Vyměřený čas

Rapikk

Bohatí neví, co dělat se svým časem, a chudí žijí ze dne na den. To jsou dvě základní pravidla našeho skutečného světa. Sci-fi In Time ovšem z těchto obrazných poznatků vytvořila doslovné. Čas již neexistuje pouze jako pomíjivá tikající veličina, ale jako platidlo. Peníze se rovnají životu, chudí na ulici škemrají o minuty a bohatí sází v kasínech celá staletí. Poměrně zajímavá konstrukce Sci-fi. Navíc zaujme, z jak jednoduchého konceptu umí filmaři vyvodit mnoho sociálních implikací. Akorát bych si býval přál nějaký zajímavější závěr. Tady se totiž dočkáme pouze Robina Hooda, pokusu o zničení principiálně chybného systému a logickou odpověď trhu na množství ukradeného a redistribuovaného času - inflaci. ()

noby

Zajímavá myšlenka, absurdní dotažení náboženství kapitalismu, rozvíjející mnoho zajímavých momentů (hlavně přidání dramatické váhy tím, oč se hraje - někdy i doslova), ale příliš se nepodepisující na celkovém příběhu. Zručně natočená jednohubka s příjemným zamyšlením navíc. ()

HArna

Niccol nikdy nezklame a nezklamal ani tentokrát,kvalita filmu je pro mě srovnatelná s obchodníkem se smrtí. Skvělá herecká trojice Seyfried-Timberlake-Murphy! ()

Junglista

Já blbec se zas jednou nechal napálit... čekal sem něco inteligentnějšího, než soudruhy Robina Hůda a slečnu Jánošíkovou, který zastávaj názor, že pokud ukradneme někomu něco, čeho má hodně, tak je to v pořádku. Chce se mi zvracet... Eště že tam byl Cillian Murphy, jinak bych od Niccola žádal zpátky hodinu a třičtvrtě svýho času. Takhle mi bude stačit jenom hodina a půl. ()

anaticha

Je zajimavé, že v dnešní době mnoha různých filmů opakujících a kopírujících své náměty lze natočit něco tak originálního, chytlavého a ještě k tomu sci-fi :D Velké překvapení.Dávám 5* ()

Neshika

Super koncept, který někde v polovině produkce zlenivěl, aby se zalíbil všednímu divákovi a tak nakonec přináší zcela všední zážitek. ()

EKLEKTIK

"Nečekám, že tomu uvěříte, ale je to pravda." Konec peněženek, platebních karet a bankovních šeků, ale i nový význam výrazu "Biologické hodiny", včetně upozornění na fakt, že čím dál víc chudších lidí, pracuje pro ty, čím dál víc bohatší. Toto všechno mě na této originální a inspirativní sci-fi, opravdu hodně zaujalo a mimochodem by mě docela zajímalo, z jaké sociální vrstvy jsou zdejší uživatelé, kteří do svých komentářů píší, že se jedná o "komunistickou agitku". To musí být jedinci, patřící k lidem s nekonečným množstvím času, nebo jde o individua, kterým už moc času nezbývá a svým patolízalstvím se snaží, nějaký ten čas, na těch prvních vyškemrat. No nic, musím končit. Už nemám čas. ()

barlow

Moderní variace na Bonnie a Clyde story, pěkně pomalu a rozvlekle, ale s myšlenkou a občasným překvapením. Rozhodně nevymezené charaktery v rámci dobro - zlo. Skvělá role Cilliana, ostatně jako vždy. ()

aquiver

Čas jsou peníze, to dávno víme. Myšlenka mít jako platidlo čas, který zbývá do smrti, je zajímavá. Nevyděláte, zemřete dříve. Škoda, že je to jen rutinně akční, silně povrchní, komerční film pro teenagery, který by paradoxně chtěl být proti kapitalismu... 40 % ()

kolemjdouc

holyvúdská zabijačka.Dostihnout a zabít,zabít,zabít....Fakt jsem se těšila na Timberlakea ,protože není moc možností ho vidět jako herce.Ten chlap má fakt charizma. Amanda vedle něj působila jako chudá příbuzná .Zvlášť když nosila jehlové podpatky snad i do postele.Ale klobouk dolů - dokázala v nich i slušně prchat ()

Harapes

Zajímavá variace na téma,jak by jsme asi žily.kdyby jsme měli předem určný čas délky svého života.I bez velkých speciálních efektů mě film zaujal a příjemně pobavil. ()

seth82

No trochu sa budem od väčšiny odlišovať - podľa mňa by si takýto námet zaslúžil oveľa lepší scenár. Potenciál myšlienky bol vysoký, ale niektoré ťahy/rozhodnutia hlavných hrdinov boli dosť nelogické až hlúpe, takže som až krútil hlavou. Holt, nemôže byť všetko zlato, čo sa blyští, dobré dva bodíky, teda dva a pol, ak by sa dalo. ()

Bafo

Ta latka je super, proste dobrej namet. Samotne zpracovani je take kvalitni, jenze film srazi to, jak je napsany. Docela i slape, ale vsechno je takovy lehce divny, podivuhodne nacasovany, schematicky a trosku jasny (jasnost scen podkresluje treba i hudba, ktera je obcas skvela, ale casto trapne pateticka). Mam dojem, ze by se to dalo natocit daleko lip, mozna trosku komornejc, temnejc, jednodusejc. Ten napudrovanej Justin se do takovyhodle tematu prilis nehodi, osobne proti nemu vskutku nic nemam, ale proste herecky mi neprisel nejlepsi a vseobecne je spojovanej s jinejma pocitama nez by mela tadle antiutopie vyvolavat, Cely je to takovy prilis naivni asi protoze se to chce tvarit jak mainstream, ale kvalita efektu tomu prilis neodpovida a vseobecne mainstreamovy filmy maj to tempo a logiku a dramaturgii trochu jinde. Proto bych to radsi videl vic alternativne, ale za to na pet hvezd. Ty ctyri sem dal dost protoze mam rad scifi. Mozna kdyby to natocil treba Gavras............. ()

Teabag

Bonny and Clyde ve spojení s Robinem Hoodem a líbivou vizuální stránkou. Jinak pouze kritika kapitalismu dotažená ad absurdum. Herci mě nijak neokouzlili a zklamal Cillian Murphy. Jinak tomu ale po formální stránce nemám co vytknout. 7/10. ()

Sufferer

Vezmem to z iného konca. Na snímke In Time mi asi najviac imponuje myšlienkové podhubie, ktoré dáva človeku možnosť čítať medzi riadkami. Andrew Niccol neurobil nič iné, než vykreslil fungovanie dnešného systému na báze prenesenia významu jeho hybnej sily (čítaj peniaze) na čas, a to je len vrchol ľadovca. Hlavu v smútku mám však z toho, že nepodstúpil riziko dať príbehu silnú emocionálnu rovinu a väčšiu hĺbku, čím mohla táto myšlienka prerásť do nadčasovej metafory, ale stavil na istotu, aby na sto minút zamestnal diváka. Každopádne, strata času to nebola. ()

ondrula

Nevim no, ale nemůžu se zbavit dojmu, že Justin Timberlake by se měl držet svýho trdlování na pódiu před davem ječících puberťaček a necpat se před filmový kamery. Film je to poměrně svižný a koukatelný, ale připadlo mi, že poté, co scénárista dostal výbornej nápad s vyměřeným časem, začal psát scénář a zjistil, že v realizaci se jedná o komunismus (tj. na první pohled krásná myšlenka, která v praxi zákonitě ztroskotá). Asi to bylo tím, že mě absurdnost příběhu srala a neudržel jsem pozornost, ale konec jsem fakt nepochopil a znovu na to už koukat nebudu. A taky vážně nechápu, co je na Amandě Seyfried tak atraktivního, mně přijde jako taková mongoloidní obludička; bejt Justinem, tak dělám do Olivie Wilde, matka nematka. ()

FARGO

Nápad s časem senzační, ale promarněný. Niccol se měl zaměřit spíše na scénář a vybudování hutné atmosfér jak v Gattace, než na akční složky. Pro mě jednoznačně zklamání. ()

Disease odpad!

Další z amerických "rádoby scifi" pohádek. Agitka o zlých kapitalistech a predestinaci lúzy. Můj čas sice vyměřený není, ale téhle ztráty jsem fakt litoval. ()

Dámské posily...

Dámské posily...