Vyměřený čas

ApsidalTill

Oceňujem fakt, že sa kostra tohto príbehu nakoniec dostala do filmu v takejto miliónovej produkcii (nejaká tlačenka), avšak na našu škodu už samotný scenárista nič viac vlastne nevymyslel len ten samotný fakt, že tu ide o čas. Príbeh je neuveriteľne stupídny a pritom jeho základ, by si zaslúžil románovú predlohu o 1000 stránkach žltého papiera. Svet kde je jediným akrtiklom pojem: ČAS, kde sa ľudia riadia len podľa neho, žijú preň, obchodujú s ním, milujú sa preň a umierajú zase len preň - v základe poskytuje milióny ciest ako priniesť scenár hodný Oskarov. Miesto toho, je nám na plátne predsunutá nevábna odrhovačka o dvoch krásnych ľuďoch kde jeden skúšaný životom, narazí na tú čo nikdy nežila a zrazu BUM: Láska jak vemeno a tak až do konca titulkov. Nebiť slušnej atmosféry, hercov a kamery - nikdy by som tomuto filmu nedal tri hviezdy, avšak tie financie vložené do týchto šunkaflekov z kina, si to proste zaslúžia už len pre réžiu. ()

Oyer

Už jen za ten nápad by tento snímek zasloužil obrovské brááávo. Perfektní myšlenka, výborný nápad ! Škoda, že ta realizace nebyla stejně tak dobrá. Nevyužitý potenciál. ()

Dr Lizal

Niccol umí teda lepší sci-fi, ale i přesto patří In Time k těm kvalitnějším filmům loňského roku. Záčatek solidní ale pak už se jen běhá jako v podobných Správcích osudu (i když nechápu jak to Amanda Seyfried na těch podpatcích dokázala). Za originální námět a kung-fu Timberlaka nemůžu jít pod 4 hvězdy. ()

ADIO45

Will si uvědomuje, že ve společenské vrstvě, ve které žije, s tímto časem moc dlouho nepřežije a tak se vydává do nejvyšší společenské vrstvy, kde se seznámí se Sylvií a hned se do sebe zamilují. Mezitím speciální policie, která hlídá čas, začne vyšetřovat smrt onoho boháče a usoudí, že Will mu jeho čas ukradl, a tak po něm začínají jít. Ten chce ale jen pomáhat druhým a tak vykrádá banky a rozdává čas všem potřebným. ()

Tomyfrok

Fakt jsem si nemyslel, že mě takhle bláznivý námět může chytnout, ale už po deseti minutách bylo jasno. Za všechno bych vyzdvihl jednu hlášku, která se vyskytuje také ve filmu (byť trochu křečovitě), a to "Peníze, nebo život?!" Co když totiž právě život je to, co je směnitelné, a to jediné, čím se můžete vykoupit. O tom je právě Vymezený čas. Místo peněz lidé platí vteřinami, minutami, hodinami... svého života, aby si obstarali jak základní životní potřeby, tak i třeba nějaký ten luxus navíc. Každý má přesně určeno, jak dlouho tu bude, ale čas lze i získat. Ve výsledku je zajímavé, jaké priority se najednou dostanou do popředí. Musím uznat, že zde vidím i mnoho nedokonalostí, jenže se mi v nich nechce moc hrabat, protože mě snímek překvapivě hodně bavil. A zvlášť jsem si užíval Justina Timerlakea, hraje líp a líp. Přestože samý příběh je trochu schematický, má film myšlenku a dá se říci, že i poslání - čas je drahý, ač klišé, tak žít každý den naplno. (70 %) ()

gurmanik

Dokonalý nápad, kvalitní herecké výkony, film mě zaujal. Já obvykle nepostřehnu mnoho chyb ve filmu, ale tady to byl naprostý extrém. Takových nesrovnalostí, ve snaze udělat scény napínavější vteřinky lítaly (nějak jim to nezapadalo dohromady), ke konci dokonce už minuty. Naprosto nereálné pohybové možnosti herců, chyby v tom, že když jdou nepřátelé proti sobě na rovné silnici, dlouho o sobě vůbec nevědí, a pak taky rekordman, který uběhne cca. 300 metrů k autu a část cesty zpět za 10 vteřin. Prostě tyhle přehrávané americké ptákoviny srazily mé hodnocení z 90% na 70%, ale za originalitu jsem dal 4* :-) ()

Imrwere

Dle mého názoru celkem kvalitní dílo. O pár "prázdných" scén bych stopáž sice zkrátil, protože chvílemi se mi to zdálo až nějak moc natahované, určitě by se to dalo nacpat do devadesátiminutovky, ale jsem spokojen. Krom tohoto nemám co vytknout a ani díky tomu znatelně neuberu hodnocení. Nenutilo mě nic k náznaku ani chvilkové nudy, tudíž bych byl sám proti sobě. Opět jsem byl přesvědčen, že Justin je o mnoho lepší herec, než zpěvák, o čemž mě tedy přesvědčilo už několik jiných děl, ale tento snímek můj názor utvrdil. Amanda byla skvělou volbou pro roli po Justinově boku. ()

tlkounev

Námět, zpracování a finální výsledek je překvapující. Co je ale na celém filmu zarážející, to je prostě Timberlake. Nebojte, nehaním ho, myslel jsem to v dobrém slova smyslu. On opravdu umí hrát! ()

Tomu.Ver

Film, obohatený fakt super nápadom, aj nescifi divák ho ocení. Škoda toho klasického nikdy nekončiaceho naháňania v strede filmu. Ale aj tak, klobúk dole, konečne po dlhom čase pozerateľné scifi :) ()

kamigava

Prvních 45 minut bylo zajímavých. Pak už se mi film líbil čím dál méně. Je to asi tím, že jsem moc zkoumal zákonitosti, které u Sci-Fi filmů moc neplatí. Je těžké něco takového zrealizovat do světového měřítka, myslím tím, aby všehno mělo své opodstatnění a logiku. Např. když lidem ubývá čas, tak paradoxně nebudou utrácet za jídlo a pití. Jenomže, pokud nebudou mít, co jíst, skončí mrtví i s nějakým tím časem. To je budoucnost? Nechápu, jak může mít jen jeden muž vládu nad celým světem a tím pádem i časem. Je zajímavé o tom přemýšlet a zkusit to dořešit. Prostě mi nezbývá nic jiného, než přijmout ty nedomyšlené věci. Závěrečná scéna je zvláštní. Hlavní hrdinové přežijí, protože si správce zapomněl dobýt plat? To je teda úctihodná naděje. FIlm zase dobře drží tempo ani nenudí. Čekal jsem od něj ale trochu více. Scénář taky za moc nestál a překlad názvu filmu taky nemohl dopadnout lépe. Je to nadruhou stranu další neobvyklá Sci-Fi, která mile překvapí, ale moc nenadchne. Jinak mám ještě poslední poznámku. Hrát si na Robina Hooda do konce života by mě asi zabilo a ještě navíc s takovým druhem měny. Z filmu vyplívá dobré ponaučení. Nikdy by si neměl ztěžovat, že nemá na nic čas. ()

Zyne

uz od Gattacy a Truman show mam Niccola hrozne rad, ale timhle filmem si to u me dost pokazil. namet je hodne fajn, ale zpracovani me prilis nenadchlo. proste to na me nefungovalo, nemelo to de facto zadny presah (jak jsem u Niccola zvykly) a celkove je to takove jakesi jalove... ()

laepus

Slušná žánrovka - plusy: Amanda Seyfried v podpatkách a mini, dobří Murphy i Timberlake, zajímavý nápad, našlápnutý úvod a závěr filmu; minusy: drobné nedotaženosti, opakující se lokace, pokulhávající střední část filmu - celkově shrnuto - na čtvrteční odpoledne vynikající volba. ()

Jaro_slav

Síla filmu In Time spočívá paradoxně v jeho slabině: s takovýmto nápadem šlo samozřejme udělat mnohem více a natočit něco jako "novodobý Matrix", jenž by pak jistě byl inspirací pro různé filmové citace a napodobeniny. Ale díky tomu, že příběh je jen taková futuristická spasitelská road-romance o zrodu Bonnie&Clyde, napodobován ani citován nebude, což jej činí jedinečným. Body k dobru přidal filmu člověk, jenž měl na starost výpravu: má rád ty správný auta - což u mě osobně způsobuje drobné dilema, zda těch rudých neodkliknout pět. Kdo umí anglicky, užije si navíc nespočet vtipných jazykových hříček se slovem time a slovy souvisejícími, oficiální české titulky jsou totiž téměř příšerné. Pár bonusových - byť laciných - vtípků představuje použití názvů výrobců hodinek jako jmen lidí (hlavní padouch se jmenuje Fortis). Nakonec i díky tomu, že se film nebere až tak úplně vážně, zůstavají oba hezouni v hlavních rolích snesitelní. ()

Mikino00

Viděl jsem v tom Bonnie a Clyda se sociálním podtextem odehrávající se v jiném světě, pro náctileté a nenáročné diváky. Myšlenka na které film stojí je výborná, scénář pak naivnější, stylizace jednoduchá, ale působivá. Film se sleduje velice dobře, navíc Amanda nikdy nevypadala lépe. ()

Ollie235

Originální příběh o světě, ve kterém by asi chtěl žít málokdo. Zároveň ale o světě, který je strašně lákavým filmovým prostředím. Neustálé napětí, spěch i strach o holý život v Daytonu mě nesmírně bavily. Stejně tak poklidný život v Greenwichi i následné propojení obou světů. Potěšilo i příjemné obsazení a solidní, ač ke konci upadající tempo. Nebýt poněkud nepovedeného závěru, dával bych plný počet. ()

Movie Gourmet

Nápad, používat čas jako platidlo s tím, že zbývající dny, hodiny, minuty, sekundy vašeho života se vám aktuálně zobrazují na předloktí, byl jistě relativně originální, nicméně čím blíž konci filmu jsem byl, tím mi na mysli vyvstávala podobnost s populární gangsterskou dvojicí Bonnie a Clyde. Za půvabnou "lolitku" Amandu Seyfried, která v lodičkách na vysokých podpatcích a bálových šatičkách doslova utíká o život palec nahoru. V dané situaci ovšem za nesmyslnost tohoto outfitu palec dolů - asi jí život za to tolik nestál :-) Koukatelné to ovšem je. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Dámské posily...

Dámské posily...