Diktátor

Tirion

Do poslední chvíle jsem nevěděl, zda tomu dát 2 nebo 3 hvězdičky, ale nakonec zvítězil racionalismus. Tenhle film je vlastně téměř ve všem špatný. Počínaje scénářem, diletantskou režií, hereckými výkony, kamerou atd. Jediné, co funguje je S. B. Cohen a jeho hlášky a humor. Nic víc. Ostatní viditelně nedokáží s tak specifickou personou pracovat a tak jen kulhají v závěsu a hlavně na jiné vlně. Líbí se mi, že se Cohen nebojí šťourat do těch nejcitlivějších politických míst, ale na druhou stranu, když je každý vtip mířený stejným směrem tak zkrátka přestává být vtipem. Obávám se, že se Diktátor druhým Boratem nestane ani v nejmenším... Nicméně, bavil jsem se. ()

ABLABLABLA odpad!

Jak se tohle dostalo do červených čísel naprosto nechápu. Původně jsem vůbec nezamýšlela se na film dívat, ale po doporučení od pár kamarádů a taky když jsem viděla hodnocení oblíbených uživatelů, jsem se rozhodla, že se na to teda taky juknu. No a řeknu vám žádná sláva. Nevkusný odporný úchylný humor od začátku do konce..kolikrát bych některé věci ani nepovažovala za humor. U Cohena se mi potvrdilo, že ho fakt nemám jako herce vůbec ráda. Ano uznávám, že zde bylo pár zajímavých satirických scének, ale vzápětí to shodila nějaká perverzní věta nebo scéna. Přemýšlela jsem jestli tomu dát aspoň u 1*, přece jen asi párkrát jsem se usmála - např. u aladeen je pozitivní i negativní nebo u scénky v helikoptéře, ale jinak ne..takže nebudu slevovat ze svých nároků a s chutí tomu dávám ODPAD! ()

Lady Jane

,, Dvacet dolarů denně za internet? Co to kurva je? A oni mě obviňují, že jsem mezinárodní zločinec? " . Děkuji za pořádnou nálož diktátorství, terorismu a pořádného vyjebávání s demokracií postavenou na samotném obnažování. Aladeen měl všechy u prdele a myslim, že bychom se měli podle něho řídit i my .. ()

gogos

Sacha Baron Cohen to dokázal! Potvrdil, že v korektnosti a šílenosti joků s ním může soupeřit akorát tak Kevin Smith. Neskutečná porce hlášek, narážek, extrémností a dalších prvků, které prostě k SBC patří. I když Diktátor není v mnoha ohledech dokonalý, já se více než bavil a rozhodně doporučuju ke shlédnutí. A pokud možno v DC, nedkoážu si představit, jakých 15 minut by se dalo vystříhat... ()

buldock

Zvrhlý, fekální, rasistický, pobuřující, urážející, satirický a nekorektní. To jsou slova, která mě po shlédnutí filmu napadají, ale já se kupodivu u Cohenova humoru poprvé pobavil. Malé role Megan Fox a Edwarda Nortona velmi potěšily. Scéna s porodem mě naprosto odrovnala. Film: 73% ()

kaylin

Sacha Baron Cohen je jeden z nejoriginálnější komiků současnosti, zároveň jeden z nejkontroverznějších, který se ani trochu nebojí zajít do extrémů. Jeho filmy "Borat" nebo "Brüno" jsou jednoznačně kontroverzními filmy, kdy první se opírá do Spojených států amerických, a ve druhém... No, vlastně taky. Nejinak je tomu v případě nového snímku "Diktátor", kde si bere na paškál arabské diktátory, ale stejně tak i strach světa z toho, že za každým Arabem se skrývá potenciální terorista. Jednoznačně nejgeniálnější scénou filmu je scéna ve vyhlídkové helikoptéře, kde sedí dva Arabové a dva Američané. Arabové se baví ve své řeči a jediné, co Američané slyší, jsou slova, kterých se bojí. Víc nechci prozrazovat, protože tohle je vážně scéna, na kterou se musí člověk kouknout. Jestli se u téhle nebudete popadat za břicho, tak už u žádné. Sacha Baron Cohen má místy jednoduše pitomý humor, ale chvílemi je naprosto geniální. Je kritický, je bizarní, je vulgární a je přiblblý. Dohromady to dává komedii, která vás buď nadchne anebo znechutí. Ale není i v tomhle síla kontroverze tohohle šíleného komika? Jen tak dál. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/9-umelec-diktator-nacho-libre-rise.html ()

Kaluž

Přijdou vám vtipné perzekuce židů, řezání hlav, mučení lidí nebo zesměšňování mentálně postižených? Pak je to film pro vás. Ale trochu nám tady Cohen od minula vyměkl. Kupříkladu schoval kozy mimo záběr. A to se nedělá. ()

René.girl

Ač toho chlapa z duše nesnáším, tak musím uznat, že tohle se mu celkem povedlo. Pro mě to je jeho první film na který se dá jakž takž koukat a sem tam se objeví i celkem dobrý vtip. Příště ještě lépe Sascho a možná tě i přestanu nesnášet. 62% ()

Maq

Čekal jsem politickou satiru. Namísto toho jsem obdržel sekvenci fórů tradovaných v kořalnách a pivnicích spojenými proletáři celého světa. Že takovou kulturu nevyhledávám, je jasné, a že si tahle kultura z takových jako jsem já nic nedělá, je ještě jasnější. Ale je smutné číst, jak v téhle hovadině nacházejí jakýsi smysl, ba dokonce satirickou facku čemusi (??) mnozí komentátoři, kteří se za členy nejnižších kulturních vrstev zřejmě nepovažují. ()

Philcze

Cohen se konečně nemusí spoléhat na stupiditu kolemjdoucích a sází všechno na parádní scénář, který si ustřeluje snad ze všech etnických a kulturních skupin na světě. K tomu přidává trochu pravdy (proslov) a hned tu máme další dokonalou komedii jara 2012. Kadence vtípků a jejich průměrná úspěšnost je výrazně vyšší než u Borata a Bruna, a Cohen jich do kraťounké stopáže narval neuvěřitelné množství. V podstatě si nepamatuju na film, kdy bych se prudce zasmál i vtipům, které třeba nemířili úplně do černého nebo mohli být lépe podané. Hlava, porod, vrtulník a závěr komediální genialita. 90% ()

MATADOR

Diktátor, něco mezi Boratem a Zohanem. Vtipně nabité, až ten všechen vtip přetéká všude kolem, ovšem pokud nemáte rádi Cohena, tak ruce pryč ... možná i prsty :) ()

katuska138

Opravdu jsem nečekala, že by se mi to mohlo líbit. Cohena beru jako velkého recesistu, který mi nikdy nepřirostl k srdci a vlastně jsem ho asi ani nikdy nepochopila, proto jsem k tomuhle filmu přistupovala s velkým odstupem. Ale už po prvních pěti minutách jsem věděla, že se budu královsky bavit. Černý humor v té nejdokonalejší a nejvybroušenější podobě. ()

Thomassi

Saša si znovu oblékl kontroverzní hadry a troufnu si říct, že zase pobouřil pár lidí. Borat byl jednoznačně nejlepší, Brubo průměrný. A Diktátor si stojí přesně mezi nimi. Hlavně humorná stránka chytá diváka za břicho. Nespočet srandovních scén, třeba ta ve vrtulníku, kdy si hrají na největší Američany a přitom mluví arabsky. No být místo těch turistů, co sedeli naproti, tak asi skáču rovnou do vody. Saša dokáže rozhodit každého na této planetě, z každého si pro nás diváky parádně utahuje, i když v reálu by mě dokázal nasrat hned, jen co by otevřel pusu :-) Zajímalo by mě, s čím příjde příště, ale nemůžu se dočkat. ()

salalala

Výtečná komedie, kterou v její nekorektnosti letos těžko něco překoná. Je moc dobře, že se Cohen vykašlal na rádoby dokumentární formu a zvolil regulérní hranou komedii. Absolutně si nebere servítky a dává to úplně všem. Až si říkám, jestli z toho ten člověk může vyváznout živý. To, jak tady nakládá se Židy, je opravdu hardcore a vůbec bych se nedivil, kdyby to v Izraeli zakázali. Je tu spousta vynikajících vtipů, které v pozadí mají takový vážnější politický podtext, na kterém bohužel něco je. On ten Cohen není úplný hlupák. Charles tu servíruje taky poměrně dost invence a dokáže si vyhrát i obrazově, což je moc fajn. Z ostatních herců asi stojí za pozornost jen Kingsley, protože ostatní jsou camea a co si budeme povídat, je to hlavně o Cohenovi. Plusem je taky svěží a vydařená hudba skvěle využívající arabské motivy. Hvězdičku strhávám za některé slabší scény a hlavně za celou sekvenci s porodem, která mi už přišla hodně přes hranu a lehce samoúčelná. Ve výsledku jde ale o vynikající komedii, která ovšem rozhodně není pro každého. Přesto se mi do mysli vkrádá nepříjemná myšlenka, zda může po tomhle jít Cohen ještě dál. Obávám se, že už není moc kam. 80% ()

kajas

"Špatné zprávy, je to dívka. Kde je tady koš?" Kdyby se celý film nesl v počátečním duchu (olympiáda, Megan Fox), neváhala bych nad nejvyšším hodnocením ani minutu. Některé vtipy byly slabší, Cohen se ovšem vyhnul nechutnostem, které mi vadily v "Boratovi". Borat je mrtev, ať žije Aladeen! ()

Aiax

Není to až tak k pochcání jako Borat, ani tak postmoderní humor jako Bruno, ale jako klasická stupidní komedie ála Mike Myers to funguje perfektně. Hlášky typu "jste HIV aladeen" nebo scénky typu zprznění Morgana Freemana prostě nemůžou neotevřít svěrače dokořán. ()

FilmFan24

Neuvěřitelný gejzír zvrhlých vtípků, které si střílí ze všech těch diktátorů a etnických skupin. Je s podivem, že komedie, která navenek působí stupidním a zvráceným humorem je při tak krátké stopáži v konečném výsledku chytrá díky scénáři, který vše - i Cohena -drží ve správné lajně. Nejvíc mě asi utkvěla scéna ve vyhlídkové helikoptéře, kde Aladdin v rozhovoru použije čísla 9 11...anebo Edward Norton zneužitý čínským státníkem....Ono těch perel bylo samozřejmě víc... ()