Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Stružák

Průměrně zábavná japonsko-americká taškařice... Není to nic, co bych musel vidět podruhý, potřetí, není to nic, o čem budu vyprávět vnoučatům jednou, ale jako koukatelnej film to funguje docela dobře. Ale kdyby to režírovali Japonci, mohlo to bejt o dost lepší... Takhle je strašně vidět, že je to pohled, jak si Američani japonskou kulturu představujou... Není to blbý, ale je to přehnaný, nevěryhodný, divný... ()

Vaklaf

Pakliže to beru prostě jako fantasy v japonských kulisách, pak vlastně velice příjemnej film. Na pitvání v detailech je tu spousta jinejch, ve kterejch se aspoň mluví japonsky. Pravda, to mě trochu iritovalo, ale hotl je to film pro západní publikum. Jo, a ta absence krve je až trapná, to si asi brzy pustím nějakou mňamku na spravení. Ovšem zase je tam skvělej Hiroyuki Sanada, což považuju za solidní kompenzaci. ()

amna

Ajaj. Tohle se hrubě nepovedlo. Trailer láká na řežbu tak trochu v Sucker Punch stylu a místo toho sledujeme první hodinu a půl jen kecání. Keanu Reeves se snaží, ale podivný scénář tím rozhodně nespasí. Film se vleče, spousta scén nedává smysl a nějaký očekávaný japonský feeling nahrazuje feeling čistý hollywood. Je to škoda. Očekávání byla rozhodně mnohem vyšší. Plus fakt, že film na novinářské projekci pustili s dabingem, když je k dispozici titulkovaná kopie = fail. Na blogu dávám 35%. ()

vander19

Slovo Ronin mi skôr príde ako francúzske ako japonského pôvodu. Ale potešil som sa, keď som ho objavil v kinoponuke na január. A ešte viac ma potešila prítomnosť Reevsa, ktorý patrí medzi mojich najoblúbenejších hercov. Dokonca som mal radosť z toho, že to bude akési bojové fantasy v japonskej atmosfére. 47 roninov je vlastne legendárny japonský príbeh ich kultúry, cti a odvahy. Od detstva takéto legendy milujem, či už ide o grécke báje alebo mayskú mytológiu. Som nimi očarovaný. Lenže na rozdiel od iných legiend táto sa odohráva v Japonsku, to by až taký problém nemal byť, lenže problémom je pre mňa uveriť japonským a vlastne ázijským hercom. Je na nich totiž príliš vidieť, že vôbec nevedia ukázať na plátne city. Nedokážu pretaviť emócie, ktorá by ich postava mala mať v daný moment. A ak už náhodou niečo ukážu, či už smútok alebo radosť je hrozne vidieť ako je to nepekne hrané. Žiadny prirodzený efekt z nich nesrší. Toto je najväčší problém tohto filmu. Veď som nevidel rozdiel, keď tej japonke zabili otca a keď išla na zábavu pred svoj dvor. Ten istý výraz. Žiadna zmena, keď sa mala vydávať za Kira alebo keď po dlhom čase zbadá Kaia. Nič. Ku Reevsovy by som podotkol, že je opäť raz málovravný, nečajte od neho dlhé dialógy, ale tvorcovia mu pripísali pár skillov do boja, ktoré mi učarovali. A vôbec Reeves bol v pohode aj príbeh v pohode, dokonca aj bojové scény boli fajn, ale to zahranie Reevsových kolegov podpriemerné. No a netreba dodať, že čarodejnica je extra neatraktívna, aspoň pre mňa. Možno v Ázií ju považujú za sexsymbol, ale mne bola odporná. ()

Elyonka

Přesně to splnilo má očekávání, které řekněme si upřímně nebyly nějak valné. Taková americká blbinka inspirovaná asijskou kulturou. Každopádně se na to hezky kouká. Nejvíc ze všeho mě bavila čarodějka a hlavně animace jejích šatů. Na tom šlo vidět, že někdo se chtěl hrozně předvést, jak krásně umí zanimovat hedvábí a pohybující se draperii.^^ ()

PetkaW.

Další film, který je příkladem toho, že vizuální stránka je důležitá... ale nikdy by se neměla dostat na přednější pozici než příběh samotný. Od 47 róninů jsem toho čekala docela dost. Byla jsem zvědavá, jak spojí tvůrci historii, japonskou kulturu a prvky fantasy, s americkým pojetím. Po téhle stránce "spolupráce" docela dobře fungovala a film ani zdaleka nepůsobil tak americky, jak jsem se bála. Ale zbytek zkrátka... působil divně. Mně si film rozhodně nijak zvlášť nezískal. Dívala jsem se, dívala a najednou se dodívala, řekla si "hmm", a to všechno bez nějakého valného emočního zážitku. Keanu musí prominout, ale do role mi absolutně neseděl, i když se snažil. Výprava, kostýmy, hudba, efekty, výběr zbytku herců - všechno bylo perfektní, ale někdy je přílišná snaha o perfekcionalismus spíš na škodu. Přišlo mi, že se 47 róninů snažilo přiblížit atmosférou a zpracováním k filmům, jako je Tygr a drak, nebo Klan létajících dýk... ale můj názor je ten, že tyhle filmy jsou prostě nenapodobitelné a mají tak osobitou strukturu a pojetí, že každá snaha o napodobení, je předem marná a ve výsledku působí uboze. Ale abych tady jenom neremcala - film se řadí do dobrého průměru a věřím, že se spoustě lidem líbit bude. Asi záleží na každém, aby si udělal svůj vlastní obrázek. ()

Shimargh

Ou, tak tohle se úplně nepovedlo, na druhou stranu to není až takovej průser, kterej jsem čekal díky četným kritikám. Nejhorší vadou na kráse je přímočarý ničím nepřekvapivý scénář, který si jede od začátku po přímce do konce, bez nějakých odboček. Za druhé ten rating, díky kterému nebyla vidět ani kapka krve! Je mi kurva skoro třicet a gejzíry krve v samurajských filmech jsou pro mě nutností hehe! Děti ať si lezou na toho zjizvenýho Potterovic kluka a mě ať kvůli nim filmy neprzněj. No a za třetí.. Keanu....ponížený, zženštilý, slizký buzerantek, prkenný, co na něm všichni máte je mi záhadou. ()

lucijelucije

Myslím, že už tady bylo jasně řečeno, kde se stala chyba..Tento film prostě nemá žádné zařazení. Ono vlastně pořádně nevíte pro koho jsou tyto žánry, již se ve filmu nacházejí, určeny. Možná tvůrci chtěli zaujmout děti, milovníky fantasy, dobrodruhy, historiky, romantiky nebo dokonce oblíbence japonské země..Možná chtěli zaujmout širší obecenstvo, a to je podle mě ta chyba. Z každého něco, z každého nic. Je to nekvalitní slátanina všeho dohromady, a nic není v tomto snímku dokončeno do konce, spoustu věcí není vysvětlených a není tady nic prohloubeno. Ten závěr nepůsobil komerčně a za to jsem ráda. 2,5 hvězdy. ()

Dyas

Keanu Reeves se konečně objevil v dobrém filmu, ale mohlo to být mnohem lepší. Dost mi u tohoto filmu vadí rating, protože v tomhle filmu by prostě krev měla být. Finále jsem mimo jiné očekával v lepším stylu, především závěrečné souboje, které za moc nestojí. Nebýt toho ratingu, byl by to nadprůměrný film. ()

mclenin

Sympatická a stráviteľná jednohubka s kombináciou prvkov history / fantasy a šablónou "revenge". Nič nové ani prekvapujúce nepriniesla, všetko už divák videl v obdobných "žánrovkách", no príbeh dokáže zaujať, tempo rozprávania je pomerne dynamické a rozvrstvenie akcia / pokojné scény rozumne usporiadané, takže ani nestihne nudiť. Ako dramatickú historickú drámu s nádychom nadprirodzena to nemožno brať, ale ako rozprávkovo ladený dobrodružný snímok s odkazom na historické Japonsko to funguje skvele. 3,5 * ()

ondrula

Srdce mě bolelo, když jsem musel pozorovat tuhle parodii na mé milované samuraje. Co bylo na tomto filmu skutečně japonského, bylo pokřiveno, idealizováno nebo přímo zesměšněno. Existuje několik světlých chvilek, třeba obřad seppuku, ale jinak je to bída. Navíc se jedná na prvním místě o akční podívanou pro hloupý americký teenagery, kterým jsou nešťastným způsobem vysvětlovány souvislosti přímo z úst herců; tak třeba šógun říká daimjoovi: "Spácháte seppuku... to znamená, že si vlastní rukou rozříznete břicho!" Po několika takových ohyzdnostech jsem očekával, kdy někdo řekne: "Popadni katanu, to je támhleten zahnutý meč s terčovou záštitou." No faktem je, že příběh je částečně fantasy, a to docela dost dojebané, což v kontrastu s japonskými reáliemi působí obzvlášť odpudivě. Vyzdvihl bych také holandskou kolonii v Nagasaki, která je ztvárněna jako město v docích postavené přímo z lodí, wtf? Poměrně zásadní zklamání pro mě také byla přeslazená love story mezi přestárlým Reevesem a japonskou kikinou a obzvláště pak závěrečný fight, ke kterýmu vlastně celý film směřuje a kterej je dost odfláklej. Děsím se, jak si amíci poradí s akčním fantasy Herkules, to zase bude něco... ()

Prochy38

Je škoda, že mi unikl příběh oněch 47 roninů, který má historické podklady. Ale jak píší ve filmu, ono jde opravdu jen o inspiraci. A tento film? Mě to teda sedlo opravdu hodně. K. Reeves hraje moc dobrou roli a jde mu to. H. Sanada je zárukou dobré podívané i kvalitních soubojů, zde tomu nebylo jinak. Fantasy prvky byly taky moc dobře voleny. Čarodějnice si to dávala, ale mě více zaujali draci i ta stvůra na začátku. Jsem rád, že točení těchto samurajských filmů nevymřelo a snad budou další... ()

Hanes88

No sympatický filmek...trochu mu uškodily americké moresy, ale celkově se mi to dost líbilo. K. Reeves nezahrál vůbec špatně a příběh to byl hodně zajímavý. 70%. ()

Asmodin

No páni, tolik filmových efektů. Ten drak byl skoro skvělý, ale ostatní nic moc. Možná, kdyby neobsadili do hlavní role Keanu Reevese, tak by se mi to líbilo daleko víc, ale bohužel jsem mu nemohla uvěřit, že je míšenec stejně jako jsem nemohla skousnout Toma Cruise, který si hrál na posledního samuraje. ()

angloumene

47 róninů je parádní fantasy, od které jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Příjemnému zpracování dodává šmrnc nádech asijské kultury, takže mu nechybí ani určitý prvek originality. Takovéhle převyprávění legend já určitě můžu. PS: Keanu nepředvádí špatný výkon :) ()

.MJ.

Kdyby se toho nechopil Hollywood, který z toho udělal fantasy, byl by to super film. Z původní japonské legendy zůstala pouze základní kostra příběhu. Příběh hlavního hrdiny a čáry máry byly úplně zbytečné. Škoda. 60%. ()

Angelino

Niekedy zbytočná snaha o prílišnú epickosť, ale príjemné. Iba uvažujem kde sa dnes pobrali samurajské ideály. Ale potom mi napadla až príliš podobná paralela s islamským džihádom... tak to asi bude nadčasový príbeh. ()

IvoB

Poměrně zábavná akční podívaná, která u mě trochu doplácí na svou občasnou přepálenost a rozpolcenost, zdali chce odvyprávět japonskou legendu v souladu s japonskou tradicí, nebo se přiklonit k trikové akci v hollywoodském stylu. Film si bere od všeho něco a výsledek není úplně špatný. Člověk jen musí překousnout to kolísavé tempo. Prozatím slušné 3* (6/10). ()

kill-tec

Velice špatně řemeslně natočený film snad ve všech ohledech. Dost mi vadil střih, kdy se v některých případech scény střídaly tak nesmyslně, že se člověk snad mohl i na chvíli ztratit. Další příšerou byly paradoxně příšery, ty digitální. Byly na úrovni "pojď mě je*at!". Příběh sice gradoval a o šermujícího Keana nebyla nouze, ale co zde naprosto chybělo, byly emoce. Ani jednou za celý film jsem nepocítil jakoukoli změnu tepu mého srdce nebo hladinu řeky slz kdesi v hloubi očních důlků. A taky dost silně nechápu, proč je Rick Genest na plakátech. Celou dobu se na něj, možná jako na jedinýho, těším a on tam má jen pěti sekundovej štěk s jednou větou. WTF?! No prostě šíleně zklamán, už se na to nikdy nepodívám! ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)