Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

Madsbender (hodnocení, recenze)

Prosím vás, ak tu budete riešiť iné filmy, ktoré asi mnohí nevideli, nezabudnite potom používať spoilery. Zatiaľ to ešte nevadí.

Echelon1

protože to byly obyčejné kaiju a trapná americká Zilla (ačkoliv vzhledově fajn). Godzilla je silou, odolností atd. někde zcela jinde. Navíc má regenerační schopnosti (co se dívám) a je prakticky nezničitelná :)

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

Echelon1

V původním na první Godzillu použili od vědce zbraň která byla naprosto ničivá a s Godzilly zbyli jen kosti avšak v dalších filmech byla i další Godzilla a ta se již rvala s dalšími Kaiju, takže tkahle.

Madsbender (hodnocení, recenze)

Jednoducho to bude peckózna haluz. Ale že fakt si musím naštudovať všetky predchádzajúce (myslím tie kvalitnejšie orig. japonské) filmíky naštudovať. Inak s titulkami na mňa ten trailer zapôsobil omnoho účinnejšie, a už sa nebojím.

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

movieband

Ten obří motýl známí též jako Mothra je po Godzille nejpopulárnější Kaiju v Japonsku, a není to jen tak pro srandu. I ona umí být velice nebezpečná, přesto jde spíše o kladnou postavu. Pak je tu ještě Battra.

Echelon1 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Zatiaľ sú tie Kaiju celkom zaujímavé...Pacific Rim (mne sa ten film ale osobne páči), každopádne - 6 dní to nevedeli v úvode naše zbrane zničiť...ale vzhľadom na silu Jeager, by boli mŕtve do cca hodiny, záleží ako rýchlo by sa tam dostali stíhačky, poprípade bola nablízku vojnová loď. Emmerichova Godzila (ako malý som ju zbožňoval) - armáda ju náhaňa s pár Ah-64, na konci si vzpomenuli, že majú aj stíhačky. Takže to zabíjanie Kaiju je celkom jednoduché. Ako ju vlastne zabili v pôvodnom filme?

na příspěvěk reagoval Akira777, TheDarKnig

movieband

nj, říkaj po fórech různá jména, třeba i Rodan.. i ten motýl Mothra, i když to tak úplně nevypadá. Ale prý ty monstra tam budou zcela něco nového, protože nemaj práva, jenom na Godzillu

na příspěvěk reagoval movieband

Echelon1

protože godzilla je víc než něco jiného oživlá atomovka, atomový reaktor sám o sobě. Počítám, že by ji atomovka/y mohly na jistou dobu poničit, ale po jisté době by jejich hlavním přispěním bylo, jak píše Akira, ještě větší síla či velikost. Možná proto zalezla po tom roku 1954 do brlohu a jaksi si dala šlofíka, jen to přepískla a něco ji vzbudilo až po 60 letech ještě drsnější než předtím. :)

na příspěvěk reagoval Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Podľa niektorých informácií sa jedná práve o toho Muto, niekto tvrdí, že to má krídla, ale to asi nie je ešte overené.

Inak nechápem, ako to, že by ju nezabila atomovka. Podľa jej veľkosti by nebola nič...atomovka by ju spálila okamžite. Ach, prečo filmári tak rado podceňujú moc techniky... :-)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Who knows. Ale je rozdiel atómovka z 50.rokov, ktorá mala možno pár kiloton a rozdiel medzi dnešnými modernými s megatonami, a v menšom prevedení :-D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

jinak, pokud na Godzilláka nefungovala atomovka (nebo dokonce pěkné množství atomovek), jak přesně ho budou chtít ve filmu zastavit? Tedy v případě, že to s těmi nefunkčními atomovkami nevyřeší nějakou fintou.

na příspěvěk reagoval tomas.malo

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

a plus je v traileru vidět ještě jedno monstrum minimálně.. Co shazuje ty stíhačky do vody? A v jednom momentu traileru je vidět, jak něco divného a mega velkého zajede do moře..

na příspěvěk reagoval Echelon1, movieband

barancek

barancek (hodnocení, recenze)

HellFireFery

Mne sa pacila aj ta emmerichova godzilla ale tato nova godzilla bude hadam lepsia a epickejsia a apokalyptickejsia velmi si to prajem.A nech ma vyssie trzby hlavne takych 600 mega celosvetovo by som bral:))

misterz

misterz (hodnocení, recenze)

HellFireFery

Bohuzial, Godzilla si to rozda s niecim co bude mat osem noh a bude pripominat hmyz, cize obri pavuk. Nevie niekto, ci sa zmenila stopaz a ci to nebude dlhsie?

na příspěvěk reagoval Madsbender

HellFireFery

Hlavne by chceli opäť nadviazať na tradíciu pôvodných kaiju filmov, a pri tom to prispôsobiť modernému divákovi ako napr. Cloverfield (i keď v ňom sa spôsob podania príbehu uberal trochu iným smerom). Takže nejakú tú nelogickosť s radosťou odpustím :-D

HellFireFery (hodnocení, recenze)

Osobně bych byl nerad, kdyby tam byl nějaký óbr pavouk, protože už by to najednou nebylo tak "realistické". (Že by se náhle objevily dvě převeliká monstra?) Ale pokud to bude nějak vysvětleno a nebude z toho jen nějaká slátanina (viz. Pacific Rim), tak čert to vem. Ale jak je tam ten jeden záběr, jak tam čumí ta noha (záběr v 1:27) to opravdu vypadá na nějakého megapavouka - nebo je to něco jiného? Hlavní je, že to zatím (podle traileru) vypadá na kvalitní "monsterkatastrofický" nářez, který překoná Godzillu z 1998 (a to se mi ten film sakra líbí).

na příspěvěk reagoval Madsbender, misterz, barancek

Torrs

Torrs (hodnocení, recenze)

Tak Godzilla chrlí neviem či oheň alebo čo to jemožno nejaký rádioaktívny odpad alebo neviem :D.. niečo určite.. ale či bude vo filme ktovie :D fan poster

barancek

barancek (hodnocení, recenze)

Neviem niekde som videl ze chrlila ohen alebo co to bolo preto sa pytam :)

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)