Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

tomashrabek

Na letný blockuster úplne nečakaná filmová jazda. Pôvodná Planéta sa konečne dočkala pokračovania, aké si zaslúžila. To by bez nej vôbec nefungovalo (presne tak, ako by Epizóda III nebola ničím bez dvadsať rokov starej Trilógie), kvôli vedomiu, že divák presne vie, kam to vlastne všetko smeruje. To samozrejme vôbec nie je nevýhoda - ľudí so znalosťou predlohy opičky neskutočným spôsobom doslova dvíhajú zo sedadiel, a tých, čo sú predlohy neznalí, dokonale lákajú k jej zhliadnutiu. Nebyť uponáhľaného hollywoodskeho konca, ktorému sa zrejme v blockbusteri vyhnúť nedalo a ktorý so zvyškom filmu veľmi nekorešponduje, hodnotil by som za plných päť hviezdičiek. Zatiaľ sú ale opice pre mňa filmovým zážitkom roka. Už dlho som sa v kine takto nebavil. ()

honelnik

Andy Serkis je proste pan. Napriek tomu, ze tento manik za poslednych 10 rokov zahral niektore z najlahsie identifikovatelnych postav v historii filmu, nedostane sa zadarmo ani na vlastny film , pretoze rad ludi, ktori spoznaju jeho tvar redne rychlejsie ako triezve dni Dana Nekonecneho. Inak dojmy z filmu take predbezne, ono aj v kine s osmimi ludmi je niekedy prilis plno aby sa dal pozerat film..... ()

Všežrout

Viděl jsem všechny filmy, které byly pod hlavičkou planeta opic natočeny a tento jim zaručeně ostudu nedělá. Přesto jsem však po odchodu z kina pociťoval mírné zklamání, možná i způsobené neobykle velkým množstvím pochvalných recenzí, které jsem předtím četl. Nutno ale podotknout, že jsem od prvního setkání s touto sérií zarytý opofob a držím palce pouze druhu homo sapiens. Každé opí vítězství mne rozmrzí, i když vím, že je za ním pouze scénáristická svévole a že v reálném světě by jsme to těm chlupatejm opičákum pěkně nandali ;-) ()

TaanStari

Narozdíl od Avataru je tu technologie využita nejen k onanii nad úrovní technologie. A dopadlo to dobře. Sice opice někdy vypadají až moc lidsky, ale to je jen drobnost. Co mi opravdu vadilo byl fakt, že jedna a ta samá látka opicím zvyšuje IQ, zatímco lidí zabíjí... Až si budu točit vlastní film, tak v něm asi budou granáty, které zabíjejí nepřátelé a zároveň oživují a léčí spojence. Technologicky, herecky a režisérsky výborné, nicméně plné nelogičností a blbostí. 3.5* ()

Honza dAve

Člověk nerad chytrou opici, ale rád filmy o nich. Když se tihle evoluční chlupáči ženou po Van Ness Avenue přes Golden Gate někam ke Skywalkerovu ranči, je jasný, že další sérka řízný scifárny se právě roztáčí v cycleru. ()

Flagg

Nečekal jsem od toho moc, a do kina vstupoval s nedůvěrou....a odcházel s nadšením! Má to tempo, nápad, slušně vybrané herce a HLAVNĚ - opice, které jsou největšími hvězdami filmu. Trošku jsem se efektů bál, ale zbytečně. Animace je udělaná tak dokonale, že to ani na chvilku neruší, a opice vypadají opravdu reálně. Nějaké mouchy sice film má, ale můj celkový pocit z něj byl více než dobrý. Mezi letošními blockbustery jde pro mně o největší překvapení, a jsem zvědav na pokračování. Rise of the Planet of the Apes je podle mně důstojným pokusem o prequel staré Planety opic, která se řadí mezi nesmrtelné klasiky (nejen) žánru. ()

ondrin

Začátek filmu byl slibný, postupně však film začíná upadat do čím dál větších absurdit. Například stačí soubor opic z jednoho ústavu, aby přemohl stovky bezradných policajtů se zbraněmi, jenž mají účinnost bouchacích kuliček. Scéna na mostě mi přišla naprosto amatérská, bez napětí a navíc s velkou kumulací absolutních nesmyslů. Pro mě osobně velké zklamání. ()

Marcin

"Caesar je doma"...epický a bezkonkurenčne najlepší film roku 2011, či už po dejovej alebo audiovizuálnej stránke. ()

Luk Skywalker

Na tento remake jsem se těšil hned jak jsem viděl trailer, ona už ten remake na první planetu opic z roku 2001 není špatný, ale nic extra nečekejte. Tady je to o něčem jiném. Tady je příběh úplně jinak propracován a jinam veden než při Dobytí planety opic, což je dobře, aspoň se nedívám dvakrát na stejný film akorát s téměř 40 letou mezerou mezi snímky. Film se mi příjemně sledoval, děj plynul a je to v klidu, jenže pak začnete na některými věcmi uvažovat (maličkosti typu chybí nerozbitné sklo v laboratoři až po 5 let posunu a hlavní postavy nezestárli, pominu, že z chytrých opic se stali batmani co skáčou z několikátého patra na chodník) a jeví se výsledek dost průměrně. Ale při srovnání s remakem z roku 2001 a vzhledem k tomu, že původní planeta opic ve mě zanechala jistou stopu, tak nakonec ty čtyři hvězdy dám. EDIT: Nakonec mi to nedalo a musím snížit hodnocení na tři hvězdy, ale tři a půl by to mohlo mít. ()

Mallyyy

Velké překvapepení. Všechno na tomto filmu je super. James Franco jako vždy super. Cesare jako velice inteligentí šimpanz, který chce všechny zachránit super! Dobré prostředí (hlavně les). Super nápad:) A já skončil. ()

Mania

Ou, tohle bylo prostě... Ať už jsem koukala na jakoukoliv Planetu opic, tak jsem vždycky fandila 'opicím'. Nejinak je tomu i tady. Caesar je skvělý, dojemný, úžasný. Těžko mohu být na jiné než jeho straně. Film byl, no, dobrý. Ne úplně skvělý. Přeci jen těžko mohu dát pět hvězdiček filmu, který staví na fantaziích jiných. Nebo prostě jen neumím nadhodnotit něco, co není tak dobré jako 'předloha', i když to má k dispozici širší škálu efektů. Nesnáším, když ve filmu umírají zvířáta. Jistě, tady to jinak nešlo, ale ta (ten) krásná gorila... Na druhou stranu, možná je dobře, že tenhle film vznikl až o dost později než ostatní Planety... Kdybych si i po těch letech nepamatovala ten pocit, který ve mě Planeta opic zanechala, tak bych dala plný počet. Vím, že bych neměla srovnávat, ale jde to..? Líbil by se mi další navazující film, kde bychom viděli, jak opice postupně převzali nadvládu. Mimochodem, Tom Felton je 'zlo', konečně nám chlapec vyrost :-D. ()

JoSte

Filmařsky skvěle odvedená práce, ale lidoopi mi zkrátka k srdci nepřirostli (snad i kvůli několika větším nedomyšlenostem). ()

Mr.Hudson

Vždycky jsem říkal, že šimpanzi jsou inteligentní zvířata a tento film mě v tom jenom utvrdil. Zvířata ve filmech to je obecně sázka na jistotu, diváci je milují a v očích nezaujatého diváka jsou někteří tito tvorové lidem tak podobní, že je bereme již automaticky. Zároveň působí i lidsky a pokud se k tomu připočte výborný děj, tak je o filmový trhák postaráno. V tomhle filmu je absolutně vše, šimpanzi-nám nejbližší tvorové, vynikající děj, herci, hudba a epický konec. Předchozí Planetu opic (2001) jsem neviděl, takže nemohu soudit a srovnávat, ale tahle Planeta opic ve mě nechala hluboký dojem, protože na náš působí blízkým dojmem a nechá v nás opravdu silný zážitek. Navíc se jedná o nadčasové téma, protože různé pokusy na zvířatech nepřinesou nikdy nic dobrého. Ještě bych chtěl vyzdvihnout výbornou filmovou hudbu a skvělý výkon Jamese Franca, který se mi líbil již ve filmu 127 Hodin, kde předvedl neskutečný výkon a v tomto snímku svůj obrovský talent v mých očích jenom podtrhl. ()

Mallinali

Z nějakýho důvodu mám mít rád opice, co likvidují lidi. A z nějakýho důvodu se mi to i přes zajímavost tohohle snímku moc nedaří. Je tam kupa nelogičností, kterou korunuje závěr kdy zabít opici (a finišově dokonce shromážděnou na jednom místě hned za městem) cvičeným ozbrojencem je složitější než sejmout transformera. A taky mi nesednul ten zvrhlej ošetřovatel, bylo to na mě moc násilně prvoplánový. Takže nakonec silný tři hvězdy, protože občas zábavný i originální to bylo, Franco a příležitostný opičí Gesichty vypadali docela fajn...ale nuda prosvítala zhruba každou sedmou až devátou minutu a někdy i desátou, když jsem se vrátil dřív od ledničky. ()

ElManiacus

Já jako, že jsem na planetu opic hleděl spíše jako na nezajímavý a dost ošoupaný námět, jsem byl přenáramně překvapen, byl jsem překvapen nejen příběhem (jedním z nejstručnějších a nejkompaktnějších příběhů posledních 10 let ), nejen vynikajícími výrazy opic, nejen hutnou akcí, která se nám zde dostávala ve velmi velkých porcích, ale tím jak režisér dokázal všechny tyto faktory a že jich bylo mnohem více zkomponovat a zkompletovat a to dost důvtipným způsobem - 89 %. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru