Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Ironhead

Hezky, ale mne ty filmy o opicich (pardon o primatech :_) nak nebavily nikdy moc, at uz to bylo jejich ztvarneni z jakekoli filmove dekady. ()

Stuck

Škoda těch přehnaných počítačových efektů a toho názvu korelujícho s původní filmem, což opravdu není ! ()

hony23

Jednoduchý recept, jak nebýt zklamán z méně povedeného pokračování úspěšné jedničky, je kouknout se nejdřív na dvojku a až poté na jedničku. Zrození planety opic je o poznání lepší, než Úsvit a film mě bavil od začátku do konce. ()

Briskie

Tento výkvět kinematografie tak nějak nedostál mým očekáváním. Ano, je tady skvělé zpracování, to se musí nechat. Avšak po 101 minutách přišel konec a mě nezbylo nic jiného, než jen sedět v křesle před obrazovkou a vydat jen přidušené he. Film si mě dostal, byl jsem zvědavý a řekl bych že jsem se i prvních deset minut bavil. Ale pak následovala nuda, nuda, šeď, šeď. ()

robfi

Občas to bylo na můj vkus dost rozcajdané a hlavní nepřátelé lidstva v podobě ochranky vědátorů, trýznitelů opic a policajtů všeho druhu mi přišli přemrštěně blbí a neschopní a naopak vědátora experimentujících na svých lidských příbuzných bych si za klaaďase do filmu asi nevybral. Ale což. Co člověk, to názor.. ()

Kozlowski8

Will Rodman je mladý výzkumný pracovník, pracující na vývoji léku pro lidi s Alzheimerovou nemocí. U jedné z opic, na nichž se pokusy provádějí, se po pravidelném aplikování nového léku projevuje značný inteligenční pokrok. Opice je při incidentu v ústavu zastřelena. Zůstal však po ní čerstvě narozený sameček, kterého si Will vezme domů. U opičáka se brzy začnou projevovat inteligenční dispozice, zděděné po matce... Oproti sérii ze 70. let minulého století je zřejmý značný posun ve vizuálním ztvárnění. Opice již nejsou namaskovaní herci, nýbrž digitálně upravená zvířata. Výsledek je skvělý a především mimika a výraz opic jsou velice věrné a přirozené a moc hezky se na to kouká. Tím ale nechci ani v nejmenším shazovat zmíněné klasické provedení, které mělo rozhodně něco do sebe a především první film o planetě opic z r. 1968 se právem stal legendárním. Toto nové pojetí však chválím - především za první polovinu až dvě třetiny, kdy probíhá ten zásadní přerod u opičáka Caesara, kdy zvířecí pudy začnou zcela ovládat jeho myšlení a začne organizovat vzpouru. Závěr byl už poněkud živelnější a trochu moc hurá. Celkově však u mne velké plus. 80%. ()

BarVo

Film, v ktorom šimpanz prehovorí ľudskou rečou, proste nemôžem brať vážne. 82% ako hodnotenie mi príde ako fór. ()

PatrikP4

Je pravda že staré filmy se budou přetáčet a takové už to bude... Andy Serkis alias Caesar se povedlo je to doopravdy věrohodně a musím přiznat že chvíly předtím než to vylezlo tak jsem si myslel že Caesar bude počítačový... Příběh je hodně dobrý a líbí se mi... ()

987Castiel

Prekvapivo dobré vzhľadom na predošlé skúsenosti režiséra a rozpočet. Slušný úvod do trilógie a pre mňa druhý najlepší "Ape" film od roku 1968. Caesar bol do daného roku prevratne najlepší CGI charakter vôbec. Prepracované boli najmä emócie a mimika. 100 minút vylúčilo nudné a zdĺhavé scény. ()

Desmi

Vizuální stránka je naprosto bezchybná. Toho si nelze nevšimnout a nutno to ocenit. Příběh samozřejmě kráčí po přímé linii bez jakýchkoliv odboček přímo k cíli, který je divákovi jasný již od začátku. Takže jediné co zbývá odhalit je, jakým způsobem opičky získají svobodu. :-) ()

Ace.A.T.L.

Parádní a rozhodně to je skvěle udělanej film. Efekty jsou super a jen plně podpoří celej film. Vůbec jsem se nenudil a pokud to nesrovnávám s původní planetou opic nebo to před ní nepřiřazuju, je to ještě lepší. Za mě platný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

HellsAngel

"Namiesto evolúcie...revolúcia", hlása slogan filmu, no dá sa to aplikovať aj na film samotný? Z môjho pohľadu by to bolo značne prehnané. Áno, Zrodenie planéty opíc je skvelý štart pre novú trilógiu o superinteligentných primátoch so skvelým scenárom (obsahuje pár fakt skvelých perličiek), skvostným vizuálom a ozaj prvotriednym motion capture (Serkis a jeho Caesar nemajú obdoby). To, že postavy ľudí začnú postupne hrať druhé husle vôbec nevadí, ba naopak, filmu to len prospieva. No na konci som sa neubránil pocitu, že ide len o príliš krátke intro k niečomu väčšiemu. ()

Desmond04

Po prvním promítání jsem se rozhodl udělit 4 hvězdičky, dnes ale po druhém shlédnutí musím své rozhodnutí změnit. Zrození Planety opic je prostě pětihvězdičkové představení. "Original" Planeta opic se mi vyhnula obloukem a vzhledem k tomu, že jsem později narozený jsem se rozhodl, pro vstup do této série, využít remake verzi. A to byla teda řežba. Taková, že popravdě v sobě těžko hledám důvody pro navrácení se a seznámení s planetami opic sedmdesátých a osmdesátých let. Obrovskou práci odvádí CGI, které vdechuje život primátům na plátně tak obstojně, až člověk zapomene, že je to jen "jako". Atmosféra prostupuje celým filmem, od úvodu kdy to vypadá na příjemný rodinný film až na úplný závěr, kdy se schyluje na velkou řežbu. Ta se naštěstí nekoná a vše je zakončena opravdu elegantně. Nějak bych se nepouštěl do prohlášení, že opice jsou natolik zajímavě stvořeny, že lidští protivníci jsou pouze křovím. Ano scény mezi primáty jsou skvostné, ale to neznamená, že by Franco a spol. byli ve filmu jen tak na oko. Vše zkrátka funguje tak jak má a už se opravdu těším, co nám nabídne Úsvit. ()

Danny Nolander

Vůbec by mě nenapadlo, že se k takovému snímku dostanu, ale zkusit se má vše. Každopádně nelituji! Opičák je hodně roztomilý, sympatický a fandím jemu i celému jeho klanu. U Koby mám ale trochu pochybnosti... ()

PanPyzamo

Zrození Planety opic je prvním dílem z trilogie a dle mého názoru tím nejlepším. Příběh je vynikající a do toho zde máme i nádherné efekty. Opravdu hlavní opičák Caesar vypadá výborně. Tento film jede víceméně na jistotu. Kvalitní akčňák, který ovšem příjemně překvapil svým příběhem. 8/10 ()

Mangano

Až moc rozvleklé tempo první poloviny u mě po čase sledování začalo vytvářet pocit, že se ve filmu vůbec nic neděje. Chápu, že tvůrci chtěli postavit pevné základy, na kterých by pak stál příběh, ale tohle na mě bylo trochu moc nic neříkající. Celé to bylo takové nějaké jalové, včetně pana Franca ve vedlejší roli, ale v rámci celé půl století staré série to je film pořád mnohem lepší než všechen ten ambiciózní kopec nudy před tím. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru