Vykuk

Váhal jsem nad 4*, ale přeci jen znám kvalitnější kousky z dob několik let zpátky. Film mě bavil, pohodové tempo, napětí, ale pokazil to trochu nedomyšlený konec, který jsem sice nečekal, ale ani mě neuspokojil. Ten konec... tak nějak u šáňa vyprchaly bublinky. Jinak fajne film, bavil jsem se, takže lepší průměr. ()

G3orgig

Většinu času jsem se solidně bavil a přemýšlel jsem o 4*. Nicméně čím více se film chýlil ke konci, tím se úměrně zvyšovala dávka patosu a ke konci filmu se dostala až za hranu mojí snesitelnosti, tudíž ve finále jdu ještě o stupeň níže. ()

vipeerr

hmm, sice je Liam s tou hrou o čas a zachraňováním všeho na vlastní pěst už docela otravnej, ale nedá se říct že by mu to neslušelo, a nesedělo jako prdel na hrnec. Tři hvězdičky si film vysloužil u mě jen za to že není předvídatelný a člověk má z toho takový ten zvláštní pocit na hrudi. Nicméně jinak je to stále ta stejná pomyslná omáčka kterou nakonec sníte, ale už z dálky víte co se bude podávat. ()

gicous

Tak je filmový svět zase bohatší o jednoho akčního hrdinu, který má přesně to, co ho kvalifikuje do jeho vyvolené role. Má všech pět pohromadě. Mozek mu pracuje jako perfektně promazaný stroj. Se samozřejmostí sobě vlastní a s malou pomocí bojových umění á la 96 hodin dá po tlamě půlce letadla. On je to vlastně milý chlap. Má smysl pro humor. Je trochu citlivý. Neváhá si v pravý čas vylít srdce před všemi cestujícími v letadle. A když jsou všechny klišé splněny, jde zachránit letadlo a s ním i všechny pasažéry v něm. Vypadá to, že se Liam Neeson definitivně usadil v roli staršího akčního hrdiny, který umí v pravý čas zapnout na vyšší rychlostní stupeň a předvést tak, že ještě nepatří do starého železa. Škoda trochu přepáleného scénáře, který v závěru hodně ztrácí půdu pod noha a vrší jednu logickou chybu za druhou. Ale co, není to poprvé ani naposled, kdy režisér a hlavní herec drží opratě scénaristické shovadilosti pevně v rukou a společnými silami toho zběsilého oře zkrotí, aniž by tím divácky prožitek nějak zvlášť utrpěl. Jen se nesmí moc přemýšlet a hnidopichovat. Řídil jsem se tímto vlastním pořekadlem nesčetněkrát a i tentokrát se mi to vyplatilo. Celkem jsem se bavil u slušně zvládnuté akční jednohubky. Tak kdy si to dáme znovu, Liame? Podle traileru už brzo. Těším se! 6/10 ()

miki68cz

Dobrý nápad, dobře provedeno, sympaticky herecky zvládnuto, komorní drama na palubě letadla, které kdyby nebylo na konci dohnáno ad absurdum tedy silně americky přetaženo, bylo by slušným thrilerem. Takto se poslední třetina zasloužila o průměrnost. I přesto doporučuji, tedy pokud zrovna někam neletíte. ()

Borecz

Nebylo to vůbec špatné, docela dlouho má film slušnou atmosféru a napětí, jen škoda, že na konci se to prakticky beze zbytku vytratí. Vůbec ta část, kde ona zápletka ještě není rozpletená je o poznání zajímavější. I tak ale vcelku dobré. ()

jafuska

Zdařilý napínavý film, vůbec si nemyslím, že by to bylo klišé, nudné, ani jednoduchý příběh, napětí od začátku až do konce, a byla jsem moc zvědavá cose stane každou minutu tohoto filmu, jsem spokojená. ()

dzberry

Drama v létajícím trupíku by mohlo být o hvězdu zábavnější, jen kdyby se to někdy v průběhu neposrandilo hlavně díky divným dialogům, kyselým xichtům zloduchů (i dobroduchů), a taky díky všudypřítomným nesmyslům... A ten Liamův srdceryvný proslov, bože můj, ten proslov!!! Ouou... A tak nejzábavnější je nakonec tradiční počáteční tipovačka, kdo asi může být lotr...po prozrazení už není vůbec o co stát... První půle za čtyři, druhá za dvě, konec odpadový... ()

migele

film céčkové kvality s Liamem rovná se Slušný báčko na který bych šel i do kina.. Až tedy na nelogicky v pohodě mluvící zrzku na konci filmu, která prožila výbuch bomby na palubě letadla a infarktové drama. to mě dostalo. ()

george82

No čekal jsem to upřímně trochu více zamotané. Ani postava, která byla ztvárněná mým oblíbencem se mi extra nelíbila. Nicméně film docela ubíhá a není to tak nudné, jak se může zdát. ()

Jason69

Film si od začátku buduje velmi dobrou atmosféru se vzrůstajícím napětím, až si říkáte, že to bude další super thriller s Neesonem v hlavní roli, pokud to dostane velkolepý zakončení. To se bohužel nestalo a závěrečná část srazila film jen do lehce nadprůměrného díla. 70% ()

Ivoman

Teda jako 4 hvězdičky jsou zasloužený, přemýšlel jsem i o 5 dokonce, ale nakonec jsem zvolil 4. Důvod je prozaický, u tohoto stylu vyprávění bych ocenil brutálnější kameru. Přistání letadla by také zasloužilo prodloužit o pár minut. Ale jinak jsem byl napnutý jak kšandy dědy Lebedy. Jen ti zaostalejší můžou psát, že předpovídali předem kdo je za vše zodpovědný apod. žvásty. Prdlačky věděli ! Zážitek skvělý a Liam předvedl opět geniální postavu. Mohli by jsme rozpitvávat detaily, ale to znamená, že budeme jako ti majoři, kteří byli až po bitvě generálové. ()

64B

Liam je prostě sympaťák a přesvědčivej každým coulem. Na jeho posledních filmech se mi líbí, že se z jedné otázky rozrůstají větve, které se dále větví a až na konci se teprve všechno dá dohromady. Liam má na svůj věk parádní hybnost a vypadá to, že se umí i dobře bránit, o čemž nás přesvědčuje v každým svým filmu. Neeson je prostě záruka kvality a dobře strávenýho času. + a to jedno velký - mám rád filmy tomuhle podobný, respektive akci v letadle. ()

Daryl.Dixon

Průměrný akčňák, kde Liam tak trochu popírá fyzické zákony. Já osobně mám někdy problém udržet se na nohou při jízdě v MHD, zatímco on si vesele pobíhá po letadle zmítaného turbulencemi, s dírou v boku po explozi, kudy lítá ven vše, kromě Liama, a při nárazu do země ještě jednou rukou zachytí holčičku. V mém případě jen tramvaj odbočila vpravo a málem jsem hodil držku. Jo a jedna dobrá rada pro vzdušné šerify a jiné členy amerických ozbrojených složek: Pokud nejdete podezřelý balíček s neznámou látkou, tak jí nikdy neolizujte - co kdyby to byl třeba kyanid nebo jiná ňamka, pak by to bylo vaše poslední líznutí. ()

randi64

Děláte si prdel? Jak můžou tvůrci stále "dělit" film na 2 části? Zhruba 70 minut parádní thriller, paranoia kam se podíváš. Fláknul bych sem 5* bez mrknutí. Ovšem ta zbývající půlhodina stojí klasicky za vyližprdel.. Co by se taky dalo čekat, když je tu Neeson. Díky bohu (alespoň) za Taken. PS: Pokud někdy v budoucnu sednu do letadla, které bude uneseno, tak budu nejspíše fandit únoscům, aby ho co nejdříve odpálili. Asi bych nerozdýchal, kdyby nějaký (nejlépe americký) hrdinský šerif to letadlo podobným způsobem zachránil. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu