Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Welsiot

Tyhle "první" díly již dříve natočených legend mě hrozně baví, napívaný film, který v určitých momentech balancuje nad hranou geniality a trapnosti (scéna, kdy Caesar začne řvát :"Noooo" ve veznici, nápadně připomíná klasickou vsuvku amerických filmů). Ale jako celek, super ... 85%! ()

e-pilot

Nic, ale - opravdu - nic převratného to není. Nijak uchvacující herecké výkony a docela prostý scénář, který se dá shrnout do jedné věty: Vědec má nemocného otce a preparát, který nalezne, testuje na opicích, jež po jeho aplikaci zázračně zmoudří. "Herecké výkony" animovaných postav nekomentuji, protože nejde o herecké výkony v pravém slova smyslu, ale o chladné strojní výpočty 0 a 1. ()

supo

Nemohu dát víc jak jednu hvězdu a to ještě jen za zpracování. Příběh je ubohý, jediná zajímavá myšlenka je potlačena a ponechána jako animace do titulků. Po konci filmu máte pocit, že jste viděli jen první polovinu. ()

complex

Niet o čom, veľmi dobre spracované, výborne vysvetlené ako to všetko začalo a hlavne nie je to žiadny prepadák ako od tima burtona... spokojnosť neskutočná, od grafiky, scenáru, výkonu hercov, a hlavne nie zbytočné rozťahovanie deja... Môžem povedať iba jedinú vec, teším sa kedy si to pozriem v HD kvalite... ()

VanThomass

Jedním slovem nádhera. Vynikající příběh, který má hlavu a patu, neskutečně skuteční šimpazi a dobré herecké obsazení, co víc si od filmu přát. Starší filmy si trochu pamatuji z dětství, ale ať se na mě nikdo nezlobí, dnes působí dřívější masky opravdu komicky, ale je to prostě dobou. Už aby tu bylo pokračování. ()

zipS

prišlo to ako blesk z čistého neba .. a rovnakú "paseku" ako blesk to aj narobilo.. mysleno na to, že ďaleko nechalo za sebou kinoťahúňov v období +- pár rokov... takto sa to robí.. takto sa robí filmová radosť.. thx Rupert Wyatt, dúfam, že týmto filmom budeš len rásť a rásť ... a nasrať na 3D (dobrý film to nepotrebuje) ()

MaximusMax

Vidím ve filmu docela výrazný kontrast mezi působivě vytvořenou mimikou opic a docela zastarale působícím zbytkem vizuálních efektů a vizuálu vůbec (měl jsem za to, že už se filmaři dostatečně nabažili nekonečných rotujících obletů kamery kolem přesně vypočítaných artistických eskapád pružných hrdinů, bohužel v tomto snímku opak je pravdou a mě už to docela nudí). ()

lapatata

Nepředpokládal jsem, že i Planeta opic se dá natočit tak, aby ani vteřinu nenudila a měla message. Tento film mě v mnohém příjemně překvapil a zařadil se mezi několik málo nejlepších filmů roku 2011. ()

snupko13

Určite zatiaľ najlepšia popcornovka roka, ktorá predstihla určite očakávania aj samotných autorov. Neviem, ako to môže pokračovať ďalej a ako nadviažu, okrem odkazov, na všetky doterajšie opičie planety, ale po bozkávani sa s opicami v klasikách 70tych rokov, či Walbergovi je tento film určite najemotívnejší zo všetkých. Tam kde prestávame cítiť my ako ľudia a stávame sa vlastnými obeťami, tam nám opice, ľudopi, dokazujú odkiaľ pochádzame a ukazujú kam sme klesli. ()

Lovin

Úchvatné , dokonalé, po nové verzi od Burtona jsem myslel, že to nebude dobré ale opak byl pravdou. Je to naprosto úchvatná podívaná a doufám, že budou pokračovat a tento film nezůstane jediný. Cézar byl dokonalej! ()

Hanikh

Tenhle film? Jedno velký WÁÁU! Naprosto mě pohltil, hltala jsem každou minutu a napjatě jsem čekala,co se bude dít dál a neustále mě tento film víc a víc vtahoval do děje. Od počátku, kdy byl nalezen Caesar, až po osvobození jeho samotného se slovy " Caesar je doma ." Opravdu tenhle film je letošním hitem a pro mě naprostá jednička... K tomu neodolatelný a skvělý výkon herceJames Franca,který poslední dobou jen a jen září ( Viz 127 hodin - geniální) . Opravdu zaslouženejch 5 hvězd! ()

Toreador

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Jedním slovem - SUPER ! - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - (POZOR NA "OFICIÁLNÍ TEXT DISTRIBUTORA" myslím tím tady ten "Obsah" (nahoře) - teda nevim kdo to psal, ale ten tenhle film asi ani neviděl ! ) ()

naytsirk

Na plné čtyři to pro mě nebylo, ale jen tři hvězdy by si to určitě nezasloužilo… Moc hezká podívaná, která funguje od začátku do konce…. Už se těším na pokračování…:-) ()

Flipko

Po zhliadnutí tohoto filmu došlo u mňa k zamysleniu. Nie nad dejom resp. obsahom, ten bol jednoduchý, rýchly, zaujímavy, proste taký aby divák odchádzal z kina s pokojom na duši, že nevyhodil svojich pár drobných za nejaký remake snažiaci sa znova zarobiť na opäť zarabáteľnej veci. ALE k zamysleniu, že skôr či neskôr technika ovládne aj herecké výkony a oscary budú dostávať vládcovia planét, sentimentálny škriatkovia či perfektní ľudoopi, ktorí svojou mimikou a gestikuláciou predčia aj takých velikánou ako Jack Nicholson či Jim Carrey. Áno a kľudne to poviem nahlas. Kebyže si ešte stalé lepím plagáty svojich obľúbencov na stenu deckej izby. Tak tam určite pribudne aj plagát Caesara. ()

Naranyan

Silné emoce, pointa, nápaditý děj, smysluplné rozhovory a střídmá porce kvalitní akce. Co více od filmu chceme ? Jistě, asi se najde mnohem více různých aspektů, přesto mnou jmenované jsou právě ty, které pro mě hrají prim a ve Zrození planety opic jsou přítomny v plné parádě. Jistě, digitální efekty (obecně novodobého charakteru) špičkové nejsou (když srovnám s mnou viděnými - 2012 nebo Avatar), nemohou být ale důvodem ke snížení hodnocení. Přesto alespoň snítko kritiky je zdravá věc. Doporučuji pro celou rodinu. Viděno v kině. ()

ANATHREIUS

Planetu opic ze šedesátého osmého mám velmi rád, z nové verze z roku 2001 mám rozpoluplné pocity, a tak jsem váhal jestli si to všechno tímhle filmem neskazím. Ale chtěl jsem vidět digitální zpracování opic a celkově vůbec vědět jak je to zpracované a musím říct,že jsem byl velmi potěšen. Dobře zpracované, opice jsou úžasně udělané, ani Felton to nezklazil, Caesar je naprosto perfektní a nemohl jsem mu nefandit, vlastně nešlo nefandit všem opicím. ()

kolaps

Velmi emotivní podívaná, která mě přišpendlila do sedadla a nechala mě vydechnout až nakonci filmu. Perfektní zapracování odkazů z filmu " Planeta opic " z roku 1968. Kdo neviděl neuvěří. " CAESAR IS HOME " ()

petrastrela

Bezesporu výtečný film! Mrazivé záběry, skvělé digitální triky a perfektní zvuk. Vytkla bych pokulhávající logiku.. Aby na stádo rozzuřených inteligentních opic bylo nasazeno cca 10 policejních aut a jeden vrtulník a pak ani ň, mi příjde trochu ťuk ťuk. Z toho důvodu nemůžu hodnotit plným počtem. Ale Caesarovo NO mě pěkně vtlačilo do sedačky, famózní! ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru