Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Lukkyn

Godzilla ušla od Emmerichova kousku kus cesty a stal se z ní velkorozpočtový blockbuster , který využívá mytologii svých předchůdců. Každopádně nadhled a vtip se vytratily a Godzilla zde není hrozbou, naopak zachráncem.Technická stránka plně využívá vysokého rozpočtu. Ztotožnit se pořádně s některou z postav je těžké a co mě štvalo ještě víc je fakt, že většina bojových scén se odehrává ve tmě a je značně nepřehledná. Nehledě na to , že radiace tu zřejmě pro lidi není moc velký problém. Ovšem jinak je to kvalitní , trikově nabitý , akční kousek u kterého je lepší raději nepřemýšlet!!!! ()

NSN odpad!

Tmavý nic. Ve dne se řeší a v noci, pěkně za tmy, aby nebylo nic vidět, vylejzaj příšery. ()

SteewCZ

Á je to tu, ta slavná Godzilla! Jenže, kde je háček? Čekal jsem monstrum, ničící vše lidské. Jenomže překvápko s jinými monstry mě uzemnilo. Vážně jsem se těšil na fajnový blockbuster. Ale nakonec z toho vyšel průměrný, ne li podprůměrný film, kde jeden týpek přežije vše, je všude a všechno zničí a zachrání a je prostě hustý. NE! Dávám 2* za Godzillu a 1* za viuální efekty. Ty dvě zbylé hvězdičky sežraly ty zbylé trapná monstra. ()

eL. odpad!

Tak tenle film budu rozdejchavat jeste hodne dlouho. Absurdni ztvarneni godzilly jako good guye bojujiciho za demenci lidstva proti monstrum,ktery se rozhodli zalozit na nasi jadernym odpadem zasrany planete novou kolonii. Chudak Ken Watanabe si musel nainstalovat na svuj xicht vyraz "proboha co se deje" a s nim vysirat divaky uz od zacatku filmu az do uplneho konce. Nechybi ani vysportovanej tricatnik,kterej je jak jinak jedinym expertem na vsechno sveho druhu zachranujici chudaky hloupe obyvatele pred hrozbou jaderneho vybuchu,kterej mel bejt paradoxne jejich spasou. Chtel bych dat hvezdu aspon za vizualizaci godzilly,ktera konecne vypada jako ta origos od jablek, ale jelikoz je to to jediny pozitivni na cely tydle parodii, z odpadu se to nevyhrabe... ()

DannyBurino

Celkem slušný film je dramatický, zajímavý a závěrečný souboj s Muty mně uspokojil ( celkově ), ale Godzilla je v asi dvou hodinovém filmu 11 minut 36 sekund (pokud nevěříte pusťte si upřímný trailer). Doufám že v dalším filmu bude častěji a akce bude víc a přehlednější, jakožto velký fanoušek Godzilly, co viděl skoro všechny filmy na tom trvám. ()

Brumbambule

Méně je někdy více! Čekala jsem napínavý, dobrodružný příběh o Godzille a dostala jsem nášup všeho možného. Nechápavě jsem zírala, když se ve filmu ukázal "Muto" a co víc mě překvapilo, byl "Muto 2" :-) . Náboj film možná měl, škoda jen, že vše důležité se odehrávalo za tmy. Už se snad nenechám nachytat na další film s názvem Godzilla. Díky, ale za mě ne. Jednu hvězdu dávam za statečnost, že s něčím takovým vůbec vyrazili na trh. ()

Sansnom70

Dal jsem sice čtyři hvězdy, ale Gotzilla z roku 1998 s Jeanem Renem je o hodně lepší. Mám rád takové filmy když je do toho trošku zapojeno i sci-fi. Akorát nevím čím to je ale proč většina filmů kde se nachází nějaké obludy či příšery se odehrávají v noci za tmy nebo za silného deště a tak na malých TV není téměř půlku filmu na co koukat :o) ()

zlishaack

Oficiálně jsem si ji přejmenoval na "Dickzilla". Musím říct, že raději zkouknu znova Emmerichovu verzi než-li tohle. Prazvláštní děj, zbytečný hlavní hrdina s příběhem, druhá stvůra je spíš "haha" než "sakra ta je dobrá". Jediný důvod dvou hvězd je samotná godzilla, která je zpracovaná dokonale. To byl můj jediný zážitek z kina. ()

Pythonator

Jak může mít tohle stejné hodnocení jako Emmerichova skvělá Godzilla, to opravdu nechápu. Ano, je to mnohem japonštější a věrnější původní černobílé ještěrce, ale to neznamená, že je to lepší. Tato Godzilla je anatomicky dost trapná a člověk jen čeká, až si ten chlápek sundá kostým, podobně jako v původních Godzillách, zatímco Emmerichova Godzilla je po anatomické stránce dokonale tvarovaný obří a uvěřitelný ještěr či dinosaurus (lépe řečeno klon T-rexe a leguána). No a film samotný, to je nebe a dudy. Svižný zábavný děj se strhujícími akčními sekvencemi, to je prostě Emmerich, zatímco tato přeceňovaná Godzilla postrádá snad všechno. Tvrdit, že tohle je jako od Spielberga je dost zcestné. Ano, pracuje se tu s pomalým odhalováním zrůdy, ale to je tak asi všechno. Emmerichova Godzilla má ke Spielbergovi daleko blíže, o čemž svědčí strhující záběry s raptoříma miminama, které jakoby vypadly z Jurských parků (obzvláště skvělé sestřelování lustrů). V nové Godzille není nic, co bych tak prožíval a na co bych pak léta vzpomínal. Navíc je tu tolik tmy, že jsem si v těch nepřehledných záběrech, a to nekecám, ani nevšiml, jak Godzilla zabila tu první kudlanku či co to bylo. Abych celý závěr filmu pochopil, musel jsem si to vrátit a na televizi nastavit více jasu - teprve potom tam bylo něco málo vidět. To se mi nestalo ještě u žádného filmu a podotýkám, že nejsem slepý debil a mám docela velkou obrazovku. Doufám, že to bylo jen tou konkrétní kopií, ale to se mi nechce moc věřit, neboť to byl HDblueray rip, takže se spíš jedná o krpu filmařů, kteří to s tou atmosférickou tmou kapánek přepískli. Podtrženo sečteno, jako Godzilla to není špatné, ale jelikož to přišlo po Emmerichově velkolepém spektáklu, tak to u mě nemůže obstát. ()

Ondr4H

Byl jsem na tom v kině po vydatné masáži a i na základě mých vzpomínek na ty hodiny stravené u Godzilly 98, s odstupem dvou let jsem se na to podíval znovu a hodnocení se nezměnilo.Když Vás japonské Godzilly baví více a to je prosím miš maš všeho a hlavně souboje Gumáků v modelových městech s daleko menším rozpočtem je něco špatně v Hollywoodu.Jdete na film krále Monster a dostanete jej tak pět minut no tak co si o tom máte myslet.Jako netvrdím rozšmelcovat celý svět v jedno filmu, ale aspoň když začne bitva tak jí hlavně nepřerušit jak sex !Možná že bych tohle všechno snesl, kdyby lidský příběh nebyl tak nezáživný, profláklý a hlavně neuvěřitelný.Co hodnotím velice kladně je design a poslání Godzilly, z toho se dá velice dobře stavět pro další díly které se plánují, pokuď lidský příběh omezí, nejlépe vymažou atomovým dechem, tak by to mohlo být daleko lepší.Za Godzillu dávám dvě hvězdy, zbytek si nezaslouží nic možná ještě za Cranstona, ale ten tam byl aby táhl marketing nic víc.Jo a někdo by mohl režisérům říct, že tmavý filtr nedělá dobrý film a když polovinu rozpočtu spolko CGI, taky neznamená že to boření měst vypadá realisticky. Na kvalitní modely nikdy není. ()

Shaman1135

Edwards odsabotoval Emmerichovu Godzillu a radšej než cestou veľkého, hlučného veľkofilmu sa vydal trocha okľukou, rovno cez Japonsko. A ja osobne som tomu veľmi rád. Skvelá hra s atmosférou a diváckym očakávaním, podtrhnutá i slušným soundtrackom od Desplata. Namiesto prvoplánových chválenia sa hlavnou atrakciou, postupné (a žiaľ trocha zdĺhavé) tlačenie na filozofickú nôtu. Priam až nádherné ukážky neschopnosti ľudstva vyrovnať sa so silou prírody, držiac sa odkazu pôvodných sérii, kde keď si "príroda" niečo zmyslí, človek skrátka nemá šancu. Z toho taktiež vyplýva, že postavy sú až druhoradé (i keď trojka Cranston, Taylor-Johnson, Olsen si svoje odohrala s prehľadom), ich osobné problémy sú nedôležité. A samozrejme, samotná Big G, ktorá sa síce v celej svojej kráse ukázala možno trikrát (MUTOS sú na obraze o dosť častejšie), ale stojí to za to, v človeku to vyvolá príjemné pocity a záverečné zúčtovanie bolo milo japonské. Celkove, veľké prekvapenie a film, ktorý som si naozaj užil, i keď zopár vecí zostalo nedotiahnutých, ale pokračovanie to snáď napraví. ()

Smashed

Pro mě ohromné zklamání. Prvních asi 30 minut bylo super, takovej ten okecávací úvod, seznámení s postavama a pak se to úplně posralo. Na mě to bylo až moc překombinovaný a nepřehledný. Ale mám ráda dinosaury a godzillu, tak dávám 2 hvězdy, jinak je to vážně odpad... ()

Trescha

A uhm proboha!! Příběh vytažený z poslední zatáčky střevního systému​ pošetilého scenáristy. Díky efektům vypadá film celkem cool,ale když člověk u jednoho filmu třikrát zaspí,tak asi něco není cajk😉 ()

Booomer odpad!

Z filmu není nic vidět. Každá akční scéna se odehrává v naprosté tmě. Ale na druhou stranu, ten film je tak špatnej, že by se to mohlo jeste více zhasnout a kvalitě snímku, by to nijak více neublížilo. Spis naopak. ()

Lockdown

Při čtení zdejších komentářů jsem si všiml, jak neskutečně rozdílné názory na tento film jsou. Někteří jej vyvolávali do nebes a ti druzí jej posílali zas do pekel. K jaké straně se po dokoukání filmu přidávám? Musím zklamaně říct, že nejspíš k té druhé. Peníze z toho filmu stříkají na všechny strany, i ta Godzilla vypadá vizuálně moc hezky, tak proč kurva závěrečnou(nebo vlastně jakoukoliv) bitvu z filmu zaserou tak šerednou tmou, že vidíte v pozadí jen pohyb křídel té epické vážky či co to bylo, nebo modrý plameny našeho kladného, avšak pro lidský druh poněkud monstroznějšího hrdiny. Když už mám teda tolik peněz, je mi jasný, že je vyhodím i za kvalitní obsazení. To by jsme zde až na pár výjimek (ale zde se asi jedná jen o mé (ne)sympatie k daným hercům) měli. Průser nastává v momentě, kdy zjistíme, že část postav nám pochcípá na začátku, a ta co zbyde je do našeho děje naprosto zbytečná, jelikož v tomto filmu nejde ani tak o příběhy lidí, jako spíš o pokoukání na naši milovanou potvůrku. Čímž se vracím k prvnímu problému, co jsem zde zmiňoval. Když už vím, že lidi v tom příběhu jsou naprosto nedůležití a zbyteční, můžu taky trochu zabojovat o to, aby šla ta zkurvená obluda s tou muchou vidět! V celkovém hodnocení jsem tak opravdu zklamaný, protože peníze na to byly a tudíž jak příběh, tak vizuál(posraná TMA!) měl dopadnou daleko lépe než jak dopadl výsledek. 40% ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)