Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Lum3n

Logicky děravé, laciné, ale prošpikované hláškami a akcí a hlavně po celou stopáž zábavné. Víc takových filmů, které nejsou sterilní, nehrajou na jistotu a ve kterých producenti nejedou na zaplacení rozpočtu a nalákání rodinek s dětmi příznivým ratingem, ale servírují béčkovou zábavu. 70%. ()

erased

Co víc chtít od sci-fi Smrtonosné pasti 4.5? Snad jenom pokračování, mezi akčními béčky se totiž Lockout svižností i vtipem vyrovná i těm nejlepším žánrovkám a v pohodě strčí do kapsy i první Expendables. Díky nezapomenutelnému závěrečnému pádu z orbitu a skvělému obsazení, kterému kraluje šílený Joseph Gilgun, jde pravděpodobně o nejpodhodnocenější film roku. ()

kaylin

Na "Útěk z MS-1" jsem slyšel jenom samé špatné názory, ale musím říct, že jsem až tak zklamaný zase nebyl. Co taky v poslední době čekat od Luca Bessona? To si vážně ještě myslíte, že přijde s něčím legendárním, že nás ještě něčím odrovná? Já mu věřím, že chce dělat béčkové věci a jsem rád, že je natáčí. Nebavím se u nich nijak velkoryse, ale tohle se mi celkem líbilo. Guy Pearce v roli tvrďáka, která mu sedí. Hláškuje jak Spider-Man při nejlepším zhoupnutí, navíc celkem dobře sekunduje Maggie Grace, z které přece jen po "Ztracených" vyrostla celkem snesitelná herečka. Jejich konfrontace je na filmu to nejlepší. Abych ale naznačil něco z děje. Ve vesmíru je stanice, která je ve skutečnosti vězením, kde jsou ti nejodpornější zločinci drženi ve stázi, nebo podobném stavu. Prezidentova dcera (Maggie Grace) se na stanici vydá, protože chce změnit, jak to tam chodí. Dojde ke vzpouře a ona se stává velmi cennou kořistí. Guy Pearce, který je křivě obviněn z vraždy svého přítele, má být na stanici dopraven jako vězeň. Situace se mění, a tak je Pearce tím jediným zachráncem, který může prezidentovu dceru dostat zpátky živou. Čekejte hromadu klišé, provařených motivů a ubohých záporáků. Jestli se něco nepovedlo, tak jsou to skutečně to špatní, protože jsou nudní asi jako posádka "Con Air" pod uspávacími drogami. Ne moc silnými. Akce není zase tolik, jak by se mohlo na první pohled zdát. Film přesto plyne celkem svižně, a když se smíříte s tím, že nedostanete nic nového a vlastně ani nijak výpravný film, spíš komorní podívanou, je to snesitelné. Jen nevím, proč to šlo do kin. Holt Besson si umí zajistit, aby jeho filmy šly na velká plátna. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

blackrain

Čistokrevné béčko. Film ani nepředstírá, že by chtěl být něčím jiným než je. A proto šlape jako hodinky. Všechno, co se ve filmu děje, odsejpá v poměrně svižném tempu. Hlavní prim tu samozřejmě hraje akce. Té je dost. Škoda, že se všechno edehraje rychle a občas trošku nepřehledně. Perfektní na proplachnutí unavených mozkových závitů, které tenhle typ filmu přesně potřebují. Guye Pearce jsem nikdy nemělo moc ráda a nedokázala jsem mu přijít na chuť. Zdá se, že právě nastala správná doba, kdy je potřeba to změnit. Ten chlapík se mi prostě začíná líbit. Trousí tu hlášky kudy chodí. Celý ten jednuduchý příběh stojí jen a pouze na něm. Ovšem i ta banda věznů je taky docela výživná. ()

SarumanKo

Príjmená jednohubka, ktorá si je plne vedomá svojej béčkovosti a práve to je na nej najsympatickejšie. Akcia nie je ničím vynimočná a príbeh mnoho originality a logiky nepobral, ale má to šťavu a prekvapivo drsného sympaťáka Piercea, ktorý raz za čas odpáli dobrú hlášku. Slušná zábava - bez ambícií a s nadhľadom ako sa patrí. (6/10) ()

Tony.cs

Velice slušná jednohubka. V mých očích to od páté hvězdy dělí jen horší dávkování akce. Mohla být i víc popcornovější, aby mi praskaly koule ve švech. Jinak super. Nahláškovaný Guy Pearce, hezoučká Maggie Grace a šišlavej psychouš Joseph Gilgun. Fakt klasa. A to i navzdory vcelku tupému scénáři.___23.11. 2012___Antonínův deník- dodatek: Vzhledem k hodně solidním hláškám, a to i v českém dubbingu, musím přidat pátou hvězdu. Dalším faktorem je to, že mě film i na potřetí solidně pobavil a tím své béčkové poslání splnil na jedničku, v tomto případě na "fivestar". Příště se snad zhulim, abych dostal další rozměr. Konec záznamu. ()

AlThorKremser

já nevím jak ostatním ale mně se ten film hodně líbil. Solidní akce, nečekané zvraty v ději, a celkem i dobrý námět. Výběr hercu výborný, Pearce i Grace a Stormare. Fandům akčních sci-fi doporučuju. 87% ()

Makky

Útek z MS-1 necháva spomenúť na tie časy, keď si človek pod pojmom film predstavoval akčnú oddychovku s pohoďáckym bouchačom s nadhľadom a esami v každom rukáve. Luc Besson opäť nepredviedol práve najchytrejší námet, každopádne rola Guya Pearcea bola na jednotku. Taký ultrahláškujúci máčo s iróniou na perách tu už dlho nebol. ()

gogos

Hloupé, tupě, předvídatelné. Na druhou stranu vizuálně solidně udělné (s ohledem na rozpočet), nahláškované, charismatické, jednoduché a přímočaré. Lockout rozhodně není sci-fi pecka, ale v době, kdy je akčních machobéček poskromnu určitě potěší. Jako jednohubka zafunguje a pobaví. Horší 4* ()

Helo

Tak tohle nebylo vůbec špatné! Není to sice nejlepší film Guye Pearce, ale za to je to rozhodně jeho nejlepší role, neboť co věta, to hláška a jak vidno, rozhodně ho tenhle drsňák bavil a za zmínku stojí i postava šíleného vězně, který byl skutečně šílený(Joker získal slušnou konkurenci). Vizuál hodně dobrý (až na úvodní honičku na dálnici, tedy) a vůbec to celé mělo spád, jako vesmírná stanice řítící se do atmosféry. ()

movieband

Po čertech vydařený film. Sakra podařené hlášky, sympatický hlavní hrdina, který střílí jednu hlášku za druhou a krásná představitelka holky co potřebuje zachránit. Já se u snímku královsky bavil. Po dlouhé době originální sci-fi, které člověka nadchne jak svižnou akcí, tak vtipem a nápaditostí. Efekty jsou místy sice slabší, ale to je to nejmenší mínus na filmu. Pro mě je to překvapení roku a skoro až sci-fi pokračování Smrtonosné pasti, tentokrát však s Pearcem v hlavní roli. Tohle sci-fi se u mě řadí po bok legend ve sci-fi žánru. Sci-fi, akční jízda, která člověka pobaví do maximální spokojenosti. ()

Kaluž

Ruuudy! Jinak výkal jako kráva. Často omílanému skautovi to nesahá ani po okoralý nehet u palce na noze. Televizní produkce zase jednou zabloudila na velká plátna. Fuj. ()

MATADOR

Jo, to je ono. Nevím, zda-li to byl záměr, ale povedlo se. Béčkovou sci-fárnu jsem už dlouho neviděl a ačkoliv je tahle silně předvídatelná, je alespoň zajímavá a dá se na to v pohodě koukat. Potěší Joseph Gilgun, který už v Misfits ukázal, že mu tihle týpci jsou. Za sarkastické vtípky Guye Pearce jsem byl rád a občas mi i začal koutek utíkat do stran. ()

PogoJoe

Slušný, poctivý a hódně neoriginální akční béčko. Spousta akce, pár hlášek, drsnej hlavní hrdina, hezká prezidentova dcera, pár křiváků, jeden psychouš. Jednorázová zábava, na níž nemá cenu se dívat znova, protože i ve svém žánru patří k průměru, který mi z hlavy vyšumí už za pár dní. ()

scroochy

Obě hvězdičky za božího Pearce, zbytek totální sračka. Honička na motorce na začátku byla maximální peklo. Horší triky jsem ve filmu neviděl, ani nepamatuju. Styděl bych se, bejt jejich autorem. ()

m@rz

Guy Pearce hraje výbornou komedii a na dialozích s ním stojí téměř celý film. Ale zahrané je to opravdu perfektně. Občas trochu béčkové efekty vám jen připomenou, že se nejedná o film s kdovíjakým rozpočtem. ()

FilmFan24

Příjemné osvěžení a velice dobře hláškující Guy Pearce. Co věta to perla hodně připomínající detektivy ze staré americké školy. ()

vegetol.mp

Teprve tváří v tvář filmům od Marvelu člověk pořádně docení podobný akční béčka. Slušná akce, dobrý hlášky, super hlavní hrdina a hlavně žádnej ukňouranej konec. Možná to není extra originální, ale já jsem spokojenej. ()

Ignus.cz

Prijemne prekvapeni v podobe beckoveho scifi. Stylo hlavni hrdina a plno svetlych momentu, ktere maji pozitivni vliv na odpusteni tech stupidnejsich a logictejsich scen filmu. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017