Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

Tommassi3

"Naší prací není vzpomínat !! Vzpomínáš ??" ;) Vždy jsem nacházel jisté zalíbení v jinotajích !! A tak jsem si dnes řekl, proč vás taky jednou neznechutit komentářem plným fotbalové terminologie !! ;) Začínající trenér plný elánu a nadšení Joseph Kosinski se rozhodl všem fanouškům velmi sledované scifi ligy uspořádat přátelské utkání plné těch nejzásadnějších hvězd mezi týmy Formy a Obsahu !! Nebudeme chodit kolem horké kaše a shrneme je jako úžasné utkání plné překrásných akcí s potleskem na otevřené scéně, z něhož fotbalisté Formy vychází jako jasní vítězové po výsledku 3:0 !! Musím poznamenat, že i hráči Obsahu svojí troškou do mlýna přispěli ke kvalitě zápasu, ale brankář Originalita, ač se vytasil s množstvím efektních zákroků, neměl nakonec štěstí, soupeř ho má po letech dobře přečteného, a tak nakonec třikrát kapituloval. Branky týmu Formy si připsali hráči Vizuál -Triky, Soundtrack, Obsazení. Především záložník Obsazení předvedl množství krásných fines jako Freeman, Cruise či Kurylenko.. A tak si tento parádní zápas především letití znalí diváci budou ješte dlouho pamatovat, byť mač dosti připomínal jiné ještě památnější jako Matrix, Total Recal, Já, legenda či Terminator Salvation !! Takže ?? Za mě veliká spokojenost, ale k dokonalosti mi chybělo pár gólů ze strany Obsahu..;) ()

PROROK14

So zdesením som zistil, že som k Oblivionu nenapísal komentár. Tak to s odstupom troch mesiacov teraz urobím. Prvé čo sa mi vybavilo bol Tom s puškou v ruke ako žuvačkou opravuje tú lietajúcu guľu. V súvislosti s tým som si spomenul aj na tú peknú motorku, ktorú stratil či čo. Keď som nakukol do galérie tak som sa až čudoval, prečo mi ako prvá na rozum neprišla krásna Olga. Presne teraz som si spomenul na často opakujúcu sa hlášku, ktorá mlela niečo o efektívnom tíme alebo tak nejako. A tu sa dostávam k záveru filmu a nerád by som niečo vážne prezradil tým, ktorí to ešte nevideli. ()

6thSun

Dokud se naplno nerozvášní scénáristovy masochistické orgie, je to zábava na poctivé čtyři hvězdy. Tedy zhruba do poloviny, což v tomto případě není zase tak málo. ()

Litsarch

"Jste efektivní tým?" - "Ano" Tři dlouhé roky nás Kosinski nechal čekat. Nás, které jeho TRON: Legacy naprosto uchvátil. Nás, kteří jsme nedočkavě čekali na další jeho sci-fi bombu. Na další jeho svět, další jeho příběh, další jeho vizuální ráj. Ta chvíle přišla. Usedly jsme do pohodlných sedaček kinosálu. Světla potemněla, plátno ožilo. Viděli jsme scénu, která nám v tom okamžiku nic neříkala. Vzápětí jsme na ní skoro zapomněli, jelikož přišlo to, na co jsme tam čekali 3 roky. Další sci-fi orgie, nicméně nyní s hořkým pohledem na zpustošenou zem po kruté válce s Vetřelci, při které byl zničen náš milovaný Měsíc a matičku Zemi postihla ničivá zemětřesení a tsunami. Vyhráli jsme, ale ze země i tak musíme odejít. Na Titan, zemi zaslíbenou! Nejdříve ale musíme udělat na naší matičce Zemi pár věcí. Jejich bezpečnost a hladký průběh zajišťuje náš Jack se svým neustále se kývajícím Bobem, jelikož Vetřelci číhají všude a nemilosrdně ničí naší techniku. Ale je všechno tak jak vypadá? Opravdu jsou Vetřelci vetřelci? Jack má Zemi rád. Cítí, že ho k ní něco přitahuje. Něco, co cítí pomocí pár vzpomínek, které při vymazání paměti se stěstím v jeho mysli přežily. Na svém tajném místě, místě kde ještě existuje nádherná příroda, shromažňuje cenné poklady. Aspoň pro něj. Knihy, hudební desky, ale i kšiltovku či brýle a rybu v rybníce. Vše, co přežilo ničivou válku a připomíná mu, že zde jednou také žil. A pak je tu ONA. Ona, kterou ví ze snů že zná, ale neví odkud a neví ani její jméno. Netrvá dlouho a zjistí ho. Julia. Kdo ale je? Co je zač? Vetřelci pořád útočí, ale nejde jim o zabití Jacka. Chtějí ho zajmout. Ale proč? Oblivion je nádherný příběh, který sice má menší mouchy, ale já jsem je rád přehlédl, jelikož mě svým podáním naprosto ohromil. Vychutnával jsem si každý detail filmu. Lámal jsem si více a více hlavu, jak to všechno je, jak to skončí. Naskytly se mi nádherné scenérie, kterých jsem si takto užil jen v pár snímcích a kterých pro mě nikdy není dosti. Tom Cruise a Morgan Freeman zvládli své posty tak, jak jsem si představoval. Nehledě na to, že pan Freeman je velmi charismatický člověk a spolu s Cruisem je jejich obsazení do takovýchto rolí sázkou na jistotu. V kině jsem zažil dechberoucí sci-fi podívanou s úžasnou vizuální stránkou, která byla umocněná skvělou hudbou a její kvalitou díky Dolby Atmos technologii. Když mi někdo umožní míti z filmu takovýto zážitek, jako se to po Tronovi Kosinskimu povedlo s Oblivion už podruhé, tak přehlédnu i mouchy a chyby ve filmu, jelikož člověk není dokonalý a nehodlám šťourat do něčeho tak nádherného. Ne každý na Oblivion bude mít pohled jako já. Některým se třeba nelíbil z různých důvodů. Ale věřím, že někteří se se mnou ztotožní a budou stejně jako já na ty nezapomenutelné minuty u filmu vzpomínat s úsměvem ve tváři a jistřičkama v očích. ()

bouncer

Když je chuť na klasické sci-fi, tak Oblivion nezklame. Ano, scénář má plno chyb a snaha udržet "wow" faktor něco stojí, ale nedá se tomu upřít skvělý startovní nápad. A nechybí ani socha svobody! Co by bylo katastrofické sci-fi bez fragmentů sochy svobody... slabší 4*, ale nad 70 % to má. ()

Baxt

Zdaleka nejlepší je úvod s jen hrubě načrtnutou zápletkou. Snaha o komplexnější sci-fi s jakýmsi přesahem je tu úplně marná. Zejména mě pak dostalo, jak se scénáristé pokusili zavděčit oběma stranám diváckého očekávání. Hrdinovi je nejenže dovoleno sebeobětování ve prospěch lidstva, ale i návrat k milované. SPOILER. Jinými slovy, líbí se mi představa, že se postava obětuje s vědomím, že mu po čase přebere dívku, dceru i vlastníma rukama postavený dům jeho vlastní klon. Bravo. ()

BoPo

Vizuálna stránka bola výborná. Ale to je jednoducho u tohto žánru nutná samozrejmosť, takže popojedeme k tomu dôležitejšiemu. Príbeh je dosť sterilný. K žiadnej zúčastnenej strane som si za celý film nevybudoval postoj. Bolo mi v podstate dosť jedno, kto vyhrá. Plus som mal až moc často pocit, že sa mi niekto snaží niečo povedať a v polovici vety zmení téma. Všetci sa tu rozplývajú, niektorí až onanujú, nad použitou hudbou. Mne teda prišla v niektorých momentoch vyložene iritujúca. ()

MoiJe

Som rada, že som Oblivion videla vo výbornom kine. Pretože technická stránka je výborná. A som rada, že mi to neurobilo dieru do peňaženky (ČSFD projekcia). Pretože ono to je deravé. A nie je v tom zďaleka dosť akcie, aby to kompenzovalo. PS: Vidieť herca zažitého z Game of Thrones v inom filme je veselé. ()

CISTICZ

Jako vizualně je to pěkné, moc pěkné. Ale ta cukrova vata z toho stříká až na zadní sedačky. Čekal jsem Hardscifi náser, dostal jsem romantiku mixnutou s Moonem, perfektní momenty, co dělají dobrou scifi, se jen občas zjevily.A Cruise se moc nesnažil. Škoda, stačilo jen to tolik necukrovat a bylo by to po dlouhé době super scifíčko. ()

JohnCZ

Zatímco Kosinského TRON byl nádhernou, leč vcelku nudnou audiovizuální onanií, Oblivion jde o malinký kousek dále. První polovina je super - nádherný vizuál tajemný nástin děje, ve kterém je od začátku jasné, že není nic tak, jak se zdá a že někdo v pozadí tahá za nitky. Rozuzlení mě ovšem zklamalo. K dokonalému sci-fi zas tak moc nechybělo. Příště bych prosil příběh, audiovizuál k plnohodnotnému zážitku nestačí. 3,5* ()

Johny_fork

Když si člověk odpustí kritiku některých mezírek v logice děje je odměněn filmem, pro který je styl až na prvním místě. Vše počínaje oblečky Olgy Kurylenko a Andrey Riseborough, přes designově vytříbené hnízdečko výzkumníků, až po nablýskaná vznášedla, vypadá jednoduše perfektně. Film má rovněž skvělý zvuk a celkově úměrně s velikostí plátna roste i zážitek. Tak proč se nenechat unést? ()

rreal13

Filmů kde hraje Tom Cruise jsem poslední dobou viděl docela dost. Teto patří k těm lepším. Mám rád jeho akční filmy a proto za mě 4* ()

Terva

CITÁT - Znám tě, ale nikdy jsem tě nepotkal. Jsem s tebou, ale neznám tvé jméno. Sním, ale je to víc než jen sen......................... Velmi podivný příběh, plný zvratů, překvapení a zapomění. To co vyplouvá Jackovi v myšlenkách se pomalu stává realitou. A nic není tak, jak to vypadá. CITÁT - Miloval jsem tě vždycky, kam až moje paměť šahá........... Celé se to tak náramně zamotalo, že to musím později vidět ještě jednou. To abych to lépe pochopil. CITÁT - Konec záznamu........... Přiznám se, na konci jsem uronil slzu. ()

Beznoh

No je to tak půl na půl. Chtěl jsem dát 4, ale když nad tím přemýšlím, tak mi to příjde až moc... Mohla být taková nakládačka. Skvělej nápad, je vidět, že peníze na to měli a i to hezky obsadili, i když teda je fakt, že těch herců tam bylo dost málo, což působilo divně. Ale co je to platný, když já se fakt víc jak půl filmu prostě nudil a to mám sci-fi fakt rád. Není to moc poutavý zábavný a dialogy i akce by prostě mohly být daleko víc "vychytaný" aby to mělo trošku šťáva. Navíc teda Droni byly fakt přitažený za vlasy. Jednou jsou super silný a neporazitelný a pak se dají sestřelit pistolí z letadla. Trošku dost nevyrovnanej výkon a tím se tomu dost ubralo na výsledným efektu. I když to nebyl špatnej nápad, provedení prostě mělo být daleko lepší. ()

Xquick

Musím říct, že konceptem je film dost podobný filmu Wall-e, což nepovažuji za mínus. Cruise mě nezklamal, narozdíl od Freemana, kterému podle mě tento typ role (někdo jako Morpheus) nesedí. Když bych chtěl najít moment, kdy jsem se vyloženě nudil, tak ho myslím nenajdu, ale zase na druhou stranu chvíle kdy bych napětím zdřevěněl tam taky úplně nejsou. Po pár minutách jsem navíc celkem odhadnul o co vlastně ve filmu půjde a tak se žádná velká překvapení nekonala. Jde ovšem o velmi macatou efektovou podívaná (efekty vážně zupr). Co se týče příběhu, tak narozdíl od ostatních fanoušků, kteří co jsem tak slyšel označovali film za klišé, byl podle mého názoru celkem slušný a o to víc mě mrzí, že to prostě trochu víc nepodojili. Za mě 70%. ()

CiTrus007

Tak tohle je tedy síla. Kdybych to měl brát jako originál, fakt bych tomu neměl co vytknout. Příběh vám zamotá šišku, překvapí i pobaví. Dynamika dokonale vyvážená, spád nechybí a divák se rozhodně nenudí. Cruise a Freeman jsou zkrátka úžasní. A hudba s vybranými exteriéry a designovými interiéry oslní. Protože jsem ale už pár sci-fi viděl, musím si přece jen trochu dloubnout. Nevědomí je totiž ve skutečnosti Tom Cruise + Terminátor + Matrix + Den nezávislosti + Vesmírná odysea + Vetřelec + Star Wars dohromady. Tím narážím nejen na věci na obrazovce, ale i v příběhu - jako byste nejlepší scény a prvky z těchto filmů strčili do mixéru a přidali Cruise. Nevím, čí to je zásluha, ale ten člověk v mých očích povýšil kopírování/inspiraci na umění, protože jednotlivé střípky jsou do filmu zapouzdřeny tak dobře, že nijak nedrhnou ani nevyčnívají, a film díky nim jenom získá na kvalitě. Už dlouho jsem neviděl sci-fi, které by mě takto strhlo. 9/10 ()

corpsy

Aj keď sa to snaží maskovať ako akčný sci-fi, radšej by som ho odporučil milovníkom snímkov Solarisovského charakteru. Technickej stránke niet čo uprieť, ale Kosinski predsa len mohol ostať pri trende, ktorý nastavil svoj TRONom:LEGACY. ()

m.krudenc

Výborný film. Upřímně řečeno je to výborné sci-fi, je to přesně sci-fi, na které jsem dlouho čekal. Námět, kamera, efekty, skvělí herci a hudba, která perfektně dokresluje akční scény. Mohu jen a jen doporučit, jelikož tohle opravdu stojí za to a vůbec se nenechte odradit nižším hodnocením zde na csfd. Stojí za to, tento film vidět, má výbornou dějovou linku. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017