Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

teseth

Naprosto vynikající film, který má pomalejší rozjezd ale o to rycheljší průběh. Můžu říct, že jsem hltal plnými hrstmi a nakonec bych nejradši hned pouštěl pokračování. Výborná režie, triky i herecké výkony. ()

Alvin

Dynamická, strhující BOMBA! Nenapadlo by mě, že nejlepší bitvu na filmovém plátně, uvidím zrovna v tomhle filmu. A není to jenom ta poslední půlhodina, co se dá na tomhle filmu chválit. Scénáristi se nepokoušeli o nějaké dějové kotrmelce a místo toho napsali povedený příběh, který má předcházet klasice z roku 1968. Herce v gumových maskách (jakkoli na svou dobu parádní provedení) vystřídali digitální triky, které po dlouhé době zase někdo použil tak skvěle, že opice ve filmu zapadají mezi svoje lidské kolegy a netrčí z něj jak modrý avatar ze zelené džungle. Povinná projekce pro Camerona a jemu podobné předtím, než utratí 100 miliónů dolarů za svoje další srágory. ()

koci

Tohle je právě ten zážitek, k jehož zprostředkování má potenciál především kino, ale bohužel jen zřídkakdy se jej vydaří takto naplnit. Úžasný film a Ceasarův "výkon". ()

dratkovani

Poručíme větru,dešti??,ani v Americe nelze...výborná počítačová animace i děj má svoji hlavu a patu,dala bych hvězdiček pět,ale trapné scény,kdy skočí gorila do vrtulníku a pod. ve stylu holywoodských slátaninin,mi celkový dojem hodně ponížil,škoda... ()

Snakefinger

Bombastické efekty, ale notně děravý a svým způsobem jednoduchý příběh ještě žádný blockbuster nikdy neudělali. Bohužel jsem nebyl filmem tak nadšen jak se zde píše a v podstatě jsem celou tu dobu čekal, kdy TO začne. Bohužel film skončil v tom nejelpším a vlastně se pořádně ani nerozjel......přiznám se, že pohledy na na...né opice už byly fakt docela únavné. ()

chingy

Naozaj skvelá podivaná. Aj keď prvých tridsať minút mi to prislo skôr ako hra na Dr. Dolittla ( ale asi to bolo nutné pre objasnenie deja ) potom začalo divadlo, aké som ani náhodou neočakával. Sled tak mocných scén ( kľúčové slovo ,,NO", samotný útek opíc ) až po scénu na moste, keď Caesar zdvihol ruku. V kine som bol s kamarátom a po tejto scéne sme sa len na seba nechápavo pozreli a skonštatovali ... ,,tak toto bolo dobré". NIe dobré ako dobré, ale absolutne skvelé. Vizuálne efekty boli nápadité perfektne spadali do akcie a to všetko za sprievodu fantastickej hudby, ktorá dodávala už aj tak dosť ohurujúcemu filmu ešte viac dramatickosti. Herecké výkony nepodstatné... keďže od polovice filmu mali všetko v rukách opice. Úžasný filmový zážitok. ()

Fazulina

Příjemná letní blockbusterovka. To, co jsem čekala, jsem dostala. Akční trhák o tom, jak se z planety lidí stala planeta opic. Planetu opic jsem měla vždycky ráda a toto byla taková příjemná vzpomínka. Moc se mi líbily narážky na původní film (hračka v podobě sochy svobody, "Dej ze mě ty pracky pryč, ty špinavá opice"...). Digitální opice byly OK, ačkoliv Ceasar působil možná až moc lidsky. Závěrečná půlhodinka byla velmi působivá, napínavá. James Franco ušel, není to můj favorit, ale nevadil, pro mě byl příjemným plusem John Lithgow v roli otce, Tom Felton v roli zlého ošetřovatele opic (jemu ty záporné role prostě sluší a možná že na něm nezůstane navždy viset stigma Draca Malfoye tak jako na ostatních Potterovských postavách:-)). Zkrátka stojí za shlédnutí. ()

H3LLfire

Opět jsem šel na tento blockbuster s velkým očekáváním a musím říct, že jsem rozhodně zklamán nebyl. Celý film je plný silných momentů, které ve vás něco zanechají. Ve mně tedy rozhodně. Příběh skvěle dokreslovala hudba, která byla prostě úžasná! ()

LemurKata

James Franco je film od filmu lepší a lepší, digitální opice perfektní, zápletka má hlavu a patu, 105 minut uteče jako voda a film se ani jednou nezasekne na mrtvém bodě. Chytře je vymyšleno jak navýšení inteligence roztomilých opiček, tak vymření lidstva v posledních několika vteřinách filmu. Závěrečná bitva na Golden Gate má šťávu. Neumím si ani představit, jak muselo být celé natáčení filmu k popukání, když místo chlupatých opic skákali, křenili se a řvali lidi s pohybovými senzory na různých částech těla a obličeje. 100%. Jo a Tom Felton (Draco) si zase zahrál záporáka, kterému toužíte celý film zlomit nos. Ten kluk má na to prostě kukuč. ()

smurfiik

Velmi dobře odvedená práce, především pak režie a implementace triků. Snad ani jednou jsem ve filmu neřešil, že všechny opice jsou vytvořeny digitálně. Navíc mě film dokázal udržet po celou dobu v příjemném napětí, které občas přecházelo v lehké mrazení. To na film v dnešní době není rozhodně málo. Za mě 85%. p.s.: nejsympatičtější a nejlepší herecký výkon podal Caesar :) ()

B.kaspik

Musím dát palec hore. Tento film neměl jedinou chybičku. Jeden z mála filmů dnešní doby, který dával smysl od začátku až do konce. Mistrovské dílo. Chválím. ()

.:Angel:.

Fantastické! - Už se nemohu dočkat pokračování a dovolím si dodat, že tento film mě skutečně překvapil. Pokud jde o děj, nevadí mi vůbec poněkud průhlednější podání. Co taky čekat od filmu pojmenovaném „Rise of the Planet of the Apes“? Určitě ne, že se na Vás opičky budou koukat mile z koruny větví! Hudba byla po celou dobu příjemná a dokreslovala atmosféru. Navíc film pro mě zcela dokonale vystihl lidský charakter!!! - Tentokrát si už i rýpnu do některého z hodnotících uživatelů ČSFD, konkrétněji Enšpígl(a), který stále častěji zde vystupuje v roli netolerantního soudce cizích názorů! "Ach ty komplexy méněcennosti." ()

vlk++

Pohádka pro starší děti... pokud by tam bylo o něco více akce a humoru. Dobře vymyšlený příběh, vynikající animace lidoopů, něco emocí... dá se na to kouknout, dávám 3*, ale podle traileru a zdejšího "červeného" hodnocení jsem čekal více. ()

Motyuek

Všímám si poslední dobou poměrně zajímavé skutečnosti. Primáti porážejí lidstvo v tomto filmu, modré opice v Avataru a my jim od srdce fandíme a křičíme: "Bijte ty arogantní bídáky!" Opravdu by mě zajímalo, kdyby ve stylu H.G. Wellse na naši zemi zaútočili nějací ufouni, kolik lidí by jim v současné chvíli fandilo, ať vyhladí lidstvo v co nejkratším čase. Ale to jsem trochu odbočil. Každopádně myšlenka příběhu je jasná. Lidi se chovají jako zvířata a některá zvířata jsou vlastně daleko lidštější než my a tvůrci se na to snaží poukázat. A nejenom to. Použili k tomu vynikající triky. A využili k tomu skvělé herce. Ačkoliv zrovna James Franco mi do role vědce zrovna dvakrát neseděl. Naopak malá role cholerického souseda Davidu Hewlettovi moc slušela. Celkem to hodnotím velmi pozitivně a zanechalo to ve mně podstatně lepší dojem než nemastný neslaný remake Planety opic. ()

Zevluska

Téměř geniální, já jako patriot starých Planet Opic nemůžu nic jiného než spokojeně pokyvovat. Grafika, efekty, příběh- či jeho návaznost, Ceasar byl dokonalost sama, ač jsem se toho bála- (přehnanost efektů) ... slzu jsem uronila, no zkrátka do kina bych šla klidně znovu a možná ještě znovu. Spokojenost největší! Po dlouhé době něco co se neočekávalo,a o to víc stálo za to! ()

Pavlo

A je tu veľké prekvapenie leta. Rise of the Planet of the Apes predstavuje veľmi kvalitný nečakaný letný trhák. Na filme ma najviac potešil inteligentný dej, super efekty, herci, no najmä Andy Serkis, ktorý stvárnil správanie, povahu a pohyby Caesara veľmi presvedčivo. Celý film sa aj nesie v duchu jednoduchšieho, ale o to intenzívnejšieho rozprávania, čo je dobré na vykreslenie postáv a lepšie spoznanie ich motívov. Určite stojí tento počin za zhliadnutie a pevne dúfam, že pokračovanie (ak bude) sa bude niesť v podobnom duchu. ()

Faithfighter

Jak málo slov postačí, aby každý věděl oč tu běží. Andy Serkis ukázal, že v pohybu na čtyřech končetinách si je čím dál tím jistější. Snad jen přírodovědec by mohl poukázat na chybku, které se s trochou smůly mohl Andy dopustit, ale okem běžného diváka je to výkon opravdu skvělý. Každý z primátů naznačuje gesta jako tisícikrát "zasklený" mim a ani na chvilku se naztrácíte v jejich komunikaci. Znakování s Mauricem je jen malý bonus, který oceníte lehkým úsměvem. Pochpoit jednání, jak jedné tak druhé strany lze snadno, ale snad každý se zosobní s chováním Caesara, které je leckdy humánnější než u samotných homo sapiens sapiens. Jsem si vcelku jist, že se k Rise of the Planet of the Apes zanedlouho znovu vrátím a budu doufat, že na McKaye (David Hewlett) neskočí. Ale co, Caesar is home. ()

stepanvaj

Velice milé překvapení ve spojení s ověřenou kultovní značkou Planeta Opic. V kině jsem se skutečně bavil jako už dlouho ne... ()

Monika001

Film naprosto splnil mé očekávání a první polovina mi doslova rvala srdce. Nad opuštěným, vysoce inteligentním Ceaserem, revolucionářem jsem si nejednou zasteskla: To je ale chudáček. Jakmile ale začal velet všem opicím, můj názor se trochu změnil a už mi rozhodně jako chudáček nepřipadal. Ale ani jako vraždící monstrum, které většinou bývá za každou revolucí. Byl to prostě opičák, který chtěl žít svobodně a rozhodl se to umožnit i ostatním. Ve chvíli, kdy poprvé promluvil tuhla krev v žilách, ale další jeho výroky si filmaři mohli nechat ppro sebe. přecejen revoluce může být blesková, ale evoluce nějaký ten pátek trvá. Kvůli vynikajícímu začátku a poněkud rychlému konci dávám zasloužené čtyři hvězdičky. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru