Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Blue.Shark

Sherlock Holmes převedený do 21. století? Proč ne? Žádnou knihu od Arthura Conana Doyla jsem nečetl, takže mě tohle zmodernizování nemohlo urazit. Zpočátku mi styl seriálu moc neseděl - hyperchytrý Sherlock, který do pěti vteřin pozná ze špíny za nehty, co jste měli k obědu před týdnem. Potom ale přišla ta zásadní chvíle, kdy hlavní postava přizná, že je sociopat; od té chvíle jsem dostal vysvětlení a to mi prostě stačí, i když to třeba může být blbost. První dva díly Sherlocka mě moc neoslovily. Byly to sice zajímavé případy, ale samotné hlavní postavy byly jako roboti a celé to z nějakého důvodu zavánělo tuctovou detektivkou. To se však zásadně mění třetím dílem a následující druhou sérií. Sherlock i John dostávají osobnost a divákovi se konečně tak nějak přibližují. Moc se mi líbí, že Sherlockova dedukce se pořád drží, řekněme, při zemi. Žádné vesmírné přístroje, prostě jen dedukce. Všechny postavy (kromě té ošklivé policajtky) jsou opravdu sympatické a hlavně skvěle zahrané...Cumberbatchovi toho sociopata opravdu věřím. A poslední díl druhé série....wow. Jsem moc zvědavý na třetí řadu, pokud bude. ()

Bukk

Objeveno díky Martinovi, objeven díky Sherlockovi Benedict. Víc jsem nemohla chtít. Když se sejdou ti, co umí, slova holt dojdou... ()

HanaM.

Tak a seriálová dokonalost je konečně tady - hry s časem, několikavýznamovými scénami, překvapivé pointy, úžasní hlavní hrdinové, navíc geniální, hravá a drzá inspirace původní předlohou. Nikdy nevíte, kdo stojí za kým a kdo vlastně ovládá koho. Stějně, jako Irene - I am SHERlocked ;-) ()

neneka

Že budu s takovým nadšením sledovat Sherlocka (Holmese), jsem skutečně nečekala. Moc se mi do toho nechtělo, protože on mým filmovým hrdinou nikdy nebyl, ale snad Martin Freeman, nebo kdo ví, co to bylo, že jsem nakonec samu sebe přemluvila. Aby mi hned po prvních záběrech bylo jasné, že tohle je přesně to, co zabralo jak ryba na třpytku. Už teď se nemůžu dočkat další sezóny! Teda pevně doufám, že bude .. ()

Chipešek

První série za mnou, hodnocení 95% / 70% / 90% a těším se na druhou, zatím poctivé 4*. EDIT: Druhá série stále drží laťku vysoko, a to i s opět trochu slabším druhým dílem: 100%, 80%, 90%. ()

Stanley619

Co vznikne, když se spojí genialita a bezemočnost Sheldona Coopera, arogance a instinkt Gregoryho House, smysl pro detail a neukojitelné (vražedné) tempo Dextera Morgana, který zrovna nemá potřebu zabíjet? Ano, Sherlock Holmes. Jak už řekl pan Cival: Ritchie my ass (a to že se mi jeho Sherlock hodně líbil). 90% ()

Nolanofil

1.STUDY IN PINK - 80 % 2. THE BLIND BANKER - 65% 3. THE GREAT GAME - 75% Seriál ako celok je nadpriemerný a má šancu mať viac sérií, samozrejme ak sa neminú scenáristom nápady ( 2-epizóda) a udrží si svižné tempo (1-3 epizóda). To že sa to odohráva v modernej dobe, je šikovný nápad producentov, aby ušetrili veľké peniaze na drahé historické kulisy, oblečenie, koče a pod. A dávajú SHERLOCKovi možnosť širšej škále zaujímavých prípadov, kde vrah využíva výdobytky modernej technológie, na uskutočňovanie svojich plánov. Je jasné že tvorcovia stavali na dobrých základoch RITCHIEho SHERLOCKovi, hudba, prevedenie dedukcií, vzťah HOLMESE a WATSONa. Ano, všetko je to inak spravené, ale je úplne jasné že keby Ritchie nenatočil svojským spôsobom svojho SHERLOCKa, tak by tvorcovia nenatočili cez kopirák tohto seriálového. U mňa aj tak vyhráva filmový HOLMESE, nielen kvôli R.DOWNEY JR. ale že RITCHIE podal pointu na koniec filmu vždy efektívne a noblesne. ______________________ Veľmi dobrá druhá séria, zapríčinila že som si Sherlocka veľmi obľúbil, po geniálne vtipnej tretej série, som doslova nadržaný na štvrtú.Výborný upgrade. Benedict Cumberbatch je minimálne rovnako výborný ako Downey. Pokiaľ si štvrtá séria udrží nastavený kvalitný štandard, neváham zdvihnúť na plný počet. ()

PetiteEdith

Vzhledem k tomu, kolikrát už byl příběh Sherlocka Holmese přenesen na plátno a kolik bylo snah tento příběh přetavit do moderní podoby (např. americký seriál Elementary), je vůbec s podivem, že do toho někdo prásknul znovu. O to větší překvapení, že velmi úspěšně. Herecké výkony, kamera, hudba,...všechno funguje! Kdyby nevznikla třetí série, která věnuje méně času vyšetřování a o to více vztahům (Sherlock-Watson, Watson-Mary, Sherlock-the Woman, Sherlock-sekretářka (!!!)), tak by to za mě bylo jednoznačných pět hvězd. ()

Haniczka

Hodnotím až po třetí sérii, protože si to Sherlock zaslouží. Seriál BBC naprosto geniálně vtiskl skutečnou hloubku, smysl a záměry do tisíckrát omletých literárních postav, jako když šlápne bota policajta do zasychající kaluže krve. Teď už dává smysl vztah Holmese s Watsonem, teď už dává smysl Lestrade, Moriarty a všichni ti dobří i zlí lidé ze starých dobrých romantických časů. Stovky odkazů na originál, stovky narážek na neduhy i duhy naší doby, humor, gay narážky v negay seriálu, Sherlock jako poněkud výstřední asperger's a Moriarty jako jeho ďábelské alterego...úžasné. Chci čtvrtou, pátou i šestou sérii!!!! ()

Thomm

Po skvělé první a bezchybné druhé season (slabší díly byly, nikdy však nenudily) dávám třetí na protest 2*, jelikož mě nehorázně zklamala. Tak dramatický úpadek jsem nečekal ani v nejhorších představách. Ostuda a hanba! Jak by řekl Landa: "Jsem na vás nesmírně nasrán!" ()

psychous3

OTÁZKA: Může být geniálnější zpracovaní "moderního" Sherlocka? Odpověď dostanete po shlédnutí prvního dílu :) ()

waits

Pro mě tohle prostě není Sherlock Holmes! Dobře si pamatuju, jak jsem jako teenager Doyla četl a jaký jsem měl z něho pocit. Holmes šel neomylně k cíli, s elegancí a stylem své třídy oné kouzelné viktoriánské doby, s přihlouplým,ale dobráckým dr Watsonem za zády. Při sledování rychlých střihů a pozorování neurotického Holmese a Watsona, který je někdy chytřejší než hlavní eso mám podobný pocit jako když vidím rockovou kapelu preludovat Bacha. Ze je to jinak svižná podívaná? Jo to je. Ale jmenuje to Holmes, tak to má být on, ne? Viděny tři díly. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017