Vyměřený čas

Hanys_

Nějaké velké výhrady k Niccolovi nemám. Snad jen, že když už si dal práci s tak brilantním nápadem, mohl trošku více zapracovat také na vedlejších postavách (nejvíce zamrzí odfláknutý Murphy). Jinak u mě In Time funguje bezvadně. Není to tak chytrá sci-fi jako třeba Gattaca (ikdyž ten námět zní stejně skvěle), ale jako zajímavá oddychová žánrovka rozhodně splnila svůj účel...7.5/10 ()

Fary

**** navzdory tomu, že to vykrádá snad všechny filmy, co znám. Od Bonnie a Clyda přes Pulp Fiction (hlavní hrdinka je až neuvěřitelné podobná jisté Mie Wallacové) snad až po Wall-Eho. Ani Timberlake v hlavní roli mi nevadil (narozdíl od původního očekávání). PS: Zamysleli jste se někdy nad tím, jakou cenu má čas? Ne? Tak po tomhle filmu to určitě uděláte... :) ()

rapstorm

Základní myšlenka filmu je perfektní. Tento film byl plný akce a napětí. Porovnání času s penězi, je velice kreativní, v kombinaci s překvapivě dobrými hereckými výkony Justina a Amandy, tak tenhle film rozhodně stojí za shlédnutí ()

XdanteX

takový potenciál a nakonec s přimhouřením oka sotva dosáhnuté tři hvězdy..... Sem tam záchvěv na pět hvězdiček, ale v konečném součtu je to jenom to pomyslné slavné "Velké Kulové"...Spousta záběrů které by se mohly vyměnit za dokreslení hloubky postav a jejich záměrů. Bohužel no..tenhle film měl na víc:/ ()

dopita

Zápletka je dobrá a originální, velká škoda, že z ní nebylo vytěženo víc. Zpracování taky vázne. V rukách schopnějšího režiséra to mohla bejt kultovní scifárna, takhle se ale bohužel jedná o (trestuhodně) nevyužitou příležitost. ()

showxman

Utopistické/antiutopistické/idealistické materiály patří k mým nejoblíbenějším, ať už v jakékoli podobě. Proto jsem rád, že se někdo tento námět dostal na plátno. Film se mi líbil, i přes poměrně nelogickou a naivní výstavbu děje, kdy se hrdinové snaží svrhnout celý sofistikovaný systém jánošíkovským způsobem alá Barrow & Parker. Holt to je daň za "mainstreamovost". ()

thorewi

Zajímavý nápad, ale nic revolučního. Nicméně se jedná o další skvělou akci na pohodový večer, jinými slovy, nudit se nebudete. Co bych především vyzdvihl, jsou herecké výkony a Justin Timberlake si rozhodně vybral mezi zpěvem a hraním to správné řemeslo. Amanda Seyfried zdatně sekunduje a novou krev mezi hollywoodskými hvězdami jedině vítám. Cillian Murphy též neztrácí dech, ale do toho opravdového záporaka mi trochu chybělo. Co bych na druhou stranu trochu zkritizoval jsou některé scény, které mi přišli až moc nastrčené do celého dějství fillmu (např. ta s kradením času ve vybouraném autě). Ve výsledku však skvělá podívaná a jen víc takových filmů, protože poslední dobou je kvalitního scifi jak šafránu. P.S. Rozhodně bych nebral úryvek z POMOva komentáře "Typické Niccolove sci-fi" jako negativum, Andrew Niccol má zajímavé nápady a dokáže je přetavit v kvalitní díla. ()

bloodline

Nápad za milión s chytrým využitím časovej variability a s nepochopiteľným nezúročením ponúkaného potenciálu. Všetko sa začne rúcať po príchode Amandy Seyfried na scénu. Chémia s Justinom nefunguje, pôsobí stroho, necharizmaticky... Esprit vypŕchol rýchlejšie ako sladký pocit žuvačiek Pedro. U mňa 0 bodový zásah na vysokých podpätkoch, žehlila exoticky futuristická výprava, pôsobiaca s invenčným prelínaním minulosti a prítomnosti nezvykle diogenovsky "cool". In Time v priamej konfrontácii s The Island narazil na horu železobetónu. Keď už tupú akciu, nech má aspoň zlaté dno dláždené explóziou a letom čohokoľvek. Inak si neviem predstaviť bdelý koniec pod záštitou horiaceho subwoofera. ()

Mazlik4

Potenciálně dokonalý monetární systém! Schází jen hlubší pochopení toho jak nové minuty vznikají? Zda je jich omezené množstvý? Jakým způsobem dochází k monetární inflaci? ()

Burdock

Zápletka, která mnohé slibuje, avšak sama film bohužel neutáhne. Po čtvrthodině si zvyknete na reálie tohoto futuristického světa a poté vás již nic víc nečeká. Film se smrští na neoriginální, stokrát viděný příběh o útěku dvojice před silnějším protivníkem a snahu o nabourání pilířů jeho moci. K tomu spousta ataků na logiku, které vás už jen zbytečně naštvou. ()

Rssa

Veskrze průměrný film s nezajímavým a průměrným obsazením i výkonem herců, solidní nápad je málo vybroušen a přiblížen, až moc hraje na cool popcorn, až to postrádá tajemno nebo jakoukoliv atmosféru. Zabijačka času dobrá, nic víc. 65 % ()

Ilhan

Předem upozorňuji, že komentář je plný spoilerů. Co k tomu říct, nápad miliónový, provedení do jisté míry mdlé. Musím souhlasit, že to hodně připomíná Equilibrium, ale nemůžu souhlasit s kolegou neoBlastem, protože Equilibrium považuji minimálně o třídu výše, než In Time. Kromě toho z filmů Andrew Niccola jsem si podle hodnocení nikdy nesedl na zadak tak, jako většina ostatních, ať se to týká Gattacy, nebo Obchodníka se smrtí. Narozdíl od Equilibria zde není nikde vysvětleno, proč k dané genetické úpravě došlo a proč se začal čas používat jako platidlo. Nehorázně mi tam chyběl tenhle background, který by vysvětloval proč? Kdy se to stalo, proč se to stalo, jak se to stalo, kvůli komu se to stalo. Kdo v tom světě vůbec vládne. Víme, že je jsou nějací Timekeepeři, jsou tam časové zóny, které se liší bohatstvím jejích obyvatel, kdo ale tohle všechno určil, kdo ten systém ovládá, kdo oficiálně vládne, není nikde řečeno. Očividně boháči Timekeepery pod palcem neměli, aspoň ně oficiálně, ale kdo tedy, kdo stvořil ten systém. Jak je možné, že si tohle lidé nechají v těch chudších čtvrtích líbit, jak můžou žít ze dne na den, ne-li z hodiny na hodinu a chodit kolem lidí, kterým došel čas, hm, chudák. Takhle to přece nefunguje, jakmile jsou lidé utlačováni, bouří se, dnes to vidíme více, než kdy jindy. Jak to, že spouta lidí radši umře, než aby se pokusila získat čas násilím. Co více opravňuje k útoku, než strach z vlastní smrti, zvlášť když někdo jiný má dost. Jaktože kromě jednoho zlodějíčka Pettyfera si všichni žijí a umírají bez známky nějaké rebelie, kriminální činnosti, která by musela být hodně vysoká. Zvlášť když zlodějíček Pettyfer je oficiálními bezpečnostními složkami necháván naprosto na pokoji. Vysvětlete mi někdo, jaktože tam máte banku s časem a není v nich žádná ochranka. No, co, stačí prorazit autem zeď a každý si vezme kolik chce, zaměstnanci jenom koukají, není nikdo kdo by zasáhl. To byl za těch let Will první koho to napadlo. A dále, k tomu konci, jo, kdyby se dostalo do systému nepokrytý milion let, stalo by se co, ano systém by se zhroutil, z ekonomického hlediska je jasné, co by nastalo, hyperinflace, čas by ztratil svoji hodnotu a funkci formy peněz a muselo by se přijít k novému systému, pravděpodobně opět k takovému, kdy by čas a peníze byly navzájem odděleny. Nebo by musela přijít měnová (časová? :D) reforma. To by ale znamenalo, že nejen z nových bohatých, ale i ze starých boháčů by se staly chudí. Muselo by tedy dojít k tomu oddělení a co by bylo dál, to se nevím, ale tohle ten film vůbec neřeší. Vzhledem k námětu by to chtělo mnohem vyšší stopáž a mnohem prokreslenější svět, protože tohle je tak ploché, že tomu člověk ani věřit nemůže. Equilibrium tenhle svět, tohle pozadí nastavené mělo a dávalo smysl, tady to na první pohled funguje, na ten druhý už to začíná dost drhnout. Kdybych měl tohle pominout, tak samotný film má skvělou první polovinu a dokud si Will užívá nabytých prvních pár tisíc let, proniká do prostředí boháčů s účelem je zničit, film funguje, jakmile ale je donucen k útěku s Amandou, začne to jít do kopru. Nebudu se rozepisovat nad vším, co se mi tak zvlášť nelíbilo, myslím, že to co jsem popsal v pohodě stačí a už se teď ty tři hvězdy zdají nadhodnocené vzhledem k těm všem výtkám. Film to není špatný, ale tohle všechno mi ho dokáže zkazit. () (méně) (více)

arexam

Jedna hvězda za námět, druhá za zrzavou rošťandu. Blbostí tam bylo plno, o tom psát nebudu (snad jen zvuk z výfuku elektro aut, jak může mít elektromotor výfuk? Muscle e-car? ehm) Oproti S1m0ne docela odvárek Nejlépe to popsali Matty a Adrian ()

Michalechal

Odpočítávající se čas života - skvělá myšlenka! Tři čtvrtě filmu vážné akční drama a poslední třetina trochu odlehčí i akčním humorem. Sci-fi jen tak zlehka z mého pohledu, ale jako akčňák super! :-) ()

Corpsegrinder

Ze začátku to vypadalo hodně dobře ovšem prostřední část stojí totálně za hovno a všechno to rozdávání a kradení je totálně out. ()

Oxy

Po referenci od čtvrtého přítele jsem se rozhodl si na tento film najít čas. Čekal jsem v tom spoustu děr a chyb, jelikož téma a nápad není zrovna banální. Byl jsem připraven být kritický a nekompromisní. Ovšem! Nedostal jsem moc příležitostí. Postupem času jsem vplul do děje a úplně zapomněl na čas. Příjemné překvapení. ()

Dámské posily...

Dámské posily...