Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

danny70

Film se mi líbil. Musím se sice povznést nad totálním sprzněním řeckých bájí, ale když se mi to povede, pak je to velmi slušný oddychový akčňák plný velmi kvalitních triků a efektů. A vzhledem k tomu, že tak nějak cítím, že i autorům o to šlo a po přistoupení na toto jejich pojetí - bez chyby. Rozhodně žádná nuda. ()

Colonel_

Zklamání ... Bohužel jsem se nejspíš nedokázal odprostit od neustálého srovnánání se "Soubojem Titánů" a tak mi ve finále vyšla jen laciná výplň nedělního deštivého podvečera. Snaha se sice cení a dala by se určitě najít (některé scény byly opravdu vtipné a oceňuji záměr uchopit celý děj trošku jiným způsobem), ale výsledek je pro mě velmi slabý. Škoda. ()

leonus.atrum

Celé antické Řecko se otáčí v hrobě, za zničení tak krásné řecké mytologie. Z celého filmu se mi líbila pouze jedna scéna a za tu dávám první hvězdu. Tu druhou dávám v naději že tředí díl zůstane za branami Tartaru, kam patří! ()

vrgulnik

Poslední dobou mám pocit, že se z filmu stávají jakési alternativy počítačových her a hodnotitelé na CSFD s nimi takto také pracují. Není to RPG, ale "Akční, Dobrodružný a Fantasy film" a toho se prosím držme. :-) V rámci žánru, jehož mantinely si stanovili sami autoři, nevybočuje z průměru a proto si nezaslouží více než průměr - tedy 3. Pokud si odmyslíme žvýkačkové natahování příběhu a zaměříme se na příběh samotný, musíme si uvědomit, že autoři berou řeckou mytologii pouze jako kulisy "jakéhosi akčního příběhu". Pokud však někdo používá mytologické reálie, pak by se měl držet alespoň trochu na uzdě a nezabíjet nesmrtelné, byť by to bylo pouze proto, aby diváky uklidnil, že další podobná patlanice již nebude. Dnešní týnejdždři budou nadšení, ale obávám se, že později již nebudou mít schopnost sledovat filmy s velkým "F", které se díky bohu ještě pořád točí, i když jich není tolik co dřív. Jednu hvězdu oproti průměru odebírám za to, že je to jako celek nefunkční. :-) ()

LIMBUS

Zaner skvely ANO, moznost natocit megahit ANO, velke ocakavanie z filmu ANO, ocakavany vysledok z filmu NIE!!! Neviem co sa stalo a kde sa to pokazilo. Pride mi to ako strasne premarnena sanca dostat sa s timto nametom na vyslnie no rezia to vobec nezvladla. Mnozstvo subojov no film je tupy az tak ze na zaciatku sa povie oco ide a potom len sama akcia ani hlava ani pata. Musim vsak povedat, ze efekty sa podarili na vybornu to klobuk dole a natom sa staval cely film. Vylepsit dej a poriadne, vystupnovat napatie a maskery a kostimery by si mohli dat trocha viac zalezat a zaexperimentovat nech je to zivsie a farebnejsie a zvolit viac napetejsie akcie nie ako vo filme ktore mi prisli suche. Potom si poviem ze to stalo zato a pozriem si to znova. takto len 2* co si zasluzia za efekty ktore ma dostali inac nic. ()

Stealler

Človeku naozaj niekdy neostáva nič iné, ako si začať mlátiť hlavou o stenu a sám seba sa pýtať, čo to vlastne videl. Film, ktorý mal snáď jedno malé pozitívum a tým bolo titán Kronos. Najviac ma do kolien dostala pasáž prechodu cez labyrint. Najprv letecký pohľad z hora, ktorý odhalí obrovský komplex cez ktorý by sa trvalo dostať niekoľko dní. To však neplatí pre naše super extra postavy. Hneď na začiatku samozrejme zahodia mapu, pretože nie je potrebná a zrazu sa po pár krokoch ocitajú na opačnom konci bludiska, teda pri východe. Jediné čo robia je bežia chvíľu vpred, potom sa zastavia, všetko okolo nich sa začne hýbať a... voilà, sú pri východe. Nechápem, nechápem, nechápem a vlastne už ani nechcem pochopiť. Obrovská mizéria. ()

kadous

Vizuální inspirace hrou God of War III tu není jen cítit, ta člověka přímo fackuje, protože je z ní nemálo opsáno. Bohužel, toho opisování se měli držet i scénaristé a mohl vzniknout zábavný film, tohle zábavné opravdu není. Větší filmový zážitek mi poskytl právě zmiňovaný GOW III. ()

ragtime

Väčšina kritikov hromží, ale ja som si chrochtal blahom. Veď čo tomu chýba? Oddychovka to je, výborní herci tam sú (mimochodom, kedže som prednedávnom videl Schindlerov zoznam, bolo zaujímavé si spomenúť, ako spolu hrali Ralph Fiennes a Liam Neeson), skvelé efekty a kus mytológie tiež. Ideálne na vypnutie. ()

Antonymi

A to by jeden čekal, že ty zkriplené americké bijáky s áčkovými rozpočty musejí mít nějaké spodní hranice tuposti. Jedna hvězdička za Worhingtonovoy vlasy a za to, že mu z kostýmu nekouká zadek. Alespoň v tom to byl posun kupředu... ()

HonziKaja

Akční orgie v nejryzejší podobě s parádním vizuálem a až moc kudrnatým hlavním hrdinou. Příběh je slátanina největšího kalibru a kdo u toho používal mozek tak si to prostě nemohl užít. Já vypnul a vyšší hodnocení tady na čsfd by možná bylo na místě. Postavy jsou tak povrchní až to bolí a jediná Andromeda mě celkem zaujala ale to je asi tím že Pike je na podobným levelu sympatičnosti jak Artetonka (zdravíme první díl). Ale co - ten skoro adrenalinový pocit u některých scén si ty hvězdy zaslouží. ()

Butch71

Po shlédnutí Souboje Titánů se dalo očekávat, že Hněv Titánů pojede na stejné vlně a že půjde víceméně o čistokrevnou akci doplněnou vizuálními efekty. V tomto ohledu film splnil, co jsem očekával, i když si myslím to samé, co o Souboji Titánů - kdyby tvůrci nevsadili jen na akci a dali si práci i s výpravou, mohla to být větší pecka. Sam Worthington nepůsobí už tak "uzívaným" dojmem jako v Souboji Titánů, na druhou stranu hlavní ženská postava v podání Gemmy Arterton ze Souboje Titánu mi přišla lepší než ta Z Hněvu Titánl v podání Rosamund Pike. Ne že by Gemma Arterton podala zrovna oscarový výkon, přišla mi ale více okouzlující a její postava pro mě osobně působila méně "stupidně". ()

Tomulka

Scénář je totálně mizerný. Postavy nedostávají prostor. Bestií zase málo, minotaur totálně slabý. Labyrint o ničem. Jediný pořádný je Kronos a ten taky nedostane prostor. Nuda, nuda, nuda akce moc sestříhaná zase nic člověk nevidí. Hrůza za hrůzou. A nejhorší ze všeho jsou ty dialogy z toho chce člověku fakt zvracet, furt bratře, bratře, otče, otče to je jak v telenovele. Udělali to jednou - dal jsem jednu udělali to podruhé dávám půl hvězdy a udělají to potřetí dávám nekompromisně odpad. (teda pokud to bude v tom samém duchu) ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)