Vyměřený čas

B.e.r.n.y

Nápad naprosto grandiózní. Stejně tak první třetina filmu. Život v ghettu, smrt matky, příležitost a motivace pořádně potrápit zaběhnutý systém, ledově klidná pokerová ruka... No proč ne?! Bohužel celý tento potenciál jde do háje během patnácti minut a celé se to mění v nejednotvárný souboj o přežití. Nicméně zábava je divákovi poskytnuta ve značné míře, stejně tak jako pěkné vizuální efekty, soundtrack a herecké obsazení/výkony, tudíž není moc prostoru zamýšlet se nad filmem jako celkem. 70% ()

Almera

Premrhaná šanca - to ako prvé po skončení filmu zostalo vo mne rezonovať. Keď vezmem do úvahy ten úžasný námet a niektoré jedinečné myšlienky, ktorými tento film disponoval, asi viacerým divákom, ktorý očakávali “inteligentné sci-fi“ dôjde, že pri takýchto základoch je natočiť niečo takéto jednoducho prúser. Sklamanie u mňa nastalo už pri obsadení hlavných postáv. Nie som s nimi stotožnená, a nie je to len o mojich antipatiách k Justinovi. Scenár má medzery, záver je nedotiahnutý, naivný, filmu vo viacerých oblastiach chýba logika a navyše druhá polovica filmu pokrivkáva za tou prvou. Pár výborných momentov zabila “romantická“ línia medzi postavami, ktorá je vo filme ako celku absolútne zbytočná, pričom vzájomné sympatie hercov pôsobia miestami ťažkopádne. Tento film je ako v hokeji nepremenený samostatný nájazd na bránku bez brankára, kde každý očakáva jasný výsledok. ()

KraLuban

Víceméně zklamání - geniální koncept práce s časem je zabit slabým příběhem a nablblým koncem. Pořád ještě slušně koukatelná záležitost, ale jinak zmařená šance. 50%. Jo, a takovou 50-ti letou matku bych chtěl mít:). ()

pichta

Zaujímavá i keď nezmyselná myšlienka. Dobré prevedenie, niekedy až moc americké scény. Koniec v štýle Bony & Clyde. Dávam 70%, no stále nie 4*. ()

datel13

Ani ve snu by me nenapadlo, ze slizoun Timberlake zahraje dobře roli, na kterou by se hodil spis Jason Statham. Film se mi s výhradami ohromne libil, dokud ve scene ukradeni milionu z bohacova trezoru totalne neprevladla marxisticka agitka, která byla samozrejme patrna od zacatku. Do te doby však snesitelna. Zaver filmu to ještě pohrbil tim, když se Bonnie a Clyde vydali udelat „ještě vetsi kasu“, pochopitelne za ucelem další boje o beztridni spolecnost. Cillian Murphy super, hudba, atmosféra a především nápad taky. Docela pobavil i Leonard z Big Bang Theory v další z vedlejších roli silhavych loserů. Asi tak na 70 %, z uvedenych duvodu nemuzu hodnotit výš. ()

Adolyna

Fantastické Sci-Fi s velice dobrým obsazením. V první řadě musím pochválit nápad. Děj mě moc bavil...možná bych trochu vytkla předvídatelnost, ale to mé hodnocení nezmění. ()

kodwin

Na konci jsem měl trochu smíšené pocity, protože závěr se mi zdál nedotažený. Nosný nápad je výborný a zpočátku skvěle funguje, později už se to začalo trochu blížit proletářské alegorii. Nicméně i tak celkem vydařený snímek za horší čtyřku. ()

PoprockCZ

Skvělá myšlenka - Čas je měnou. Bohatí mohou žít věčně a chudí přežívají ze dne na den. Zároveň je cítit tlak korporátu (banky, která vše vede), která se snaží sazby zvyšovat, což mnoho lidí doslova zabije. Příběh je zajímavý s lehce otevřenějším koncem a udrží divákovu pozornost po celou dobu. Hlavní hrdina i kamera příjemní, pěkný film. ()

TeresaB

Nemám moc v lásce science fiction, ale Vyměřený čas prostě zbožňuju! Chápu, že to nesedne každému (což je v komentářích i dost znát), ale ta myšlenka celého filmu je podle mě tak jedinečná a neotřelá, že si zaslouží už z principu vysoké hodnocení. Pojetí té myšlenky je samozřejmě druhá věc, ale podle mě se to povedlo. Justin je prostě Justin, Amanda mi tu taky sedla dokonale, a kdyby snad někdo měl problém s těmahle dvěma (i když opravdu nechápu proč), tak mi neříkejte, že Cillian Murphy není dostatečným důvodem, proč Vyměřený čas dokoukat do konce. 90% ()

Pythonator

Nečekaně přitažlivá Amanda Seyfried a očekávatelně ještě přitažlivější mamina Olivia Wilde, která si zde však bohužel moc nezahraje. Do toho odpudivě nepřitažlivý Justýn Timprdlík a špičkově dokonale navržený sci-fi námět. Mohlo to být na pět hvězdiček, nebýt tam ten Timprdlík a mít to kvalitnějšího rejžu. Svět, kde se obchoduje s časem je překrásnou paralelou k dnešnímu otrockému jakože demokratickému kapitalismu, a film tak krásně ukazuje, že v systému něco nehraje. ()

vitek_korenn

Velmi nápaditý a vcelku i promyšlený sci-fi film. Jednoduchou myšlenku času jako platidla režisér Nicoll obohatil ještě dalšími kousky (správci času, časová pásma atd.) Jelikož zde spousta lidí přežívá z hodiny na hodinu (včetně hlavního hrdiny) tak o napětí není nouze.. To co ve filmu je mnohokrát řečeno a co jsem si z něj také odnesl : "Smrt dává životu účel. Bez obavy ze smrti nemá cenu žít." Za mě 8,5/10 ()

Skylwalker42

Nevim, mě to vůbec jaksi nezaujalo :( Vše je až příliš vyumělkované. Nápad s časem je sice bezvadný, ale prostě příběh předvídatelný. ()

Dennefil

Příběhově povedený film, Justin Timberlake do hlavní role sedl podle mě dokonale. Jednu hvězdu ale musím ubrat, protože mi přišlo, že někdy scény nedávaly smysl a chyběla mi třeba scéna mezi nimi. 7/10 ()

Joachim36

Jaká škoda takto ideologicky zabít originální myšlenku, kterou tento film má. Přitom ten koncept nabízí tolik možností, jak z něj udělat opravdu zajímavou podívanou a na stůl položit mnoho opravdu zajímavých otázek a různých možných odpovědí. I velmi zajímavá počítačová gamesa by se z toho dala udělat. Bohužel tady to vše sklouzlo do primitivní a trapné kritiky kapitalismu. Ne že si některé segmenty naší dnešní globální doby nezaslouží kritiku, to určitě zaslouží... jenže ono to není tak jednuduchý pochopit co je vlastně špatně a poukázat na to. Tak radši řekneme nějaká jednoduchý vysvětlení jako třebe "lze ukrást něco co už bylo ukradený?". Škoda... zabitá příležitost. ()

zeleznak

Namet zajimavy, provedeni slabsi, scenar odbyty, herci toporni, ale dokoukano, nutno brat jako oddychovku stejne jako podobne kousky, Equilibrium to proste neni. ()

Milo384

Z filmu jsem se dozvěděl, jak je kapitalismus špatným nebo je špatné narodit se v zajištěné rodině a nepomáhat. Když si nejsou všichni rovni, tak může přijít Robin Hood nebo Jánošík a vše napravit - vykrást banku, okrádat lidi, a pak to vše rozdat chudým a potřebným. Několikrát zazněla myšlenka - jde ukrást už ukradené? Film je těžký průměr, procentuální hodnocení asi 50, takže 2 až 3 hvězdy, ale brácha říkal: "Nekoukej na to, budeš nasranej" - já nasranej moc nebyl, takže za 3 hvězdy ()

Grossing

Kdybych byla režisér nebo scénárista už bych to dávno natočila, protože jsem si už před mnoha lety představovala jak by dopadl obchod s časem. Po shlédnutí tohoto filmu jsem tedy byla nadšená a žádné mouchy jsem nehledala. Film jsem si užila od začátku do konce. ()

Bogrant

Dráždivá a lahôdková rýchlovka v ktorej sa s napätím sleduje každá sekunda a každé počínanie hlavnej dvojice. Fajn akcia, slušní herci, výborný nápad, správne dotiahnutý do konca. Niccol vie. ()

Bragi66

Myšlenka dobrá, rozvedení a provedení méně dobré. Sakra, jaká to mohla být jímavá SF "sociálka", ale je to jen klišé na klišé. Jaj, a ta hlavní hrdinka, která vypadá jako rákoska s vyboulenýma vodnatýma očima, které jí pro větší eleganci obtáhli tlustým černým fixem... No a k tomu ještě přihlouple zpracované jánošíkovské "chudým brát a bohatým dávat" (nebo tak nějak) a přizdobeno paralelami k Bonnie a Clyde - no to mi děte z dílny. ()

Hombre8

Vcelku zajímavá myšlenka se standardně po hollywoodsku rozplizla do pohádky pro věčné infanty. Zde ještě navíc se socanským podtextem. Evidentní cílová skupina. ()

Dámské posily...

Dámské posily...