Diktátor

dom156

Tento styl humoru se mi líbí, a černej humor to já moc a moc rád. Jen ho občas tam bylo až moc a občas to bylo spíše křečovité. Některé pasáže bych vyškrtnul a z filmu by zbylo maximálně tak 45 minut. Lehký palec nahoru. ()

hygienik

SBC ukázal nám zadubencom, že podľa nás uvolnené 20. storočie, bolo vlastne prudérne a v tom 21. si človek užije film, iba ak odomkne zámky vo svojej hlave a pre istotu zahodí kľúče. Urobil som to, bavil som sa výborne! Bolo to síce "tak primitivní, ale jak účinné!" ()

L_O_U_S

Na Diktátorovi mě zejména potěšilo, že upoutávka se v tomhle případě ani náhodou nerovná souhrnu těch nejlepších gagů z filmu. Je třeba zmínit i to, že řada replik z traileru se ve filmu vůbec nevyskytuje (nebo je nahrazena replikami jinými) a že Cohenovy průpovídky, které si připravil pro reklamní kampaň, nejsou vykrádačkou filmu. Co bohužel nepotěší, je stopáž. Diktátor je trestuhodně krátký. Hláška střídá hlášku, děj je příliš uspěchaný a myšlenka (pokud zde nějaká je) se ztrácí. Totéž platí i o projevu se srovnáním diktatury s demokracií - je fajn, že Diktátor baví, bojím se ale, že kvůli nasazenému tempu řada diváků nedostala šanci srovnat si v hlavě, co chtěl Cohen říct. (729.) ()

Dont

Problém Diktátora a obecně i předchozích Cohenových filmů tkví v tom, že vtipy mají hodně rozdílnou úroveň, od těch opravdu skvostných až po ty vyloženě extrémní, často působící až hloupě či trapně, a které bohužel také nechybí. Navíc v Diktátorovi je vtipů nebo alespoň pokusů o ně strašně moc, asi bych spokojenější, kdyby se to vyfiltrovalo, ubralo na trapnosti a zůstaly tam jen ty dobré vtipy. Zajímavé ale bylo sledovat i publikum v kině, které právě ty extrémní gagy většinou příliš neocenilo a zůstalo zticha, ale paradoxně i celou řadu velmi povedených narážek nechalo také bez povšimnutí. Film se mi nehodnotí snadno, protože jednotlivé pasáže se pohybují od jedné až po pět hvězdiček. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale jelikož jsem se celkem nasmál a o to jde u komedie především, odpouštím nějaké ty přehmaty a dávám za čtyři. ()

Colonist

Nejsem fanouškem Cohenova humoru, ale už trailery k Diktátorovi naznačily, že tentokrát by se mi mohl trefit do noty. A trefil se. Tohle byla ujetost přesně podle mého gusta. Nekorektní bžunda, která je místy velice trefnou satirou a u které jsem se smál jako už dlouho ne. Kandence fórů a hlášek je tu neuvěřitelná, což jde ovšem ruku v ruce s tím, že se ty geniální střídají s těmi trapnými. Extrémně trapnými. I když ten lepší humor převažuje a ty trapnosti jsou takovým Cohenovým trademarkem (proto jeho filmy moc nevyhledávám), při střídání s tím povedeným je to jako pěst na oko. Kdyby si těch pár trapností odpustili, možná bych uvažoval i o páté hvězdě. I tak jsem se královsky (nebo spíš diktátorovsky) bavil a určitě nezůstane pouze u jediného zhlédnutí. Bylo to prostě Aladeen. Tak Aladeen, že mě štvala ta krátká stopáž. Je zřejmé, že plno materiálu skončilo ve střižně. A protože nevěřím, že se jednalo o ty největší trapnosti (myslím, že ty paradoxně v tom filmu nechali), tak doufám, že se objeví ve vystřižených scénách na DVD. Nebo rovnou vydají prodlouženou verzi. To by teprve bylo Aladeen! ()

togaf

Sacha Baron Cohen nezklamal, nekorektní humor, ve současném hyperkorektní společnosti potěší. Jeden vtípek stíhá druhý a pokud se sem tam nějaký nepovede, nebo je trapný nic se neděje, za dvě vteřiny na něj zapomenete pod palbou jiných vtípků. A co teprve závěrčná hláška :D SPOILER "Bude to chlapec nebo potrat?" ()

K.B.L.

Když opomenu totálně trapné scénky (fakt nechci poznat lidi a nedejbože se s nima přátelit, kterým přijde vtipný útok prsama, nebo pár, co se zamiluje ve chvíli, kdy mají oba ruce v rodící ženě), musím uznat, že jsem se několikrát pěkně od plic zasmála. Obvzláště scéna, kde je popisována demokracie, je bezkonkurenční. Tohle je prostě styl humoru, kdy mi polovina věcí přijde totálně ubohých (a to nejsem cimprlína) a druhá půlka dokonalá. ()

Aleee89

Těšila jsem se, a to hodně. Teď převažuje mírné zklamání, protože jsem zřejmě měla přehnaná očekávání. Představovala jsem si, že se budu od začátku do konce svíjet smíchy, ale nestalo se tak. Ano, bylo to vtipné, černý humor mám ráda a nekorektnost byla také skvělá, ale výbuchy smíchu se prostě nekonaly. Nevím, kde se stala chyba a proč u mě Diktátor nezafungoval. ()

Toj

Vlastně jsem ani nečekal, že se mi to bude líbit. A nakonec líbilo. Přestože sem tam je to lacinější, občas to trochu ztrácí tempo, ale humor je často uplně geniální - rafinovaný, někdy i docela chytrý. Super ()

Eldrick

Opakovanej vtip přestává být vtipem. Nejvtipnější scéna s honitbou, zbytek zoufale nefunkční, až trapný. Hlavně jsem měl celou dobu pocit, že už jsem tohle viděl stokrát v lepšim provedení. Cohen jednoduše vyměknul, je strašně předvídatelnej a podbízí se. Nadhodnocená dětinská fraška, která se úplně míjí účinkem. Zívačka. Zlatej Austin Powers! ()

Bonaparte.

Další Cohenovská snůška gagů na plátnech kinosálů. Nabízí se srovnávat Diktátora se zbytkem kontroverzních snímků a pokud to tak také udělám, tak na poslední "umělecký" příspěvek zbude pouze bronzová medajle. Borat je TOPka, kterou Sacha již těžko překoná, Ali G je naopak pro mě to nejslabší. No a závěrečný duel Bruno - Dictator... o prsa vietnamské závodnice hlasuji pro Bruna. Diktátor nezklame, ale také neohromí. Zbytečně zahozený potenciál, když je Sacha odstaven z funkce po prvních 15 minutách filmu. Taktéž mi chybí dokumentární forma, která mi přeci jen do stylu humoru víc pasovala. 70%. Uvidíme, čeho se dočkáme příště. ()

Fanucci

Od Borata mám pro Cohena slabost. Diktátor střídá geniální momenty s dost trapnými vtipy. Jak jsem ale psal, na Cohena trpím, a tak dávám za 4. Bavil jsem se dobře! ()

kapsomut

Opět jako už milionkrát nechápu hodnocení uživatelů csfd... prostě nechápu. Až na pár fórů mi to přišlo slabý, trapný, ubohý. 30% ()

kalap

Je to tak hlúpe, bolestivo nekomediálne až hrôza. Cohen, tak trpí, že je židom a zároveň chce byť niekým iným, len nevie kým. ()