Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

Feacher

Vzhledem k tomu, že jedničce jsem dal 4*, u dvojky zůstanu u stejného metru. Filmy si jsou podobné, někde je dvojka horší, jinde zase o něco lepší, ale průměrem to dává stejně příjemných 100 minut hezkého pobavení. Dvojka je velkolepější, až někdy ale svým způsobem přehnaná. Nakonec ale proč ne a v globálním měřítku se jedná z mého pohledu o lehce nadprůměrný film! ()

Dusty56

Lepší než jednička, ale na víc než průměrnou akční komedii to nebylo. Děj příběhu je dost slabý a ani některé opravdu povedené scény ho nezachrání (uklízečka) na víc než průměr. Obsazení potěšilo hlavně díky Rosemund Pike, která sice má malou roli, ale film zpříjemnila. Rowan Atkinson sice ani zdaleka není ve svý nejlepší formě, ale stále to stačí na průměr. 60% ()

alona

Pokud se rozhodnete jít do kina na Johnnyho Englishe, doporučuji koupit o dvě vstupenky navíc. Aby se vám nestalo, že když se váš soused bude smíchy plácat do nohou, sem tam plácne i vás. Ikdyž dopředu víte co bude následovat, i tak se neubráníte spontálnímu smíchu. Ještě teď když slyším vysavač, dostávám destruktivní choutky. ()

wienfield

Keďže Francúzi majú post svojho národného nešiku v medziach zákona obsadený Clouseauom, Američania Smartom, tak ani národ jej veličenstva s najsuchším humorom na svete nemohol chýbať v tejto elitnej spoločnosti. Johnny English prichádza už druhýkrát. Dvojka je ako jednotka cez kopirák, akurát s menšími substitúciami, tam kde sa scenár nečitateľne otlačil. Takže namiesto kabátu vyletí von oknom mačka, namiesto odťahovky prebieha naháňačka na invalidnom vozíčku, namiesto britskej kráľovnej je v ohrození čínsky premiér, namiesto záchoda skončí Johnny v kontajneri, namiesto korunovačných klenotom je pohrešovaný kľuč Vortexu, a takto by sa dalo pokračovať ešte dlho. Zaúradoval princíp Hangoveru; keď to fungovalo prvý raz, tak spravme to isté v exotickejšom prostredí a vytrieskajme z toho maximum. No nie všetko je úplne rovnaké. English sa po zbabranej akcii v Mozambiku utiahol k tibetským mníchom, kde tvrdo trénoval svoje schopnosti, myseľ i rozkrok. A prospelo mu to! Už to nie je nešikovný, neschopný tajný agent MI7, ktorý má hlavu iba na to aby na nej mohol premietať neskutočné grimasy, pričom nemá ani páru o vykonávaní svojej práce. S posilneným duchom je to už „iba nešikovný agent“. Johnnyho návrat na scénu dokáže pobaviť, čo sa od neho aj očakávalo, no salvy smiechu nečakajte. Viac ()

effulka_kebulka

Nejsem příznivcem tvorby pokračování poměrně úspěšných filmů, většinou totiž nedopadají dobře a staví pouze na úspěchu prvního dílu. Od Johnnyho jsem čekala totéž, přesto jsem se do kina vypravila a byla jsem poměrně mile překvapena. Rozhodně jsem se nenudila a Rowan Atkinson ani tentokrát nezklamal. Podle mého lepší průměr ()

PhobiaCZ

Stejně jako první díl Johnyho Englishe se povedl především po humorové stránce kdyse fakt u filmu bavíte, ale humor nikdy nepřejde v trapný. Pěkné hlášky a scénky, u kterých jsem se fakt upřímně zasmál. Atkinson je prostě dobrej... ()

january

Byla jsem na stejnem filmu jako ostatni? Ja jsem se ani jednou nezasmala... Jo, vlastne jednou na konci, ale to uz jen nad trapnosti. Jednicka se mi pritom docela libila. ()

danteantik

Musím říct, že pro Atkinsona mám slabost a mám rád filmy, kde se na mě pomrkává. A pro fanouška Bond filmů, tak je pro mě English víc bondovským filmem, než poslední dva poslední Bondové, kteří byli pro mě zklamáním. bavil jsme se královsky, na komedii je akce nadstandartní, hudební doprovod kolosální a Atkinson je i přes své šediny stále úctyhodně vtipný. ()

Papida

To co chybělo 1 k dokonalosti má 2. Více akce, více propracované, více vtipu. Nejlepší scény: honička na střeše ("S věkem přichází moudrost"), taneček Englishe, když je nadopovaný a následný boj "sám se sebou"... Tak svěle odehrát by to dokázal opravdu jen Rowan Atkinson, další důkaz o tom, že se dokáže skvěle prosadit i jinak, než jako Mr. Bean.:) ()

Two.Swallow

Byť by byl jakýkoliv film nazýván jakkoliv nevýznamnou fraškou a vloží se do něj scéna s heliem či jinou změnou hlasu, okamžitě změní váš názor. Fraškou bych Johnnyho rozhodně nenazvala, spíš snůškou parodií na spoustu momentů cizích filmů. Nejsem zklamaná, jsem docela spokojená, ale rozhodně jsem se z filmu na prdel neposadila. Oliver Parker by měl možná zůstat v jiných vlnách - Dorian Gray, The Importance of Being Earnest, Othello... ()

Disco_Stu

Davno som nezažil, aby sa cele kino smialo, Rowanovi sa to podarilo. Jedna z najlepšich komedii tohto roka a hlavne Rolls lepši ako Knight Rider (hoci by si zaslužil viac priestoru), ktory exceluje sam o sebe v scene vychadzania z garaže :) ()

Urahara

Toš film účel splnil, bavil jsem se od začátku do konce, pár momentů bylo velice vydařených. Jindy jsem se jen usmíval pod fousy. Podle mě film fungoval ještě lépe než jednička. P.S. Byl jsem utvrzen, že počkat si do konce titulků se vyplácí: Dá si někdo čínu? ;) ()

Jorge K

Žádný trhák, ale propadák vyloženě taky ne, slušná parodie několika scén z bondovek, akorát škoda, že si Johnny ještě nezalyžoval. Nejpůsobivější tak asi zůstanou ženské představitelky, Rosamund Pike, kterou si vybavíme z poslední bondovky (Daniel Craig se nepočítá, to je suchá větev, kterou je třeba konečně odříznout), a agentka Scully(ová), která vypadala opravdu výborně, co naplat, že si moc nezahrála, jako třešnička na dortu to asi neměla povinné. ()

catch66

Kdo videl trailer, videl prakticky vsechny lepsi sceny z filmu a hrozi, ze se v kine bude nudit. Po odchodu ze salu jsem byla otravena. Pri zpetnem pohledu musim uznat, ze film ma nekolik dobrych scen a nacrtnutych napadu a nekolik velmi vtipnych momentu (bohuzel vetsinu z nich pouzitych ve zminovanem traileru). ()

bali97

Film je skutečně pokračováním jedničky. Jak ze stránky příběhu, tak ze stránky komediální, které je tam opravdu mnoho. Od neustálého zaměňování čínské nájemné vražedkyně s nevinnými civilisty, přes takové fóry jako záměna bezpečných a nebezpečných "hraček", až po takový černý humor jako byly scény s Pegasovo kočkou nebo při Johnyho pobytu v Tibetu. Velké plus připadá práci na akční stránce filmu. Od výše zmiňované vražedkyně s motorovou pilou, odstřelovací puškou a nožem ve vysavači, nebo s rotačním kulometem důmyslně schovaném v golfovém bagu, přes důmyslně schovanou zbraň v rtěnce až po Johnyho hlasem ovládané auto, Rolls Royce Phanthom s prototypovým 16-ti válcovým motorem o objemu 9.0l, které jako velký milovník aut a majitel stáje F1 vlastní představitel Johnyho Englishe Rowan Atkinson a které spolu s Rowanem "vystupovalo" v britském pořadu Top gear na stanici BBC2. Tomuto filmu nemohu nic vytknout, snad jen že se někdy podobá filmům s jeho, trochu víc známějšího kolegou z MI6 Jamesem Bondem, ale ruku na srdce, který film z této skupiny se aspoň v něčem nepodobá slavné sérii? ()

fire.wall

Mě se tento film líbil, protože nečekám, že uvidím nejlepší film ve svém životě, ale nadprpůměrný film s trochou srandy. A někdy, i když to bylopřitažené za vlasy jsem se doopravdy zasmál a né si jenom dělal poznámky, že se mi nelíbi tohle a támhleto. Když se na film moc netěšíte tak vás může pobavit i podprůměrný film. Každý se někdy těší, ale nemělo by to tak zasahovat do vašich hodnocení. (viz Isherwood) ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)