Daggeron

"His name was Billy!" The TOP of Sylvester Stallone. A to najlepšie, čo kedy vzniklo ako pocta akčným osemdesiatkam. Sly vychytal muchy prvého dielu a milovníkom akčnej klasiky prináša čistý orgazmus. Nič lepšie tu v rámci žánru predtým nebolo a ani nikdy nebude. Samozrejme, sami o sebe sú Expendables 2 nelogickou hlúposťou. Majú úplne rovnaké chyby ako jednotka - banálny dej a snáď ešte tragickejšie a smiešnejšie digitálny efekty, ktoré (s nadsázkou) vyrobí aj nadanejší študent na hodine informatiky. Príbeh pôsobí ako vycucaný z prsta, napísaný na kolene za polhodinu či zbúchaný pri pive, postráda výraznejší nápad alebo prekvapenie a stavia na jednoduchom princípe dostať hrdinov do sračiek a následne k nim poslať niekoho, kto ich zachráni. Lenže nad čím sa vlastne budeme pozastavovať? Akčný žáner nie je o premakanom príbehu a nepredvídateľných zápletkách. A tu je všetko ostatné TOP. Parádna akcia, nie síce nijako moderne naaranžovaná a choreograficky prepracovaná, ale typicky osemdesiatková (veď nie je nad klasiku!). Pripravte sa na veľké zbrane, veľa hluku, množstvo výbuchov, dostatok kontaktných súbojov, more krvi a mŕtvych. Skvelá úvodná pätnásťminútovka o tri triedy triedy prevýši jednotku a vy si zaručene prídete na svoje. K tomu všetkému neskutočné množstvo úžasných hlášok a akčných vizuálnych highlightov, pri ktorých budete zaručene slintať blahom (Jet Li s panvicami, Statham v kostole, Rest in pieces). Tento film nikdy nič netromfne, pretože tento film je už teraz legenda. A v ňom uvidíte legendy, ktoré v takomto zložení a v takejto početnosti už nikdy neuvidíte. Stallone, Statham, Lundgren, Van Damme, Li, Schwarzenegger, Willis, Norris, Adkins a ďalší. To je neskutočné obsadenie. Splnený sen. Je mi cťou, že som sa toho mohol dožiť a všetkých sledovať na jednom plátne. A záverečná scéna na letisku opäť strká jednotku do vačku po všetkých stránkach a spoločný záber na Stalloneho, Willisa a Schwarzeneggera si môžete rovno zarámovať. Úspech druhých Expendables však spočíva najmä v tom, čo predchádzajúcej časti chýbalo - jasne profilovaný a dominujúci záporák, ktorý vzbudzuje skutočný rešpekt. Pred van Dammom klobúk dole, naozaj si to užíva a v príjemnom zmysle slova šokuje. A vzájomný súboj Slya a JCVD? Pre niekoho nedôstojný, pre mňa najlepší, aký mohol byť. A už teraz kult. Teší ma, že sa Sly účtuje vo veľkom a dáva mu na búdku. A nakoniec to, čo robí Expendables tým, čím sú - humor a tony hlášok. Všetky legendy si to tu rozdávajú s takou gráciou a tak neuveriteľne si dokážu urobiť srandu sami zo seba (dokonca aj Chuck Norris!), že Expendables sú nielen výborným akčným filmom, ale aj skvelou komédiou. Využívajú prakticky všetky kultové hlášky, pre ktoré sa jednotliví hrdinovia preslávili. Vychutnal som si to, pobavil som sa a užil som si to. Pokračovanie ani nemuseli točiť, toto by bola s legendami dôstojná rozlúčka. Paráda. P. S. v pamäti dokonca utkvie aj hudobná stopa, najmä dva ústredné motívy (akčný a melancholický). Tyler sa pochlapil. "Čím to je, že ten z nás, ktorý chce žiť najviac a ktorý si najviac zaslúži žiť, zomrie? A tí, ktorí si zaslúžia smrť, žijú?" () (méně) (více)

gefr

Rozhodně lepší než první díl. Dostalo se nám více herců, scénář je nápaditější a celkově má film prostě větší koule. Konečně dostal Arnold potřebný prostor a Norris ukazuje, že si ze sebe umí udělat legraci. Film přináší také více humoru a narážky na starší filmy našich hrdinů jsou naprosto na místě, viz Arnoldovo: ,,I´ll be back." :D ()

blondboss

Vážení, pohodlňte sa usaďte, dajte si popri ruke pivečko, zabudnite na formu a obsah, stlačte Play a nechajte sa unášať bezmedznou akciou v štýle 80`s s najväčšími akčnými esami onej doby doplnenými o Van Damma, Chucka Norrisa a spol. Čo je ale na tomto filme úžasné, je ten nadhľad a ľahkosť, s akou jednotliví herci dokázali poňať robenie si srandičiek zo seba samých. Naozaj sebareflexia na mieste a sympatické herecké predstavenie tento film povyšujú o úroveň vyššie ako jedničku. 80 % ()

swinevenca

Herecký záběr většiny postradatelných je široký jako půlvrstvý toaleťák z bočního pohledu, kariéra většiny z nich je v podobném stádiu jako zdraví Tomáše Rosického a plastická trhavina o váze botoxu použitého na jejich drsných ksichtech by vyřešila problémy na Blízkém Východě. Jak může taková sestava zabavit? Třeba tak, že si bude dělat neskutečnou prdel ze všeho a všech, parodovat a shazovat sebe sama i svůj žánr. Zamilovaný a něžný Statham, vystudovaný Lundgren, polapitelný Schwarzenegger soukající se do Willisova rodinného auta a hlavně samotářský Chuck Norris v celé své parádě. Nadsázka tohohle kusu je prostě tak dokonalá, že jsem i věřil, že záverečný souboj Sly podle vyřeší jedním výstřelem a odpustí si pracnou rvačku. ()

petrsponar

Skvělé opravdu skvělé jako malí jsem vždy toužil vidět film ,kde by se sešli akční hvězdy v roce 2010 se to stalo a ted zase.... Expendables Postradatelní 2 jsou velice dobrým a kvalitním filmem ,když jsem ho viděl poprvé bavil jsem se od začátku až do konce. K tomuto filmu jsem se taky dostal náhodou když jsem projížděl na youtube trailery na filmy uviděl jsem tam tenhle a po skončení jsem si řekl to bude jízda a stalo se byl jsem spokojen výkony všech účinkujících byly vynikající a Hlavně Arnie ten byl suprovej ,se scénářem jsem neměl problém ,nemám co bych vytknul spokojenost na plné čáře 9,5/10. KONEČNĚ FILM KDE SE SEŠLI VŠICHNI MÍ OBLÍBENÍ HERCI. ( Sylvester Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis.) ()

14krejca14

Jednoduše nejlepší mix a výběr toho nejlepšího z osmdesátkových akčňáků. Pro fanoušky tohoto žánru (mezi které rozhodně patřím) splněný sen. Pocta všem těm borcům, které ve snímku uvidíte. Celá parta si ze sebe umí dělat srandu, shazuje se a divák se jen tetelí a užívá si parádní show (viz Chuckův nástup na scénu, který je již teď legendární!). Velký dík Slyovi a všem zúčastněným. ()

Luckyboy

Pocta béčkovému žánru, kterou je třeba prodat, anebo si jen užít s kámošema nějaký fajn čas při natáčení. Nadsázku a střílení do vlastních řad mám rád, ale tady se během sledování neubráním až přílišným zkratkám a natahování jednoduchých klišé, u kterých všichni víme, jak začnou, budou se dít a jak skončí. Ale už jenom kvůli tomu, na čem jsem nejen já jako mladý vyrůstal, si film 3* zaslouží. ()

mojma79

Tak jsme se vratili do 90 let kdy Depeche Mode dobyvali svet a my hltali kazdy pohyb Arnyho, Slyho, Chucka, JCVD, atd ... jsem rad ze tento film vznikl v dobe sci-fi sracek. A scenar Slyho??? To nevite ze Sly pise scenare??? I Rocky byl jeho pocin :-P ()

Pitryx

Jů, tam bylo zase blbin, ale ta hned na začátku, jak jeli na těch elektrických vodičích, to tedy bylo opravdu moc. Nevěřím, že ani ve štábu nikoho nenapadlo jaký je to nesmysl. Jenže toto je druh filmů s příkazem čum a nepřemýšlej, což já snesu, a dokonce v nějaké omezenější míře mám i rád. Takže u mě za šede + překvápka za deset kusů. *** a půl ()

Daniel2003

Tohle už je na mě trochu moc. To předrsněné hláškování a neutichající řežba mi nijak nevadí, ale přece jen by to mohl hodně podpořit nějaký chytřejší příběh nebo méně digitálních triků (nebo kdyby ty triky nebyly tak béčkový ;-). Parta je fajn a sehraná, jejich interakce je skvělá a spousta scén z filmu je vážně paráda (hlavně začátek je neskutečně fajn), ale příběh je jako rovná čára, protože nikam neuhne, nemá zvrat a konec vidíte už z prvních minut. Prostě osmdesátková jízda v moderní době, nepochybně kvalitní, ale pro mě ne až tolik záživná. I tak si ale Expendables 2 kdykoliv užiju! ()

Víteček

To je ale děsná konina. Je to lépe natočené než jednička, ale zároveň je to ještě mnohem víc hloupější. V podstatě bych byl ochoten tomu odpustit a ten humor přijmout, ale neberu zrovna jako ukázku dobré filmařiny ono "jsme ztraceni! Ne, tak teď se objevila jedna z hvězd na své cameo, zachrání nás a pak zase odejde." Tohle je přijatelné v parodii, ale tenhle film se snaží tvářit většinu času tak nějak vážně a tyhle deus ex machina brání jeho umístění mezi ty opravdové klasiky. 65 %. ()

TR4XY_CZ

Nechápu, jak mi tenhle film mohl uniknout. Nejlepší akčňák pod sluncem. Dlouho jsem se při sledování filmu tak moc neusmíval a neradoval blahem. 10/10 ()

Xpat

Tak tedy suma sumárum: Ratatatata bum bum bum prásk ratatatata blábláblá bum prásk ... toť celý film ... ()

imaginer21

Mimořádně očekávaná řežba nakonec jen mile potěšila. Po příchodu závěrečných titulků už jsem si nemohl vybavit nic, než vyprahlé pocity, co nebyly naplněny nějakou významnou scénou. Už v tom není ten kick-efekt, kde se tři staří známí pardálové (Sly, Arnie a Bruce) háčkují trefnými poznámkami na adresy svých starších filmů a při jedné sotva dvouminutové scéně si řeknou před diváky vše, co jejich fanoušci chtěli při hromadné scéně vidět. Ex2 má být - aspoň to tak chápu - zejména slučák starých pardálů na jednom plátně a k tomu patřičná dávka nostalgie z 80-tek. Problém je, že Sly se od zvratové scény tváří furt stejně, charizma z mých nejoblíbenějších filmů s ním nechal doma a čeká, že mu ostatní budou přicmrdnávat jen tím, že tam jsou. Ale - i když jiným možná ano - mně to prostě nestačilo. Tak buď víc přitlačím na pilu a půjdu do emoční roviny, nebo se pokusím o důstojnou konverzačku s adekvátní akcí typu Red. Tam kde jednička držela aspoň trošku post vážnosti (Rourke) a osobní epizodky (Statham bojuje o svou holku, Sly cítí potřebu pomoc překrásné Giselle Itié), se ve dvojce Sly zastaví jenom jednou hlubší replikou nad kamenným hrobem a pak věří, že všechno maximálně vynahradí připravená camea a drtivě precizní akce. Jenže s tím je spojeno v podstatě vše. Když už je božský Brús na scéně, proč nešpičkuje nenuceně a realisticky jako Dave Eddison nebo McLane. Proč se jen otáčí k Arniemu, aby si vyměnili pár svých legendárích replik? To mi tam prostě chybí. Sly udělal setsakra důstojnou náborovku, ale jsou v ní pouze jména. Žádné výraznější charizma, které jsme u našich milých měli vždycky rádi. Nakonec tak veškerou pozornost strhne (pro mě poprvé v životě) opravdu dobrý van Damme a doslova ikonický nástup jinak v podstatě zbytečného Chucka "osamělého vlka" Norrise, k jehož scénám navíc vybrali trefný hudební doprovod. Slabých 70 procent. ()

Phlame

Může obsahovat malinké spoilery (ač není moc co spoilovat). Jednička byla originální alespoň v tom, jak strašně neoriginální byla. Dvojka je už jen naprosto tupá, nudná vymývačka mozků bez jakékoliv myšlenky. Na poprvé to byla celkem zábava, všechny akční vykopávky pohromadě v jedné velké smršti akčních scén, ovšem těchto scén je ve dvojce značně méně a film ztratil své tempo. Herecké výkony se snad ani nedají hodnotit právě kvůli velkému množství hvězd, a tudíž někteří herci ani neměli prostor něco pořádně zahrát (scénář jim to díky stupidním dialogům ani nedovolil), Arnold, Bruce a Chuck si střihli jen docela malé role (Bruce tentokrát o něco větší). Dále mi pak přišlo, že scénář už rovnou počítá s velkým množstvím akčních hvězd, místo aby byl klasicky založen na jakémsi příběhovém základě a do rolí byli dosazeni herci až po jeho napsání, což je jedním z důvodů, proč je dějová linie tak strašně tupá. Některé scény jsou až neuvěřitelně stupidní (scéna v letadle - kolem je pět borců, ale schopnost podržet dveře mají nejspíš jen dva; nebo nač bychom odvezli padlého druha letadlem domů, když ho můžeme hodit sem a zasypat ho šutrama; a pak klasická klišé akčních filmů - neprůstřelnost, natvrdlost protivníků, kteří tu jsou jen od toho aby umírali, apod.....), jakoby snad diváci byli považováni za totální dementy. Výsledkem je pak naprostá slátanina, která ničím nezaujme a nepobaví. //40% za vtip Chucka Norrise; akční nesmysl téměř bez akce narvaný hvězdami k prasknutí k neuvěřitelně nudnému a stupidnímu výsledku.// "Rest in pieces." ()

VašekVydra

Tak špatný film až je dobrý. Na rozdíl od jedničky přibyl plný pytel herců-klasiků akčních žánrů. Když už se zdá, že přijde nudná pasáž někdo z nich se obejví a jízda pokračuje. Jasně nedává to smysl, plno účastníku hraje naprosto příšerně, ale to se dá říci o vetšině filmů daných pánů a přesto je máme rádi. Doporučuji všema deseti. Plus ještě malé plus Dolphu Lundgrenovi! ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky