Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (více)

Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Kromě téhle bude muset Maverick zvládnout i jednu obtížnou soukromou misi. Jedním z pilotů, které má připravit do akce, je i Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho kamaráda a navigátora Goose. Znalci prvního Top Gunu vědí, že Goose zahynul, když se neúspěšně katapultoval z neovladatelné stíhačky, pilotované právě Maverickem. A jeho syn mu otcovu smrt klade za vinu. Maverick za žádnou cenu nechce, aby Bradleyho potkal stejný osud jako jeho otce. Přitom si uvědomuje, že pravděpodobnost, že některý z pilotů plánovanou leteckou operaci nepřežije, není vůbec malá. (Cinemart)

sirien

Napůl sequel, napůl tribut původnímu TopGunu - funguje to velmi dobře, nejsem si jistej jak moc by to fungovalo samo o sobě... Příběhově a dynamikou postav to je slabší, ale dohání to referencemi a melancholií - a samozřejmě excelentní practical effects leteckou akcí. ()

Milwa

Nejvíce mě bavil soundtrack, a pak "vyškolení" týmu. Zbytek byl tak předvídatelný a plný klišé, že fakt netuším proč to má 90%. ()

Rathalos

Po dlhych 36 rokoch od prveho Top Gunu prichadza na svetlo sveta pokracovanie a musim povedat,ze je to parada,este lepsie ako jednotka,Tom Cruise aj napriek svojmu veku vyzera vyborne,neviem,ze ako to ten chlap robi,ale klobuk dole pred nim,pribeh je zaujimavy,clovek si pri sledovani zaspomina na stare casy,mozno aj nejake slzy sa objavia v ociach ludi,jednoducho povedane to nema ziadnu chybu,urcite favorit na film roka 2022...:-) ()

Gastovski

Nejsem fanoušek jedničky, tudíž mě odkazy ani sentimentální fan servis nijak nezasáhly. Ale přesto - film není přehnaně patetický a letecké eskapády jsou skutečně dechberoucí. Hodnocení zde je hodně přepálené, ale i tak se jedná o řemeslně precizní produkt, který má srdíčko a na člověka neustále dýchá odér devadesátkových hollywoodských bijáků, které na rozdíl od dnešních "polotovarů" dokázaly s nadhledem bavit svou naivitou a fyzičností. A právě z těchto "prehistorických" atributů Top Gun Maverick vydatně těží a já se tak mohl královsky bavit. ()

Cermbo

Léto 2022 ve filmovém světě rozhodně patří filmu Top Gun. Z počátku mě Maverick moc nelákal, jelikož jsem si myslel, že jde o další šíleně přeceněný film. Na poslední chvíli jsem si nakonec do toho kina zašel a musím říct, že jsem si to náramně užil. Posledních 45 minut a následně celkový dojem dostává jeden z nejlepších Cruisovo projektů na špičku hodnocení. Jelikož nás čím dál víc pohlcuje digitální, kvantitativní (zejména Marvel) tvorba, tak podobné zázraky jako letošní Top Gun opravdu hřejí na srdci. ()

Saur.us

Opakování matka moudrosti. Jmenovitě: patosová srajda, elektrická kytara H. Faltermeyera a Kawasaki Ninja 1986. A místo volejbalu upocený plážový americký fotbal ve zlaté hodince. Ale velké naštěstí jsou ty nejlepší letecké záběry, které kdy stříbrné plátno vidělo a ta neuvěřitelná obětavost herců natáčet tyhle záběry v reálném prostředí. Z původního Top Gunu jsem nikdy nebyl moc nadšený a protože se původní mustr vyprávění a emocí překopíroval po 36 letech i do tohoto remaku, drželo mě u obrazovky pouze a jen očekávání další skvělé akce. Jsem rád, že jsem se kvůli tomu nehnal do Prahy do IMaxu. ()

B.Wilde

Když jsem poprvé viděla trailer, říkala jsem si "hm, neviděla jsem ani jedničku, to mi beztak nic neřekne..." ale pak jsem se na film do kina přece jen dostala a jsem ráda, že jsem si tuhle podívanou nenechala ujít na velkém plátně! Ten film je prostě skvělý, troufám si říct, že si v něm musí snad každý něco najít a aktuálních 88% je toho myslím dost velkým důkazem. Ráda se někdy mrknu znovu. ()

rounen

Zatím emočně pro mě nejlépe zvládnutý film.. Cruise jako pokračování Top Gunu zde exceluje a díky jeho zkušenostem v lítání (viz. 1.díl) patří mezi nejlepší letce.. Celkově tam figuruje dobrý scénář, výborný soundtrack, zvuk stíhaček (repráky 7+1), napětí, a hlavně Tom Cruise.. Jsou jen tři filmy u kterých jsem zatím ronil slzy a to byl Pearl Harbor (2001), Klepání na nebeskou bránu (1997) a tady tento Maverick.. ()

pirko7

Herecké podání Toma bude jedna z podstatných věci pozitiv tohohle filmu. Pokud jde ale o děj, tak na něm není nic nadstandardního. Ale i jako nemilovníkovi stíhaček a tohoto žánru se mi film líbí. ()

Pidzey

První TopGun patří mezi nejoblíbenější filmy mého mládí. Maverick je skvělí film. Skvělá pocta. Film skvěle pracuje s emocemi, které podporují výborně herecké výkony. Největším klenotem jsou letecké a závěrečný bitevní scény, které jsou úplne skvostné. Jestli ne nejlepší, tak určite jeden z nejlepších Cruiseho filmů. ()

Brusíček

Naprosto skvělá kamera a hudba, která Zimmera nezapře, se line celým filmem, jež je vskutku vyjímečný.  Další projekce nutná. Cruise pořád ukazuje, že na to stále má, a dál zraje a zraje... 97%. ()

Grizzly

Lidi, auta, motorky, svet...vsechno je tam krasny a nadherny. Scenar je uplne debilni, naivni a zkratkovitej. Vlastne je to neuveritelna pateticka picovina. Ale je to presne takova pateticka picovina, ktery jsem hltal jako malej. A zrovna puvodni Top Gun (jakozto neuveritelnou patetickou picovinu) jsem rad mel. Je to vlastne takovy retro, ktery je ovsem nekonecnekrat lepsi, nez ty debility poslednich let. A ty stihacky jsou natoceny hezky. Ale 88%? To fakt ne. Spis tak hezkejch 70. ()

FeriusParfax

Bylo to lepší než první díl. To bez debat. Mám výhodu, že  všechny nejasnosti a případně nesmysly z filmu mi vysvětlil bývalý pilot stíhaček, takže si uděláte ještě lepší obrázek a víte, že vše je možné. Film hezky odsýpal, měl zajímavý nápad, akorátní dávku nostalgie, správný počet dokonalých patriotů s dokonalými těly a dokonalýma zubama. Americké vlajky vám rvou skoro až do chřtánu, ale to už se jen pousmíváte a snažíte si toho nevšímat. Jednou stačilo, ale stálo to za zhlédnutí. ()

Valeria_D

Velké překvapení! Šla jsem kouknout na tento film s pocitem: ,,opět pokračování a snaha vzkřísit něco, co dřív mělo úspěch“. Světe div se, ale bavilo mě to. Tom s trochou umělosti ve svém projevu díky napnuté pleti z botoxů a kdoví čeho, ale Miles Teller je prostě štramák a baví mě se na něj koukat. Vidět první film Top Gun je výhoda, ale i tak se můžeš na Mavericka kouknout a vůbec ti to nemusí vadit, když předchozí neznáš. Žádná přeplácaná romanťárna, ale prostě pohodový film s trochou napětí, svištěním stíhaček a vtípků mezi piloty. Baví 😊 ()

wollo

Lehce vyspelejsi nez jednicka 🙂. I kdyz parkrat jsem se stejne zastydel, ale to neni vubec podstatny. Bavil jsem se naramne. ()

djfun

Nahoru dolů, nahoru dolů, stejně jak v tý stíhačce. Tenhle film má nahoře ve vzduchu kurevský napětí a doslova skvostnou akci, na zemi je to ale snůška předvídatelných klišé, patosu, tupýho testosteronu a jalovejch dialogů. Njn, tak už to bohužel v posledních letech chodí... Jenže já chci i akční biják komplexní a byly doby, kdy to šlo, vzpomeňte třeba na Skauta, Lethal Weapon apod. Takže strýčku Tome, i když povedenější než kdysi Top Gun, za mě tři hvězdy s odřenejma ušima... a to se nebudu bavit o klasický propagandě válečný americký síly. ()

zdeny99

Nesmyslně propracovaná pohádka pro kluky, ale moc krásná pohádka. Především ten konec, to bylo jedno velké hollywoodské grand finale. [26270. hodnocení, 1392. komentář, 87%, 122. nejlepší film, 363. nejoblíbenější film] ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí

12.01.2024

Top Gun: Maverick, který před rokem a půl zboural kina, je nejúspěšnějším filmem megastar Toma Cruise a celosvětově si doletěl pro 1,5 miliardy dolarů. Bylo tedy jen otázkou času, než Paramount… (více)

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům