TERRORDROME

Stalloneho tým snov sa po druhý krát pokúša všetkých presvedčiť, že aj keď už niektorým členom ťahá na 70, ešte stále dokážu pobehovať s guľometom v artritických rukách po lese a nezdochnúť na starobu. Úvodná akcia spôsobila že moja sánka sa otvárala až kým úplne neodpadla. Najlepšie ju opísať slovom - ratatatatatatatatabum, zbytok sa dá domyslieť. Potom ale príde na lámanie tvrdého rohlíka keď nás Sly vtiahne do naozaj dosť slaboduchej zápletky o bakaných kradošoch plutónia a počas cesty postsocialistickým vidiekom sa snaží do diváka hustiť jednorázové životné múdrosti a rádoby srdceryvné scénky ktoré by sme všetci pokojne oželeli. Keď sa ale opäť rozpumpuje akcia tak som mu všetko pomerne ochotne odpustil. Banda akčných dôchodcov je síce často z ťažkých situácií zachraňovaná zázračným zásahom ďalších namakaných gerontov ktorý sa z ničoho nič objavia, ale aj to sa dá odpustiť vďaka tomu kto tí dobrí anjeli sú. Keď na scénu vpláva božský Chuck za zvukov vesternovej hudby tak som mal úsmev od ucha k uchu, Fakt som si nemyslel že toho bradatého spasiteľa raz tak rád uvidím. No a keď Arnold zahlási "som späť", je všetko jasné. Najlepší zo všetkých je však prekvapivo maniakálny Žán Klód, ktorý podobne ako Seagal v Machete dokazuje že prestarnutý borci s dosratou kariérou hrdinu môžu zaujať ako kvalitný záporáci. Fakt som pri finálnom súboji začal tajne dúfať že toho Stallona rozláme svojou povestnou otočkou ako kreker, aj keď to bolo nereálne. Čo sa týka Adkinsa, toho samozrejme všetci zdrbú že málo kope a nepreští ani krpatého Stathama, ale ja som rád že komečne zasa vyzeral ako Boyka a bol poriadne ZLÝ! Horšie mi prišlo, že taký obrovitý silák ako Lundgren je tu z akčného hľadiska úplne nevyužitý, ale aspoň že hláškuje. Záverečné rošambo je patrične explozívne, kde inde sme mohli vidieť ako vedľa seba kráčajú Schwarzenegger, Norris a Willis a kosia všetko živé obrími kvérmi ktoré bežný človek ani nezodvihne. Akurát že chudáci zločinci tu vlastne proti armáde hrdinov nemajú vôbec šance a všetko čo môžu robiť je statočne ustupovať. Takže to bolo fajn a mohlo byť ešte lepšie nebyť zbytočného kvázidramatického zdržovania uprostred, ktoré cieľová skupina neocení a ostatným môže byť u riti aj zbytok filmu. ()

Lionheart

Toto je zatraceně dobrá pecka! Je radost sledovat staré hrdiny ve filmu, který je strašně nadsazený, ale přesto na mě působí mnohem lepším dojmem než trochu pro mě nezáživná jednička... možná je to ale tím Norrisem ()

Darth Maul

Je to predovšetkým o láske k akčnému žánru a o zábave. Ikony akčných filmov sypú jednu skvelú hlášku za druhou, sem tam vystrúhajú narážku na iný film a hlavne si zo seba robia strašnú srandu! Najpamätnejšie momenty sú Arnold Schwarzenegger v aute Smart a nadpozemský nástup Chucka Norrisa (vlka samotára). ()

Pablinho

O pár levelů výš než jednička. Až tady to podle mě zafungovalo tak, jak mělo, a neni pomalu co vytknout. Na každym rohu známá tvář, kupa hlášek a narážek, zavzpomínání na old school... Žánklódovi sedla role dokonale a vtipně se zjevoval Norris :D No prostě když máte rádi akční filmy a komedie, tak tohle je typickej příklad akční komedie na pět hvězd :) ()

Haymar

Druhá přehlídka akčních dinosaurů. Už sice ne tak dobrý jako jednička (proste, origoš je jen jeden) a vlastně je to v bleděmodrym to samý, ovšem onen "syndrom gramodesky" tu bohatě vyvažujou noví "Postradatelní" v čele s perfektním záporákem JCVD (ve své pravděpodobně nejlepší roli vůbec), Čakem "The Almighty" Norisem, Árniem, Vilišem a Adkinsem ()

Paldiny

Úspechom prvého dielu nabral rozpočet na výške a obsadenie na menách. Okrem starej party prichádza atraktívny záporácky tandem Van Damme-Adkins, v cameu sa objavuje Chuck Norris a svätá trojica sa spoločne chopí zbrane. Dej tentokrát na tému "pomsta“ mieri viac na humor a ustupuje od vážnejšie ladenej jednotky. Režisérske žezlo Stallone odovzdal Westovi, akého Con Air patril k tomu najlepšiemu z vitríny deväťdesiatok a konečnému výsledku to iba prospelo. Strih je prehľadnejší a akcia veľkolepejšia, úvodnú dynamickú pätnásťminútovku považujem za to naj z celej série. A to nehovorím o návykovej melódii čo obľúbených borcov sprevádza. Film má výborné načasovanie vtipných momentov, nezabudnuteľné Lundgrenove kreácie (zakaždým plačem, keď odhodí sliepku z náklaďáku) či monumentálne Norissové výstupy. Aj napriek požiadavke Chucka, aby zo scenára zmizli všetky sprosté slová, sa môžeme tešiť na poctivú krvavú fontánu z každého presného zásahu, každej rozmašírovanej hlavy a zároveň dodávajúcu potrebnú dramatickosť pri poprave jedného EX. Film síce miestami hopsá s tempom, avšak hladinou testosterónu a zábavy dosahuje červenej úrovne. Čo tam po tom, že ľudia padajú v miestach, kde nikto nestrieľa, toľkú energiu a toľký drajv sotva nájdete na inej adrese. A povedzme si úprimne, technicky bezchybné neboli ani kultové zárezy a predsa ich milujeme. Druhý diel tržbovo v USA nepresvedčil, celosvetovo ale zarobil viac než predchodca, vďaka čomu môže Sly rozširovať rady Postradateľných aj naďalej. ()

IvoB

Na dvojce Expendables je sympatické především to, že se prezentuje tak, jak jej vidí všichni diváci – jako akční oddychovku s nadupanou sestavou a cheesy hláškami. A u mě to funguje. Pěkně to odsýpá a baví. Navíc se to nesnaží tvářit kdovíjak vážně, v čemž trošku pokulhávala jednička. Takže nevidím důvod, proč neudělit solidní 4* ()

Jespi

Tento film reprezentuje můj top oblíbených filmů, jakožto zástupce akčních 80's klasik. Sice natočen v novém tisíciletí, všichni ví, že Stalloneho záměr byl vzdát čest všem akčním legendám, a také se mu to náramně povedlo. Tempo filmu je velmi rychle a kromě srdceryvné zpovědi Hemswortha, jsem se ani jednou nenudil. Spojení akčních ikon je brilantní nápad a nic nemůže zapůsobit více, než vidět Stalloneho a Schwarzeneggera bok po boku s Willisem, Norrisem a VanDammem, prostě sen každého, kdo si ulétává na akčních klasikách. Neskutečně vtipné hlášky oživovaly děj a dodávaly mu jeho celkovou genialitu. Stallone je prostě frajer a umí napsat brilantní scénáře. VanDamme jako záporák se zde objevil snad v nejlepší roli jakou kdy hrál a jeho finální souboj se Stallonem jsem sledoval se silným mrazením v zádech, to celé za doprovodu úžasné hudby. Určitě bylo natočeno spoustu lepších filmů než Expendables 2, ale za akční žánr B filmů, je toto nejlepší co můžete dostat. 93% ()

Tristaver

Větší role Willise, větší role Arnieho. Navíc je tu Van Damme. V jedničce není Van Damme. Jednoduchou logikou je tedy dvojka lepším dílem. ()

Milodar

Expendables 1 - akční klasika se vším všudy, jen zabalená do moderního kabátku. Kvanta "tupé" akce bez velkého vysvětlování, kostky jsou od začátku vrhnuty a není pochyb kdo je hodnej a kdo zlej. Připadá mi, že si tenhle film (resp. dnes už trilogii) Stallone napsal a natočil pro radost. Jsou tu otevřené odkazy na různé Stalloneho akční filmy, hlavně z Ramba. Ostatně i název Expendables je z Ramba 2, kde John vysvětluje Co, proč dělá, to co dělá - je prej expendable. No, a k tomu škádlení s ostatními akčními hvězdami, narážky apod. Ale Rambo 2, 3 má přece jen lepší atmosféru. Možná je to tím, že zde je více postav a každé je věnováno dost málo prostoru. Je škoda, že se Stallone alespoň nepokusil jít cestou Ramba 1, který celý tento vtipný projekt (stejně jako asi všechny akční filmy vůbec) nedostižně převyšuje. Expendables 2 a 3 - kupodivu vcelku vyjímečně má každý díl rostoucí kvalitu, asi se Stallone u jedničky bál, zda bude mít celý koncept úspěch. Je tu vidět větší odvaha u gagů (např. přítomnost Chuje Norrise) a větší štengrování s prezidentem Schwarzeneggerem. Také se více rýsují jednotlivé charaktery, které už si můžeme oblíbit. I když největšího borce se snaží udělat ze Stallona a Stathama, tak ve skutečnosti se jím stává Dolph Lundgren, je to prostě zjev a ze všech drsňáků je nejdrsnější (i nejvtipnější). ()

orkadimenza

Když se Expendables vezme hlavně jako oddychová zábava, je to celkem nářez a ještě se u toho nejednou zasmějete. Já se teda docela bavil. A k tomu to hvězdné akční obsazení - hlavně to nebrat vážně. ()

tomik99

Pokračování přináší na plátno ještě více hvězd a je vidět, že na to jediné film hraje - na pestré obsazení. Slavní akční hrdinové se sice objeví, ale jejich potřeba ve filmu je skoro nulová, protože většinou nijak extra nesouvisí s příběhem a zkrátka se "jen tak" ukážou, aby ve filmu byli a pak zase odešli. Příběh je sice o trošku lepší než u jedničky, ale je to stále ta stejná bída, kde příběh stojí na vedlejší koleji a postavy jsou totálně bez šmrncu. První polovina filmu mi přišla o poznatek lepší a bavil jsem se víc. Zvlášť se mi líbil Liam Hemsworth, který má ode dneška veškeré mé sympatie. Prostředek filmu stojí celkem za kulový, finále to trošku vylepšuje, ale přijde mi, že závěrečné bitky v minulém díle byly lepší. "Postradatelní II" jsou ale celkově lepším filmem než jeho předchůdce, stále to ale u nás, kdo mají rádi pestrý příběh, bude stát za prd. ()

gumolit

Tak stalo sa to čo som ani nemohol predpokladať druhý diel je ešte lepší!! Každý fanúšik starých akčných hrdinov a filmov nemôže tomuto kúsku odolať.Je síce pravda , že akcie je trochu menej oproti prvému dielu ale tie hlavné sú hlášky a narážky hrdinov ktoré majú cenu sa stať kultovými !!Už dlho som sa tak nepobavil v záveru filmu to nimi len tak srší, všetci sú skvelí ťažko niekoho vyzdvihovať a niečo prezrádzať snad len že Jean claude Van Damme zahral svoju najlepšiu rolu v živote.Každý kto má srdce akčného hrdinu bude pri filme jasať od radosti ako ja a tešíme sa všetci na trojku lebo mám dojem že vzniká jedna zo skvelých akčných sérii! ()

Mikino00

Jako akční klasika z let 80., akce střídá akci, děj to moc nemá, smysl to nedává vůbec, ale každého fanouška pohladí na duši. Tentokrát má každá postava menší prostor, vše ale vynahradí okamžik kdy se vedle sebe sejdou Sly, Arnold a Bruce, ostatní jim v tom filmu jen zaclání. Naopak svou trapnost potvrdil Norris, nechápu proč ho doprovázela hudba od Leoneho. ()

lareinna

Liam Hemsworth. Škoda, nezahral si veľmi dlho. Najkrajšieho a najmladšieho chlapa zabili hneď na začiatku..To bola prvá vec, ktorú sme s kamoškou okomentovali, pretože nás to dosť sklamalo :)) No čo už, muži si z toho odnesú zas to svoje - stroje, zbrane a dávku adrenalínu, hmm? ()

Ant_Antony

Příběh a exteriéry na nic, ale o to tu nejde. Když si dědkové hrajou, je to legrace. Tenhle film je potřeba brát jako komedii, kde stříká krev a duní údery pěstí a kopance. Kulky sviští a kadence humoru je místy vskutku vražedná. Simon West to očividně rád s letadlama a Van Damme ještě pořád umí, když chce. ()

conery1

Všetky tie hviezdy 80-tych rokov mi prišli veľmi smiešne, až trápne. Určite aj ostatným, len to nechcú priznať. Skutočne dobrého je tu tak na 10 minút. ()

sona123

Výtečná podívaná, možná i lepší než jednička. Hvězdami se to jen hemží, osobně jsem byla ale úplně odvařená zejména z Chucka Norrise - tak tuhle postavičku jsem zde fakt nečekala a úplně mě scénka s ním dostala, takhle jsem se opravdu už strašně dlouho nenasmála. Jak se pánům povedlo dělat si ze sebe legraci, přitom držet i tu linii, kdy si divák rád zavzpomíná a po celou stopáž zachovat nadprůměrnou kvalitu, nechápu a klobouk dolů. Jo a Dolf, jak se mi nikdy nelíbil, tady měl teda roli naprosto famózní a myslím si ji skvěle užíval, stejně jako všichni ostatní. Jen toho Sylvestera mi bylo líto, některé dialogy v souvislosti s těmi strašlivými úmrtími blízkých, z toho mi běhal mráz po zádech. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky