Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

joehot

V několika (málo) momentech se Rock of Ages nedá upřít zábavnost, která být zábavná měl, v několike (více) momentech naleznete zábavnost tam, kde ji tvůrci dozajista nezamýšleli. Přesto film dojíždí na 1) ohromnou roztříštěnost, kdy sledujeme zhruba 4 "dějové" linie, přičemž všechny působí nedotaženě a lacině jako gay-boy-bandy. 2) na nesympatické postavy a jejich představitele - hlavní hrdinka a její přítelíček jsou ukňápaní teenageři, kteří odpadli z castingu na štěky v Glee a z největší možné devízy - Staceeho Jaxxe, rockového "boha" v podání Toma Cruise, je ufňukaná karikaturka. 3) fakt, že v celém filmu není jediná postava dostatečně "rock". ()

kingik

Zasloužilí rockeři sobě. Zlatý věk rocku oslavuje režisér Adam Shankman ve dvouhodinové rockové operetě plné známých rockových vypalovaček především z let osmdesátých. A není na to sám. Do jeho rockové show přijal, mimo jiných, pozvání Tom Cruise, který se zcela oprostil od svých typických "cruiseovských" hereckých manýrů a jeho alkoholem věčně sjetá rock star Stacee Jaxx s početným zástupem nadržených fanynek padajících přímo k jeho poklopci, je další perlou v jeho postupně se rozrůstajícím hereckém rejstříku. Řečeno zprofanovaným výrazem osmdesátých let, který se sem hodí, byl zkrátka boží. A to platí i o ostatních hercích, kteří si ve svých dokonalých performance odzpívali a odtančili své. Vlivem zajímavě podaných cover verzí do jisté míry překonali i originály, které bych si až na několik málo výjimek nepustil, protože rock music moc neprožívám. Jenže tady, když Cruise zazpíval Bon Jovi nebo klasickou pecku od Journey, tak se nedalo odolat. Odolat se ovšem nedalo hlavně blond kočičce Sherrie, která přijíždí do L.A., aby tady nastartovala svoji pěveckou kariéru po které touží a skončila jako striptérka a přitom se zakoukala do cool rockera Drewa. Ve skutečnosti se však zamilovala a později zasnoubila se mnou, a já dal tak konečně vale všem svým fanynkám a nudným brunetám, a definitivně se s ní usadil. Pak jsem jí byl nevěrný s Malin Ackerman, která to ve spodním prádle coby usedlá reportérka prestižního hudebního časopisu, pořádně žhavě rozjela. Roztomile působila i (zřejmě) homosexuální dvojka Alec Baldwin s Russellem Brandem, dále nažhavená a pokrytecká žena starosty Catherine-Zeta Jones a vše uzavřel Paul Giamatti se svým hudebním nevkusem pro rapující chlapecké boybandy v roli vypočítavého manažera. Film měl náboj, byl sexy a měl vychytaná hudební čísla ve kterých se super zpívalo a Mary J.Blige možná všechny s přehledem přezpívala. Rock je mrtev, ale v tomhle hudebním filmu, žije dál. Mé hodnocení: 100% ()

dO_od

// And not a single rock song was given that day. Ne, doopravdy. Na film s názvem "Rock of Ages" bych doopravdy čekal něco víc... "rock". Udělat z kostry filmu romantickou slaďárnu taky nebyl nejšťastnější nápad. Ale, a tohle ale je moc důležité, v určitých momentech jsem se bavil tak královsky, že tenhle muzikál nemůžu prostě jen tak odstřelit. První hvězda za skvělé obsazení. Druhá, za sice pár ale zato vynikajicích písniček a třetí hvězda, za tu spravenou náladu. PS. Tom Cruise nejvíc válí v těch nejšílenějších rolích, už by neměl hrát nic jiného ;) ()

ScarPoul

Pre mňa obrovský fail čo sa týka nevyužitého potenciálu a jasný dôkaz toho, že dobrý soundtrack film nezachráni. A soundtrack je vlastne to jediné, vďaka čomu je film stráviteľný. Shankman si ma ako tvorca získal cukrovým Hairspray. Preto, keď som sa dozvedel, že sa vrhol na ďalší muzikál a tentokrát rockový bol som neuveriteľne nadšený. Lenže okrem príšernej ústrednej dvojice je tu ešte Tom Cruise v najhoršej úlohe vôbec. Tak neznesiteľný a plytký prejav by som od neho nikdy nečakal, ale čo ma úplne odrovnalo bola dvojica Baldwin a Brand, ktorých homosexuálne výstupy boli neznesiteľné. Celé to moralizovanie, to hranie sa na drsnú rozprávku so skvelou hudbou, jednoducho nemôže fungovať, ak jediné čo nám príbeh ponúka sú archetypy postáv, vyvíjajúce sa podľa očakávaní a bez akéhokoľvek prekvapivého prvku. Pozerať sa dve hodiny na niečo čo sa vás ani nesnaží prekvapiť, je naozaj utrpenie. Pre mňa sklamanie roka. ()

Shakers

Muzikály nie sú moja silná stránka, ale s rockovou hudbou a dobrými hercami, tak to by už šlo. Práve preto si myslím, že film nie je pre každého. Prekvapilo ma, že ty známy herci sú na vedľajšej koľaji, ale hlavné mladé duo film utiahlo v pohode. Zas tak moc som sa nezasmial, ale hudba je vybraná perfektne a natočené je to tiež dobre, takže nuda nehrozí. Pravdu povedať keby som nebol rocker, tak sa mi to asi ani nepáči. 70% - 3* ()

• V malé roli režiséra hudebního klipu pro skupinu Z-Guyeezz Stefana se objevil režisér a herec Eli Roth. (Miro_CZ)
  • Ve filmu se objeví Sebastian Bach, bývalý zpěvák kapely Skid Row, a to v vedle postavy Russella Branda v davu během písně „We Built This City/We're Not Going To Take It“. (Missa08)

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (více)

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)