Diktátor

Frederika

Geniální politická satira. A nejen politická. Cohen si totiž dělá srandu ze všech stereotypů, tabu a vážných věcí kolem nás. Ani mi nevadí plně "hraná forma", kterou se Diktátor liší od Borata. Borat sice nechával část srandy na nic netušících lidech, ale tohle je taky povedené. ()

Yardie

70%. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdama, ale je to lepších 70%. Velmi milé překvapení. Neviděl jsem první dva filmy Barona Cohena, ale čekal jsem spíše nějakou fekálnost či hodně nízký humor. Ale byl jsem překvapen a to pozitivně. Až na malé výjimky vkusný humor postavený na totální upřímnosti, absurdnosti a absolutní pohodě. Nebojí se nikoho a ničeho a krásně to poukazuje na vžitá klišé, předsudky, zákonitosti, intriky a věci tušené, ale nahlas nevyřčené. Od začátku do konce se na to příjemně koukalo, občas jsem se pousmál, občas zasmál, celkově se pořád dobře bavil. Film na totální pohodičku. Howgh! ()

Sochorisko

Příšerný kultovní plátek komedie jak má být. Humor a komika celku a jednotlivých hlášek popřípadě zfilmovaných gest. No co dodat. Když jsem na to koukal prvně, tak jsem si to občas musel i zastavit, protože paní Židová mě prostě nenechala sedět v klidu na židli. Nicméně, když se ohlédnu zpět nebo když se na to nedejbůh koukám v nějaké společnosti znova, přijde mi to už skoro trapné, jedná se pro mě o typ filmu- jednou a dost ! Užijte si to a nestyďte se za "Aladín madafaká!!! " ()

simply

Asi jsem zmlsaná z Borata, ale tohle fakt ne... Aladin je skvělý, některé vtipy jsou perfektní a správně nekorektní. Jinak mě to moc nevtáhlo do děje, půlka postav mi byla silně nesympatická (počínaje Annou Faris) a hodně vtipů bylo přetažených, škoda. ()

laepus

Nekorektní komedie? Sranda úplně ze všech? Ano, máte to tady v Diktátorovi. Scéna s porodem "Škoda, je to holka." není zdaleka jediná. "Ale já chci špičatou!" :) ()

MiaMahoney

Ano, ano a ještě jednou ano! Ano politické, rasové, genderové, sexuální a náboženské nekorektnosti! Je potřeba ji podporovat čím dál víc v dnešní zajebané době, kdy se kdejaká pošahaná minorita dožaduje respektu a prapodivných práv a je schopná to hnát i tak daleko, aby jejich právo na respekt nějaký stejně postižený pičus zakotvil i v zákoně! V době, kdy není možné nazývat věci pravými jmény bez toho, aby se nějaký ubožák neurazil a kdy si můžete pakovat krabici se svým blokem, tužkou, fotkou vypaseného potomstva a napůl uschlou dracénou, podíváte-li se škaredě na kolegu z Eritreje třeba proto, že vás tlačí bota a on je zrovna prostě ve vašem zorném poli, potřebujeme posílit zbytky zdravého rozumu a smyslu pro nekorektní satiru a černočerný humor, trochu otupit přecitlivělé senzory, které se nám snaží současný establishment vyostřit neustálým masírováním a servírováním toho, co ještě ano a co už ne. Tak já říkám rezolutní ne všem samozvaným mravokárcům, bigotním kokotům, environmentáně zapáleným teploušům, lesbickým feministkám a aktivistům za práva přeoperované zeleniny a naopak ješte znovu a důrazněji velké ano podobným počinům. K filmu samotnému snad jen, že konečně vidíme Annu Faris aspoň trochu hrát a SBC chválím za očividný entusiasmus, se kterým se role Dicktátora zhostil. ()

Marys

Z filmov v hlavnej úlohe so Sacha Baron Cohenom sa mi diktátor páčil asi najviac. Možno to bolo mojim vlastným psychyckým nastavením, možno preto, že sa tvorcovia skutočne vyhrali s detailami, no nedalo sa s filmom z veľkej miery nesúhlasiť napriek tomu, že išlo o úplnú sprostosť. ()

Renfield

Director's cut, nebo Dictator's cut, Aladeen's cut? Jedno z toho určitě musí být Aladeen! Že je Sacha Baron Cohen ve formě a střílí na všechny strany (včetně svých vojáků), o tom se tak nějak ví. Ale že se tu mihne (či je zmíněno, vyfoceno) tolik známých osobností jen proto, aby si ze sebe udělali srandu, to mě docela překvapilo! Opravdu klobouk, či plnovous dolů! Když jsem u toho zásadního plnovousu, dramatická scéna mučení, při které je tím pravým dramatem zjištění, že i mučící nástroje jsou nahrazovány lepšími, dokonce s bluetooth, je jednou z nejlepších. Dále nemohu opomenout vyhlídkový let, porod, či představení bájné země Wadiya! Jenže za tou kupou humoru je tvrdá realita, viz. proslov o demokracii... výborné a rok od roku aktuálnější! 80% ()

dehlie

Ako už ktosi spomenul, toho nekorektného humoru tam bolo až príliš. Porovnanie demokracie a diktatúry v závere však bolo geniálne. ()

Cement73

Absolútna a dokonalá satira na všetkých diktátorov sveta a na všetkých blbov, ktorí si myslia, že sú niečo viac ako ostatní! Bravo Sasha. ()

wampire23

Sacha opäť prekvapil, pobavil a samozrejme pobúril. Nečakal som, žeby opäť tento blázon dokázal prekvapiť. Myslel som, že všetko bude len kopírovanie jeho starších kúskov. Avšak tentokrát je Sacha asi najdrsnejší. Nekorektný pohľad na diktátorov, rasizmus, demokraciu. Avšak hlavne nespočet vtipných, absurdných a nekorektných situácií, kedy vám možno aj vbehnú slzy do očí. Samozrejme od výbuchov smiechu. Jedinú nevýhodu tohto snímku vidím v jeho neuveriteľne krátkej stopáži. Sacha is the king. Sláva Aladdinovi a Wadiyi. EDIT: Na youtube má náš Diktátor kopec rozhovorov, ktoré sú minimálne rovnako vtipné ako samotný film. Odporúčam. ()

Rondell

Já prostě Cohenovskej pubertální projev můžu a diktátor byl pekelně sprostej, všeljak nekorektní, zkrátka přesně takovej, jak jsem si ho představoval. ()

Stanley619

Nelítostná smršť vulgarismů, nechutností, rasismu a hlášek, ano, hlavně těch hlášek, kterých opravdu nebylo málo. Film, jako takový má trošku slabší zápletku, ale všechno to doprovázejí vtipné hlášky a situace. Určitě bych to nedoporučoval lidem se slabým žaludkem a přemoudřelým intelektuálům. Diktátor se mi líbil víc, než Ali G, Borat i Bruno. 75% ()

Erik7595

Absolútna šialenosť. Inak sa to ani nedá pomenovať. Aj keď spočiatku ako ne-fanúšik Cohenovho štýlu humoru, ktorý mi v predchádzajúcich snímkach neprišiel nejako vtipný, nevedel som prísť na jeho chuť, a pripadal mi až príliš primitívny a dementný , ma Diktátor celkom milo prekvapil. I keď je tu humor stavaný prevažne z jednoducho parodujúcich scénok, ktoré sú mnohokrát nad hranicou vkusu a často prechádzajú do oplzlostí a nechutností, ale sú natoľko zábavné a výstižné, že mi to vôbec neprekážalo. Cohen si nedáva servítku pred ústa a zosmiešňuje takmer každého, koho môže (veľká guráž pre Megan Fox a Edwarda Nortona). A rada scénok je svojou nečakanou kadenciou humoru a skvelo fungujúcej a výstižnej satiry celej spoločnosti naozaj skvelá. Takže sa naozaj divím, že som tomuto "prízemnému a trápnemu " humoru podľahol a užil som si ho naplno. 80% ()

Brejlil

Vtipů přehršel, dokonce tolik, že je napoprvé a asi ani napotřetí nelze pobrat. Jsou různé, některé geniální, jiné trapné, i když nutno říci, že skutečně trapných je na Cohena velmi málo. Scéna s porodem, proslov o demokracii nebo obchodní jednání s Číňany, první masturbace, projev v OSN, to všechno je skvělé. Pak taky... Ale radši na to jděte do kina, protože vidět je to skoro povinnost. ()

B_EyE

Cohenova politicky nekorektní smršť nadopovaná sarkasmem a kritikou všemožných předsudků. Ale nenechte se mýlit, všechny potencionálně vážné věci dokázal Cohen opět zabalit do megalomanské hroudy nejkrutopřísnějších gagů - ve filmu tak nemusíte hledat žádná poselství, stačí jen sedět na prdeli a nechat se bavit. Samozřejmě že diktátor není pro každého. Jistě se najdou lidé, kterým nekompromisní a brutálně přímý humor příjde nechutný a trapný - o tom Cohenovy filmy byly ostatně vždy. Pro mě osobně je na diktátorovi nejhorší to, že už jsem ho viděl, protože teď budu muset další dva-tři roky čekat, než Cohen natočí další šílenost na kterou bych se mohl těšit. ()

Pawlisman

Toto se silně povedlo. Od začátku do konce je film naplněn gagy. Toho bylo příliš. Parodie na vše, kritika politických poměrů, člověk však musí být stále v pozoru, přemýšlet, vžívat se do dvou pozic. Komedie využívající klasické prvky, ale i nové komediální mainstreamové, ze kterých si však spíše utahuje. Pozor Baron Cohen je chytrý a má kolem sebe kvalitní tým. Množstvím a šířkou gagů se sice snaží podchytit nejširší publikum, ale komu se líbí neotřelé vtipy, které si neberou servítky a kdo rád ucítí průvan v zatuchlých končinách filmařských amerických. Bude koulet oči. Bravo a děkuji - víc podobných snímků. 9,5/10 ()

Emzet

Hned na začátek musím podotknout, že naprosto obdivuju Cohenovu schopnost míchat "highbrow" a "lowbrow" humor, takže závěrečný monolog či výměna "Umíš shyby?" "Já je vynalezl!" střídají penis pleskající o okno a velký dějový zvrat, odehrávající se ve vagíně rodící ženy. Myslím, že od smrti Billa Hickse po zemi nechodil člověk, který by toto dokázal s takovou bravurou. Ovšem Diktátor exceluje jako celek - názvem, tématikou a tak trochu i strukturou je v podstatě odkazem na Chaplina… a i přes kontroverznost takového názoru musím podotknout, že Baron Cohen je jeden z mála lidí, kteří disponují takovým talentem, aby podobný odkaz utáhli. To, jak ten talent využívá je zcela jistě jiná věc, jsem si jist, že s jeho občasnou zálibou ve fekálním humoru může mít leckdo problém… stejně jako s faktem, že v politicky nekorektní satiře se často skrývá dost pravdy - ruku na srdce: kdo z nás někdy nechtěl zkopat tučného sprostého rozmazleného spratka bohatého papaláše? Nicméně výhoda množství a rozmanitosti gagů spočívá v tom, že si tady každý najde to své - sám jsem se několikrát smál na celé kino fórům, které nechávaly sál chladným a naopak. Čímž se nechci vytahovat jaký že jsem to moudrý a alternativní elitář, spíš chci naznačit, že Cohen zvládá skutečné širokou škálu druhů humoru a jen tak mezi námi: stejně jako kdysi u Jima Carreyho tvrdím, že toto je jeden z nejlepších herců současnosti. Počkejte, až natočí seriózní drama o holocaustu - najednou to budou samí Oscaři a řeči "No vida, přeci jen v něm něco je!". Ale to už trochu odbočuju. Na Diktátora si určitě zajděte, protože takový film tady už dlouho nebyl. Kope do všech, primárně do těch, co to potřebují a možná si tak trochu kopne i do vás. My to totiž potřebujeme taky. ()

passat

Nejspíš to bylo tím, že jsem se prostě těšil příliš a Sacha kolem Diktátora udělal velké halo, jenže film je jen 80 minutový přídavek k traileru. Bohužel to nejlepší je právě v něm a na film zůstane jen pár ne moc vtipných fórků. 60% ()