Reklama

Reklama

VOD (1)

Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (727)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale další velká produkce Netflixu, ze které zkrátka to srdíčko nejde cítit. Luxusní herecké osazenstvo bych tím pádem řekl že je zcela nevyužité, protože zajímavě zde hraje jen Chris Evans. Ryan Gosling rozhodně není a nikdy nebyl akčním hercem. Sledovat jej tedy v roli, kterou dokonale zvládli Craig, Cruise nebo Damon = špatný zážitek. Russovci uměli skvěle ukočírovat Marvelkovky, ale v The Gray Manovi naprosto selhali. Úplně zbytečný film. PS: s navíc hodně hnusnými triky, které jakoby vypadly z nějaké novější Seagalovky. Ty výbuchy, prostě vypadají strašně. 50% ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Ohromná produkce, to se musí nechat, a scéna s tramvají číslo 11 je nejen díky svému umístění zlatým hřebem filmu... Žvejkačkátor Gosling, co je i uprostřed vřavy a svištících kulek stoicky klidný, vs záporák Chris "Balthazar Bratt z Já, padouch 3" Evans... Z určitého úhlu pohledu obstojná ústřední dvojka a jinak se nemůžu zbavit dojmu, že film pošilhává po žánrově zajetých (a mnohem lepších) kouscích... Za týden si nejspíš vzpomenu jen na tu tramvaj, pár hlášek, pár absurdit a na Evansův knírek... :D ()

Reklama

Hild 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu jde strašně vidět, že všichni zúčastnění si natáčení náramně užívali, upřímně si nemyslím, že Russoovci měli s filmem větší ambice, než natočit zábavnou akční jednohubku a jako taková film docela funguje. Vůbec mi to nevadilo, děj je strašně jednoduchý, ale akční scéna střídá další a lokace se taky mění jak na běžícím pásu, takže film má fajn tempo a rychle vám uteče. Ovšem film naprosto selhává v momentech, kdy se snaží o nějakou osudovost. Jelikož si zde nedali žádnou práci s budováním postav, tak během vážnějších scén je vám to vlastně úplně jedno, o postavy se nebojíte a celé je to takové prázdné. A nedokážu pochopit, jak film za 200 miliónů může mít místy tak hnusné CGI (co to bylo ta scéna s letadlem?), ale jinak některé akční scény mají fajn nápady (honičku v Praze si jistě užije každý) a jak jsem psala, na páteční večer naprosto neškodný film. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Co taky čekat od Netflusu než neomarxistickou rychlomrdku nebo retardovanou rychlomrdku, že! Po velkohubém PR (Public Retardation) jsem se těšil na originální, temný špionážní napínač a dostal OPĚT Rudé varování, tedy klišovitou, sterilní, nenápaditou a tisíckrát omletou pičoidní blamáž, navozující stejný pocit, jako když se napajcujete dvěma viagrami, načež vám figurantka oznámí, že má krámy a bolí ji hlava. Čili po něčem takovém nezbývá, než rychle stahovat předkožku nebo jiný film, abyste alespoň trochu eliminovali ty přetlaky. Blamáž, kterou sice tentokrát namísto gumových primadon osadili opravdovými a sympatickými herci, ty však ihned dokonale vymazali přitrouble vyčpělým dějem, zcela nevhodnými kokotmediálními vsuvkami pro mentálně zaostávající smíšky, degenerativními instakudrlinami, levně, neumětelsky až hnusně natočenými souboji, a především odporným a chaotickým digitálním mrdníkem v akčních scénách, uplácaným pravděpodobně scénickou uklízečkou v demoverzi Sony Vegas 1999. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Četl jsem knižní předlohu, můj komentář je tedy erudovanější než jiné. Kniha je neuvěřitelně hloupý brak o supermanovi, kterého pronásledují desítky elitních zabijáků, on vždycky všechny přepere, ze všech pastí se dostane, přesune se jinam, tam zase všechny přepere, i se zlomenou nohou nebo bodnými ranami v břiše, a to všechno proto, aby zachránil dvě cizí děti. Prostě se to skoro nedá dočíst. Je to tak hloupé, že to tudíž má už asi 10 dílů. No a teď přišel film, na který jsem se přesto těšil, protože hloupý film se dá přežít snáz než hloupá kniha. Navíc jsem byl osobně přítomen natáčení jedné scény na Palachově náměstí, které bylo vylepšeno o fake kašnu uprostřed, fake kavárnu před UMPRUM a bannery "RUSALKA" v divném asian-style fontu na Rudolfinu. No a co byste řekli? I když byly ve filmu některé věci změneny nebo vynechány, duch předlohy zůstal zachován, a film je tudíž hloupý, a co je horší, nudný. Závěrečná rvačka je zbytečně natahovaná a údajný rozpočet 200M na filmu není vůbec vidět (a pak se Netflix diví, že málo vydělává). Film tedy stojí za vidění jen kvůli scénám z pražských ulic a pro Čecha je nechtěně vtipný. Třeba kvůli tomu, že památník na Vítkově může představovat Baku v Ázerbájdžánu (stačí přidat mrakodrapy). Praha dále hraje i Vídeň nebo Berlín (stačí přidat TV věž). No a vrcholem filmu je velká honička s tramvají v Praze, která hraje třímilionovou (!) Prahu a kterou jsem si pustil několikrát. Tramvaj se řítí závratnou rychlostí, asi bez řidiče. Čeští policajti umějí perfektně anglicky a do akce se zapojí prakticky okamžitě, i s těžkotonážními zbraněmi (ve skutečnosti by celá akce skončila dřív než by stihli jakkoli zareagovat). Cizinci si můžou rovnou jednu hvězdičku ubrat, přijdou o to jediné zajímavé, co na filmu je. ()

Galerie (103)

Zajímavosti (27)

  • Část filmu se natáčela v Praze. Producent filmu vyčíslil náklady na natáčení v Praze na 30–35 milionů amerických dolarů. (Vencelides)

Související novinky

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Studio Paramount Pictures se už řadu let chystá oživit jednu ze svých polozapomenutých franšíz, ale až nyní se zdá, že chystaný projekt začíná dostávat reálné obrysy. V přípravách je totiž akční… (více)

Scorsese vs. Marvel znovu

Scorsese vs. Marvel znovu

31.10.2023

Pár let staré komentáře Martina Scorseseho k Marvelu, vůči němuž se režisér ohradil a filmy studia označil za pouťové atrakce spíš než filmy, jsou dobře známé. Teď ale do kin zamířil snímek Zabijáci… (více)

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (více)

Reklama

Reklama