Hunger Games

• USA The Hunger Games (více)
USA, 2012, 137 min

Režie:

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

Jady

NESROVNAVAL bych tento film s japonskym filmem Battle Royale - ano sice princip "hry" ve filmu je stejny a je to v lese, ale to je tak vsechno. Hra se v Hunger Games odehrava uplne z jinych duvodu a ma znacne jiny, znacne modernejsi, prubeh. Remake? To v zadnem pripade. Ze se autori inspirovali Battle Royale? Tak to urcite. Vetsina efektu se mi libila, ale nektere mohli byt dotazene vice do dokonalosti(treba jakysi ten pumo-pes), zajimavy je urcite napad bizarni moderni mody, otazka je jestli to nebylo az moc. Skoda ze film nemel jeste tak o 30minut vic, zdalo se mi to prilis jednoduse ukoncene, ale chapu autori chteji lakat na dalsi dil :) Jasna volba pro milovniky akcnich sci-fi filmu kde jedna strana je super moderni vybliskana a druha strana je banda vesnicanu proste odenych. Za me 80%. ()

jigsaw44

Niekto videl ten slabí film: Zabij, nebo budeš zabit, z neho vybral hlavnú myšlienku arény plnú kamier. Ako hlavných hrdinov použil deti a teenagerov,(je to psychologický krok, pretože ludí už nudí pozerat na to ako dospelí bojujú mezi sebou o život), tiež pridal myšlienku, že svet je rozdelený na oblasti a pravdaže zase akýsi trojuholník lásky medzi hlavnými hrdinami, a pravdaže celé to bude zase časom smerovat (chvílka napatia) ... k revolúcii(tradičným zvykom týchto a podobných trilogiíí). Tak vznikla knižná predloha Hunger games. No a teraz k filmu: Aj napriak tomu, že sa knižná predloha zdala byt dobrá, jej filmové spracovanie už dobré nebolo, pretože bolo skor nudné a zdlhavé. ()

vantyto

o tomto filmu jsem slyšel spousty věcí, některé že je film špatný, a pak opačný názor, že je film výborný. nakonec jsem tedy na film koukl, a byl jsem mile překvapen. film má dle mého výbornou atmosféru příběh taky dobrý. musím uznat že jsem nečetl knižní předlohu, ale možná to je také důvod proč se mi film líbí. dle mého, dobrý film, už jsem zvědavý na pokračování. ()

RomanL

Slabý odvar knihy, a upřímně řečeno, ani ta kniha není takový zázrak, za jakou se vydává (nicméně přečíst se to docela dá). Je to tak 1 a 1/2. ()

dundu

Nelíbí se mi nesmyslná hlavní myšlenka udržovat mír pomocí zvrácené reality show a ještě více se mi nelíbí nutit děti zabíjet děti. Dále se mi nelíbí kostýmy a make-up lidí z Kapitolu. Jinak to není zase tak hrozné ()

gatuso

Solidně to tvůrci tohoto snímku vykradli. Snad ze vsech hunt filmů. Uprostřed filmu jsem začal nudou hrát Bejeweled. A nejvíc mě bavil Woody...:-). ()

ssarka

jediné co mě napadá k tomuto filmu je Běžící Muž s Arnoldem Schwanznegerem z roku 1987...stejný princip,jen tam se nezabíjejí děti,což mi tady vadilo nejvíc..po druhém shlédnutí ( den v práci,kdy nebylo co dělat-bohužel ) názor neměním,jen bych ráda podotkla,že by USA rozhodně neměli už nikdy více zkoušet někoho vychovávat nebo nějak moralizovat..tímto filmem,na který se mladí jen hrnuly,nikoho neučí,že násilí je špatné,pouze zde opět ukazují,že když si 8-letá holčička vytahuje oštěp z břicha,tak to nebolí,krev neteče a umírání je pouze to,že usne...takže milé dítko nebo teenager půjde a zkope spolužáka do kuličky,protože nikde nemá reálně ukázáno,že to taky bolí!!! je to hnus.. ()

Alekks80

Ten film mohl bejt pětiminutovej a vůbec nic by se nestalo. Nejdřív se to hrozně vleče a když má konečně přijít akce, tak to ani nestojí za řeč. Lawrence má snad botox a nebo nasadila Anežku hodinovou spurnou. Za celou dobu snad nezměnila výraz. Herci stojej za vyliž kapsu, dialogy jsou jen vata mezi střídáním kulis, nemá to atmosféru a jestli to má něčemu nastavovat zrcadlo, tak mě to vůbec nedojalo. Fakt slabota! ()

006.Trevelyan

pro toho kdo viděl Battle Royale se tento snímek stává čekáním na Godota. 2 hodiny se čeká na akci, která pravděpodobně (ne)přijde v pokračování. Kterého se každopádně účastnit nebudu... ()

Chuckiecz

Viděl, slyšel a kouknu i na druhý díl. Hlavní co se mi na filmu nelíbilo je příliš mnoho mrtvých dětí. Tohle Fakt nemusím... Fakt ne. Co se mi líbilo nejvíc je hlavní ženská role. ()

sha.piro

Tohle by se mělo hodnotit spíše jako celek, neb tohle je díl z jedné filmové skládačky. Bez dalších dílů samotná jednička asi moc neosloví. 18% ()

Vercis19

První díl filmového zpracování světového bestselleru mě maličko zklamal. Pan režisér se v určitých případech odklonil od knihy a udělal z hlavní hrdinky skoro až bezcitnou chladnou mrchu, která se soustředí pouze na svůj život a z chlapce zase oběť, která musí snášet tuhle dívčí rozmarnost. Navíc určité situace jsou pro někoho, kdo nečetl knihu zcela nepochopitelné, viz. příběh s chlebem. Také chování dalších vedlejších postav bylo obráceno úplně jiným směrem, přestože některé situace v následujících dílech knihy se právě opírají o určité skutečnosti, takže jsem velmi zvědavá jak se s tím filmový štáb v následujících dílech popere. ()

kiler1983

paráda, jednoducho paráda. dlho som nevidel tak dobre rozbehnút trilógiu. Film ktorý vás vtiahne do deja či chcete alebo nie. ()

Reenergy

Tento film, byl pro mě jedním velkým překvapením, bohužel v tom špatném slova smyslu. Knihy jsem nečetl, takže jsem si svůj obraz před filmem udělal jen z trailerů a z vyprávění ostatních, kteří mě přesvědčili natolik, že jsem se začal i těšit – což byla obrovská chyba. Špatní herci, zápletka, nesmyslnost některých situací, hrozná hlavní hrdinka a to je jen pár bodů, které mě při sledování filmu „bodali" tak moc, že jsem ho skoro nedokoukal do konce. Jedna hvězda, kterou jsem dal, je za nápad, ovšem to je stejně spíše zásluha knihy. ()

MakinaB

Em..... Všichni o tom mluví, takže jsem si řekla, že je na čase se na to podívat. Přišlo mi to zmatené, nic neříkající a v podstatě jsem přemýšlela nad tím, co tím chtěl básník říct. Celou dobu jsem čekala na nějaký epično, něco co mě trošku probere a najednou titulky a já .....aha. Co se týče Katniss, tak mi přišla v jednu chvíli jako inteligentní holka a v zápětí jako někdo kdo neumí ani do pěti napočítat. Jinak Jennifer Lawrence mám moc ráda, ale tady se mi vůbec nelíbila. Co se týče Peeta, tak ten kluk pořád potřeboval zachraňovat nebo se choval jako tupec a v podstatě tam nic nepředvedl, je to jen jakási pobíhající postavička. Emoce, kterým Katniss vůči němu propadala snad nemohl věřit ani on sám obzvlášť, když jí byl v podstatě fuk a pak jí zas fuk nebyl a najednou se chovala jak, kdyby do něj byla zblázněná už po nějakou dobu a ne v minulých 5 minutách. Teď přemýšlím nad tím, co je na tom tak megahitového a jestli si vůbec mám pustit druhý díl. Absolutně nelituju, že jsem na to nešla do kina, protože to byla tak strašná nuda, která postrádala jakékoliv vyvrcholení děje. Člověk chce od filmu nějaký srdeční ritmus, ale tady se po celou dobu ozývalo jen jedno dlouhé tuuuuuuuuut. Čas smrti 2:13 .... sakra já na to čuměla dvě hodiny? ()

Giordi

Na filmu oceňuji pokus o originální nápad. Samotný příběh však při bližším zamyšlení působí poněkud naivně či nesmyslně. Po vysokých očekáváních na začátku však bylo mírným zklamáním samotné jádro filmu, tedy průběh her. Ten působí mírně dětinsky (resp. jako dramatická hra dětí na schovávanou) a autoři zde ani nevyužili příliš kreativity, která se vyloženě nabízela. Nejzajímavější částí filmu je tak samotná fáze přípravy na hry. Jen během ní lze sledovat vývoj postav. Během té je nejvíc poznat rozvoj osobnosti postav. Hlavní postavy však působí trochu nesympaticky. Nedostatky prvního dílu však značně kompenzuje díl druhý. Film určitě stojí za pozornost. Nesedne však každému. Osobně jej hodnotím jako průměrný počin. 60% ()

ElVory

Na tento film jsem se podíval na doporučení známých a nejsem zklamaný. Žánrově jde o battle-royale, který můžete znát například z filmů Battle-Royale (Batoru rowaiaru) nebo Zabij, nebo budeš zabit. Hlavní lákadlo ovšem není boj 24 dětí v aréně na život a na smrt, ale na oko zamilovaný příběh dvou soutěžících, kteří v této pasti skončili, přežít však může jen jeden. Na jedné straně tak máte masakr dětí a na straně druhé zamilovaný příběh, ze kterého ukápne slza i těm nejzatvrzelejším pěstitelům cibule (takhle by si to určitě přáli tvůrci). Ve filmu jsou však prázdné momenty. Prostředí Kapitolu není nijak oslnivé. Kostýmy sice zapadají do žánru sci-fi, ale k filmu mi prostě nesedí. Krom kopy věcí, které mohly být jinak jde o koukatelnou podívanou na kterou hned nezapomenete. Navíc má film nápad, byť okopírovaný, ale i snaha se počítá. Ve výsledku jde o lehce nadprůměrný film, který svým příběhem leckoho zaujme. 65% ()

Nové Hunger Games jsou v přípravách

Nové Hunger Games jsou v přípravách

10.06.2024

Čeká nás opětovný návrat do dystopického světa Panemu. Bylo to jasné už po úspěchu loňského snímku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech, který měl premiéru v polovině listopadu a s rozpočtem 100… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel