Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

klukluka

Perfektní kamera, perfektní režie, perfektní herci, perfektní dialogy, perfektní všechno, ale přesto se mi to těžko hodnotí. Plný počet dát prostě nemůžu, vždyť to si ode mě zasloužily filmy, které se točily na X místech světa, hrály tam stovky lidí, stopáže se zpravidla pohybují okolo dvou a více hodin..., zkrátka je za nimi vidět ta dřina mnoha a mnoha lidí, zatímco tuhle komorní věc mohli při (velké) troše fantazie natočit za jeden večer. Prostě by mi nejvyšší hodnocení nepřišlo fér vůči těm mega spektáklům, zaplaceným desítkami miliónů dolarů, hekťáky potu a možná i nějakou tou krví. Ale koukalo se na to fakt dobře, počáteční obava, že to bude děsná nuda, se brzy rozplynula, a zůstalo jen napjaté očekávání, co se z toho vyloupne, respektive jaká bude pointa. Čekal jsem, že půjde o prachy, u nás v Česku by o ně v podobné situaci totiž šlo zcela určitě. A po pravdě jsem si myslel, že nás to naučili právě Amíci. A možná že to tak i bylo, ale třeba už jsou teď zase o kus dál a bojují za principy. To je ovšem velký sousto, protože názory na principy se od sebe mohou vzájemně velmi lišit (viz Bůh masakru). Doporučuji vidět zejména všem zájemcům o psychologii a sociologii. ()

666Carnage

Christoph Waltz z celé čtveřice byl asi nezábavnější. Film je krádký ale humor se pořádně najde až na konci a to se pak v celku docela projeví jako nuda. Myslim, že kdybych hru viděl v divadle asi by to bylo o mnoho lepší. Nijak tim nedosuzuju ostatní herecké výkony ale Kate Winslet byla vtipná až na konci. John C. Reilly byl prostě jak on sám řekl nasranej sráč a furt jen pak ječel a Jodie Foster byla úzkostlivá matka co se snažila vše obrátit ve větší dobro a nebýt sobecká mrcha ikyž je. Roman Polanski je dobrý režisér ale tohle zas tak dobré nebylo. 55% ()

preclajsz

Opravdu výborná podívaná, kterou jsem rozhodně neviděl naposledy. Tahounem celého snímku je bez pochyby Christoph Waltz, který je ostatně výborný v čemkoliv. Ale abych nechválil jen jeho, tak musím říct, že mi sedla celá čtveřice. Byla to zkrátka jízda od pomalého začátku po luxusní a velmi vtipný střed až k šílenému konci. Dejte dvoum párům láhev 18ti leté whisky a uvidíte co se bude dít, naprosto absurdně uvěřitelná záležitost. Bez váhání 5* ()

Zagros

Podobný typ filmů mám vcelku rád a většinou se u nich skvěle pobavím (například italští Naprostí cizinci, francouzské Jméno). Tentokrát mi to ovšem nějak nesedlo. Přemýšlím proč, když obsazení bylo skvělé a herecké výkony vlastně také. Asi mi přišlo, že dialogy nejsou tak přirozené a byly napsány, což by z filmu nemělo jít cítit. Tady to bohužel tak bylo a to nevyhnutelné směřování k hádce bylo až moc násilné. Nakonec nechávám tři hvězdy, ale raději doporučím výše zmíněné filmy, které jsou v žánru mnohem lepší. Což je ostatně vidět na počtech jejich remaků. ()

B4TM4N

Skvělá back-and-forth, line-for-line tahanice, běžící v maximálním konverzačním tempu. Je jen dobře, že Polanski zaseknul stopáž někde v sedmdesáté minutě, víc by tento vyčerpávající one-room formát neunesl. Naopak jediná věc, co snímku škodí, je poněkud sterilní režie a kamera (no jo, divadelní, civilní, že...prdlajs, sterilní!), která by přece jen mohla ještě trochu přitlačit na pilu pro dokonalejší výsledek. A co se týče postav, jasná konverzační chemie, odehrávající se ve všech druzích baněk a křivulí, je mezi Christophem Waltzem a Johnem C. Reillym. ()

Belatris

Během první poloviny filmu jsem si říkala, že je to příliš divadelní a ještě k tomu s příliš pozvolným rozjezdem. Všechny rozpaky se rozplynuly po scéně zvracení a pak už jsem se jen nepokrytě bavila (poslední scéna mě úplně rozsekala). Divoká dravá mimika Jodie Foster byla strhující, ale zbylí tři mazáci nezaostávali. Více než otázky o stavu světa jsem si užila nevtíravou komiku a skvělé herce. Možná po dalších zhlédnutích půjde mé hodnocení dolů, ale momentálně je to šťavnatých 5 hvězd. ()

F.W.Colqhoun

S filmovými adaptacemi divadelních trháků jakoby se pytel roztrhl - v pátek jsem viděl velmi slušnou „Nebezpečnou metodu" a dnes tohle. Zatímco Cronenberg šlehal jen postavy, Polanski vyplácí hlavně diváky; natočil film pro sebemrskače. Adoraci Polanskiho vlohy vytěžit z mála maximum pro redundanci vynechávám... Film je sycen cynismem od úvodních titulků, když nechává na pozadí brrrutááálllní scény v parku cvrlikat Desplaitovy variace na soundtracky k roztomilým rodinným filmům. Bodrý smích Vás ale brzy přejde. Na scénu nastupují čtyři docela obyčejné charaktery, možná až moc povědomé... S jistým pobavením jsem v nevalně zaplněném sále odposlouchával, kdy se kdo z dalších cca 5-ti osob smíchem nevědomky usvědčí; osobně jsem byl nejvíce znechucen postavou Penelope v podání Jodie Foster, což vrhá na mne samého dost nepříznivé světlo, ha ha ha. Polanski se tentokrát vyřádil hlavně na jemné práci s kamerou a virtuózní manipulaci s herci, kteří ve svých rolích předvádějí bez výjimky jedny z nejlahodnějších přírůstků v již dost bohatých kariérách (vykoupení se zde po mnohých pochybnějších kouscích dostává hlavně O‘Reillymu). V průběhu něco málo přes 80 minut nechá scénu od scény, jejichž navazování vykonstruovaností připomíná neschopnost hrdinů odejít jisté satirické filmové klasiky, probublat úctyhodné množství svinstva, které zasahuje hlavně svou obyčejností a kvůli skutečnosti, že jej ze stejných důvodů nechávají jiní filmaři ležet ladem. Vyrobit obyčejnou scénu tak vypjatou, že se jeden musí ošívat, jsem naposledy zažil u „scény s rozbitými vejci” v úvodu „Funny Games US” pod taktovkou Michaela Hannekeho - notabene ve filmu, který se, byť svérázněji, tématem „slušného (vy)chování” zabývá jakbysmet. Přestože si herecký minimalismus fakt užívám, pevně doufám, že se Polanskimu příště podaří natočit pro změnu něco mimo (ať už dobrovolné nebo nucené) domácí vězení. ()

CarlosX

První dva důvody proč zařadit Carnage do kolonky "must see" jsou jasné předem - Roman Polanski a cast z říše snů. Pro mě je už samotný Chris Waltz dost silným lákadlem, ale spolu s John Reillym, Jodie Foster a Kate Winslet je ten cast silnější než záloha fotbalové Barcelony. Třetí důvod, proč vidět Carnage, je na první pohled neviditelný, vynořuje se na povrch postupně během celých 80 minut... brilantně sehraný verbální masakr čtyř naprosto rozdílných osobností, kterým vévodí věčně telefonují bezskrupulózní právních Chris Waltz, odsune původní záměr schůzky (vyražené 2 zuby:)) někam daleko do pozadí, a namísto nich odhaluje věci o poznání závažnější! Způsob jakým se tak děje je opravdu hodný Romana Polanskiho! ()

Hanys_

Bůh Masakru se pořádně rozjíždí až když C. Reilly otevře skotskou a to už je prostě pozdě. Takové ne moc uvěřitelné tlachání 2 manželských párů, kde zaručeně pobaví Waltz se svým "walterem", ale jinak kromě pár vtipných hlášek to na mě působilo dost vyumělkovaně. Škoda takovéhle látky pro Mistra. 5.5/10 ()

Ilhan

Hodně dobré konverzační drama. Vzhledem k názvu jsem si představoval něco jiného, ale je zajímavé sledovat, jak se vzájemné vztahy stále přiostřují a uklidňují, aby následně vybuchly zase o něco silněji. Je zajímavé jak se mění role a spojenectví. Někdo kdo je chvíli na vrcholu a začne být divákovi sympatický je v druhé chvíli shozen vlasním kostlivcem a nahrazuje ho jiný, aby vzápětí dopadl stejně. V jednu chvíli je to pár proti páru, vzápětí muži proti ženám, nebo si naopak rozumí více obrácený pár. Tohle člověk vidí, až si uvědomí, že to celé nemá řešení a řešit to čím dál víc nemá smysl. Čekal jsem, že se z toho vyklube totální rozvrat veškerých vztahů, nebo že to naopak dokonale pročistí vzduch a všichni se nakonec ve smíru dopadne. No, Polanski to vyřešil jinak. Jednu chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdách, ale ono to po čase, i přes krátkou stopáž, začne být trochu stereotypní. Ano, když Waltz už popáté zvedne telefon, je to sranda, ale když už to udělá popatnácté, už to přestává být ono. Docela mě udivuje očividný nezájem ze strany akademiků, protože všichni hlavní protagonisté by si zasloužili nějakou tu nominaci. V čele s Jodie Foster, která předvedla opravdu obdivuhodný výkon, následovaná Waltzem, Kate Winslet a nakonec Reilleym. Co by taky člověk čekal, když obsazení tvoří čtyři lidi z nichž tři Oscara už mají. 85 % ()

Ledkodlaq odpad!

Tak na tohle jsem se dodíval do konce jen kvůli manželce. Jako divadelní představení by to mohlo být celkem fajn ale takhle a v tomhle podání z toho upadám do hluboké deprese. Byť jiště jsou jednotlivé herecké výkony velmi dobré, jako celek na mne film působí velmi odpudivě. ()

Tessie

Velmi dobrá ukázka různých lidských vlastností.. daleko více bych si tohle ale užila na divadelním jevišti. Trošku mi chyběla ta správná atmosféra, proto dávám o hvězdičku méně, než bych si to asi zasloužilo. Herecké výkony byly opravdu dokonalé. V jednu chvíli jsem se bála, jestli Jodie Foster nepukne hlava jako mimozemšťanům v Mars útočí.. ()

jakeer

Napriek tomu, že väčšina zo štyroch hereckých protagonistov sú moji obľúbenci, musím skonštatovať, že tento film považujem za absurdný (nakoľko som vopred vedel, že dej filmu sa bude odohrávať prakticky v jednom byte - neskôr som sa počas celého trvania nevedel zbaviť pocitu, že scénar je k tomu umelo tlačený - v reálnom svete by sa celý problém vyriešil ani nie za 15 minút). Nakoľko všetky 4 herecké postavy mi prišli neskutočne otravné, tento niečo vyše hodinový film mi prišiel ako keby som pri ňom sedel celú večnosť. ()

MaaaR@

Prakticky každý projev Waltze mě pobavil. Stejně tak Kate Winslet, kterou si prostě ne a ne oblíbit, se mi tady dostala neskutečně pod kůži. Ačkoliv je to místama trochu uměle vygradované (neustálé ne-odchody na začátku), je to další konverzačka, která se zařadí mezi moje oblíbené. ()

SpaceOdyseus

Skvele zahrana a vypointovana dialogovka, kde jsem ale asi nepochopil zamer filmove adaptace. Kouzla filmove reci jsou v pozadi a je to jako bych sledoval divadelni prkna. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)