Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Postavit se drakovi se však žádnému z nich nechce… V podzámčí ale žije loutkář Vítek, který princeznu tajně miluje. On jediný se sám dokáže postavit nebezpečnému drakovi. Draka také nakonec s pomocí dobré čarodějky s podivným jménem Micimutr přemůže. Musí ale slíbit, že o své zásluze pomlčí, jinak se drakova síla vrátí. A tak musí jen trpně přihlížet, když je hrdinský čin připisován protivnému a nafoukanému princi Vladimírovi… Výpravnou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud se sami o ně pokusíme, napsala Irena Dousková a režie se ujal Vít Karas, který do hlavních rolí obsadil herecké hvězdy v čele s L. Šafránkovou, J. Bartoškou, J. Kretschmerovou, V. Dykem, M. Šoposkou, O. Novákem a M. Dejdarem. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (391)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně ten případ, proč jsou české pohádky už celkem dlouho v úpadku. Příběh je celkem jednoduchý, což by nevadilo, ale je to nastaveno podivnou arabelovskou anabází s reálným světem. Kdyby tam tahle sekvence nebyla a celá dějová linie s klukem by se vynechala, příběh by se v podstatě nezměnil. I tak by z toho zůstala jen křečovitá pohádka, která zaujme jen skutečně jen proto, že je vysílána na Vánoce. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Micimutr (2011) aneb Jak být za každou cenu jiný snadno a rychle. Princezna když otevře papuli, stane se z ní naivní pubertální kvíkňa. Dyk když otevře papuli, stane se z něj něco, co se pohybuje mezi jícnem a tlustým střevem, Dejdar, když otevře papuli, stane se z něj o něco horší Dyk. A Libušku jste měli raději nechat odpočívat u Tří oříšků, ne jí cpát tři hlavy děda všedraka. Celkově totálně bezkrevná podívaná, jíž by slušel spíš polský dabing s jedním předčitatelem. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Nad královským hradem krouží tříhlavý drak, který si přišel pro spanilou princeznu Karolínu, oděnou do smutečního roucha, a žádnému z princů se do jejího zachraňování moc nechce, respektive nenajde se žádný statečný. Jednoduše ji mají na háku. Až na jednoho, loutkáře Vítka, a ten není zrovna urozeného původu, ale tomu k zpacifikování rozběsněného draka pomůže kouzelná Micimutr. Nikomu o tom, co se před dračí slují stalo, se zachránce nesmí zmínit ani slovem (není zcela jasné proč), a když kolem inkriminovaného místa projede zbabělý a proradný princ Vladimír, je jasné, že využije princezniny nevědomosti, způsobené jejíma zavázanýma očima, ke svému prospěchu. Podobná zápletka o falešném zachránci není nic nového na pohádkové scéně a do poměrně otřepaného scénáře bez nosné zápletky je nejinovativnějším prvkem právě postava ztvárněná Libuší Šafránkovou, která je ve světě lidí obyčejnou domovnicí a v pohádkovém světě kouzelnou bábrlí. Televizní pohádku, i přes její částečně filmové parametry, bych si nikdy nedovolil nasadit do kin, ale stalo se. Je natočená dost příšerně a tak nějak bez života. Oživila ji pouze přítomnost Vojty Dyka (se super replikou "já jsem se překřiknul") hrajícího slizkého prince Vladimíra s pěkně přehrávajícím gustem a také digitální drak byl z kategorie těch obstojnějších pohádkových draků. Za tyto dva atributy dávám dvě hvězdičky. Pohádka jako celek je ovšem z kategorie pohádek, které se nikdy nestanou věčnými, a je zcela prosta pohádkového kouzla, navíc s hnusnou princeznou brunetou. Prolínání pohádkového a reálného světa lidí zůstalo pro mě nepochopeno. Tohle je konec dobrých českých pohádek. Jednou to přijít muselo. 40% ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Koukatelná pohádková podívaná se tak trochu veze na popularitě v současnosti velmi oblíbeného fantasy žánru a díky ne úplně fádnímu scénáři, hercům, výpravě (svěží režie, obstojné triky --> nesměšný drak, Brouskova velice povedená hudba) a faktu, že je "jiná", si zaslouží pozornost. Vadila mi vlastně jen otravná a zbytečná postava chlapce ze současnosti (docela dost), občasné Dejdarovo přehrávání a nuda, která zavládla zhruba v polovině filmu. Moc se mi líbila hippie čarodějka Libuše Šafránkové, sympatická dvojice princezna+loutkář a rád bych pochválil i vtipné glosy, které pronáší (jak jinak) charismatický Jiří Bartoška. Tři a kousek. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Ukázkový příklad toho, že když česká televize chce a pustí k režii někoho mladého a inovativního (a nemusí to být pořád jen Jiří Strach), tak může vzniknout velice povedený film. Hlavně mě překvapil povedený digitál - o 100% lepší a vkusnější než v Saxaně (hlavně drak, který není k smíchu - samo o sobě úspěch), přitom neruší a není zbytečně exhibicionisticky napatlaný i tam, kde by spíš překážel. Hezké je i nasvícení mnoha scén pomocí "obyčejných" svící a ohňů - v tom si v některých scénách nezadá ani s podobně koncipovaným mnohem dražším Anonymem od Emmericha. S herci je to o trochu slabší, ale k úžasně "hipísácké bábě" Šafránkové a vtipnému glosátorovi Bartoškovi se přidává solidním výkonem i milá princeznička z lidu Marika Šoposká. Jen ten Dejdarův Pepé je trochu moc za setrvačnosti ... Jedinou menší výtku bych dal za o něco slabší druhou polovinu pohádky (chybělo výraznější finále), ale na debut i tak velice slušný. Zapomeňte na nějaké Kocoury v botách a vemte caparty raději na tohle ... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (5)

  • Hrad Zvíkov byl částečně graficky přeměněn. (TuristikaJi)
  • Natáčelo se na hradě Zvíkov, v Ledči nad Sázavou a na skalách Velké Ameriky, ale také na malostranských střechách v Praze. (M.B)
  • Marika Šoposká a Vojtěch Dyk se setkali před kamerou již v roce 2009 při natáčení televizního filmu Rytmus v patách. (claudel)

Reklama

Reklama