Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Guran

O dost slabší než jednička, ta se mi líbila víc. Řeckou mytologii moc nemusím, ale to ještě neznamená, že by se mi "Hněv Titánů" nemohl líbit, ale zde mám k němu vlký odpor. Kromě dobrých výkonů herců a triků film v sobě nemá absolutně nic. Američané se furt do všeho pletou a přitom ani neví, že Pegas byl bílý, nebo, že Řecko nemělo královnu. Tyto chyby se trestají, stejně jako zbytek filmu. ()

Stejšn

Opět strašná kravina, ale aspoň na ten vizuál se tentokrát dá dívat. Nicméně pokud se chcete pobavit s řeckými bohy, radši si zahrajte Populous. ()

subic

Oproti Souboji Titánů (2010) horší souboje a taky horší triky, ty obludky tentokrát nic moc. Řecké báje celkem znám, ale tady si nějak nejsem jist, ze které nebo ze kterých se čarpalo. Nutno dodat, že bond girl Rosamund Pike vypadá pořád dobře. Zdejší hodnocení 57% tentokrát plně odpovídá. ()

Brano

Po slabej jednotke je tu ešte slabšia dvojka. Digitálne triky bez deja. Takto môžem okomentovať toto zbytočné pokračovanie. Film určený pre nenáročných divákov, ktorým sa nechce veľmi premýšľať a uspokoja sa aj s takýmto béčkom. Ja si nespomeniem ani na jednú scénu, ktorá by stala zato. Od začiatku do konca je to iba jedna veľká nuda bez nápadu. /25%/ ()

johnny01

Příjemný akční film se srozumitelnou zápletkou. Na ostrově i v podzemí je dobré tajemno z neznáma, postava Agenora je též sympatická. ()

mrclTV

Jednoznačne lepšie ako prvý film (myslím ten s Worthingtonom v hlavnej úlohe). Má to švung, je to sympatické, má to aj trošku vtipu a aj monštrá sú kvalitnejšie navrhnuté....jednoducho sa to dá pozerať. Len sa trochu príliš tlačí, ako to povedať, na preferovanie rodinných hodnôt, a dosť naivne vyzerajúce. Miestami som si myslel, že sledujem nejakú argentínsku telenovelu: "Fernando, odpúšťam ti." "Dobre Izabela, tak ja sa k tebe opäť vrátim a okamžite zabudnem na románik s Dolores." (takmer kópia jednej scény z filmu, mená boli pozmenené). A všetci sú nakoniec jedna veľká šťastná rodinka. Celkom dobré antické akčné fantasy, mal som veľké nutkanie dať 3 hviezdičky, ale netreba to preháňať. ()

adamix

O niečo lepšie oproti prvej spackanej časti. Worthington o málo sympatickejší, jeho vzťah s otcom presvedčivejší. Na druhú stranu záporné postavy, ako zhrbený playboy Áres či chvíľkový Cronos, sú veľkým sklamaním. Aj ten tartarský Minotaurus nebol bohviečo, pripadal mi ako Shrek s rohmi. Dej neprekvapivý, Pike zbytočná a chýba lepšia réžia a hudobný motív - v tomto fantasy žánri by si určite zgustol Shore, ale ten by potreboval dlhšie a hypnotickejšie zábery, nekazené zrýchleným strihom. Ale tak každej béčkovine chýba nejaký profík. Tu ich chýba celé stádo. Ale dá sa to zniesť. U mňa 3* a 60%. ()

ostravak30

Takhle nějak to vypadá, když se točí podobný film ve dvacátém prvém století. Srovnání s původní verzí je jasné. Nově si tvůrci pomáhají novými technologiemi a především celou řadou efektů. Jako by tak trochu chtěli připomenout o co ve filmu pořád ještě jde, můžeme vidět bájné bytosti jako Kyklopové, Kentaur či Pegas. To je ta stará mytologie. Nová, technologická se projevuje ve chvíli, kdy Kronos vysílá své vojáky, kteří vypadali jako nějací lidští pavouci. Film ve mě zanechal smíšené pocity. Třeba u Kyklopů efekty na škodu nebyly, spíše naopak. Stejně i Tartar a ještě uvězněný Kronos - tam jsem si připomněl Pána Prstenů. Ovšem výbuch sopky a Kronos osvobozený, stejně jako jeho vojáci, to už bylo trochu moc. Tvůrci si ani nedali práci s nějakým rozpracováním postav, lepších dialogů, kdy u leckterých postav očekáváte, že neřekne jen něco plytkého, ale třeba i moudrého. Je to prostě akčňárna ze starého světa bez špetky skutečné fantazie, kdy se ani divák nestačí ponořit do jednoho tajuplného světa - třeba bludiště nebo Tartar samotný, a už se postavy ocitají jinde. Stejně tak ani nádech nějakého déletrvajícího napětí v očekávání následujícího nebo atmosféry. To vše lze jen těžko hledat. A přesně to všechno stará verze měla. ()

PlysovyMacko

Moja osobná preferencia co sa týka gréckych baji je keď bohovia sú arogantne, vsemocne a nesmrteľné bytosti, ktoré pohybujú ľuďmi ako figúrky na šachovnici. V tomto filme, majú bohovia strach, trpia a umierajú. V deji som sa stratila, že kam putujú a prečo. Film je súbor akčných scén a prehliadka rôznych príšer. Efekty sú pekné, Pegas je krásny kôň a scéna s Kronosom na konci mohla trvať aj dlhšie. ()

Anarion

Hněv titánů je film, u kterého divák přesně ví, co má čekat. Ví, že když půjde do kina, dostane nemalou dávku akce, obrovskou spoustu triků, něco málo napětí a především hrdinu, na kterého je zvyklý. Tím pádem snímek vlastně nemá čím překvapit, a jedinou otázkou, kterou zbývá zodpovědět je, zda se podařilo dodat ony požadované hodnoty v dostatečné míře a kvalitě. Pokud je laťka těchto hodnot nastavena první částí, pak musím říci, že ano, divák dostane svou akci, své triky, napětí i svého hrdinu. Však, nesmí už požadovat cokoli navíc, neboť to zde téměř jistě nenajde. To jediné, co by snad nalézti mohl je občasné, sympaticky působící, utahování si filmu ze sebe samého, a pak zcela určitě, nad ostatní mírně čnící, herecké výkony Liama Neesona a Ralpha Fiennese, kteréžto prvky ale nejsou s to Hněv titánů posunout na byť jen trochu vyšší úroveň. ()

Ltblue

Kritizovať a výčitky k filmu nemám.Rýchlo to začalo a rýchlo to aj skončilo.Dej filmu riešiť ani nebudem,kedže sa tu jedná hlavne o ten Vizuálny efekt.Celé to bolo fantasticky 3D natočené.Po úspešnej Immortals prichádzajú viac menej úspešný aj Titány.Nabité akciu,strhujúce zábery hlavne na KRONOSA úplne úžasné ohňové efekty!A to si potrpím na kvalitu filmu (obraz,zvuk).Záver ? oplatí sa ísť na to do kina ale na 3D nie na klas. 2D verziu,je to hlavne pre milovníkov efektov a Wortightona ehm. ()

infernet

Zase jeden film, na který se koukat doma na notebooku prakticky nemá cenu. Ale ve 3D kině, jó to jó... :-) Oproti jedničce je tu víc všeho a pokud hledáte film na pobavení a ne na hluboké filozofování, můžu ho jen doporučit. Já se bavil výborně a to jsem na HT skončil prakticky náhodou a čekal jsem spíš zklamání. To se ale nekonalo, naopak... P.s.: Ralph Fiennes je jako Hádés skvělý! ()

moviereaper

jedna hvězdička za vizuální efekty, víc si tenhle film bohužel nezaslouží, kvalitní herecké obsazení sráží na kolena hloupý scénář, jehož houpost je do nebe volající, osobně si americké blockbustery užívám, i když mají jednoduchý děj a předvídatelné charaktery, ale v tomhle případě je toho špatně opravdu moc - ani nebudu vypisovat, co všechno, akční scény jsou sic po technické stránce kvalitní, ale hlubší dojem ve mě nezanechaly, je to škoda, jelikož tenhle film měl nápad na dějovou zápletku celkem dobrý, bohužel ale silně nevyužitý... ()

Snowball

trochu lepšie ako jednotka...tak na 3 a pol hviezdičky....pevne som veril, že tu príde na scénu i bájna sova...a zas ju len ukázali ako zbierkový predmet v múzeu podivných božských predmetov ()

x_ander

Věděl jsem, že Hněv Titánů bude pokračovat ve šlépějích jedničky (která se mi líbila), a proto jsem šel do kina s vidinou akčního výplachu, u kterého nebudu potřebovat mozek. To jsem samozřejmě i dostal, ikdyž míra lobotomie byla ještě výraznější než jsem si myslel. No nevadí, hlavně že ty efekty byly fajn a při nástupu Kronose na scénu se dokonce dostavily i mírné zimomriavky. Jen se mi zdálo, že akce a výprava zdaleka nebyly tak epické jako minule (pár desítek vojáčků někde v poušti má být armáda bojující za osud Řecka?), ale to by člověk asi chtěl moc :) ()

xLOBOx

Na film jsem šel s tím, že to nebude moc podle bájí atd, to mi bylo jasné, čekal jsem pěkné triky, akční bitvy atd.. Snažím se najít něco pozitivního, ale moc se mi to nedaří. Scénář strašný, ve filmu se vlastně nic neděje, velkolepé bitvy nejsou, titán jakožto nejlepší efekt je okopírovaný z pána prstenů a je poražený tak za minutu (finále ke kterému celý film "graduje"). 3D moc dobře využito není (třeba to bludiště je fajn ale víc toho není), každá scéna je očekávatelná, moc pěkných dívek na které by se dalo koukat zde také není. Korunu nasazuje schizofrenik mluvící se železnou sovou. Bohové najednou všichni umírají jakoby byli smrtelní atd.. Prostě nic moc, vyhozené peníze ()

hadouken

Dávám 3*, ale vlastně jen kvůli efektům, herecké výkony bych řekl velmi průměrné, děj dobrý, ale dost předvídatelný, v podstatě takový klasický film, na který sem šel do kina, dal si popcorn a když jsem šel z kina, už měl v hlavě úplně jiné věci, než Hněv Titánů. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)