Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

joehot

Burzovní variace na Casino, která říká: kapitalismus je děvka (ale být miliardářem je kurevsky super). A víte, jak se pozná výjimečnost Leonarda DiCapria? Obsadíte do filmu bandu skvělých herců - a stejně mezi nimi bude vyčnívat. ()

Pegas1632

Scorsese je bůh a DiCaprio s ním vládne na filmovém Olympu. Vynikající podívaná, která s přehledem ustála 3 hodinovou stopáž. Bavíte se od začátku do konce. Prostě jen samé pozitiva a sociální jistoty. Po dlouhé předlouhé době film, který si zaslouží každou z 5 hvězdiček co mu dávám. Je to prostě mistrovské dílo, které si žádný fanoušek filmu nemůže nechat ujít. ()

villon17

Já teda nevim, ale kromě vážně povedený komedie jsem v tom hlubší smysl nenašla. Vlka, co si rád užívá, Leo zvládnul dokonale, ale občas to bylo až ubohý a Leo má prostě navíc. Vždyť nepředved v podstatě nic jinýho než Gatsbyho a Djanga dohromady. Na to, jak to bylo dlouhý, to uteklo rychle a bavila jsem se, srdečně jsem se zasmála atd. atd., ale že bych z toho byla uchvácená na dnešních 93% a že bych si myslela, kolik to sesbírá Oscarů? To ani ne. Pardon. ()

Skrk

Goodfellas a Casino v moderním hávu. Líbilo. Hodně. __ Nemůžu si pomoci, ale Scorsese před Vlkem určitě viděl kyber- kapitalistického Cronenberga. Podobnost je ohromná, i když oba snímky si jdou vlastním stylem. ()

Marek1991

V podstate tri hodiny vulgarizmov, sexuálnych orgií a požívania drog vo filme, kde je chlapík závislý na mamone a ešte je to podľa skutočného príbehu. Nedávna štúdia preukázala, že 85 najbohatších ľudí sveta má bohatstvo ako 3,5 miliardy ľudí, navyše už dnes sme vraj podľa iných zdrojov schopní uživiť 11 miliárd ľudí, pričom nás je niečo okolo 7 miliárd a to viac ako miliarda má hladovať, každý deň zomrie od hladu množstvo ľudí, no namiesto toho sa rozšírujú geneticky modifikované semená a spoločnosti tak v podstate ničia rozmanitosť, prípadne si rovno podmaňujú a zaväzujú poľnohospodárov celého sveta, nehovoriac o konzumentoch. Podľa mňa dosť drsný a pravdivý obraz o ľuďoch, ktorým to zas iní ľudia umožňujú, no a o tom tu nebola ani zmienka. Je to film, ktorý by vás mal znechutiť, no občas som mal pocit, že to režisér nechce, jeho postoj bol dosť neutrálny, občas to dokonca vyzerá ako úplne normálne, akoby povyšovali akýsi nihilizmus. Čakal som, že sa dočkám nejakých zaujímavých zvratov, no život toho človeka ich asi neobsahoval, skôr to vyzeralo ako jedna veľká párty, život pre okamih bez akejkoľvek zodpovednosti, starostí, úcty, až som začal mať pocit, že toto v živote nechcem. Kapitalizmus je len ďalší neľudský systém, ktorého sa akoby nevieme zbaviť. Leonardo DiCaprio sa na predstaviteľa takéhoto smeru hodí. Spolu so Scorsesem to už dlhšie ťahajú spolu, no nikdy som si ich nejak zvlášť neobľúbil, pre mňa tým filmom realistickosť nechýba, až je možno niekedy premrštená, no u mňa im chýba iskra, niečo naviac, nejaká pointa, bonus, nie sú pre mňa pamätné. Mnohé sa zameriavajú na dosť pochybné postavy, na excesy. Motívy si dobre vyberá, možno je aj dvojzmyselný, no podľa mňa aj trocha ľahkovážny. Takýto film určite väčšina za európsky nebude považovať, štýl je daný. Ja to napríklad nepovažujem za komédiu, no badám na mnohých, ktorí to akoby z povinnosti odsudzujú, že by si to s ním veľmi radi vymenili, keby mali tú možnosť, ešte horší sú však tí, čo to ani nepopierajú, proste im to príde normálne, obhajujú to, inšpirujú k tomu druhých, tam už je skutočne niečo zle, no zas je tam šanca, aby také myšlienky rýchlejšie opustili než u tých, ktorí to ani najavo nedajú. Takže ani neviem, čo je lepšie. Drsný film, ktorý podľa mňa nie je pre deti, mládež, hlupákov, či ľudí, ktorým chýba morálka. Pozitívum filmu je, že vám môže rýchlo ubehnúť, proste akciou a farbami to hýri aj keď sa akoby opakujú, nuda to nie je, je to svojím spôsobom obrazová a zvuková droga. Možno to patrí medzi najlepšie filmy roku, aj keď ja mám lepších kandidátov, no rozhodne to patrí medzi najpozoruhodnejšie filmy roku. ()

Ajinka126

Když přemýšlím, co o tom originálního napsat, z ničeho nic mám vyschlá ústa a přitom v hlavě toho mám tolik. Všechno bylo již řečeno.. - je to geniální jízda v podání mého milované Lea a obdivovaného Scorseseho, která neustále soupá, až má člověk pocit, že nic výš už být ani nemůže. Neumím si představit jiný takhle syrový a zbytečně nepozlacený film. Byly to 3 hodiny šílené jízdy, které bych si klidně zase zopakovala. ()

Bubble74

Degenerace ubohé lidské rasy je nezastavitelná. Svět slintá blahem, že může nekonečné tři hodiny sledovat obscénní oslavu šoustaček, fetu a nadržených zbohatlíků. No potěš, to nás čekají časy. Pardon my French. ()

Zeebonk

Tříhodinová oslava zmrdství aneb jak se mrzkostí jedné profese vloudit do divákova srdečního bicáku a po celou dobu stopáže prskat jen a jen sympatie. Jeden bestiální, politicky nekorektní náser, který mou dlouhou chvíli splácal do kuličky a pak jí projel anál s takovou grácií, že mám strašlivé pokušení přestavět svou topku. ()

Expendable

Nevím,jak vy, ale já se dneska v kině nehorázně bavil. Je to další DiCapriova role, kde se pořádně vyřve a vše jede naplno. Chlasty, fety a děv*y. Na konci už to trošku nudí a některé pasáže bych ubral. Jinak výborný film, doufám, ale že si z něj nikdo z mladších nebu brát příklad. ()

Lyli

Co to sakra?? Tři hodiny života sledovat vysolárkovaného a proslovy milujícího šmejda? Jako fakt? No, fakt! Naletěla jsem se spoustou dalších, a čekala něco vyjímečného. Jenže tohle bylo jen parafrází na spoustu věcí, které už tady byly. Velkohubé nic. A stopáž?? Prosím vás, to přece nešlo brát vážně. Pak ať se někdo diví, že za tohle DiKapr nedostal Oscara... ()

paulieM

Marty dííky - povedla se fenomenální záležitost. Tři hodiny skvělé zábavy, byť zvrhlé a amorální hledající útěchu v mamonu,sexu a drogách. Největší podíl na tom má Leonardo "pan herec" DiCaprio, který jen potvrzuje, že poslední roky je v Hollywoodu nejlepší. Přestože J. Belfort je nenasytitelnej hajzl, nejde ho v ledasčem neobdivovat a nezávidět mu, čemuž přispěl hlavně výkon Lea. Top pasáže pro mě jsou jeho interní speeche a scéna, kdy se nafetovanej snaží dostat do auta. Skvěle mu sekundují i další herci - Jonah Hill, hrajíc konečně jinou roli než dostává celou kariéru, byl příjemně otravnej, byť jen na chvíli objevivší Matt McConaughley a Margot Robbie, jakožto hlavní dvojnohá kočka večera, k nakousnutí. Něco mi říká, že z tohohle filmu bude brzy kultovní záležitost. ()

El Pistolero

Scorsese prostě nestárne a i ve svých 70 letech dokáže natočit film o drogách, sexu a rockenrollu. DiCaprio znovu vládne a je výsměch, že toho Oscara ještě nedostal. Nepřestávám být fascinován množstvím ikonických scén ve filmu s tématem, kterému vlastně pořádně rozumí jen ekonomové a makléři. Lepší a zábavnější s každým zhlédnutím. ()

Marsik

CineStar Černý Most (ČSFD projekce) - DiCaprio zraje jako víno a je na něj skvělý pohled. Jeho herecký talent rozhodně ještě neřekl poslední slovo, ale už nyní je na hranici dokonalosti. Co se týče filmu jako takového, tak i přes brutální délku rovných tří hodin mi Wolf poměrně utekl. Skoro pořád se bylo na co dívat a většina scén měla super šťávu. Samozřejmě jsem zaznamenal i méně zábavné pasáže (např. scén, jak šňupají drogy bylo na můj vkus hodně). Nicméně můžeme téměř s určitostí říci, že Wolfa nějaký ten Oscar nemine. Kdyby si pro sošku doběhl sám velký Leo, nebyl bych ani trochu proti, stejně tak u pana Martina Scorseseho, který má samozřejmě obrovský podíl na tomto (teď už mohu s klidem říci) giga-filmu. 90% (with J.) ()

salisbury

Vlk z akcionářské ulice otevřel svou hamižnou tlamu a ukázal světu své chtivé zoubky lačnící po bankocedulích. Marnotratný život pln drogové závislosti či užívání si života všudepřítomným sexem nabírá obrátky, které na otáčkoměru jdou až za hranici únosnosti a svět takto stvořený se začne v základech rozkmitávat s pomalým narušováním statiky. Leonardo DiCaprio opět předvedl herecký majstrštyk neb film je postaven hlavně na jeho bedrech a dokonale tam drží aniž by jakkoliv zavrávoral. Matthew McConaughey sic v menší roli, ale rozhodně obstál též na výbornou. Jeho vplutí na scénu je nezapomenutelným zážitkem a jeho hrdelně brumlavé pobroukávání s rytmickým tlukotem pěsti o hrudní koš mi stále ještě v hlavě zní a doufám, že jen tak nepřestane. ()

prsvl

Souhlasím s některými negativními komentáři, že vlastně morálně je to odpad. Film dělá z totálního čůráctví něco cool, z drog něco, co je k životu nezbytné a z promiskuity naprosto normální záležitost. Z tohohle hlediska chápu i ne moc pozitivní reakce v Americe a je mi jasný, že kdyby natočili podobný film v ČR o Krejčířovi a podobných, vařila by se ve mně krev. Ale díky prostředí, které mi není blízké, cizímu jazyku a době, která je dávno za náma, mám dostatečnej odstup (kterého bych u podobného českého filmu nikdy nedosáhl), abych si řekl "Je to jen film" a mohl si to dostatečně užít. Smál jsem se od začátku do konce, filmařina je skvělá (v podstatě se jedná o přehlídku, toho co je ve filmu možné) a Leonardo je sympatickej i když hraje zmrda. Jen aby to celý nenavádělo k tomu, jak by se člověk měl chovat, protože podlehnout tomu může bejt snadný. Šňup šňup. ()

PauloZ

V kině jsem se takhle nebavil možná ještě nikdy a nikdy jsem nezažil, že by se takhle smálo celé kino! 450 lidí... Co víc, Vlk strká všechny samozvané komedie poslední dekády do kapse, přičemž to ani není čistá komedie. Skvěle buduje atmosféru, napětí, emoce a valí na diváka luxus, prachy, děvky a plno pozitiva a následného krachu až neuvěřitelně lehce, vyváženě a s gracií. Leo prožívá vrchol své kariéry (s Prokletým ostrovem nejlepší jeho film) a Scorsese ukazuje, že na něj věk nezanechává sebemenší náznak. Protože takhle dravou, zábavnou, luxusem a neřestmi prosáklou filmařinu nedokáže v jeho úctyhodném věku natočit nikdo! Stejně jako u Prokletého ostrova končím větou...Pěkná práce pánové, děkuji! Snad těch sošek bude co nejvíc :) ()

F.man

Kde mám kurva ten kokain! Jo aha, on už ho všechen vysosal Leo. Boží! I fucked her brains out... for eleven seconds. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení