netahlo

To hodnoceni tady je nejakej vtip? Jestli ne, tak uz fakt nicemu nerozumim. Dve hodiny nesnesitelnyho tlachani dvou prumernych Americanu, neschopnych postavit se k realite celem + vyseptalej De Niro (na kteryho jinak prisaham) v dementni roli poverciveho fanouska fotbalu. Dokoukano na trikrat, smazano rychlosti svetla! Jedna hvezda ze zoufalstvi. ()

Michelle75

Příjemná oddechovka, která přes docela dlouhou stopáž ubíhá s lehkostí a se svými nápady a mezilidskými excesy pobaví a nedá šanci se nudit. Bradley a jeho nervičky :),hudba v čekárně, to je tak fájn. Robert De Niro, co by tatík,který věří,že když se bude dívat na fotbal se svým synem,tak jeho oblíbený tým zaručeně vyhraje, je k nakousnutí. Do role pařičně uhlazeného a slušňáckého tatíka se náramně hodí. A Jennifer Lawrence, no já nevím,ještě téhle holce budu muset přijít na chuť. Co je jí však upřít nedá je to,že má úžasný hlas a bez něho by byla jen poloviční hvězdou. Na tu roli se mi zdála až příliš příliš mladá a v některých okamžicích mi neskutečně připomínala mladší vydání Renée Zellweger. Jestli je to dobře nebo špatně ukáže až čas,ale v terapii dostala šanci a zhostila je jí, myslím,velmi dobře. ()

samuele

Jennifer Lawrence ?? kto to je ? po dnešku to už vedieť budem.Charizmatická herečka aká tu už dlho nebola a na ktorú sa pozeralo a nedalo odtrhnúť. Jedným slovom WAW, super zážitok zo super romantiky ktorá sa s neobyčajnosťou narodila. Nemôžem hodnotiť inak ako porota tanečnej súťaže, veď sa predsa stavili že to bude za päť tak to za päť bude, a s radosťou. ()

sedm.1

Z mého pohledu jde o naprosto průměrnou romantiku, kde se něco povedl, něco ne, prostě koukatelné, milé, ale rozhodně ne jakkoliv výrazné či z jiného důvodu zapamatováníhodné. Takže co se povedlo? Určitě dominantou filmu je obsazení opravdu hvězdnými jmény a vyplatilo se. Cooper je sympaťák a předvedl i navíc kus slušného herectví, Jennifer Lawrence tu působí jako velká pohodářka, Bobby De Niro klasicky výborný, a konkrétně zmínit mohu třeba ještě i Chris Tuckera, který mě tu vážně bavil, ale málem jsem ho s jeho 50 kily navíc ani nepoznal. Za klad považuji i funkční emoce, které se tedy sice projevili hlavně až v poslední třetině filmu, ale alespoň něco a hodně příjemně na mě zapůsobil hudební doprovod, který velice vhodně doplňuje celkovou atmosféru filmu, která je též velmi slušná. Toho negativního je ale bohužel také dost a samozřejmě nemohu začít ničím jiným, než vyloženě slabou zápletkou, která nemá ani tempo, ani nápad, ani výraznější působivost. Chyběla mi i větší porce jak dramatičnosti, tak vtipnosti, a tak je tu vlastně k mání jen to klasické romantické křepčení, neobohacené vůbec ničím jiným. Mě Terapie láskou zkrátka příliš neoslnila, chvílemi jsem se dokonce i nudil, především v prostřední části snímku a opěvovanou originalitu jsem zde také jaksi nezaznamenal, ale jelikož po romantické stránce film funguje poměrně spolehlivě, jak jsem zmiňoval na začátku, za průměrný romantický zážitek to ve výsledku považovat lze. ()

Firebug

Klasická nesčetněkrát provařená romantická storka. Oproti ostatním má navrch v tom, že postavy chovající se jako magoři tady dávají smysl, protože ony těmi magory opravdu jsou. Herecké výkony jsou v rámci žánru vysoce nadprůměrné, ale za srdce mě to nijak nečaplo. Možná kdyby to nebyla tak strašně předvídatelné... Lepší 3* ________ poznámka pod čarou: Píseň od The White Stripes (Fell In Love With A Girl) v závěru potěšila. ()

herr_carter

Přiznám se,ze ani po půlhodině jsem netušil,co na tomhle filmu všichni mají a proč to tehdy mělo tolik nominací na glóby apod. Chápat jsem to začal fakt až po půlce, kdy jednotlivé dílky skládačky do sebe najednou začaly zapadat a z filmu se stala dojemná kvalitní záležitost podpořená kvalitním hereckým zázemím, v úplném závěru jsem zamáčkl slzu, pěkné................. moje hodnocení = 8 z 10. ()

Seti

Po té záplavě tuctově průměrných romantických komedií z posledních let je pro mě Silver Linings Playbook více než příjemné osvěžení, takže tu pětku klidně dám. Jeden z mála filmů, který dostál trailerovým slibům a dokázal je ještě překonat. Po herecké stránce výtečné ve všech směrech, po scénáristické stránce nepřekvapující, ale nějaká revoluce je už v tomto žánru stěží možná, a navíc velmi vtipné. Jo, moc se mi to líbilo. ()

Ivusha

Tohle je šílený film o šílených lidech pro šílené lidi... jinými slovy je jako mně šitý na míru. Pět hvězd nedávám, protože Jennifer Lawrence je prostě Talent. Nedávám je ani proto, že Bradleyho Coopera miluju už od dob Alias. Nedávám je ani kvůli skvělé roli Roberta De Niro. A nedávám je ani kvůli převelice potěšujícím roličkám Julie Stiles a Anupama Khera. Dávám je, protože ten film si to zaslouží :-) ()

zencitizen

Bradley je tady fakt dobrej. Film nese všechny znaky Russelova režisérského stylu: jako by ruční dokumentristická kamera, chytré aranže mizanscény, kde je hodně lidí, rodina jako chór pro vnitřní i vnější boj hlavního, lehce vykolejeného hrdiny, briskní dialogy, cit pro absurdní plahočení se životem vyjadřovaný ve značné hyperbole. Ale něco tomu chybí. Snad výraznější třecí plochy, zřetelnější konflikt. Jediné co Cooper musí překonat je on sám, ale jak to vlastně udělal, tak toho nejsme svědky. Jinak je to důstojný bulící film, holywoodská romantika je tam podána značně zemitě. ()

Lisabellla

Já nevím .. moje tisícé hodnocení .. Asi bych měla napsat něco velkolepého, exkluzivního, něco, co všem vezme dech a podrazí kolena.. Něco, co si zamilujete stejně jako já. Něco, v čem slova ulpí na každé chuťové buňce. A já to udělám. Nenapadá mne lepší způsob, než Terapii láskou doporučit. Škoda každého slova, film říká vše sám za sebe. Jennifer mi konečně ukázala, že jí to před kamerou může slušet i jinak než fyzicky a samotný děj je celkem strhující. Začátek vás nebaví, ale chcete vědět, o co vlastně jde.. Taková vlastnost je u filmu neocenitelná. Zamyslete se - jaký jiný film vás oslovil natolik, že ač přes počáteční nechuť se dostanete ke chvíli, kdy se to ve vás zlomí a vy si řeknete "Kurva!"? ()

velkyvezir

Cooperova proměna z psychicky rozhozeného maníka na vyrovnaného chlapa v úplném závěru na taneční soutěži je úžasná. A k tomu starý dobrý De Niro lavírující na pomezí komické a dramatické postavy... velmi příjemné překvapení... včetně Jennifer v roli hlavního mazla. ()

DavidS.

Exupéry napsal, že tanec se sestává pouze z přibližování...O. Russell si zapnul v televizi Stardance, spláchnul do záchodu léky, co bral Bale ve Fighterovi, a natočil subtilní i rozverný film o všech možných obsesích, které se sejdou na předměstí Philly...A mimochodem také o lásce...Jennifer rozkošná a zaslouženě oskarově nominační... ()

Wicky

Tady bylo prostě něco špatně. Možná to bylo tou nedostatečnou chemií mezi postavami a nebo slabší scénář. A ta pasáž ohledně toho vsázení na fotbal a tancování mi přišla zbytečná a unavující. Bradley si svou roli užívá a Jennifer je dostatečně dobrá. Příště by se tihle dva mohly sejít v lepším dojáku. 60% ()

dj-chrosto

bol som trochu skepticky, co sa tohto filmu tyka, nakolko posledne roky neboli nominacie na Oscarov bohvieco, nie je to sice vyslovene moj styl filmu, ale celkom ma to bavilo, Bradleyho Coopera som predtym moc nemusel (hlavne kvoli otravnemu Hangover), ale tymto filmom si u mna napravil reputaciu, kvalitny film hlavne postavami, s nominaciami na hereckych Oscarov sa v tomto filme stotoznujem, velmi silne postavy a charaktery, kvalitne zahrane... moje nominacie na najlepsi film by vyzerali inak, ale v ramci toho, ake filmy su nominovane na Oscara, tak by mal vyhrat tento film... videne v kine 2D 14.2.2013 ()

Indy

8 nominácií na Oscara?? Určite tu boli aj lepšie romantické komédie, ktoré na pozlátené sošky nesiahali, ale zase aj mraky podriemerných výtvorov, kam Terapia láskou nepatrí. Dôvody, pre ktoré tento filmík zožal úspech treba hľadať v dobre napísaných dialógoch a slušných hereckých výkonoch ústrednej dvojice (Jennifer Lawrence+Bradley Cooper), ktorej výborne sekunduje Robert DeNiro, pre ktorého je to asi naj úloha za posledných 10-15 rokov, keďže sa tento legendárny herec od doby, čo prestal spolupracovať so Scorsesem, márnivo pitvoril v kadejakých slabučkých filmoch. Dôvod, pre ktorý je úvodná veta ukončená 2 otáznikmi, a teda dôvod, pre ktorý film nepredstavuje v rámci žánru špičku, je absencia väčšieho počtu skutočne pamätihodných scén, čoho dôsledkom je, že film ani veľmi nerozosmeje, ani nedojme. 6/10 ()

klukluka

Navzdory všem superlativům, které jsem zaregistroval na adresu tohoto filmu, jsem mu sám zdaleka tolik nepodlehl. Když to zjednoduším, tak to bylo klasické americké limo, které divákovi poskytlo přesně to, co by od podobného filmu čekal- krásné mladé představitele, sympatické představitele starší generace (v tomto případě navýsost), chápající sourozence a přátele, pěkné interiéry,... a pochopitelně povinný happy end. Normální zívačka. Tři hvězdy jsou až dost. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží