Vyměřený čas

crha

Dobrý námět, ze kterého se dalo vytřískat daleko víc. Nechápu to, ale JT mi, nejen tady, vůbec nevadí. Ačkoliv jako zpěvák splňuje veškeré atributy, abych ho nesnášel. A mít takovouhle matku, tak do ní normálně jdu, to říkám otevřeně. ()

agassi68

Slušný nápad sa minul účinkom v slabšej realizácii. Týka sa to hlavne dialógov. Ako keby bol film určený predpubertálnej mládeži, ktorá potrebuje po lopate dostať do mozgov myšlienku, že peniaze /čas/ nie sú všetko. herecky zaujal akurát Cillian Murphy a po Sociálnej sieti som čakal viac od Timberlaka. Ďalší z radu filmov, kde dobrý nápad nebol dotiahnutý.. ()

Luk Skywalker

Až na pár věcí (např. běh s vysokými podpatky, lehké ukradení času) a příběhu ve stylu Bonnie a Clyde má film zajímavou myšlenku a vzhledem k tomu kolik filmů za rok vyjde a kolik jich má originální myšlenku dávám 4 hvězdy. ()

Clu

Perfektní příklad geniálního námětu zabitého celkovým zpracováním. Scénář přihlouplý, hluboká témata jen mělce naznačená, dialogy sestávající pouze z hříček se slovem čas, hlavní hrdina bez motivace, herci šablonovití a chladní, vizuál nezajímavý, akce průměrná. Na druhou stranu jestli koukáte na filmy stylem "co je tam zajímavého" - budou vám možná nápady s tím placením časem stačit. ()

zabro

cely film jsem cekal, ze se to nekam posune, ale ono se nic moc nedelo a najednou uz byl konec. Jako namet zajimavy, herecke obsazeni docela take, ale proste to provedeni neni asi muj salek caje/kavy (podle kazdeho chuti :-)) ()

GOREGASM

Andrew Niccol a sci-fi, to je kombinace, při které už jsme si jednou spokojeně pobrukovali. Novozélandský režisér si dal opět delší čas na přípravu (protentokrát celých šest let) a ve výsledném dojmu jen potvrzuje, že nešlo o pásovou rychlokvašku. Zajímavá premisa filmu založená na faktu, že jediným platidlem je čas, a ten ubíhá nesmlouvavým tempem, má sice při detailnějším zamýšlení v rámci scénáře závažné trhliny, svižné Niccolovo tempo vám víceméně nedovolí zbytečně "rýpat". I díky střídmé, ale rozhodně propracované futuristické výpravě působí celý snímek uceleným dojmem. Sestava mladých a neokoukaných herců dodává potřebný adrenalin a nebyl by to Andrew Niccol, kdyby nám na zlatém podnosu nenaservíroval poselství, které neztrácí punc důležitosti. 80% ()

mala_kea

Nejdřív divák dychtivě hltá celou tu počáteční atmosféru budoucího světa, kde čas znamená úplně všechno.. Bohužel takto úžasně našlápnuté scifi začíná v polovině filmu upadat do úrovně akčních honiček a původní pointa se jaksi vytrácí do pozadí.. Scénka s přetahováním se o čas a následná bitka ve stylu ala "Steven Segal" se dá vidět snad v každém druhém díle průměrného akčního seriálu na nově. Až na pro mě nevyužitý potencionál původního nápadu se jedná v současnosti o více než solidní scifi snímek, u kterého navíc budou zřejmě fanynky J. Timberlaka vzdychat blahem.. ()

J. T. Kirk

Dobře, předpokládal jsem, že to nebude film roku a měl jsem pravdu. Ale doufal jsem, že to bude aspoň trošku dobrý film. Hned ze začátku mě zarazilo to, že nebylo vysvětleno jak se to stalo, proč, jak to funguje, atd... Prostě bez těchto informací jsem začal film ihned zavrhovat, ale říkal jsem si, že se to snad časem vysvětlí... marně. No dobře, nechejme to jako takový neutrální bod, dejme tomu, že to teoreticky vneslo trochu tajemna. Zaměřme se na fakt, že nikdo ten čas "nefalšoval", to mě přišlo jako docela solidní blbost. Je sice možné, že nějací takový lidé existovali, ale každopádně o nich nebyla řeč. Ale raději bych se zaměřil na ty logické chyby, teda aspoň na ty nejzávažnější. Na začátek trochu matematiky: Máte 1,5h, autobus stával 1h, nyní stojí 2h, takže vám to nevýjde, ale to je nepodstatné. Když autobus dojede na zastávku (samozřejmě bez vás) zbývá vám 21 minut, z čehož vyplívá, že i kdyby stál 1h, tak budete v 1/3 cesty mrtvý. Taky tu byla řeč o tom, že pěšky je to na 2h a tím pádem by ten autobus asi moc rychle nejel, ale to je fuk. Dále tu máme třeba takovou drobnost, každému se už určitě stalo, že se vyboural v kabrioletu tak, že se celé auto převrátilo, on nebyl připoutaný a vyvázl pouze s odřeninami, že? Jo a nebylo náhodou někde řečeno, že správce dostává vždy jenom jeden den? Tím pádem, když si to pak Will vybral, tak by odpovídal jeho čas, ale ta jeho kočka by to nepřežila, protože si jenom "plácli" a převod času chvilku trvá, nebo snad ne? Jinak každý člověk, který nemá v hlavě nas*áno určitě nebude v poslední minutě svého života žvatlat o tom, že to nemá cenu a že to nezvládne, to aspoň skusím ne? Mimochodem, kde nabral Will těch 250 let, když hráli (poker?). Že by už nějakou dobu hráli a on je vyhrál? Ale proč by se ho Weise ptal na jméno až pak? Každopádně akce byla slušná, herci v pohodě a když jsem zrovna nemlátil hlavou do zdi kvůli těm kecům co tam byli, tak jsem se i docela bavil. Ale stejně mě nasralo, že tam nijak nevysvětlili původ toho všeho, na začátku filmu bylo řečeno, že nemají čas se tím zabívat a co čas do 21, než se jim spustí odpočet? To ať mi netvrdí, že se nad tím nikdo nepozastavil. A ty auta měly zvuk, jak moje staré autíčko na ovládačku. ()

danek22

Skvělý nápad to ovšemže, ale podle mě byl větší potenciál a film ho jednoduše nevyužil. Mohl jít více do hloubky věci, ale přesto pro mě milé překvapení. ()

WillyMarks

Lehko nabyl, lehko pozbyl... Strhující nabouchaná akce s úžasnou myšlenkou... Bylo to celé moc hezky udělané bez nějakých potřebných digitálních úprav futuristického světa. Samotný nápad zbývajícího času vašeho života vydal za opravdu mnoho. Justin Timberlake mi byl sympatický, Cillian Murphy jako záporák nezklamal a Amanda Seyfried byla roztomilá. Nějak k tomu nemám co dodat. Jsem spokojen a nadšen z originálního nápadu 80% ()

Quipido

Když chcete stvořit dobrou, hlubokou fikci, je třeba začít od detailů. Není nutné je pak všechny do podrobna vysvětlovat, ale musí být ve výsledku cítit. In Time tohle postrádá - měla být vytvořena konkrétnější pravidla, která by jasně určovala, proč je čas na biologické úrovni tak cenný. Kdyby například musely být jednotlivé jednotky času extrahovány z lidských buněk, dávala by premisa samotnému ději mnohem větší váhu a věta "aby několik málo mohlo žít věčně, mnoho musí zemřít předčasně" by dávala smysl. A takových problému s fikcí bychom zde našli více - proč například tak sofistikovaná technologie není alespoň trochu zabezpečena proti krádeži pouhým přiložením ruky? A proč při dosažení určité kritické hranice člověka neupozorní nějaké pípnutí, že mu zbývá týden, den nebo třeba třicet minut života? Ale tyhle detaily bych jako divák neměl vůbec řešit. Dvě hvězdy. ()

Bejbinka

Napětí od začátku až do konce, skvěle využitý a atraktivní námět a skvělí herci, kterým sedly role. Co dodat...fantastická akční sci-fi, která se vymyká ohraným tématům a staví nás před něco nového...nutí k zamyšlení, zda je vůbec nějaký systém, jak řídit lidstvo vlastně správný. Stejně nakonec zvítězí lidská závist a touha po moci, ať to funguje jakkoliv...to je lidská povaha. Je jedno, zda jde o peníze nebo čas nebo cokoliv jiného, hlavně "toho" mít, co nejvíc...důležité je stále věřit a bojovat za správné věci. Je to pořád dokola...spirála, kdy se vše stále opakje,ale na tzv. vyšší úrovni. ()

Jakira

Stejný problém jako třeba u Equlibria. Výborný nápad, idea života v budoucnosti podle odlišných pravidel dotažený do všech detailů, ale stejně mám pocit, že tam byl mnohem větší potenciál, který nebyl využit úplně na maximum. Dal se z toho vykouzlit kulervoucí biják, který ale nakonec zůstal na půli cesty, protože byl moc opatrný. Justin byl nad očekávání dobrý a Amanda... asi mě pár lidí bude nenávidět, ale nemůžu si pomoci, s tou helmou na hlavě a vypoulenýma očima zvýrazněnýma černou linkou vypadala jak transvestita. ()

Faila

Bylo to skvělé nebo aspoň mělo být. Pořád nevím co, ale něco mi v tomhle filmu chybělo, a bohužel to něco je patrně dost zásadní, protože pro mě osobně došlo ke konci k velkému zklamání. Tenhle snímek mnou jen proletěl, emoce a vzpomínky nezanechal žádné. Snad že už tady něco podobného bylo stokrát a ani relativně neotřelý kabát to nemůže zvednout, protože je neotřelý jen relativně? Blízkost smrti, kterou měla valná část představitelů citelně cítit, na mě nesála ani trochu - přitom mohla a snad i měla. Chyběla mi zde špetka něčeho nutkavého či drásavého. Hudba ale každopádně na jedničku. ()

figliar

Tak tento film ma veľmi prekvapil. Z Justina sa časom stal vážne výborný herec a dokazuje to aj v tomto snímku. Originálny námet, výborné herecké obsadenie, kvalitné spracovanie, čo viac od filmu chcieť... ()

gumbo

Neskutečně prázdný děj. Alegorie na chamtivost bohatých se sice povedla, ale její vyústění vede do ztracena. A to ten námět skrýval takový potenciál. 65% ()

kacirek_

Pěkné a originální sci-fi, vyměnit čas za peníze je zajímavá myšlenka, ale ať tak nebo tak, vždycky to dopadne stejně - "aby několik málo mohlo žít věčně, mnoho musí zemřít předčasně". Justin se mi líbil, myslela jsem, že to dopadne hůř, ale nejvíc mě překvapil Cillian Murphy alias "scarecrow z Batmana", o kterém sem si myslela, že u mne nikdy nemůže získat žádné sympatie, ale tady to pro něj nevyznělo až tak špatně:-).No a pak nepoznat, kdo je čí matka, dcera, babička nebo tchyně to je teda svět:-D... ()

Hapretor

Osobně netušim, co je na tomto počinu tak zajímavého?! Každý má jakési podivné hodiny na předloktí a každý může každému ty hodiny vynulovat jen podáním ruky či výzvou na páku. Kdyby to v reálu bylo tak, jak ve filmu, neni tady za chvíli živá duše, protože bysme se vynulovali všichni navzájem. Tohle bylo stejný zklamání jako u "Surrogates". Přesto tady bylo pár opravdu milých překvapení: PampersLake v roli ultimátního agenta pro sebe - zloděje, James Bond by jen čuměl, Jason Bourne by tiše záviděl, Nikita by se od něj mohla učit. Není mi sympatický, naštěstí hrát umí. Obdivoval jsem zde Olivii Wild, a přestože má divný statický obličej, je opravdu sexy. Hrála zde snad nejkratší roli ve své kariéře a za svůj výkon by zasloužila jisto jistě Oskara. Jako by to nestačilo, PampersLakovi sekunduje děvče, které přes svůj věk vypadá stále teen, takže se do role skvěle hodí a nakonec oba vypadají jako novodobí Romeo a Julie v patnácti letech. Tento film se měl jmenovat Romeo a Julie - Počátek! Celou kolekci nesympatických a ne zrovna kvalitních herců uzavírá se svým nejdivnějším vzhledem Cilian Murfy, který se hodí akorát tak na psychopaty. Nehledě na to, že to jako sci-fi na mě vůbec nepůsobí. Zas jeden přehmat. ()

Yazhee

Jedna z věcí, která se mi na tomto filmu líbila je ta, že tvůrci přišli s něčím novým. Ze začátku jsem to teda nějak moc nepobíral, přišlo mi to dokonce i stupidní a říkal jsem si, že takto to fungovat nemůže. A ono to funguje a myslím si, že né zas tak zle. Hlavně co se mi hodně líbilo je krásné zobrazení rozdělení společnosti do tříd, které je zde strvárněno pomocí časových zón a myslím si, že nádherně odráží aktuální stav v reálném světě. Chválím myšlenku jakéhosi Robina Hooda. Film na mě působil velmi hezkým dojmem a překvapivě i Justin Timberlake, který se mimo jiné líbil i v Friends with Benefits. S Amandou Seyfried jim to slušelo a Cillian Murphy, jak mi je nesympatický, tak tady se pro tu roli hodil. 4* ()

IvcaG

Perfetní nápad, co ovšem po krátké době začně nudit a vy si uvědomíte, že to je případ Bonnie a Clyde o téměr 50 let později trochu jinak, ale v podstatě pořád stejně... 50% ()

Dámské posily...

Dámské posily...