Hunger Games

• USA The Hunger Games (více)
USA, 2012, 137 min

Režie:

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

Diskuze

Klenotka (hodnocení, recenze)

Zrovna jsem to chtěla taky napsat:-) Vlastně jsem ho viděla jen v Terabithii, a tam mu bylo 13 nebo kolik. A koukám ta Hemsworthovic rodinka se pěkně zabydluje :-)

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

IQ Tiqe: No, mě šlo hlavně o to, že v jedničce se opravdu hodněkrát říká "Katniss, dívka v plamech" :)

Red-horse (hodnocení, recenze)

Klenotka: Díky, takže až někde budu číst reprodrozd, tak budu vědět o čem je řeč ;)

IQ Tiqe

IQ Tiqe (hodnocení, recenze)

Red-horse: Ubidíme, jak si s tím překladatelé poradí. Mockingbird je druh drozda, jabberjay by se s trochou fantazie dalo brát jako sojka. Ale spíš bych čekal nějaký zcela nový výraz.

Red-horse (hodnocení, recenze)

btw: Jak se do češtiny překládá slovo "mockingjay" (pták co má Katniss na sponě)?

Red-horse (hodnocení, recenze)

To logo se mi líbí, dá se použít i k prvnímu dílu, "Katniss the girl on fire" zaznělo několikrát i v jedničce ;)
Jinak osobně si myslím, že jednička nebude tak těžká na zpracování, s dalšíma dílama (pokud se budou natáčet) to bude horší, obzvlášť třetí, ten mně přišel docela slabej i co se týče knižní předlohy, no uvidíme ;)

Anarvin

Anarvin (hodnocení, recenze)

Mohl jsem to uvést, to je pravda - druhý díl se jmenuje "Catching fire", to by bylo trefné ;-)

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

MarwinProt: Jen by mě zajímalo, proč by se hořící logo hodilo tematicky spíše k druhému dílu (jak podotkli někteří fanoušci)?

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

MarwinProt: Když dokázala neposrat Dextera, kterej je na zpracování poměrně složitější, tak nějaký kvality má. Sám jsem se hodně divil, když jsem se dovzvěděl, že scénář dělala ona. Jestli je tomu přítomná autorka, tak to snad dopadne dobře.

MarwinProt

MarwinProt (hodnocení, recenze)

Maerlyn0: Nemyslím, že by Melissa byla zas tak schopná scénáristka. V tomhle případě má na starost scénář Gary Ross a sama autorka. =) A to už je myslím náběh na vysokou kvalitu,

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Klenotka: No počkej, to není tak jednoduchý. Twilight taky mělo schopnou scénáristku - Melissa psala scénář k dvěma prvním sériím Dextera. Takže mě hodně překvapilo, když to takhle u Twilight posrala. Nebude to tak jednoduchý. Ta kniha má něco, co tě nutí si ji číst pořád a pořád a pokud se toho film chce držet, bude muset mít spád. Samozřejmě základ je podstatně lepší, než u Twilight. Jenže i z kvalitních cihel se dá postavit pěkná barabizna :)

Klenotka (hodnocení, recenze)

IQ Tiqe: Tohle mi říkalo plno lidí o Twilight. Že se těžko přenáší myšlenkové pochody. Ale upřímně, co jsem tak četla první kapitoly Twilight (dál jsem nedošla), tak Katniss je o 100% živější a inteligentnější, a příběh se kolem ní dá vystavět snáz. Není to žádná Mary Sue a má větší problémy než jestli ji ten bezkrevný kluk má rád. Myslím, že kdyby se před ní objevil světélkující upír, tak by mu poslala šíp do hlavy, než by řekl "já nekoušu". Se schopným scénáristou to jde. Doufám, že se jim to povede.

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

IQ Tiqe: Anebo...jak tak koukám, má hodně dobrý tělo :) Takže vysrat se na nějakou filmařinu, navlíknout na ni pár dentálních nití, vypustit do arény a úspěch je zaručen :)

IQ Tiqe

IQ Tiqe (hodnocení, recenze)

Maerlyn0: Já věřím, že se to povede. Ale je fakt, že značná část knížky je o tom, jak je holka někde sama a uvažuje, co udělá. Tím samozřejmě nechci shazovat předlohu, jen je něco na tom, že bude těžké to vystihnout ve filmu.

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Myslím, že to nedopadne moc dobře, protože převést čtivost předlohy na plátno je těžké a asi by na to byl potřeba někdo s pořádnýma schopnostma. Potenciál to má velký.

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Mě by se do role Haymitche strašně líbil Hugh Laurie :) Možná byl Haymitch trochu při těle, ale Hugh by ho podle mě dokázal zahrát skvěle, umí takovej ten zanedbanej typ :)

Jacinda

Jacinda (hodnocení, recenze)

no doufám, že to zas nebude přehnané...když někdo vybere do role Cinny toho dementa

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Právě čtu druhou knihu a...je to dobrý, je to chytlavý, ale takovej zázrak, jakej hodně lidí tvrdí, že to je, to není :) Není to zdaleka tak tvrdý ani realistický, jak jsem čekal. Dost často se to přirovnává k HP, ale k tomu to má ještě hodně daleko. Nicméně film by mohl být povedený, ale chtělo by to někoho hodně kreativního, na obyvatelech Kapitolu a Aréně se dá skvěle vyřádit.

Jacinda

Jacinda (hodnocení, recenze)

Klenotka: já tu fotku pochopila už v aréně, takže ještě na začátku byla čistá a "dokonalá" od přípravného týmu. co se týče té váhy, tak to je pravda, že je Jenifer silnější než Katniss. Respektive má normální postavu, žádná módní vychrtlina

Klenotka (hodnocení, recenze)

To je fakt. V knize neustále píše o tom, jak je vychrtlá, jsou jí vidět žebra, je vyhladovělá...hlavně je taky v podstatě od začátku Her špinavá nebo/a zraněná. Ty fotky vypadají moc *čistě*. Snad bude ve filmu vypadat jako správná účstnice Her :-)

Nové Hunger Games jsou v přípravách

Nové Hunger Games jsou v přípravách

10.06.2024

Čeká nás opětovný návrat do dystopického světa Panemu. Bylo to jasné už po úspěchu loňského snímku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech, který měl premiéru v polovině listopadu a s rozpočtem 100… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel