Vyměřený čas

cajda77

Sci-fi nevyhledávám, a tak když jsem loni viděl zajímavý trailer, který sic zaujal, tak jsem si řekl, že mě film už nemůže příliš zaujmout, cestu k filmu jsem si však přece našel. Škoda, film opravdu nepřekvapil, což je škoda! Začíná být umění vytvořit kvalitní trailer, který naláká, přesto ale neprozradí celý děj. Námět filmu je i tak výborný, není ovšem jednoduché natočit druhý Matrix, co se týče příběhu, tak tu byly pro mě ještě hluchá místa. Aktuálnost se filmu upřít nedá, pěkně vystiženy aktuální problémy společnosti, někteří z nás časem plýtvají, jiní se zase nezastaví. Je umění čas správně využít. ()

Dannyhell

Priekopník retro-futurizmu, Andrew Niccol natočil veľmi podarené sci-fi s jeho nezameniteľným štýlom. Originálny námet a skvelí herci dávajú tomuto filmu šmrnc a chuť si ho pozrieť znova. 4/5 ()

Trescha

Originální nápad v poněkud laciném kabátku. Ovšem koukatelné to rozhodně je a nenudí to, takže lidovka jak víno. ()

AnimalMother

Rčení "čas jsou peníze" dotažené do extrému. Výborný nápad (i to rozvrstvení sociálních skupin). No čekal bych od Niccola víc, než to že veškerý potenciál takto promyšlené společnosti zabije a nezmůže se na víc než akční naháněčku a kritiku kapitalismu si tak odbude pouze povrchově. Pokud byl jeho záměr touto formou přiblížit látku teen publiku (čemuž by odpovídalo i obsazení hlavních rolí), budiž. Pro odrostlejší je to ale pouze promrhaný potenciál. .....Murphy výborný. ()

tOmMo.D

Úžasný námet. Myšlienka, ktorá by sa dala rozvinúť do enormných rozmerov skvele spracovaného filmu. V tomto prípade ale ostalo iba pri tom úžasnom námete, čo je naozaj enormná škoda, úplný fatal error. Chaotické nedomyslené scény „podporované“ amatérsky spracovanými efektami. Aj keď paradoxne to občas pozitívne spôsobilo bezprostrednosť a film svojim vývojom niekedy príjemne prekvapil. Celý čas som mal problém zžiť sa s ktoroukoľvek postavou a do konca sa mi to ani nepodarilo. Zlé obsadenie a trápne dialógy. Zápletka vznikla šialene naivným spôsobom, ktorému sa proste nedá uveriť. Neuveriteľný chaos okolo čísel na rukách, spojený s nezmyselným, nelogickým konaním postáv, ktoré privádzalo do šialenstva. Dve hviezdy za námet. ()

Nellie Lovett

Pekně to ubíhalo, na Justina, Amandu a Cilliana se dívalo moc dobře, ale stejně... Obvykle mi nějaké logické nepřesnosti nebo nedotaženosti nevadí, popravdě si jich většinou ani nevšimnu, ale tady toho bylo trochu moc. Např. Sylvia naprosto suverénně celou dobu běhá na obřích jehlách a nemá s tím nejmenší problém; neustále se tam omílá Willův otec, ale ve výsledku z toho nic není; v celé oblasti je jenom jedna skupina, která krade čas a ta se vždycky objeví ve správný čas na správném místě a nemá nejmenší problém někoho najít; z Willa a Sylvie se stanou v průběhu v podstatě superhrdinové, protože přežijí všechno; postava Henryho je později několikrát zmíněna, ale opět není vysvětleno vůbec nic; ukrást někomu čas je naprosto primitivní, ale přesto se tam objevuje jen ten jeden gang... Pokud se od tohoto dokážete odpoutat, čeká vás solidní sci-fi běžecká podívaná. ()

Sathine

Tento film jsem zhltla behem jednoho vecera. Velmi mne zaujala myslenka a v podstate absolutni jednoduchost tematu. Sice opet Hollywoodsky happyend, ale bez toho by to prece nikdy nebylo ono. ()

macoslavek

příjemné scifičko, které ale nepřišlo s ničím novým.. nejdůležitější poznatek: amandě seyfried mám chuť (tak jako peter griffin umě turman) přitlačit oči blíže k sobě. ()

shalash

zajímavý nápad? možná, ale pytlovina teda hrozná, z hereckých výkonů nikdo nezaujme. Tři hvězdy za ten nápad, mít 25 let vypadající matku? :D no šílenost ()

sona.1990

Opravdu miluju dobrý nápad a tady bezpochyby je!! K tomu moje oblíbená Amanda Seyfried a máme tady 4 jako vyšitou.. Opravdu film který stojí za zhlédnutí.. ()

Wajny13

Nemám moc ráda "akčňáky" - ale tohle mě opravdu dostala. Velmi dobrý herecký výkon od Justina Timberlake (opravdu jsem tolik nečekala). Koukat na film jsem šla s tím, že to bude další "přiblblá střílečka" - opak byl pravdou. Představme si, že taky máme jen "vyměřený čas" - už jen při té představě mám husí kůži - ***** Amandě to s Justinem parádně "ladí" :-) ()

Petro

Chtěl jsem i čtyři a to proto, že mi na tento film zůstala zvláštní vzpomínka. Tou je zpracované téma dávající možnost pochopit paralelu "vyměřený čas" - "dnes všude nezbytné prachy". U "času" hned končíš, u peněz né tak hned, pravda, ale v obu případech se žeň dokud ještě můžeš a ať můžeš dýchat. Je dobré, když mi v hlavě zůstane otázka. A jak jste na tom vy? ()

AyLe_

Námět bezesporu zajímavý, provedení ale značně pokulhává, což je škoda, protože by se z toho podle mě dalo vytřískat rozhodně víc. Celkem mi tam i vadil Justin, kterej není žádnej drsňák a v těch drsňáckých scénách je spíš legrační. Pro mě celkem zklamání. ()

vonalbi

Výborně rozjetý začátek, skvělý námět filmu o jehož poselství bych mohla ještě týdny přemýšlet. Pak ale začal Justin likvidovat jednoho nepřítele za druhým, jak podle nákupního seznamu a tak jednoduše, že jsem se ocitla opět v časech dětství, když Čtyřlístku vyšlo vše, nač sáhnul. Hráli Justin Bobik Timberlake a Amanda Fifi Seyfried, dobrou noc děti. ()

neon13hc

Scifi bez scifi efektů mám rád. Pokud do Vaší TOP10 patří alespoň jeden z filmů Gattaca, Equilibrium či 1984 a zároveň jste fanda do scifi, úspěch zaručen. Má to spád, vkusně je to šmrncnutý krimi, postavám uvěříte... překvapení roku 2011 ()

chlievik

Akože ....(ticho)..... je to jeden z najlepších filmov aké som videl za posledných 10 rokov ! Je mi jedno, kto čo negatívneho povie na tento film, iste, má drobné nedostatky, ktoré aj nižšie napíšem, ale tu presne vidieť, ako sa dá bez brutálnych efektov a zbytočných technických zázrakov digitálneho veku urobiť jeden skvelý film. Perfektné snímanie kamier, jednoduché a pritom všetko zobrazujúce, okúzľujúca hudba, smutná až existenčná, a časove napätá presne v pravých momentoch, skvelé kostýmy, lepšie než ktorýkoľvek Matrix, láska, síce trošku menej ukázaná, ale možno to bol zámer, aby to nebolo príliš sladké, skvelí menej známi herci (za zmienku stojí pre mňa objav šľachticky pôvabného a do úlohy precízne sa hodiaceho Vincenta Kartheisera), ale celkove mnohí herci v snímke mali skvelé prirodzené herecké kvality (jednoduchosť Justina, jeho tiež treba oceniť, Amanda má viditeľnú budúcnosť ako herečka, chladný ale presný Cillian), proste dobré, takže..... konečne film, kde sa neobjavuje debilný Bruce Willis, s ktorým sú scény až prehnané až nedôstojne primitívne, a hoci v tomto filme žiaľ tiež museli byť trošku komerčné, naháňačky na autách a podobne, ale pochopte, v dnešnej dobe sa už nedá urobiť Blade Runner ak chce film nebyť stratový a prežiť, takže skvelé dielko, doporučujem každému fanúšikovi sci-fi pozrieť si. A negatíva? Možno to, ako to skončilo, by som vytkol, to ako sa tam s tými dvoma malými smiešnymi pištoľkami idú popasovať s tou veľkou bankou na konci :)). Celý čas sa zdalo, že celú planétu (alebo aspoň jej značnú časť) má pod palcom ten jej otec, Weis, aspoň to tak vyzeralo, že je jedným z najmocnejších ľudí, a zrazu toto, ukáže sa, že je len dosť bohatý, ale nič viac. Hoci... ukázali to tam na sekundičku na jednej mapke, že vládne len jednému časovému pásmu, ale zdalo sa mi intuitívne či pocitovo, že vo filme nie je nikto vyššie než on, aspoň celý film sa v tom duchu uberal, zdalo sa. Vždy to proste na konci musia spraviť tak, aby buď počas deja filmu šéf-vinník nijak neidentifikoval skutočného vinníka v našom ekonomickom svete - len na konci niečo jemne naznačia, ako v tomto prípade s tou Bankou Sveta, avšak tým sa zahmlí do stratenosti skutočný vinník ekonomického svinstva v našom skutočnom svete, alebo ak dej aj niečo naznačuje, že niekto je vyššie a vinný, tak na konci sa to musí nenápadne (alebo až príliš nápadne) odkloniť tak, že narýchlo všetko poupratujú, zbúchajú, a koniec je priam imbecilný. V tomto prípade je koniec trošku nedomyslený, príliš rýchly, náhly, možno naivne idealistický, s hlúpou nádejou (myslím že by sa mali filmy končiť oveľa surrealistickejšie či jednoducho ...divne.) Chceli nám povedať, že svet je špina a máme tu niečo podobné aj dnes, a tento pesimistický filmový pohľad je len zrkadlením dneška akurát v inej rovine konkrétnych príbehov? Áno, ale nie dosť odvážne, to aby príliš nenasrali tých, čo film nepriamo financujú. Alebo možno preto, aby príliš nemenili umeleckú individualitu filmu, jeho nedeliteľnosť a neaplikovateľnosť? Ale jednoznačne nemám rád tie idealisticky revolučné konce, a hoci to nebol zas až taký happy end, ale aj takto ukončené vecičky mi zvyknú prísť ako jemne trápne, aj keď v tomto prípade nie je záver zas tak príliš zle urobený. Mohlo to ísť ešte vyššie, predĺžiť to až do Tela Svetovej Vlády, boj, a potom finálny útek Justina a Amandy niekam na ostrovy ako posledný "choice" lásky, zbaviť sa časových hodín života pre oboch, dostať prirodzený život, ale nepomôcť svetu, lebo sa to "reálne nedá", keďže v prípade rozdania globálneho času by tak či onak nastala taká istá anarchia a zlo, apória života a inštinktu prežiť, takže sa nič nepodarí, a úplne sa neuspeje na konci, a len individualita môže žiť skutočne a v láske, ale smrteľne avšak v prirodzenom živote a láske medzi Justinom a Amandou. To by bol môj záver, útek a láska dvoch, a svet ostáva tam kde je, v smútku, ale dať nejakú nádej, možno... narodenie dieťaťa tých dvoch, ale s hodinami..... čo by mohlo byť úvodom na druhý diel, v ktorý dúfam ale snáď to neposerie Hollywood, lebo keď ten sa chytí do práce,bude z toho fakt srajda. Ešte pár pozitívnych momentov : synergia smrti Olivie Wilde s prežitím Amandy Seyfried, emocionálne otázky existencialistického typu, dosť lacný rozpočet bez prílišných efektov, neurčenie obdobia kedy sa to odohráva ...mohol by som pokračovať, ale nie je to potrebné, proste DOBRÝ FILM, srdcovka. () (méně) (více)

lenka215

niežeby to bola hlúposť, ale nechápem ako som to mohla dopozerať a to ešte dokonca v kine... totálne ma to nezaujalo a klobúk dole pred tým, kto toto dokázal vymyslieť.... ()

Andy.222

Je pravda, že samotný nápad s časem je mnohem zajímavější než film sám. Jako akčňák nic moc (hlavní hrdina je nezastavitelný "masič", ale tak nějak mu při tom chybí styl, jaký by na jeho místě měl třeba takový Willis, nebo Brosnan. Prostě je tak nějak postřílí/zmlátí a jede se dál) a Amanda si mohla odložit trochu víc. Líbily se mi některé detaily ve filmu, jako například ten kněz v Misii, to že časová policie má minimální denní příjem, že tu byla aspoň snaha aby všichni vypadali mladě (která se tedy místy nepovedla) i ten graf znázorňující "tok času". Přesto přese všechno to stojí za zamyšlení - chceme celý život proběhnout? ()

Dámské posily...

Dámské posily...