Reklama

Reklama

The Hunter

  • Velká Británie The Hunter
Trailer 1

Obsahy(1)

Martin (Willem Dafoe) je nájemný lovec. Je najat jednou anonymní biotechnologickou společností, aby v tasmánské divočině pátral po legendárním tasmánském tygrovi. Tygr je všeobecně považován za mýtus, ale v dané oblasti byl prý viděn. Martin se ubytuje v domě osamělé Lucy (Frances O´Connor), jejíž manžel je přírodovědec a před časem záhadně zmizel. Začne klást první pasti a zápasí z pochybnostmi, zda je tygr reálný tvor nebo jen výplod představivosti. A pokud žije, jak dokáže odolávat útokům civilizace. (Terva)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (76)

Freemind 

všechny recenze uživatele

Čtvrtou hvězdu dávám proto, abych tomuhle filmu pomohl do červeného hodnocení. "The Hunter" má bohužel spoustu slabin - je rozvleklý až hrůza, ke konci jste z toho trajdání po pustině unavení stejně jako hlavní hrdina. Hlavní idea je naprosto dementní, postavy jsou přehlídkou scenáristických klišé a škrobených nápadů (i když třenice mezi lesními dělníky a ekologickými organizacemi jsou na Tasmánii skutečně na denním pořádku). Pak jsou tady ale také plusy: moc hezká kamera, která skládá důstojnou poklonu uhrančivé tasmánské přírodě; přesvědčivý Dafoe; nevtíravá, symfonická hudba. Subjektivně taky zvyšuju hodnocení za tasmánského tygra jako takového - tolikrát jsem o něm četl a viděl jsem tolik dokumentů, že těch několik vteřin CGI animace vydalo za jednu hvězdu navíc. Prubněte to. ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Tasmánie opravdu nádherná, Willem Dafoe zadumaný, živý tasmánský čert (aka ďábel medvědovitý), děj žádný. Honba za tasmánským tygrem (resp. vakovlkem tasmánským či tasmánským vlkem) byla jen záminka, jak Dafoea na tento krásný ostrov dostat. Vedlejší rádoby děj okolo matky s dětmi naprosto nezvládnutý, závěr naprosto patetický.. škoda, docela promarněná šance. ()

Reklama

Cushing 

všechny recenze uživatele

Roegovo Walkabout revisited? Ne tak docela. Předlohu neznám (já nedouk), film je uspokojivý do té míry, než začne míchat žánry, uznávanou klasiku s popem. Walkabout, Rambo, Deer Hunter... Díky, ne -- tyto reminiscence sem nepatří. Tady má být vidět a slyšet tasmánská příroda, ta má zvonit jako zvon, proboha, a jistě ne jako umíráček. Ať už je příběh sebeblbější a nedotaženější, nějaký další film to napraví. I když hrdina vypadá, že chodí v recyklovaných šatech. Možná je to pro tento snímek symptomatické. Člověk tam pak chce jet (letět) a žít tam. Zvláštní účinek průměrného filmu... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Vůbec jsem nepochopil důvody, PROČ by nějaká firma hledala tasmánského tygra a PROČ, pokud ještě žije, se ho chtěla zbavovat. Nebo oč té firmě v souvislosti s tím tygrem vlastně šlo. Z toho pro mne plynulo, že jsem tedy ani nechápal, proč tam běhá Dafoe jakožto lovec a zdá se, že zkušený lovec, jak to, že on si vyrazí jen tak na piknik a objeví stopy, zatímco hafo rodilých domorodců najde leda prd, vůbec jsem nepochopil konec, (MOŽNÝ SPOILER!) proč bylo nutné zakládat ohníček (a jak to ten kluk přežil bez jakékoliv spáleniny), prostě mi to celé nedávalo a nedává smysl. Motivace postav a firem mne zkrátka míjely obloukem . Můžete říct, že su blb, o tom žádná, ale každý film by měl počítat tak trochu s divákem a dát mu do ruky nějaká vodítka od začátku. Ale jinak jako příroda super, to zas jo. --- EDIT: Když nad tím zpětně přemýšlím, nejvíce mi to celé připomíná Chaloupkovy Večerníčky jako madla a Ťap, Pruhovaní kamarádi, Medvíďata... ()

Šakalík 

všechny recenze uživatele

Určitě zajímavý počin s uhrančivým Willemem Dafoem v hlavní roli. Film je napěchovaný nádhernými záběry tasmánské přírody, což je přímo zázrak boží, a vůbec pasáže, které se odehrávají v divoké přírodě, jsou velmi sugestivní. Se samotným příběhem to již tak slavné není, protože jakmile se Dafoe začne „socializovat“, začne film napadat na jednu nohu, aby se do finiše jen tak tak dobelhal. Myslím, že kdyby zůstalo jen u bezeslovných záběrů, kterak lovec v divočině pátrá po záhadném tasmánském tygrovi, bylo by to mnohem lepší než nesmělé pokukování po ovdovělé paničce, u které tu a tam přebývá. Pak taky neustálé spory mezi ekologickými aktivisty a těžaři po čase už docela nudily, byť film v tomto ohledu nikomu zvlášť nenadbíhá. Za zmínku stojí snad ještě malá role australského herce Callana Mulveyho, kterého si pamatuju ze seriálu Heartbreak High. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (8)

  • V závěrečných titulcích je možné dočíst se "Traps and snares are illegal in Tasmania", tedy "Pasti a oka jsou v Tasmánii zakázané". (mi-ib)
  • Ochránci přírody žádali ochranu vakovlka už od roku 1901, politické obtíže ale umožnily zavedení ochrany až v roce 1936. Ta byla tasmánskou vládou oficiálně vyhlášena 10. července 1936, to jest 59 dní předtím, než poslední známý jedinec zemřel v zajetí. (Beastmaster4)

Reklama

Reklama