Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

ArsenalEagle

Seriál do toho od začátku jde naplno takovým způsobem a tempem, až jsem se zasekl. Naprosto famózní Cumberbatch, kterému skvěle sekunduje Freeman, totiž ztvárnil nejslavnějšího detektiva tak výborně, že je to až k neuvěření. Zásluhu na tom má jistě scénář, který zasadil příběh do dnešní doby, což přináší spoustu novým myšlenek a možností. Těžko se hodnotí něco tak inteligentního a složitého ()

MICHAEL73

Po dlouhodobém sledování všech dílů a všech sérií jsem usoudil... Sherlock Holmes je postava, která mě v podání Benedicta Cumberbatche neskutečně baví! Má úžasný styl, charakter, vlastnosti a režijní zpracování jeho pochodů myšlenek či procesů v paláci mysli. Jsou zkrátka a jednoduše geniální. Miluji jeho uvažování, jeho slabé i silné stránky, které dovedou dost občas pobavit s jeho protipólem, ale přesto nejlepším přítelem Watsonem v podání Martina Freemana. Freeman je velice věrný, je to charakter, který drží Sherlocka u zdi, aby nepřišel o rozum a zároveň dává jeho životu morálku, soucit a smysl. Jejich duo je od prvního dílu neskutečně zábavné a napínavé sledovat. A James Moriarty? Největší a nejnebezpečnější nepřítel Sherlocka Holmese všech dob je více, než-li geniální! Naprosto z něj čiší jeho genialita a promyšlenost (klobouk dolů před scénáristy a tvůrci jeho postavy), ale též představení psychopata v takto neomaleném světle. Kdybych to měl shrnout, tak: 1. série 10/10 2. série 10/10 3. série 9/10 4. série 8/10 První dvě série od první vteřiny, až po poslední záběr skvěle propracované ve všech směrech: režie, herecké výkony, kamera a hlavně scénář, naprosto jedinečné. Od třetí série se více snaží už tvůrci hrát na city, což bylo vždy pro Sherlocka slabá stránka, avšak tady již se z něj stává trochu jiný charakter, díky jeho chápavosti a větší empatii. Jinak se stále ovšem drží ve stejném světle i bez Moriartyho, což velice oceňuji. Ve čtvrté je to zkrátka už hlavně o těch citech, emocích a rozhodnutích, tedy vše proti velmistru Holmesovi. Osobně jsem to schopný akceptovat, ačkoli už se nezaměřují na primární a původní charakter, což je škoda. Šance, že prý vznikne série pátá je mizivá, avšak kdyby se tak stalo a tvůrci by se vrátili více do nostalgie prvních dvou sérií, neměl by seriál Sherlock daleko k nejlepšímu seriálu všech dob. ()

O.Peta

Chci další díly !!! Ten konec si o to úplně říká :) Ne, vážně, toto bylo fakt famózní, nic dopředu o tomto projektu člověk nevěděl, až když jsem viděl, jak tady začínají naskakovat taková hodnocení, tak mi samozřejmě moje zvědavost nedala, abych se nepodíval. V prvním díle mi byl zpočátku trochu nesympatický herec Benedict Cumberbatch, ale to brzy přešlo. Pro mě osobně je Sherlock zatím geniální trilogie a doufám, že bude i pokračování, protože toto si více jak tři díly rozhodně zaslouží. Má to děj, vtip, spád, no prostě bravooo !!! EDIT: Nutno říct, že po roce čekání přišla ještě lepší řada. Myslel jsem si, že lepší už to být nemůže, ale jak je vidět, tak naprosto s přehledem. Pochybuju, že se televiznímu Sherlockovi někdo někdy alespoň přiblíží. GENIÁLNÍ!!! 100% ()

Mr. Filuta

Osobně si myslím, že seriálu prospělo uvedení filmu se stejnou tématikou o půl rok dříve. Ritchieho film totiž nastřelil poměrně drzé a extravagantní provedení, které se u klasiků nesetkalo s přílišným nadšením, a když tedy přišla trochu střízlivější verze, byla trochu zkresleně vyzdvihnuta po předchozím hollywoodském zážitku. Prozatimní šestice dílu je ale každopádně famozní a moc mě zajímá kolik jich ješte takových zůstane. ()

golfoxovox1

Sérií se Sherlockem Holmesem je opravdu mnoho, nicméně tato série ukazuje cestu, jak nabídnout vytříbené příběhy podle A. C. Doyla divákům, kteří zastávají modernější pojetí detektivky, a to celkem vkusně. Chválím především střih a logicky vystavěný děj s notnou dávkou nadsázky a humoru :-) Příjemné seriálové překvapení, a proto z hodnocením neváhám :-) ()

MikO_NR_1909

Pri vizuálnych rekonštrukciách vrážd sa cítim ako vo filmovom (resp. seriálovom) nebi, ostatné elementy mi prídu tak otravné a napísané tak o ničom, až ma trhá zo stoličky. P.S.: Benedict palec dole. Sorry. ()

GodComplex

Fakt ne. Hype a hodnoceni prepaleny jak poleno. Libi se mi ten koncept s presunem Sherlocka do moderni ery, ale to co na Sherlockovi bylo vzdycky zdaleka nejlepsi byla prve ta oldschool atmosfera, zamlzeny Londyn a mysterie. Tady mate extremne otravneho Cumberbatche, jak si s hobitem hraji na moderni verze Holmse a Watsona, jde jim to tak dobre, ze jsem vesmes u kazdeho dilu usnul a kdyz uz si myslite, ze to nemuze byt horsi, tak se na scene objevi Moriarty, coz je tak neskutecna herecka parodie, ze uz jsem neco tak trapneho dlouho nevidel. Extremni zklamani. Videne prvni 2 serie, ktere jsou nejlepe hodnocene, fakt nechci videt jak to musi vypadat dal, pokud zbytek je jeste horsi. Jediny uchazejici dil byl The Hounds of Baskerville. 3/10 ()

Macejko

1.séria: Dve verzie Sherlocka Holmesa sa v rozmedzí roka zrodili a obe ma uchvátili. Avšak zatiaľ čo sa Ritchieho film drží tradičného prostredia Londýna dôb minulých, táto britská miniséria nám predvádza reimagináciu Sherlocka so všetkým, čo k tomuto pojmu patrí. A je to neuveriteľná paráda. Zasadiť Holmesa do moderných kulís Anglicka 21. storočia sa podarilo bezbolestne a s obdivuhodnou ľahkosťou. Skutočnou výhrou seriálu sú však za prvé scenáre epizód (vynikajúco premyslené so skvostnými dialógmi a vtipmi - až na najslabšiu druhú časť, ktorý mi prišla mierne prekombinovaná), a za druhé obsadenie titulnej úlohy. Benedict Cumberbatch je jedným slovom dokonalý a Freemanovho Watsona stopercentne zatienil (čo je trochu škoda, ale koniec koncov sa Watson s týmto osudom potýka odjakživa). Aj napriek neveľmi úchvatnej epizóde 2 musím dať plnú nálož a po cliffhangeri na konci posledného dielu mi nezostáva nič iné, než bez dychu čakať na druhú sériu. (9/10) ------ 2. séria: Sem-tam korčuľovanie na tenkom ľade logiky. To je moja jediná výhrada. Inak samozrejme !!!OMG Holy crap Sweet Mother of Jesus!!! fenomenálne. Nálož emócii. Nálož napätia. Nálož katarzie. Brilantné scenáre. Geniálna nová postava Irene Adler v podaní skvelej Lary Pulver. Výrazne vylepšený Moriarty (kto bol mierne sklamaný na konci prvej série, v druhej už nebude). Vyvíjajúci sa vzťah a psychológia ústredného dua. No a samozrejme Pán Herec Benedict Cumberbatch vo svojej životnej úlohe. Úžasné. Jednoducho... úžasné. (10/10) ------ 3. séria: Kopa ľudí fňuká, že sa upustilo od konceptu "tri epizódy, tri oddelené prípady". Ja som však človek, ktorý dokáže oceniť snahu filmárov o prekvapovanie diváka, a preto som si návrat detektíva z Baker Street neskonale užil. Hm, nie, toto moje pocity nevystihuje úplne presne... A čo tak toto: tretia sezóna Sherlocka je neriedenou esenciou geniality, ktorá zadupáva ostatnú televíznu konkurenciu hlboko do zeme. Namiesto troch viac-menej svojbytných filmov sme tento rok dostali uzavretú, dokonale premyslenú a vygradovanú trilógiu, kde sme nielenže boli neustále v napätí z detektívneho vyšetrovania, ale zároveň sme sa hlavným postavám dostali pod kožu viac, ako v oboch predchádzajúcich sériách dohromady (a to už je čo povedať!). Každá z trojice častí je excelentne napísaná a natočená. Každý jeden záber má svoje miesto a účel. Každá veta, každý zdanlivo nepodstatný detail je v skutočnosti precízne umiestneným kolieskom v gigantickom súkolí, ktoré by sa inak nikdy neroztočilo. No a samozrejme, herci hrajú úmerne tomuto všetkému. To jest ako bohovia, keby to niekomu nedošlo. A zdá sa mi to, alebo všetci sústavne ignorujú skvelý soundtrack, ktorý Arnold a Price pre tento skvost zložili? No nech je ako chce, Sherlock stál za každý jeden deň toho dvojročného čakania a ja nemám najmenších pochybností, že štvrtou sériou bohato vynahradí aj roky tri (Gatiss, Moffat, to neberte ako výzvu!). Pretože ako som už spomínal - som rád prekvapovaný. A záver poslednej epizódy je myseľ otriasajúcim prekvapením v pravom zmysle slova. Keď na obrazovke vidíte niečo takéto odvážne a šokujúce, môžu vás napadnúť iba dve veci: a) že tvorcovia si ťahajú zvraty z päty, alebo b) sú neustále dva kroky pred vami. Asi nemusím zdôrazňovať, ktorá možnosť je v tomto prípade tá správna. (10/10) () (méně) (více)

Sawyer815

Přiznám se,že v počátku jem měl se Sherlockem nejeden problém,od k smrti nesympatické hlavní postavy, přes někdy až přehnané dedukce (viz. první setkání s Watsonem), až po extrémně nezáživný druhý díl. Ale naštěstí třetí díl mi vše vynahradil a na hlavní postavu jsem si už zvykl,i když k ní výhrady mám stále. Přesto vše stojí Sherlock určitě za shlédnutí a těším se na druhou řadu. Závěrem: 1.díl 70%, 2.díl 50% 3.díl 90% . ()

zipper111

První díl super (4*), druhý byl hloupý(3*), ani mě nebavil, třetí velmi dobrý(4*), jen mohli pro Moriartyho vybrat trochu lepšího herce. To byla první série ve zkratce. Druhá série? První díl...co k tomu napsat... první díl druhé série, je rozhodně nejlepší díl z celého Sherlocka, možná jsem měkkejš, ale mě to prostě naprosto pohltilo, Irene Adler s rozpuštěnými vlasy byla d.o.k.o.n.a.l.á. Škoda že tady nemůžu napsat můj pravej pocit z tohoto dílu...Lost in Translation?(5*) Třetí sérka je neskutečně ulítlá, scénárista musel hulit něco velmi, velmi masivního! Jasnejch 5* ()

erased

Steven Moffat jako současný král britské televize spolu s na hraně balancujícím Markem Gatissem vytvořili jednoznačný a bezkonkurenční kult televize 21. století. Už neodvysílaný pilot, jakkoli je proti budoucím regulerním dílům nedotažený, dává jasně na jevo, že tato modernizace legendárního detektiva kráčí daleko před jakoukoli konkurencí. Mimo geniálně stylových scénářů se na tomto masivním úspěchu podílí převážně hlavní dvojice (i když nikdo z vedlejších rolích ani při nejmenším nezaostává, viz níže). Jemné a nenucené queer jiskření mezi Cumberbatchem a Freemanem spolu s jejich i jednotlivě výborně napsanými charaktery dává už tak osobitému pojetí šťávu jako dosud snad žádné seriálové postavy. V prvních dvou sériích je tak trochu škoda prostředních dílů, které se až příliš soustředí na samotný případ, zatímco dávají zapomenout na vývoj vztahů, ale oproti rozporuplné třetí řadě si pořád drží svou úroveň. Právě dlouho očekávaný návrat hrdiny Reichenbachu po jeho pádu se totiž až příliš začne vyžívat v postavách a případy odsouvá na zcela vedlejší kolej. Z Sherlocka se tak i v jeho filmovém světě stává stejný kult jakým je vně a vinou té (nepochybně uvědomělé) sebeironie a nadsázky začíná často působit skoro jako Jack Sparrow. Svatební díl tomuto nasazuje korunu, když se dosud chladný sociopat stává stále více pitvořícím se človíčkem ve změti vztahů svých vyvolených. Bohudík Moffat ve svém vlastním scénáři Jeho posledního slibu vrací Sherlocka ke kořenům, a i když je zde poprvé detektivní zápletka až příliš průhledná, nelze (spoiler) kromě navrativšího se toho vůbec nejpovedenějšího záporáka (konec spoileru) nepostřehnout také znovu zářící nezaměnitelný styl prvních dvou řad. Nicméně nezbývá než dodat, že vedle ústřední dvojice je to právě samotná postava Moriartyho, která sérii úspěšně protahuje slabšími momenty. A právě tato postava zároveň stojí za scénami, které ve výsledku nejvíce utkvějí v paměti. Čekání na další sérii kvůli tomu bude ještě větší peklo, než posledně. ()

PKD

Krom 1. a 2.dílu skoro zbytečné 3.s.,brilantní! Navíc jsme my,milovníci 19.st.dostali dárek v podobě Přízračné Nevěsty. No ony by se v něm měly správně odehrávat všechny díly a ne jen 1,ale už po 11min.,Studie v (sice ne šarlatové),leč růžové,jsem na to zapoměl. Tomu říkám nádherně oblafnout diváky,potažmo fandy největšího detektiva všech dob. Ne...není to Batman. Martin Freeman u mě dokonce svým neskutečným výkonem,v roli dr.Watsona (který má obří štěstí na představitele. Napřed Jude Law a o rok později on) naprosto! dostal! Jen jsem si chvíli říkal,kde má ručník. To bylo jen takové drobné mrknutí k jistému filmu.:-) První 2 série viděny poprvé v létě 2012. ()

Naslund

Tohle je Sherlock podle mého gusta. Scénář je opravdu bravůrně promyšlenej, a to je na Holmesovi to, čím dominuje ostatníma krimi. Logika teda není na 100% bez chyby, ale i těch 99% je fantasie. Kromě toho je samozřejmě vtipnej a s tou pravou mysteriózní atmosférou. Jen doufám, že si dají záležet i na dalších scénářích tolik, jako u prvních tří dílů. ()

gogos

Zcela náhodou jsem na něj narazil. Říkám si, proč to nezkusit... A hle - naprostá pecka a překvapení roku! Nový Sherlock kombinuje to nej z Dr. House, klasického i nového Sherlocka Holmese a navíc vše perfektně zakomponuje do moderní doby. A do toho nesmí chybět vytříbený scénář s prvky typického ostrovního humoru. Jsem nadšen a chci další díly! Jedním slovem - Paráda! 1. A STUDY IN PINK Neskutečný nářez! Naprosto vytříbený scénář, skvělé zpracování a úžasné herecké výkony. Ne nadarmo si oba hlavní aktéry vybral Peter Jackson do Hobbita. Myslím, že první díl patří mezi absolutní top televizní tvorby posledních let a jasně ukazuje světovou dominanci BBC! S01E02 - 90%, S01E03 - 90%, S02E01 - 100%, S02E02 - 95%, S02E03 - 125%!!!,S03E01 No, po neskutečně nářezové druhé sérii přichází lehčí sprcha v podobě úvodního dílu třetí série. Sherlock je zpátky a s ním opět Dr. Watson. A oba jsou opět skvělí. Nicméně se mi nějak napáčil celý koncept dílu, hlavně pak velmi výrazné zapojení fandomu do příběhu a možná až zbytečné teoretizování s tím, jak to nakonec všechno bylo. Ten hlavní příběh se pak možná až zbytečně moc dostává do pozadí. Někomu tato forma možná vyhovuje, mně o trochu méně. V pořadí sedmá epizoda je první, které bych nedal tak vysoké hodnocení, jako těm předchozím. 75%. S03E02 Ano! Konečně je zpět ten pravý Sherlock, i když stále v malinko jiné podobě. Oproti prvnímu dílu jednoznačné zlepšení ve všech ohledech, jen tak dál! 90%. S03E03 Je to definitivní! Sherlock je opět na vrcholu a loučí se se třetí řadou stylově. Nejlepší díl třetí řady, jen doufám, že za dva roky se bude pokračovat v nastoleném tempu... 95% ()

SarumanKo

Malý seriálový klenot, ktorého jediným nedostatkom je, že má tak málo epizód, ale vďaka tomu je režijne a scenáristicky neuveriteľne konzistentný. Sherlock ducha predlohy nezachováva len vo veľmi hrubých rysoch (bohaté a inteligentné zápletky, hra na mysterióznosť, pútavé vyšetrovanie prostredníctvom dedukcie, emóciami sršiaca charakterová chémia), ale je aj omnoho presnejší a výstižnejší než ostatné, dobovo vierohodné adaptácie A.C.Doylea. Americké zábavné pozlátko je zredukované na minimum a do popredia sa dostávajú typické prednosti britského seriálu – geniálne scenáre, ktoré majú všetko, čo potrebujú (iskrivé dialógy, šokujúce odhalenia, elektrizujúce napätie), ďalej excelentné herecké výkony ústrednej dvojky Cumberbatch-Freeman a ich neustále sa vyvíjajúci vzťah, prepracovaná psychológia postáv (vrátane vedľajších) a napokon nefalšovaná atmosféra starej detektívky, ktorá najviac ohromuje tým, ako slušivo vyzerá v modernom kabátiku plnom vizuálnych nápadov. Lahôdka. (1.séria – 10/10, 2. séria – 10/10, 3. séria – 10/10) ()

Tony.cs

Tak brilantní, že vás ani nevyruší posazení příběhu do našeho století. Druhá série ještě o stupeň lepší než ta první. Nejlepší převedení charakterů postav (hlavně Sherlocka Holmese a Dr.Johna Watsona) z knihy do filmu. Na to nemá ani skvělý Sherlock Holmes Guye Ritchieho. Třetí série velice překvapila. Pokud bychom porovnávali, je trošku vtipnější (druhý díl mi dokázal vyvolat výbuchy smíchu), ale i dospělejší (poslední díl mě doslova uzemnil a považuji ho za nejlepší díl celého seriálu). Ve finále je třetí série stejně propracovaná, jako předchozí dvě a já se již chvěji na čtvrtou. ()

kaylin

Dočkáme se oblíbených příběhů jako "Studie v šarlatové" nebo "Pes baskervillský", ale i těch méně známých. S každým dalším dílem jsme více a více přesvědčování o tom, že sledujeme jedno z nejlepších televizních děl vůbec. ()

Alementina

po shlednuti dalsiho vanocniho dilu se jen utvrzuju v nazoru, ze porad nevim, co je na tom tak extra.... takove opajeni se sama sebou. ()

slunicko2

Vítězství manýristické formy nad obsahem. 1) Seriál má některé typické moderní znaky, které by mě vytáčely až k nepříčetnosti, kdybych sledování televize bral vážně. Hysterická psychoušská kamera, klipový střih, nesmyslně zběsilé tempo (snad aby divák nezačal o viděném přemýšlet), příběhy bez logiky a bez jakékoli tvůrčí kázně, scenáristické nesmysly, zřejmá snaha ohromit na první pohled. Teenageři jásají, je to blýskavé, efektní, mladé, prostě cool._____ 2) Proč ale seriálu podléhají i další diváci, nesporně vzdělaní, erudovaní ve filmové tvorbě a dospělí, jak jen lze dospělým býti? Částečně si to vysvětluji faktem, že velký počet komentů vznikl po první sérii, ba dokonce hned prvním dílu. Novátorské zpracování vskutku oslňuje...zpočátku. Problém vidím v tom, kam celý seriál vede._____ 3) První řada (4*) se mi moc líbila. Důvody nemusím rozvádět, udělaly to za mne desítky nadšených pětihvězdičkových komentů. Rovněž druhá řada (3-4*) mě uspokojila. Šok mi uštědřila řada třetí (1-2*)._____ 4) Neotřelost prvních příběhů je pryč. Jsem vystaven akcím bez jakýchkoli pravidel. Jakoby mě tvůrci vláčeli za nohy, hlava mi brnkala o dlažbu a já nemohl dělat nic jiného, než trpně čekat, až to pomine. Taky mohu vypnout televizi, ano._____ 5) Dobrý začátek, ale špatné pokračování...a jak si tu čtu, zřejmě to lepší nebude. Čtvrtou řadu už sledovat nebudu._____ 6) Výstižný koment: Radek99***, spoock***. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017