Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Matousek92

Překvapení roku 2011. Příběh je svižný a efekty, které jsou dokonalé, dělají z tohohle filmu skvělou dobrodružnou podívanou. James Franco mi tam moc neseděl, ale i přesto mě to neodradilo, abych hodnotil tento film jako nadprůměrný. Byla by škoda nenatočit pokračování! ()

DJether

Pro mě rozhodně překvapení roku. Autorům se skutečně povedlo vytvořit počítačové modely opic vypadající jako živé i s tím, že můžeme pozorovat jejich mentální vývoj v průběhu celého filmu. Celých 100 minut má snímek slušný spád, děj se posunuje rychlým tempem dopředu a divák se nenudí. Děj je hodně předvídatelný a jednoduchý, ale k filmu tohoto typu ideální. Když k tomu přičtu dobrou zvukovou a vizuální stránku, moje celkové hodnocení je 90%. ()

Lukkyn

Opravdu jsem nečekal , že mě opičí restart takhle nadzvedne ze židle. Stalo se!!Film je opravdu nevšedním zážitkem, který možná nastartuje další trilogii. Pokud by další díly pokračovaly v duchu jedničky proč ne!Výborně vymazlené opičí obličeje, kterým věříte víc jak lidským neměli chybu. K tomu se přidal výborný hlavní představitel a nový pohled na to jak opičí nadvláda vznikla. Jo pokusy na zvířatech se hold nevyplácí!!! ()

stepni.vlk

Velmi slušně se rozjíždějící příběh upadající s průběžnou stopáží a konečnou akční podívanou. Pokud Vás iritují nelogické absurdity všeho druhu u béčkových příběhů tak jako mě, je to možná film na 0-1 zhlédnutí. Tady je to narozdíl od "béček" jen zabaleno do blískavého kabátu a přijatelných dialogů (případně posunkové řeči). U komedií mě to až tolik nevadí, ale u vážně míněných trilerů, které staví na odborné lékařské či vědecké terminologii mě to doslova irituje i když jde o sci-fi. A co jsem nestihl pochytit já, vystihl ve svých 12 bodech perfektně uživatel MartinezZ. Komu to nevadí, má šanci na kvalitní podívanou, ale já se zkrátka nebyl schopen do filmu zamilovat. Jednu hvězdičku bych dal za slušně vykreslenou postavu Césara, která se s příběhem pečlivě vyvýjí. Jedna je za bezesporu dobře odvedené triky. Chtělo se mi přidat ještě jednu za naléhavost tématu, ale od toho jsem upustil. Proroctví o konci světa a Jobových zvěstí budeme mít v tomto roce všude plno, tak proč kvůli tomu sledovat podprůměrný film. Zbytek je pro mě buď průměr nebo slabota. Tady nelze doporučit nikomu jinému než plyšákům vycpaným popcornem. :) ()

wrong3

Nemohu se dočkat pokračování.Jsem si jistý,že pokračování bude.Dlouho jsem dumal jestli se na to mám vůbec podívat,protože původní verze z roku 1968 je dokonalá.Ale po konci filmu jsem dlouho seděl a v hlavě jen jednu větu-CESAR JE DOMA! ()

marrrrian

Čakal som efektmi pretekajúcu akciu, ale videl iba pár akčných scén. Boli ale podfarbené efektami pretekajúcou vzťahovou rovinou. Ukázalo sa to ako dobrá kombinácia a bol som milo prekvapený. ()

Radim98

Od Počátku po delší době opět film, který jsem nasával plnými doušky a nechal se naprosto pohltit...Úžasné vykreslení jednotlivých opic, všeříkající pohledy Caesara a jeho společníků a obratná práce s morálním cítěním diváka...Navíc výborné dotvoření onoho "Zrození" před samotnou klasiku sedmdesátých let, včetně vteřinových detailů o ztracené kosmické lodi a podtitulkové animaci šířící se epidemie...Nic, než slova chvály, a samozřejmě plný počet! ()

Mrtvobog

Ďalší pokus o novú adaptáciu Planéty opíc. Priznám sa, mňa to nejak neoslovilo. Prišlo mi to len ako ďalší nepodarený pokus o prerobenie starej klasiky (hoci, nebolo to také mizerné ako Burtonova Planéta opíc z 2001), ktorej zámerom je len vytrieskať prachy z vynikajúcej starej sci-fi. Priemerné, neoslovujúce, mohlo to byť viac akčnejšie, katastrofickejšie (nie len trochu načrtnutý koniec filmu) a opice mohli mať viac priestoru. U mňa stále vedie klasika, stará, dobrá, neuveriteľná z r. 1968. ()

Thundler

Gradace jak má být. Opičáci vyhráli a Malfoj dostal pěkně za vyučenou :D btw. scéna, kdy jeden ze šimpanzů skočí na helikoptéru je bombastická ;) ()

Beawish

Jo jo - ještě se tak někdy nechám nachytat dobrým skóre na ČSFD! Fakt jsem čekal, že ta opice vyhodí od kniplu vojáka a bude ten vrtulník pilotovat sama. Od totálního odpadu tuhle hrůzu zachránil jen... jen... Sakra proč já tomu vlastně nedal Odpad? ()

Mayusko

Dokonalé triky,dokonalá réžia a skvelý Franco.... čo dodať? Takí spokojný som z kina nešiel ani nepamätam.Dakujem Rupert Wyatt. Snad sa dočkáme aj pokračovania lebo zadné vrátka ostali otvorenééé :-) ()

MistrTom

Skvělé vizuální efekty na úkor slabého děje. Jsem sice fanoušek filmů o Planetě opic, ale tohle je jako když děláte čaj z pytlíku, který už byl několikrát použit. ()

Antonymi

Utrápený Franco, "Glum" pro nové desetiletí a příběh, o kterém víte, že dobře nemůže skončit a jenom čekáte, kdy přijde ten příslovečný první kamínek, co rozpoutá lavinu. Nemám k filmu příliš mnoho výhrad - svou funkci plní více či méně v rovině dramatu i akčňáku, herci jsou příjemní, postavy trochu ploché (zejména Franco působí nevyužitým dojmem, na druhou stranu po Serkisovi a jeho Caesarovi je jediný, kdo má pořádně co hrát), scénář nezabíhá za hranice trapnosti. Trochu mi to připomnělo svým vyzněním první Jurský park. Celkově vzato - pobavíte se a za pár dní zapomenete. ()

Peenugirl

Neskutočne dramatický a o chlp dokonalý film. Milujem v ňom scény, kde gestá prevyšujú hovorené slovo a kde slovo zmení zmysel doteraz chápaného sveta. Tie efekty a tváre opíc sú precíznejšie ako švajčiarske hodinky a dokážu vyvolať pocit a zmeniť postoj k "experimentu" prospešnému pre ľudstvo. Nedokážem vyzdvyhnúť len jednu vec, ktorú hodnotím značkou best. Je to dôkladne zostavený príbeh, v ktorom ani jedna scénka nie je navyše, skôr naopak všetko do seba zapadá ako ozubené kolieska bezchybného stroja. Úžasné sú scény na Golden gate, či ako vyrástol Caesar počas hier v sekvojovom lese, či v útulku,.... proste všetko, všetko. Mám neopísatelný pocit z tohto filmu. Herci sú úplne druhoradí a robia len zátišie príbehu. Planéta zelenookých opíc. 95% ()

Standey

Je tomu skoro dvacet let od natočení Jumanji a mě nemile pžekvapilo, že šimpanzi z roku 2011 byli stvárněni téměř na chlup stejně jako nezbedné opičky z roku 1995. Filmařina se nám nějak zadrhává. Nic méně tohle bylo asi to jediné co bych Zrození vytknul. Celkový dojem 80% ()

sakac

Užasný koncert 3D animácie! Opice v tomto filme dostali život, emócie, pocity, všetko čo nevedia zahrať niektorí špičkoví herci. Veľa akcie, množstvo perfektných vizuálnych efektov a pohľadov na krajinu, krásne spracovaný film po grafickej stránke. Úprimne sa priznám, že som nečakal takýto zážitok z tohto filmu, hlavne po prvých filmoch Planéty opíc. Som prekvapený a čerstvo v nemom úžase, už len si počkať na ďalšiu časť. ()

ELDoctorow

Sem s dvojkou a okamžite! Vlastne už včera bolo neskoro! Takto si predstavujem kvalitný, v rámci žánru inteligentný, letný blockbuster. ()

Lucy0011

Něco tomu filmu chybělo, některé scény s opicemi byly až moc dlouhé, ale i tak se mi ten film prostě líbil. Kdyby tam nebyl skvělí herec James Franco, moje hodnocení by bylo určitě nižší, nevím, on je pro mě prostě PAN herec. Jen mě mrzí, že tam nedali větší prostor Tomovi Feltonovi, který se role "zlého kluka" zhostil na jedničku, bodejť ne, když 10 let hrál toho zlého a zbabělého zmijozelského kouzelníka. I David Hawlett by si zasloužil větší prostor. Ale jinak proč ne, sem tam se mi i zatajil dech. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru