Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

mala_kea

Už z trailerů bylo patrné, že nová Godzilla nebude jen monstrózním blockbusterem, ale i dramatem kladoucím důraz na vztahy mezi hlavními hrdiny. Vyšlo to tak napůl. První část filmu je atmosférická pecka, kterou neskutečně táhne Bryan Cranston. Pak se ale dostáváme spíše do klasického katastrofického filmu, sice technicky natočeného bezchybně, kdy se napínavé chvilky stále objevují, ale vytrácí se ta osudovost a trampoty lidských postav mi byly čím dál tím víc ukradené - což je ve filmu, ve kterém jsou se zemí srovnávána celá města, poněkud špatně. Celkový dojem zůstává rozhodně pozitivní a nová Godzilla je příslibem k vymazlenějšímu pokračování. ()

Luk Skywalker

Takový slabší průměr, o původní Godzille mám jakousi představu, ale filmy jsem nevidě celé, jen z několika dílů úryvky. Nechápu proč dementní Američané po Godzille střílí, když se jen otře o jednu z jejich lodí a předtím na ně neutočila a dokonce ji doprovázeli, tohle mi fakt hlava nebere, přitom se stačilo zeptat japonského vědce, který věděl všechno. Dále mi vadilo rodinné drama, které tam nejspíš muselo být kvůli USA divákovi. Trikově dobré, ale osvětlovači asi spali, bo většina bojů je neosvětlena (jo EMP pole od nepřátelského monstra) a moc toho vidět není. Nepřátelské monstrum byl jakýsi kříženec z japonských předloh, aspoň se mi zdálo. Jinak vcelku zdlouhavý začátek, takže stopáž mohla být o 20 minut kratší. ()

MickeyStuma

Tento megalomanský snímek o potvoře zvané Godzilla se s tím předchozím naprosto nedá srovnávat. Popkornová zábava se nekoná. Žádná romance, žádné citové momenty (i když tu náznaky přeci jen jsou), žádné hláškování, žádné zbytečné dějové odbočky. Příběh se striktně drží hlavní dějové linky a temné stránce věci dává náležitě zabrat. Plusem je hlavně absolutní absence hereckých hvězd. Alespoň to na ně neztrhává pozornost.  Byť je stopáž dvouhodinová, o plynulém ději nemůže být řeč. Vše se točí kolem doslova apokalyptického střetnutí všech těch monstrózností (ano, Godzilla není sama) a jejich závěrečného souboje. A právě tou děsivou atmosférou se předčila všechna očekávání. Japonské klasice byla tímto udělena ta největší čest. ()

animario

Povedenej návrat ke kořenům původní Gojiry, umě kombinující vážnější katastrofickou část s částí soubojovou (z pozdější éry legendárního monstra,kdy měla s každým dalším filmem novýho gumovýho soupeře), narozdíl od ryze americký Emmerichovic dobrodružný pohádky o dinosauroi. Potěšil mě vzhled rádioaktivní ještěrky, kterej vychází z původního modelu (s tlustejma nožkama). Zvuk a hudba na výbornou! Co mě sralo,byla černočerná tma u nočních a stěžejních scén. Že bych byl vysloveně unešenej to ne,na druhou stranu si nedokážu představit, že by to vypadalo jinak. 3-4*. ()

Faila

Příběh dle očekávání dementní, ale některé záběry byly po vizuální stránce (a někdy i po hudební) až skvostné, takže... ()

hEROic

monster filmy mě moc neberou, ale toto mě většinu času bavilo... byl jsem celkem překvapenej, že to není ani tak o Godzille :) skoro 65% ()

helloween93

Ta Godzilla od Emmericha se mi líbila víc, možná díky svému obsazení, velkoleposti a faktu, že jsem jí viděl tak v 9 letech. Téhle verzi chybí nějaký tahoun a lepší scénář. 2* ()

derek007

Nejhorší Kočika vůbec. Má štěstí, že zásadně dokoukávám filmy do konce. Tohle jsem chtěl vypnout asi tak 20x, jak mě to nudilo. ()

Heavyman

Ze 120 minut metráže, zde Godzillu v plný parádě uvidíte kolem pěti minut a to je ještě pořádně potmě. Hlavní roli tu má totiž starostlivý poručík od pyrotechniků a jeho rodinka co řeší světovou jadernou krizi a banda pseudovědců co pěstuje radioatktivní "ovády" v reaktoru. ()

Wallis3

V prachu bořených baráků se prohání cosi, sleduje to další cosi, co se chce pářit s čímsi, čemu svítí stydký pysky. Pak Godzilla dostane na tlamu, v dalším záběru zase řve a pouští z huby jakejsi svítící rádioaktivní smrad, dá na tlamu čemusi, v jednu chvíli kape, pak zase vstane...no střih blbej, o postavách ani nemluvím... Prostě zabitej film ()

panvasik

Konečně monster film, který mě bavil a neměl jsem pocit, že si chci vyškrábat oči. Narozdíl od totálně přepáleného Godzilla vs Kong, tady to hraje na kvalitu než na kvantitu... Jasně dané téma, na co se budou u filmu soustředit, člověk má hned jasno, komu bude fandit a není tu další skrytý záporák a má to normální a jasný konec, kdy si nemusí člověk pokládat otázku kdo je vítěz, jako u GvsK... Co moc nechápu je ta kritika, které je za mě zbytečná, protože jsou tu filmy, které si jí určitě zaslouží víc, spíše bych pro uvítal trochu lásky, protože si to zaslouží. Samozřejmě film není perfektní ploché postavy, které většinou nikoho nezajímají a záporáci jsou trochu hloupě vymyšlení, ale jinak výborná podívaná. 7/10 ()

skeptic

(Spoilery) 10 minút pred koncom som si v hlave hovoril "Breaking News: Godzilla joins the U.S Army", len aby sa niekoľko minút na to objavilo "Breaking News: King of the monsters - savior of our city?". Neviem, čo z toho odvodiť. 50% ()

pemap

Předem komentáře podotýkám, že o mytologii Godžiry a všeho kolem nemám čistého ponětí, přistupuji k ní jako k filmu s velkým ještěrem. Nová Godzilla se snaží tvářit vážně a temně oproti předchůdci z ´98 a tj. asi tak vše. Za 140,- (kino Centrum Havířov) jsem dostal 3D tmu a v ní se občas mihl 100 metrový brouk pojídající nukleární odpad a velká svítící ještěrka (pokud budete mít štěstí a něco v té tmě uvidíte), nemluvě o všech žvástech kolem – dost bída teda… Zajímavé, že onen ještěr má rád lidi a když vše vyřeší, prostě jde zase „do hajan“ – wtf? O šestnáct let, toto letí, starší pojetí mne bavilo mnohem více a bylo i zábavnější. ()

Grimlok

Gareth Edwards vzdal hold japonskému originálu. Godzillu dávkuje po částech a v momentu, kdy jí ukáže celou na plátně následuje střih, aby si nevystřílel všechny zbraně na začátku filmu. Finální bitka v ruinách San Francisca nemá chybu a Godzilla si patřičně s nepřáteli vytře zadek. Třešničkou na dortu je její atomový dech, na který se nezapomnělo. Bravo. Doufám, že bude dvojka a bude minimálně stejně dobrá. ()

towstit

Skratit o polhodinu, vyhodit vsetky pasaze s hrdinovou manzelkou a nechat godzillu si poriadne udriet viac ako raz a bolo by to super. Ale to by musel byt uplne iny film. Skoda. P.S. Z godzilly by bola super kamoska do voza aj do koča. ()

darkreider

Chápem rozhorčenie zlomku prítomných. Godzilla okolo seba stavala kolosálnu bublinu a lákala, lákala. až si ľudia vytvorili príliš veľké očakávania. Chceli drsné realistické drámo a dostali nadpriemerný popcornový biják, ale stále len biják, ktorý baví, je výborne spracovaný, má atmosférické scény, ale nie je tu WOW efekt. Nie je to žáner postavený na ruby ako, čo ja viem Dark Knight. Je to stále len fantasy/sci-fi s príšerami. Ale je fajn, že ho poňali, tak ako japonský opus rozpráva a tak sa človeku dostane aj nejaké to pľutie plazmatického neónu. Zamrzelo ma len to, že o samotnej Godzille sa toho moc nehovorí, rozprávanie sa sústredí hlavne na iné obludnosti, a prečo Godzilla vlastne vo filme je a robí, čo robí, nikto nerieši. Až mi prišlo, že je druhoradou postavou (sic gigantickou). Určite sa film dal poňať múdrejšie, ale keď idem na film o oblude veľkej jak mrakodrap, Scorsese to asi nebude. ()

SimonShot

Slušný remake gozilly, který se tentokrát vyvedl docela dobře. Začátek byl perfektní, ale postupně ubývalo napětí a překvapení v ději, až u konce se stalo to, že děj byl naprosto předvídatelný. Herecký výkony se dali akceptovat, ale nic extra. Uvažoval jsem u tohoto filmu mezi třemi hvězdami a čtyřmi, ale nakonec jsem se přiklonil ke druhé variantě, už jen kvůli tomu, že se tenhle film točil znovu po dlouhé době a já si myslím, že si s tím poradily dobře a přidali tomu pár myšlenek o proti godzilly s 1998. ()

FanKalEl

Tak toto je jeden z prvých vydarených blockbusterov tohto roka že spokojnosť s filmom sa mi graduje aj deň po projekcii a že nedokážem zabudnúť na tucet epických scén. Bol som len na obyčajnom 2D a škoda že nemám možnosť to vidieť v imax 3D, lebo keby ešte ktomu hrala skupina Gojira https://www.youtube.com/watch?v=81i78S1eBFs tak to by som asi umrel !! Táto nová godzilla má v sebe veľa prekvapení, atmosféra je dynamická, niekedy plná dobrodružstva ale občas aj plná temnoty alebo strachu. Bol som slušne upútaný filmom napriek tomu že som minútu filmu premeškal a že polovicu filmu som bol vyrušovaný chrustačmi a ukecanými ľuďmi. Scenár a herecké výkony sa držali v nadpriemere, akcia bola občas fakt originálna a bolo jej dostatok, ale rozpočet sa skôr zameral na fakt boží vizuál, skvelú hudbu a brutálne ozvučenie, kto toto všetko neberie do úvahy tak odchádza z kina sklamaný, alebo dokonca nasraný. Ako celkovo film to hodnotím tak že to malo zopár nelogických chýb a že by som len minimum vecí pozmenil alebo vylepšil dávam (80%), ale ak beriem do úvahy že to je vydarený blockbuster ktorý išiel trochu aj do hĺbky a nebola to kravina (pacific rim bol skvelý ale toto bolo o 30 miliónov $ lacnejšie, duchaplnejšie a za menej peňazí to zo seba vyťažilo viac, tak to hodnotím bez rozmýšľania 5 hviezdami pretože ústa som mal viac než raz otvorené dokorán :) Kino 2D (95%) Blu-ray (85%) ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)