83. Annual Academy Awards

Rozhovor 7
Publicistický
USA, 2011, 180 min

Účinkují:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr. (více)

83. ročník udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2010 proběhne v Hollywoodu 27. února 2011. Diváci HBO mohou sledovat přímý přenos v pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 21 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po třiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2010. Tím okamžikem bude pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

Rozhovor 7

Foox

I když je to teprve třetí předávání Oscarů, které jsem měl možnost shlédnout celé, tak oproti 81 a 82 ročníku mi přišlo velmi slabé, pokud teda moderátory musí zachraňovat 90letý Kirk Douglas, tak opravdu není něco v pořádku. James Franco svým twitterováním a převlékáním do dámských šatů rozhodně nezazářil, spíš naopak. Ale alespoň s výsledky jsem byl až na pár vyjímek spokojen :-). ()

Nathalie

Přístup balvana Franca k Oscarům by se dal charakterizovat takto: Frankly, my dear, I don´t give a damn. Ve 127 hodinách mu odpadla ruka, tady evidentně ústa a mozek. Anne Hathaway zas působila jako postava Rachel Berry z Glee, klubko nervózní energie, které se (bohužel) nedá vypnout. Jako kdyby si každý z nich vzal jinou drogu. V kombinaci s několika podivnými kolážemi to byl největší moderátorský výbuch poslední dekády. Mládí vzad, geronti /nebo Gervais nebo klokan Jackman/ na pódium. /originální verze/ ()

Falko

Nedavno som si tuto show zopakoval s Madison a musim uznat, ze bola nudnejsia, nez sa mi zdala byt na prve pozretie a preto aj chapem tie nizke hodnotenia. James Franco s Anne Hathaway sa sice snazili, ako mohli, ale jedine celkom slusny zaciatok im vysiel a vsetko ostatne bolo akosi nezazivne. Na zaberoch kamier uz nebolo tolko znamych hviezd, ako v minulosti, filmove ukazky takmer ziadne, cena za celozivotne dielo ziadne, alebo ak bolo, tak som si nevsimol. Uz na tohtorocnych Zlatych Globusoch to vyslo aspon De Nirovi. Na 2 hviezdicky nechcem tuto show hodnotit, lebo zase az taka nudna nebola, kedze k tomu dopomohol aj tlmocnicky preklad z HBO. Darmo, Billy Crystal zostava mojim najoblubenejsim moderatorom a snad buducorocne Oscary budu o nieco zabavnejsie. ()

Ice123

Na udílení Oscarů se vždycky těším a po naprostý katostrofě, když loni uváděli Alleck Baldwin a Steve Martin, u kterých jsem se téměř vůbec nenasmál a ještě tehdy byly nominovaný naprosto hrozný filmy je letošek s Anne Hataway a Jamesem Francem naprosto skvělý... jediný co mě rušilo, byl až moc snaživý dabing pánů z HBO, když jsem to sledoval ve Světozoru, no jsem poučen pro příště = najít si stream opět doma na internetu a vyslechnout si Red Carpet (z kterýho jsme neměli nic, jelikož čeští moderátoři mektali naprosto něco jinýho) a slyšet celý diskuze a proslovy a ne jen to co se jim podařilo přeložit..... Ale jak řikám jinak opět zábava a spokojenost ;) 80% ()

heyda

Spíše zábavné, než vážné. Nicméně americký humor je mi takhle mnohem milejší, než když se pokouší naši moderátoři o vtipnost na předávání Slavíků, Andělů, Miss ČR apod. Jsme prostě suchaři. V tomhle je mi americký národ velmi sympatický, že se nebojí vstát a tleskat, že se nestydí zasmát se z plného hrdla. Jojo, máme se stále co učit... Anne Hathaway byla kupodivu dobrou volbou a dokázala, že je i vynikající zpěvačkou. Ale tomu se já ani nedivím. James Franco byl docela suchej, Anča to za něj celou dobu táhla. Ale není se čemu divit, tak trochu doufal, že ta zlatá soška zacinká, takže nervozita určitě fungovala a soška nakonec bohužel nezacinkala. Tak snad jindy Franco ;-) ..........(pozn. stejně jako uživatel N.Strauber se nemůžu smířit s Oskarem za chabou hudbu v Social Network a za podprůměrný vedlejší herecký výkon Melissy Leo ve Fighterovi) ()

• Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)
  • Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)
  • Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)