí fešáci vyhrajú bitku, pošlú vojakov nazad na Zem, 10+ rokov si váľajú šunky, a zrazu sú kompletne prekvapení, ze príde ďalšia invázna vlna? Žiadne prípravy, implementácia pozemskej techniky, nejaké tie družice, niečo o naruší pristávanie ďalších rakiet? Žiadny nový výcvik, nové zbrane? Teda zasa dokola = ľudia si založia stanicu a Modrí Indiani na nich útočia s lukmi. Potom dostanú na frak, tak hlavný fešák sa odjebe inam, tam nájde Modrých Maorijcov a skúsia to znovu. Niečo zas vyhrajú, ale v celkovom skóre im to bude prd platné. Mrte záberov pod a nad hladinou. Rodinné hodnoty. Deckám sa bude chciet od polovice filmu chcieť čúrať. Vám tiež. Bude Trojka. :( ()

darjeeling

U pokračování Avataru jsem se nejvíce bála, že mě už hlavní poselství a příběh tolik neosloví jako kdysi v jedničce (přece jen hlavní téma ekologismu už zestárlo), ale i přes dlouhou stopáž se pořád něco dělo a jedinečná forma tento snímek pozvedla možná i nad jedničku (určitě nad druhou půlku jedničky). Vizuálně je Avatar 2 velká paráda, příběhově je to trochu horší, ale pořád se jedná o nadprůměrnou podívanou. Svět Pandory se nám rozšířil o vodní říši, která byla kouzelná a plná nápaditých tvorů a rostlinstva, a i o nové postavy, které mě teda nijak zvlášť neoslovily (až na náčelníka vodního kmenu). Sullyovi zvlášť moc nefungují, ale dohromady jako rodina jim to šlape. Některé postavy jsou poněkud schématické a typizované, ale vlastně zde žádné přílišné klišé nebylo a děj byl v celku napínavý a dynamický. Celkově mě druhý díl příjemně překvapil a navnadil na ten třetí. P.S Plusové body dávám i za reference na Titanic. ()

Ceberus

Mám z toho skoro dojem, že tak dvě třetiny filmu si jenom grafici hrajou se svými možnostmi (zejména se simulací vody) a pouze třetina filmu slouží k tomu, aby se někam posouvala hlavní příběhová linka. Nejvíc mé pozornosti opět zaujal záporák Stephen Lang. *SPOILER* A mám-li si tipnout, tak sázím na to, že Langova postava má před sebou ještě dostatečné množství filmů na to, aby se přidal na druhou stranu. 😛 ()

Tamten

Zpracování je úchvatné. Tak úchvatné, že vás dlouho baví jen se koukat, jak je celý svět do nejmenších detailů vytvořený. Nicméně příběh je strašně debilní a nelogický, že to zkazí dojem i z výtvarného zpracování. Je fascinující, že když už film dělali tak neuvěřitelně dlouho, že za tu dobu se nenašel nikdo, kdo by jim ho omlátil o hlavu. ()

Amonasr

Efekty fantastické, ve 3D tím spíš, příběh průměrný, i když zejména bojové scény měly patřičné napětí. Ovšem naprosto přepálená stopáž a nekonečně natahovaný závěr - už asi hodinu před koncem mi začínalo být jasné, že kromě bojů na plátně budu svádět stále intenzivnější boj i se svým močovým měchýřem, aby mě nepotkal osud Tychona de Brahe. Tenhle film není pro starý. Alespoň ne v kině. ()

ForGump

Cameron je obdivuhodný člověk, je to průkopník, který bude navždy zapsán významným písmem v dějinách kinematografie v kolonkách o sci-fi. Druhý Avatar opět vypadá jako jiná dimenze filmu. Jenomže pro mě to bylo tři a čtvrt hodiny dost k uzoufání, nedalo se to vydržet prakticky, protože zápletka je jedna velká nuda a klišé. Je mi to trochu líto, že vlastně v posledních třech Cameronových filmech se o ničem jiném než ploché zápletce nedá ani mluvit. V Titanicu je uvodní melodrama naštěstí přebyto závěrečnou katastrofou a oba Avatary nabízí stejně tak omleté ploty o rodině skoro jako vystřižené z FaF ságy, ale alespoň se je na co koukat. Vše je podkresleno stále stejnými hudebními motivy od Jamese Hornera, zde jeho nástupcem Simonem Franglenem a je to všechno prostě furt dokola a nebaví to. Triky jsou boží, ale už je to jako dlouhá videohra, která se nedá ovládat. Opravdu pláču nad tím a ptám se, proč Cameron musel svůj zralý profesní život zasvětit Avataru s tím, že se od něho již asi ničeho jiného nedočkáme. Za mě je to promarněný velký talent, který mohl zazářit na daleko širším spektru látek. 50% ()

Nix

Nevím no, asi jsem v určitých aspektech náročný, ale prostě mne to nebavilo, spoustu hluchých míst, jen představení krásného vizuálu, určitě tohle je jediný, co se filmu vytknout nedá, jenže nic jinýho mne nezaujalo. První díl byl sice vykradená Pocahontas, ale aspoň se člověk nenudil, bohužel se historie neopakuje. ()

ER

Tak už nejen létající draci,ale i ryby jsou k vidění v druhém Avatarovi. Příběh je tentokrát více rodinný, takže více potvůrek, barevnosti a dětí. S tím jsou spojeny obvyklé řeči o rodině. A samozřejmě lidé, kteří opět přiletí dobýt planetu, jsou poučení, silnější (prý více trénovali), jen samopaly a dělobuchy jsou stále z dnešní doby. Řada klišé jako záchrana mladíka v moři (potvora je zabita větší potvorou) už také nepřekvapí.Vyspělejší natáčecí technologie je sice znát, ale tentokrát to není tak průlomové, jako v jedničce. Nicméně blockbusterová podívaná to opět je. ()

Maximilianus

Nepatril som k fanúšikom Avatara, aj keď sa mi prvý diel páčil, no po Avatarovi dvojke ním už som. Samozrejme po vizuálnej stránke to bola nádhera, ale vďaka tomu, že sme už prostredie aj postavy poznali, James Cameron sa nezdržiaval zoznamovaním a dal priestor hlbšiemu príbehu a precíznejšiemu spoznávaniu starých aj nových Avatarov. A ani nevadilo, že zloduch bol zasa ten istý. Lepšie ako keby ním mal byť niekto nevýrazný a nudný. Som zvedavý, čo prinesú pokračovania, ktoré snáď prídu skôr ako po viac ako desiatich rokoch. Ďalšie plus za výborné sumcoveľryby. 8/10. ()

Azrail

James Cameron nás konečně vzal zpět na Pandoru a byla to opravdu přenádherná podívaná, v níž se s námi podělil o další kousek svého světa, který je plný života a byl krásný pocit se do něj opět ponořit, neboť je to svět, který prakticky není možné rozeznat od reality. Vizuálně 15/10, zde vůbec není o čem diskutovat.  Co se tempa filmu týče, zde už to tak dokonalé není, tedy předpokládám pro většinu lidí. Mě totiž poněkud utahanější a pomalé tempo vůbec nevadilo a naopak jsem si užíval krásy Pandory, ovšem plně chápu, že ne každý to tak bude mít.  Samotný příběh je opět velmi jednoduchý, přímočarý, plný opravdu vynikajících akčních pasáží i klidnějších hloubavých částí a zde jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Vytknul bych snad jen to, že lidští antagonisté se zde až příliš zaměřují jen na to, aby zabili Jakea, což lze pochopit u Quaritche a dalších Rekombinantů, ale jinak moc nevidím důvod, proč by lidé měli vynakládat tolik peněz a životů jen kvůli Quaritchově osobní pomstě, protože globálně pro ně Jake, který chce pouze ochránit svou rodinu, nepředstavuje žádné velké nebezpečí. Co bych ještě vytknul jsou poněkud šablonovité a mnohdy černobílé postavy, které dělají přesně to, co se od nich očekává a nedočkáme se tu žádného většího zvratu. Samotné postavy jsou fajn, všechny nové dětské/puberťácké posily jsem si celkem oblíbil (ačkoliv mi cca 2/3 filmu trvalo, než jsem je od sebe začal pořádně rozeznávat) a chemie mezi nimi byla perfektní. Ale ta šablonovitost je prostě celkově trochu sráží. A neskutečně mě tu od začátku až do konce srala Neytiri, která jako by úplně ztratila mozek. Každopádně i přes své menší chybky se stále jedná o naprosto skvělý snímek, který jsem si velice užil. 8,5/10 ()

LordMysti

Už nebudu dávat jako u jedničky hvězdičky navíc za wow cgi podívanou. Precizně digitální efekty dneska umí mnoho studií, ale je pravdou, že Cameron je stále vpředu. Bohužel zbytek filmu je hodně průměrný, dějově prázdný a svým způsobem "okoukaný". Nevadí mi ani silný enviromentální námět, ale prostě asi nejsem cílová skupina. Mám rád buď akční filmy nebo ty romantické nebo sci-fi - a zde dostávám zase vše smíchané dohromady. Nic z toho nedělá úplně na 100%, ale ani vyloženě špatně. Je to prostě čistokrevný lepší průměr, který už nedostane hvězdu navíc za precizní podívanou. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara