Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (Cinemart)

Malarkey

To, že je film natočen místy trošičku béčkově, nic nemění na tom, že jsem se docela příjemně bavil. Škoda jen tak cirka prostředka, za kterým se táhla nuda dlouhá jak smrad z vopičárny. Závěr to ale naštěstí zachránil a celý dojem z tohoto novodobého příběhu o Frankensteinovi o dost pozvedl. U Jamese McAvoye je hrozně vidět, jak dobrý herec je. Ze začátku Vás to nenapadne, ale ke konci to jeho šílenství bylo vysloveně živelné. Škoda jen, že to šílenství bylo tak znatelné, že postrádalo jakoukoliv logiku. Akorát ukazovalo hereckou preciznost, ale psycholog by s rozebíráním takové postavy měl trošku problém. No, ale tohle rozebírání radši přenechám nějakým rádoby odborníkům. Ve výsledku jsem opravdu byl více spokojený, než nespokojený. Sláva to není, ale solidní tři hvězdy si tento film určitě zaslouží. ()

corpsy

Moderný pohľad na SHERLOCKA HOLMESA ( 2009 ) mala väčšina divákov rada, podobne pojatý príbeh o stvoriteľovi ,,mŕtveho života,, už ale zdvíha žalúdok množstvu rovnakých čumilov. Poviem vám, že na pokrytecké žvásty som už dávno zvyknutý. Takže prosím dámy a pánov, ktorý sa nevedia rozhodnúť čo im presne sedí, hoďte si nejakého toho panáka na rozšírenie obzorov a vedzte, že táto neškodná zlátanina romance a ( akčného ) hororu, nieje zďaleka taká ohavná, ako si to myslíte. Možno by vám to sedelo viac s našimi ´´geniálne´´ talentovanými domorodými hercami ( viď obsadenie ktoréhokoľvek dnešného slovenského seriálu ). ()

Shakers

Celkom bieda. Nie že by to bolo zlé, ale neprišlo mi to ani extra dobrá. Nie že to malo byť extra, ale kedže tých Frankenštajnov už pár bolo, čakal som, že tento prinesie niečo zaujímavé, čo sme ešte nevideli. A aj keď to vyložená nuda nebola, herci, kostýmy, hudba a dobová atmosféra, vytiahli film len zo šedého premiéru. Slušná jednohúbka, ktorá ani moc nepobaví a ani moc nezaujme. Na druhu stranu ani moc nenudí a ani neurazí. 60% - 3* ()

maddy

Podstatne znesiteľnejšie než som pôvodne čakal. Pri McGuiganovi je vidieť, že má za sebou pár epizód britského Sherlocka, pretože aj Victor Frankenstein je podobne odviazaný. Chvíľami tak jeho réžia vyslovene pripomenie Sherlocka, napríklad úvodný nápaditý a vizuálny štýlový útek z cirkusu, inokedy sa zase štylizuje do polohy uvoľneného Sherlocka Holmesa od Ritchieho s Robertom Downeym Jr. a servíruje veľmi podobnú atmosféru viktoriánskeho Londýna. Akurát na rozdiel od oboch menovaných Sherlockov nemá Frankenstein jednoznačný koncept a tak to je s pribúdajúcimi minútami guláš všetkého možného. Chvíľu dobrodružným fantasy, chvíľu až odviazanou komédiou a v závere hororom. Mal som pocit akoby sa v tom sám McGuigan, prípadne scenárista, trochu stratil a tak iba pozliepal námety z iných podobných filmov a dúfal, že to klapne aj v prípade nového Frankensteina. Keď už si tak divák zvykne na jednu polohu filmu, tak tu z ničoho nič nastúpi scéna so zombie šimpanzom a po jej skončení sa pokračuje ďalej akoby sa nič nestalo. A do toho všetkého sekunduje možno až priveľmi prestrelený McAvoy v úlohe šialeného vedca a celkom slušný Radcliffe ako jeho služobník. Každopádne neustále sa tu niečo deje, celé to má veľmi slušné tempo, priam perfektný vizuál plný nápadov (cirkus, záver s monštrom) a minimálne celá úvodná pol hodina a tá záverečná je dostatočne zábavná popcornovka. Akurát medzitým tak trochu stratený film, ktorý nie úplne presne vie čím by chcel byť. Vo výsledku tak neurážajúci priemer, ktorý pobaví, akurát si pri ňom potrebné uvedomiť, že to je film s názvom Victor Frankenstein z roku 2015 z hollywoodskej produkcie s „Harry Potterom“ v jednej z hlavných úloh a nie seriózna adaptácia klasiky. Na pôvodného Frankensteina z roku 1931 to nemá ani náhodou a už vôbec nie na toho od Branagha z rooku 1994. Tým však konkurovať ani zďaleka nechce. Toto je skôr z ranku I, Frankenstein (v tomto prípade to asi nie je dobrá vizitka) alebo Dracula Untold a dopadlo to minimálne tak ako ten Dracula. Síce druhotriedna, ale nijako urážajúca fantasy na jedno pozretie. CELKOVO: 3* (6/10) ()

misterz

Film, ktorý v prvom rade nadchne svojou dobovou atmosférou. Výprava pomerne podmanivo vystihla dobové reálie počiatkov industrializácie. K tomu pekné kostýmy, takže v tomto smere spokojnosť. Na druhú stranu ale dejová linka je iba taká priemerná, šedivá a s minimálnym dôrazom na jej romantickú časť, čo bola veľká škoda, pretože naopak, v originálnej predlohe tvorila jej najpodstatnejšiu časť. A tak to v spojení s týmto monštrom malo byť. Tu sú len dvaja blázni zbláznení do medicíny, pár pokusov, oživovanie, pár bleskov, krátky boj... a to je asi tak všetko. Slabší priemer. 55/100 ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 65. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Původní knihu Frankenstein napsala Mary Shelleyová a poprvé byla vydána již v roce 1818. (Dracconnis)

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI