Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Solverino

Velmi velmi slabé! To se může líbit snad jen fanouškům Harry Potěra! Radcliffe toporný, jak vyřezán z jednoho kusu dřeva, drmolí a prakticky nehraje, jen se posouvá filmem, otevře strašnou spoustu dveří a.... a nic! Minimálně do poloviny filmu je to převeliká nuda, pak se to trochu rozjede. Dávám jednu hvězdičku za celkem dobrý konec. Jinak je to fakt slabota! ()

Lkn

Celkem jsem byl mile překvapen jak ten film dopadl. Sice si nemohu pomocz ale Daniel mi tam absolutně neseděl vypadal až legračně mladý na to aby měl dítě a do role mi vůbec neseděl. ()

Jantrneny

Poměrně hodně znepokojivý snímek, u kterého bude mít chut zavírat oči. Atmosféra viktoriánsky zlé Anglie tu je využita do poslední pídě a dost možná tento ostrovní stát po sléze raději vyškrtnete ze svého must see seznamu. Radcliffe nebyl vůbec špatný, ovšem podezřívám režii, že jej obsadila jen kvůli jménu a obličeji. On nám toho totiž pan Kipps moc neřekne a jen zběsile běhá po domě a snaží se zjistit původce záhadných zvuků, načež to zjistí a prchá zase pryč. Chápu, že to je zřejmě normální postup při tvorbě hororu, ale když mě v samo o sobě hrůzu nahánějícím domě něco jednou vyleká, nepovažuju za inteligentní reakci, strávit tam celou noc. To jen tak pro úplnost. Jak jsem ale řekl, jde o dobře odvedenou práci, která vám zatraktivní cestu z kina. PS: po dlouhé době, co jsem měl z nějakého filmu divoký sny...:) ()

Vykuk

Na podobné duchařiny se dívám jen zřídka, ale na tohle jsem byl zvědav, především díky obsazení Daniela Redclifa a mediální masáže. Hutná atmosféra, plná strachu a napětí, tajnůstkářská vesnice, umírající děti a všudypřítomná žena v černém. Není to nic nového, to nejspíš ani nebylo účelem, zato zpracování je výborné, herecké výkony kvalitní a lekavých scén dostatek. Do opuštěného sídla bych sám nevkročil ani za bílého dne, natožpak v noci. Řekl bych, že film to je nadprůměrný a pohoršeni nebudou ani otrlí jedinci, kteří podobnou tématiku sjíždějí bez mrknutí oka. ()

ikilledjenny

Jednoduchý příběh, hustá atmosféra a skvělé kostýmy. Pár primitivních lekaček to jistí. Musím říct, že jsem si Dana konečně užila, když už nehraje Harryho. Plus za "happyend". ()

pe3czech

Pouhé napětí mi u hororu nestačí. U hororu se chci/měl bych se bát. Pocit "již viděného" po většinu filmu přilepil na mé rty úsměv, namísto děsivé grimasy. A to nejsem pravidlený konzument hororů, spíše výjimečný. Pár lekaček bylo slušných, jenže když mě nečekaně překvapí pes ležící pod nohama ve setmělém bytě, to ještě není horor, ale jen úlek. Atmosféra strachu na mě vůbec nedolehla, zvukové efekty vnímám místy až kýčovitě. ()

marusenka

Možná za to mohou velké ohlasy, ale čekala jsem o hodně víc. Pro ty, kdo mají rádi lekačky a prvoplánové scény je to film dobrý s velmi kvalitní atmosférou a pozadím, ale na můj vkus bylo všechno naservírované natvrdo, bez tajemna, bez nápadu. I když za konec dávám palec nahoru. ()

JajinkaBec

Atmosféra je tak hustá, že jsem chvílemi až přestávala dýchat - a to i v momentě, kdy už bylo dávno po všem a já se měla uložit ke spánku. TAKHLE má podle mého názoru vypadat horor! Ne pošahanci se sekyrami, ale stará dobrá Anglie, opuštěný dům a... duchové. Omlouvám se za to přízemní a veskrze pubertální slovo, ale nemůžu to říct jinak: Byla jsem z toho doslova "vyplesklá"! Bohužel jednu chybku to má a tou je Daniel Radcliffe, ačkoliv on sám neudělal nic vyloženě špatně, naopak se naprosto bez problémů vymanil z role Harryho Pottera (aspoň já jsem si na to teda ani jednou nevzpomněla). Jen jsem mu nějak nespolkla tu roli starostlivého otce/vdovce. Možná starší bratr, ale rozhodně ne táta. Stejně jako jeho manželka působila spíš jako jeho starší sestra. Faktem ale je, že malý Joseph i manželka hlavního hrdiny jsou na scéně minimálně, takže se to dá překousnout. ()

1david135

Tak priznám sa tento film som videl po polnoci a poviem vám už som sa tak dlho nenaľakal ako z tohoto proste dobre kostýmy dobré efekty dobrý strih tento film som videl o pol noci na plazme vo vysokom rozlyšeniu obrazovky v Dolby Digital 5.1 veľký zážitok ale tieš veľké napätie z toho čo sa bude diať tomuto filmu dávam 4 hviezdičky parádny film ! ()

frxXx

Len na panovi Radsliffovi bolo aby vytiahol film z priemeru, ale nevytiahol, fakt musí mať silný žalúdok keď si zachová stále rovnaký výraz tváre v takých desivých situáciach a ešte si v pokoji odkráča ... Atmosféra a prostredie sú veľmi pekné, násťroční diváci budú určite nadmieru spokojní. 70% ()

intro

Film sice není nikterak originální, ale zas je mistrovsky natočen. James Watkins prostě umí. Během filmu mi opravdu kolikrát přeběhl mráz po zádech. Vynikající je i Daniel. Fanoušky hororu Žena v Černém určitě nezklame. Já dávám 85%. ()

Avarga

Film založený na pekelně hlasitým zvuku, kdy se člověk nelekne nějakého toho mrtvého děcka a nebo tý černý bestie, ale zaručeně se lekne těch debilních zvukových doprovodů. Nicméně to asi k hororu patří. Tenhle film dost čiší stupiditou. Hlavně postava Daniela Radcliffa je úplně vypatlaná. Celou dobrou polovinu tam vesničani brečej, bojej se, nechtěj jezdit k opuštěnýmu domku atd... A toho pitomce za celou polovinu filmu se ani nenapadlo zeptat, z čeho mají tak nasráno. Prostě směšný. A konec je prostě "WTF?!?!" Dost mě tenhle snímek nasral, mohl sem strávit těch 95 minut určitě jinak. ()

jafuska

Film s velmi zajímavým tématem, napětí, které by se dalo krájet, a některé lekačky fakt stály za to, hudba nakonec dokonale vše vykreslila, takže já tleskám, tomuto říkám povedený film a herec Radcliffe (Harry Potter), zde také zahrál svoji dobrou roli, a to jsem si myslela, že lépe zahrát nemůže. ()

Cherry_Bomb

Neskoré večerné hodiny a tento film zaručujú strašidelnú atmosféru. Starý opustený dom nebol síce veľmi originálny, ale bez neho si to zároveň neviem predstaviť. Celý čas čo bol v dome som bola v napätí čo sa tam pohne, zjaví alebo stane a zároveň som dúfala, že sa z domu dostane živý. Obrysy a zjavenia ženy v čiernom vo mne vyvolávali chlad a doslova mi behal mráz po chrbte. Daniel Radcliffe bol jednoducho skvelý a príjemne ma prekvapil. Úloha právnika a otca mu veľmi sadla. Neviem si predstaviť lepší koniec, ktorý dotiahol dokonalosť až do konca. ()

tartan

Ultra atmosférický, remeselne dokonalý, herecky zaujímavý (vrátane DR) a poriadne napínavý (mňa teda párkrát poriadne trhlo, aj keď viem, že to bolo z časti remeselne, ale zato precízne narafičené) duchársky horor, v každom ohľade veľmi solídny. Never forgive! ()

princesofpersia

Horory nesnášim z jednoho prostého důvodu, ať už je film sebedebilnější, leknu se i v těch nejpitomějších situacích a bojím se pak ještě celý týden. Navíc jsem jich viděla tak málo, že ani nepoznám jestli se vůbec jedná o slušný horor :D Takže budu hodnotit z pohledu naprostěho nováčka: amosféra na můj vkus přepychově hrůzostrašná, Radcliffe mi příliš mladý nepřišel, naopak mu ta chorobná běloba podle mě sedla, konec se mi líbil, ale znova už se na to rozhodně nekouknu :) ()

KucC

Rozpočet: $17,000,000 | Otevírací víkend USA: $20,874,072 Podle mě je to velice dobrý snímek, i když většina hovoří o velice jednoduchém hororovém představení. Musím souhlasit s tím, že většina lekavých scén zakládá na kvalitním zvukovém doprovodu a vypadá jednoduše, ale to v podstatě vůbec nevadí, do filmu vás to tak i tak vtáhne a sledujete ho s napjetím a o tom to má být. Navíc Radcliffe opět bezchybný! ()

Mr.Roman

Radcliffeova voľba ako sa oprostiť od postavy, ktorá ho preslávila a pravdepodobne ho bude sprevádzať celý život, nebola najšťastnejšou. Uveriť mu postavu otca vo filme, kde vyzerá ako synov starší brat a všetci ostatní ako jeho starý rodičia, je pomerne ťažké. Vystrašený a umučený výraz tomu tiež nepridáva. Na Woman in Black bolo asi najzaujímavejšia jeho prítomnosť, tá však nenaplnila očakávania a kvality samotného filmu mu veľmi nápomocné neboli. Tuctový horor/thriller, zasadený do zaujímavého prostredia, s niekoľkými svetlými, vizuálne podmanivými, momentami, na ktorý sa však bude ľahko zabúdať. ()

McMastamind

Opravdu skvěle zvládnutá práce. Musím říci, že chvílemi jsem měl opravdu nahnáno, atmosféra graduje každou minutou a to bez jediné(!) kapky krve. Redcliffe se, pro mne velmi překvapivě, dokázal celkem úspěšně vymanit s Potterovského prokletí a i když jsem občas čekal, že vytáhne hůlku a tu černou pizdu změní na obyčejného mudlu, tak mu role perfektně seděla. Objektivně film na 4 hvězdičky rozhodně není, ale vzhledem k mojí lásce k Anglii a to hlavně k té viktoriánské musím něco přidat. A za těch pár zoufalců, co tomu dávaj míň hvězdiček jenom proto, že tam není Ron a Hermiona. A za ty zvuky, co mi rvaly uši. ()

Marrianna

Už hodně dlouho mě takhle horůrek nevtáhl do děje. Viktoriánská Anglie je jako dělaná na vytvoření strašidelného prostředí a celkově na mě film působí jakoby příjemně strašidelně - s elegancí a bez zbytečných překombinování. Příjemný m překvapením byl pro mne fakt, že ač Daniela Radcliffa jsme za posledních - nevím přesně, cca 7 let vídali co by vyrůstajícího čarodějnického puberťáka, vyrostl nám dle mého názoru velmi dobře a škatulka se nekoná, problém s přeorientováním na jinou postavu jsem neměla - což se mi málokdy stává. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)